• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Walka wojskiem w Iglicy w epokach III-IX dla poczatkujacych graczy

Mariame

Wędrowiec
Bardzo dziękuję za wszystko, o czym tu piszecie:) Co prawda nie stosuję się ściśle do tych wskazówek, ale wyciągam z nich wnioski, które przekładam na własny sposób gry. W tym przypadku - skoro da się pokonać iglicę wojskiem na automacie, to tym bardziej powinnam poradzić sobie na manualu. Uzbrojona w to przekonanie pokonałam dziś trzeciego bossa:) Pierwszy raz w mojej ok. 6-miesięcznej historii gry. Dotychczas nawet na drugiego mało kiedy się porywałam, a trzeci był czymś niewyobrażalnym. Przeszłam obecną iglicę bez choćby jednej negocjacji, praktycznie bez wzmocnień, tylko z jednym swobodnym ulepszeniem. Dopiero dziś przed ostatnią walką wystawiłam jednego oświeconego strzelca i dzięki temu nie straciłam w niej ani jednego najmarniejszego żołnierza. W sumie fajne to było:)
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Tak ogolnie to uzupelnie poradniczek o streszczenie i kilka rad podstawowych, jak ten poradnik traktowac i od czego zaczac, bo dostalem od
wczoraj 27 (!!!) prosb o dodatkowe wyjasnienia czy szkolenie w trybie indywidualnym... Cieszy mnie takie zainteresowanie tematem, ale naprawde nie jestem w stanie traktowac kazdego przypadku indywidualnie

Chris, a właściwie Panie Psorze :D
Skoro jest tylu chętnych do nauki może założysz szkółkę iglicową :D
Szkoda by było aby ten zapał do nauki się zmarnował:cool:
 

Poziomek

Rycerz
ja gdy dojde do tego etapu zapisuje sie na szkolenie praktyczne:) - nie wiem czy mozna tu kupic komus prezent/diamenty ale jakos bym sie pewnie odwdzieczyl bo z samego czytania narazie to czarna magia
 

DeletedUser4933

Guest
Super czekam na więcej, będę Cię obserwował ;) Całkiem nie dawno zastanawiałem się jaka strategie obrać na turnieje i iglice która bardzo lubię robić, teraz już wiem ;)
 

DeletedUser4933

Guest
Zawsze budowałem wojsko pod dany turniej np teraz na jedwab Trent+mag/ banshee+cerberus. Spróbuję wypróbować twój sposób i zacznę szkolić lekkie s i magów ;)
 
Zawsze budowałem wojsko pod dany turniej np teraz na jedwab Trent+mag/ banshee+cerberus. Spróbuję wypróbować twój sposób i zacznę szkolić lekkie s i magów ;)
Oj, ostroznie...
W tym temacie pisalem o sposobie przechodzenia wojskiem Iglicy dla poczatkujacych.
Turnieje to zupelnie inna bajka. O sposobach walki w poszczegolnych turniejach pisalismy w osobnych tematach, po jednym temacie na kazdy turniej. Znajdziesz je w dziale "Dyskusja o grze", maja nazwy zaczynajace sie od "nowy TURNIEJ (tu nazwa) - dyskusja".

Link do tematu turnieju jedwabiu:
 
Aaa ok, w pierwszym momemcie zrozumialem to inaczej :)

Na jedwabiu poczatkowe prowincje sa na tyle latwe, ze nie rezygnowalbym z walki wojskiem (ciezkimi), nawet na automacie. Tak do 8, maksymalnie 10 prowincji. Chyba, ze caly czas szkolenia chcesz zarezerwowac na wojsko do Iglicy.
Powodzenia :)
 

dkf385

Zwiadowca
Przeczytał rady i trochę do nich sceptycznie podchodziłam, ale postanowiłam spróbować. Dzisiaj przeszłam całe drugie pietro, część wojskiem a część negocjacjami. Jak dka mnie nie jest to coś do robienia co tydzień ale co jakiś czas można zaszaleć.

Czy moc tych budynków pomocniczych się sumuje jak postawię 2 na raz?
 

DeletedUser4933

Guest
Jak mam woja w iglicy po 100 lekka s i magów + 50 trentow i postawie komplet wzmocnień 2+2 mogę się zabierać za przejście całej iglicy ? Wiem że Chris wspominał o trzymaniu się zasad, ale już troche doświadczenia mam w walce wojskiem więc myślę że poradzę sobie z doborem jednostek, tylko kwestia w tym czy starczy do 3 bossa... Pozdrawiam ;)
 
Jak mam woja w iglicy po 100 lekka s i magów + 50 trentow i postawie komplet wzmocnień 2+2 mogę się zabierać za przejście całej iglicy ? Wiem że Chris wspominał o trzymaniu się zasad, ale już troche doświadczenia mam w walce wojskiem więc myślę że poradzę sobie z doborem jednostek, tylko kwestia w tym czy starczy do 3 bossa... Pozdrawiam ;)
Mozesz sprobowac, ale slabo to widze. Na poczatek polecalem raczej (a wlasciwie koniecznie) wzmocnienia w ukladzie 3+3 i po 200 oddzialow magicznych i lekkich strzelajacych + 50 oddzialow ciezkich. To dane dla "normalnych" wiosek. W wiosce typowo iglicowej, w ktorej "sztucznie" trzyma sie koszty na bardzo niskim poziomie, po 100-150 oddzialow rzeczywiscie powinno wystarczyc.

Ale na Twoim miejscu poczekalbym jeszcze tydzien. Nawet jesli starczy Ci wojska na te Iglice, to zabraknie na nastepna i polowa czasu dzialania wzmocnien sie zmarnuje.

Aha, co do walczenia "po swojemu", byc moze bedziesz pierwszym poczatkujacym, ktoremu to sie uda w pierwszej Iglicy przechodzonej wojskiem. Kolezanki, ktore szkolilem w trybie indywidualnym, tez z poczatku byly zdania, ze beda wybierac i wystawiac sklady "na wlasny rozum", co skonczylo sie... powiedzmy, ze srednio ;) Zeby nie bylo, zycze oczywiscie powodzenia :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Jak mam woja w iglicy po 100 lekka s i magów + 50 trentow i postawie komplet wzmocnień 2+2 mogę się zabierać za przejście całej iglicy ?
Jeśli będziesz walczył większość na manualu to nie powinieneś mieć większych strat zwłaszcza na 3 piętrze gdzie wojska idzie dość dużo. Ale moim zdaniem masz trochę za mało wojska. Najlepszą opcją jest po 200 oddziałów :)
 

DeletedUser4933

Guest
Mozesz sprobowac, ale slabo to widze. Na poczatek polecalem raczej (a wlasciwie koniecznie) wzmocnienia w ukladzie 3+3 i po 200 oddzialow magicznych i lekkich strzelajacych + 50 oddzialow ciezkich. To dane dla "normalnych" wiosek. W wiosce typowo iglicowej, w ktorej "sztucznie" trzyma sie koszty na bardzo niskim poziomie, po 100-150 oddzialow rzeczywiscie powinno wystarczyc.

Ale na Twoim miejscu poczekalbym jeszcze tydzien. Nawet jesli starczy Ci wojska na te Iglice, to zabraknie na nastepna i polowa czasu dzialania wzmocnien sie zmarnuje. Ok

Aha, co do walczenia "po swojemu", byc moze bedziesz pierwszym poczatkujacym, ktoremu to sie uda w pierwszej Iglicy przechodzonej wojskiem. Kolezanki, ktore szkolilem w trybie indywidualnym, tez z poczatku byly zdania, ze beda wybierac i wystawiac sklady "na wlasny rozum", co skonczylo sie... powiedzmy, ze srednio ;) Zeby nie bylo, zycze oczywiscie powodzenia :)
Nie no, po to szkole lekkie s, magów i Trent'ów żeby przejść to według twoich wskazówek. Zbytnio nie mam innej możliwości, musiałbym na nowo szkolić inne jednostki jedynie co to mogę rotować innymi kombinacjami niż Ty podałeś. Nic bym z tego nie miał, pewnie same straty, jedyne co już zdążyłem zauważyć to duża oszczędność na surowcach, w poprzednim turnieju robiłem wszystko surowcami i pierwszy raz miałem prawie 2 pkt, a jak robiłem iglice negocjacjami to gdy nawet skończyłem drugi poziom to później brakowało surków na drzewko, prowincje, teraz na wszystko starcza a wojsko się szkoli na iglice.. ;) Chodzilo mi bardziej o to czy z obecną ilością wojska + wzmocnienia starczy go na 2 iglice( przechodząc według twoich wskazówek).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Chodzilo mi bardziej o to czy z obecną ilością wojska + wzmocnienia starczy go na 2 iglice( przechodząc według twoich wskazówek).
Starczy, jeśli wprowadzisz lekką modyfikację tej strategii. Otóż straty nie są jednakowe (niespodzianka ;)) - największe straty są na wyższych poziomach Iglicy i podczas walk z bossami. To, co wyprawia automat, przyprawia o ból głowy.
Wystarczy te wyższe (np. od 3 piętra lub jego połowy) negocjować lub (lepiej) walczyć manualnie oraz walki z bossami też walczyć manualnie.
Oprócz znaczącego ograniczenia strat, zapoznasz się też lepiej z zasadami walk, co się przyda i podczas walki na automacie.
Jeśli w ogóle nie możesz /nie chcesz walczyć osobiście, to lepiej zastosuj się do rad Chrisa.
 

DeletedUser4933

Guest
Wystarczy te wyższe (np. od 3 piętra lub jego połowy) negocjować lub (lepiej) walczyć manualnie oraz walki z bossami też walczyć manualnie.
Oprócz znaczącego ograniczenia strat, zapoznasz się też lepiej z zasadami walk, co się przyda i podczas walki na automacie.
Jeśli w ogóle nie możesz /nie chcesz walczyć osobiście, to lepiej zastosuj się do rad Chrisa.
Właśnie zrobiłem sobie druga wioskę typowo pod samą iglice, także w niej trochę podszkole sie w walce manualnej bo wcześniej tylko automat wchodził w grę
 
Do góry