• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Walentynki

Sorcha

Rycerz
pierwsze sprostowanie... jak Wam wyszło 11? W grze (nazwa misji) jest mowa o 2 tuzinach... to trochę więcej niż 11...

@Sorha jak obcokrajowiec widzi że jakiś Polak wsuwa zepsute ogórki albo kapustę to go trzęsie... albo kaszę z świńską krwią czy flaki krowy w zupie to wierz mi też patrzy na nas jak na oszołomów... A nie mieszkamy w Afryce, wiec możemy domagać się aby gra była dostosowana do naszych standardów a nie azjatyckich... jeszcze tylko brakuje by ta ćpunka w burce straszyła... chociaż nie wiem czy to by akurat nie było lepsze, ale to inna bajka

nie lubię walentynek ani halostraszydeł...nie lubię i już. To nie są "nasze" świeta tylko jakieś dziwadła, które nam zachód wpiera że to jest fajne i musimy to kochać. A guzik prawda. Możemy je olać... tylko właśnie one atakują z kazdej strony...

@Jesionka piąteczka :D czyli nie tylko mnie drażni to stereotypowe szufladkowanie :) też mam nadzieję że ta tępa ogra (skoro biega w sukience to znaczy ze kobieta) dostanie łomot... a pranie należy się też autorowi "opowiastki"
He he @kikimora lubię cię, nie ważne jak piszą, ważne by nie przekręcali nazwiska;)!
@jagienkaa @kikimora czy was by nie trzęsło jak byście jadły na przykład taki Haggis, specjał kuchni szkockiej a to nic innego jak owcze żołądki napełniane podrobami, czym to się różni od "kaszy ze świńską krwią"? co kraj to obyczaj. Szkotów, Irlandczyków i innych nacji pewnie gra dużo na pozostałych serwerach. Jak chcecie wiedzieć to zwyczaj wstawiania choinki na święta też prawdopodobnie przyszedł z Niemiec dokładnie z Alzacji w XIX wieku wcześniej wstawiano snopek zboża na pomyślność!
 
A co maja choinka, czy za przeproszeniem, kaszanka do Walentynek, ja sie pytam :p ;)

Edit: @Sorcha, nie bierz wszystkiego
tak na powaznie, wcale sie nie czepiam :)
 
Ostatnia edycja:

Sorcha

Rycerz
A co maja choinka, czy za przeproszeniem, kaszanka do Walentynek, ja sie pytam :p ;)
Komuś tu się nie podobają Walentynki jako "importowane" święto dla którego się robi event to poszperałem w necie i sprawdziłem, że bohaterka poprzedniego eventu też jest "z importu", a kaszanka to taki offtop by kikimora, pewnie do mojej wypowiedzi.
Edit @chris07070707 nie bój się, nie wziąłem, tylko niektórzy pewnie już skończyli event i zaczęli gadać na tematy kulturowe bo się nudzą może.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2017

Guest
A słyszał kto o nocy Świętojańskiej to raczej nasze słowiańskie żaden import :D
 

DeletedUser2017

Guest
@ArabellaPrim Większa część wschodniej Ukraina była formalnie częścią państwa Polskiego jeszcze przed 1939 r. Wystarczy poczytać trochę historii :)
 

DeletedUser2017

Guest
@Sorcha Noc Świętojańska to święto ognia, wody, słońca, księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, powszechnie obchodzone na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie. Noc ta miała również oprócz witania nadchodzącego lata inne zadanie - łączyć w pary ludzkie serca. Dlatego też tę noc uważano jako porę na zaloty i inne amory. O północy ludzie wyruszali do lasu w poszukiwaniu mistycznego kwiatu paproci, który to miał dawać nadzwyczajna moc. Jednak ówcześni ludzie nie wierzyli w jego rzeczywiste istnienie. Wyruszanie poźną porą do lasu było najczęściej dobrą okazją do spotkań.
 

DeletedUser174

Guest
że też Wam trzeba takie oczywistości tłumaczyć... trudno...
kaszanka składa się z krwi. Krew to serce. A serce to co? tadam walentynki... proste jak drut
do kaszanki dodaje sie też kaszę. Jak sobie uzmysłowicie ile to kitu trzeba czasami wcisnąć żeby się dać wkręcić w walentynki ... ale kasza zdrowa jest :p
jakieś pytania? :p

a choinka i walentynki?
reka w górę kto wieszał na choince bombki w kształcie serduszka? a serduszka to co?
a kto powiedział że pod choinką jeszcze pęto kaszanki w kształcie serduszka nie lezy...

wszystko sie zgadza :D

a że to nie ma związku z eventem? pieluchy też z romantyczną miłością mają niewiele wspólnego :p a 2 tuziny dzieci w ciągu roku to sory, ale to żaden romantyzm a pospolita patologia jest... można się tylko zastanawiać jaka
 

Sorcha

Rycerz
@Sorcha Noc Świętojańska to święto ognia, wody, słońca, księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, powszechnie obchodzone na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie. Noc ta miała również oprócz witania nadchodzącego lata inne zadanie - łączyć w pary ludzkie serca. Dlatego też tę noc uważano jako porę na zaloty i inne amory. O północy ludzie wyruszali do lasu w poszukiwaniu mistycznego kwiatu paproci, który to miał dawać nadzwyczajna moc. Jednak ówcześni ludzie nie wierzyli w jego rzeczywiste istnienie. Wyruszanie poźną porą do lasu było najczęściej dobrą okazją do spotkań.
Noc Świętojańska to chrześcijańska nazwa Nocy Kupały. @PMprzemek specjalnie wkleiłem linka do artykułu abyś przeczytał jaka jest różnica między tymi świętami.
 

DeletedUser2017

Guest
Noc Świętojańska to chrześcijańska nazwa Nocy Kupały. @PMprzemek specjalnie wkleiłem linka do artykułu abyś przeczytał jaka jest różnica między tymi świętami.
Co nie zmienia faktu że link dodałeś po tym jak to napisałeś i opublikowałeś. Nie wiem tylko co chcesz tym udowodnić i co ma piernik do wiatraka, ponieważ chodzi tylko o to że mamy własne święta i nie potrzebujemy ich importować bo tak jest modnie czy wygodnie.
A ponieważ zadajesz znowu powtarzające się pytanie tutaj cytat:
zapytam jak jak @chris07070707 ale co to ma wspólnego z Walentynkami wspólnego, kiedyś to nawet czegoś takiego jak Ukraina nie było w tym miejscu było Podole.
To chyba jest to logiczne że odpowiadam ci na nie ;) A tym bardziej nie logiczne jest to że znowu zapytujesz o to samo - to już całkiem zaświergoliło cię na samo wspomnienie o walentynkach :)
Dla przypomnienia św. Walenty oprócz zakochanych jest też patronem obłąkanych co chyba znaczy prawie to samo :D
Ot taki import :p
 

DeletedUser

Guest
o widzę że nie tylko moje pierwsze skojarzenie na widok obrazka było, "o ale miot"
Przyznam nie gustuję w teutońskim wymiarze piękna, podobno o gustach się nie dyskutuje tym niemniej IG ma aktualnie kilka ras ale co roku wałkują orka i elfkę a może by tak żywioły?

Mi się marzył taki Efryt z Wodnym :) dziaciaki to mogłaby być chmurka :) albo jako reklamę to mogliby walnąć coś z Konstruktów lub chociaż ktoś z dumnej rasy Amurów (piękny mezalians mógłby być) motywów jest pełno ale nie no po prostu trzeba walnąć te dzikie ryje jak co roku
 

Sorcha

Rycerz
o widzę że nie tylko moje pierwsze skojarzenie na widok obrazka było, "o ale miot"
Przyznam nie gustuję w teutońskim wymiarze piękna, podobno o gustach się nie dyskutuje tym niemniej IG ma aktualnie kilka ras ale co roku wałkują orka i elfkę a może by tak żywioły?

Mi się marzył taki Efryt z Wodnym :) dziaciaki to mogłaby być chmurka :) albo jako reklamę to mogliby walnąć coś z Konstruktów lub chociaż ktoś z dumnej rasy Amurów (piękny mezalians mógłby być) motywów jest pełno ale nie no po prostu trzeba walnąć te dzikie ryje jak co roku
@BlossomValvi a wyobraź sobie Żywioł ziemny z Wodnym taka kurzawka błotna;), efryt z Wodnym to raczej nie, to zły dżinn, zresztą kto czytał Sapkowskiego to wie, że go ciężko pokonać Yennefer z nim walczyła w jednym opowiadań.
@PMprzemek Stan zakochania to właśnie jest takie obłąkanie (prawie) nie widzimy wad u wybranka/wybranki, nie dajemy sobie nic przetłumaczyć. Zupełnie jak byśmy właśnie byli obłąkani, do tego jeszcze tego "motylki w brzuchu" itp.
 

DeletedUser

Guest
@Sorcha ale to właśnie chodzi o to że miłość ma pokonać wszystkie bariery (zło też) wedle kolejne klasyki Romeo i Julia (widać że budynek nawiązuje do tego)

Poza tym IG raczej opiera się na Tolkienie gdzie orki są mutacją elfów czyli tu mamy bliskie pokrewieństwo. Co akurat może tłumaczyć ten miot (mogą się krzyżować z elfami). Dopiero z nowymi rasami odjechali gdzie indziej :) (podejrzem że osoby od fabuły im się zmeiniły)

Tym niemniej od czasów wejścia orków/ elfów leśnych fabuła gry poszłą do przodu a niestety ten ewent utknął w mrokach orków i goblinów :/
 

DeletedUser174

Guest
obawiam się że w następnym roku znowu czeka nas atak tego zidiociałego orka i przygłupiutkiej elfki... a przecież mogli poszaleć i zrobić coś naprawdę ciekawego... pomysł z żywiołami przedni :) a jakie pole do manewru dla grafików...
 
Do góry