• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Walka wojskiem w Iglicy w epokach III-IX dla poczatkujacych graczy

DeletedUser4933

Guest
Mam jeszcze jedno pytanie a nie chce zakładać osobnego tematu, stawiac klasztor sztuk walki czy trzymać miejsce na inne cudo tudzież budynki osadnicze no zbliżam się do krasnoludów..
 
Jesli chcesz rozwijac miasto dalej i walczyc wojskiem, to postawienie i podnoszenie Klasztoru na wyzsze poziomy bedzie bardzo pomocne.
To jeden z podstawowych cudow wojskowych.

nie chce zakładać osobnego tematu
Zakladanie osobnych tematow w celu zadawania takich "indywidualnych" pytan jest jak najbardziej wskazane, najlepiej w dziale "Pomocna dlon".
Od tego ten dzial wlasnie jest :) Ewentualnie mozesz zapytac w rozmowie prywatnej tu na forum (Wiadomosci/Rozpocznij nowa rozmowe).
 

DeletedUser4933

Guest
Jesli chcesz rozwijac miasto dalej i walczyc wojskiem, to postawienie i podnoszenie Klasztoru na wyzsze poziomy bedzie bardzo pomocne.
To jeden z podstawowych cudow wojskowych.


Zakladanie osobnych tematow w celu zadawania takich "indywidualnych" pytan jest jak najbardziej wskazane, najlepiej w dziale "Pomocna dlon".
Od tego ten dzial wlasnie jest :) Ewentualnie mozesz zapytac w rozmowie prywatnej tu na forum (Wiadomosci/Rozpocznij nowa rozmowe).
Super dzięki za rady ;)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Mam jeszcze jedno pytanie a nie chce zakładać osobnego tematu, stawiac klasztor sztuk walki czy trzymać miejsce na inne cudo tudzież budynki osadnicze no zbliżam się do krasnoludów..
Jeśli chcesz jakieś cuda postawić, to - moim zdaniem - do epoki Krasnoludów włącznie, Sanktuarium (czy też Klasztor u Elfów) to drugi cud, po Iglicach Burzy, który warto postawić.
 

Charlene

Szef kuchni

Nagrałam jak przechodzę wszystkie piętra Iglicy w wiosce z III rozdziału, wykorzystując tylko 3 jednostki - lekka strzelająca, magiczna i ciężka. Może komuś się przyda. Pokazałam stan wojska przed i po Iglicy.
Wzmocnienia(WAŻNE!): zbrojmistrz + swobodne ulepszenie, 2x oświecony lekki strzelec + 1 powielacz magów

*** jestem świadoma, że istnieją inne kombinacje naszej armii, ale pokazałam takie, dzięki którym zawsze wygrywam przy tych wzmocnieniach i wystawiam je już na pamięć.
 

ryjuwka

Rozbójnik
witam
to pięknie wygląda.
pozostaje pytanie jak grać gdy zabraknie wzmocnień zwłaszcza zbrojmistrza
 

Poziomek

Rycerz
no ja sie podczepie - nie wiem jak wy to robicie - mi przez caly tydzien zagladajac powiedzmy regularnie do am- trafil sie chyba 1 zbrojmistrz i 1 boost dla lucznika . Jak rozumiem taka walka jak z filmiku to na kilku boostach (przynajmniej 2-3 krasnoludow +klasztor) iglica burzy +ze 2-3 oswieconych? -ale RNG nie jest dla wszystkich laskawe i losuje szmelc:)
aha widze jest napisane na jakich boostach - ale oddzialow to masz 'milion' :)
 
pozostaje pytanie jak grać gdy zabraknie wzmocnień zwłaszcza zbrojmistrza
Juz pisalismy o tym w tym watku. Pogrubilem odpowiednie fragmenty tekstu w cytatach.
1. Nawet nie probuj zaczynac walczyc wojskiem w Iglicy, jesli nie masz wzmocnien na wojsko. Na przejscie Iglicy stawiaj przynajmniej 2x Swobodne + 2x wzmocnienie ataku (oswiecone LUB powielacze). Podczas pierwszych prob zalecam postawic nawet po 3
- wzmocnienia (2 swobodne ulepszenia jednostki + 2 oswiecone lub powielacze wystawiane co 2 tygodnie)
Jak wyzej, w trakcie zbierania wojska (czy wzmocnien) na pierwsze przejscie Iglicy wojskiem robimy Iglice negocjacjami, majac szanse na zdobycie Zbrojmistrza, moze nawet kilku.
Jak najczesciej zagladamy do Akademii Magii, przy czym polujemy na 2 rzeczy: wzmocnienia wojska i scrolle na mlotki. Na start potrzebujemy przynajmniej 2 swobodne (lub jednego Zbrojmistrza) i 2 wzmocnienia ataku jednego rodzaju (oswiecone lub powielacze). Jesli juz je zdobedziemy, wszystko powinno potoczyc sie juz samo i wzmocnien juz nam raczej nie zabraknie. Wystarczy pozniej regularnie robic 3 poziomy Iglicy i zagladac do Akademii Magii 2-3 razy dziennie. Od samego poczatku mam wioski iglicowe i jeszcze w zadnej nie zabraklo mi wzmocnien. Srednio z Iglicy i z Akademii Magii wpada wiecej wzmocnien, niz potrzeba na wystawianie 4 sztuk raz na 2 tygodnie.

@Poziomek , odpowiadajac na Twoj post:
mi przez caly tydzien zagladajac powiedzmy regularnie do am- trafil sie chyba 1 zbrojmistrz i 1 boost dla lucznika
Przeciez na dluzsza mete to juz w zupelnosci wystarczy. Pamietajmy, ze na jednym komplecie wzmocnien robimy 2 Iglice, wiec w Twoim przypadku
(tzn. z Twoim tempem zdobywania wzmocnien) co 2 tygodnie moglbys wystawiac 2x zbrojmistrz (czyli odpowiednik 4 swobodnych)+ 2x wzmocnienie ataku. Z takim zestawem wzmocnien przejcie Iglicy nie powinno stanowic wiekszego problemu.
 

LeonARTo

Wędrowiec
@Poziomek w AM nie utrafisz zbrojmistrza, możesz go zdobyć tylko w Iglicy. A co do losowości to możesz nawet przez 2 tyg. nic nie trafić a później będą Ci się pojawiać. Albo i nie będą :) Dlatego zakłada się wioski Iglicowe i trzepie diamenty żeby móc później żonglować w AM
 

Charlene

Szef kuchni
no ja sie podczepie - nie wiem jak wy to robicie - mi przez caly tydzien zagladajac powiedzmy regularnie do am- trafil sie chyba 1 zbrojmistrz i 1 boost dla lucznika . Jak rozumiem taka walka jak z filmiku to na kilku boostach (przynajmniej 2-3 krasnoludow +klasztor) iglica burzy +ze 2-3 oswieconych? -ale RNG nie jest dla wszystkich laskawe i losuje szmelc:)
aha widze jest napisane na jakich boostach - ale oddzialow to masz 'milion' :)
Napisałam, że taka walka odbyła się na zbrojmistrzu+ 1swobodnej, 2x łucznik i 1x powielacz. Nie mam w tym mieście żadnego cudaka ani feniksa. Milion? Tam jest po 300 oddziałów, pokazywałam stan przed walką i po walce.
 

Rajstlin

Zwiadowca
Nie wiem jak to naprawde dziala ale dotychczas bardzo zadko mialem wzmoznienia w AM (8przez 2 miesiace) ale ostatnio zaczalem ich uzywac i ostatnio bardzo czesto sie pojawiaja (kilkanascie przez 2 tygodnie)
 

ryjuwka

Rozbójnik
wypróbowałem na słabych wzmocnieniach: 2 x powielacz magów, 1 x wzmocnienie jednostki, 1 x oświecony lekki strzelec
( takie miałem postawione )
Wynika, że będzie działać.
A jak to się ma do walk w TB
 

R Y C E K

Wędrowiec
Małe wioski robią Iglice od 2 miesięcy i podobnie zeszło na przygotowanie ich do tego celu.
Dzięki za odpowiedź.Nie doczytałem ,a raczej źle zrozumiałem,odpowiedź.Zapytałem celowo aby uświadomić co niektórym graczom ,że samo zbudowanie wioski może trwać 2 dni(tak było w moim przypadku)ale wejść w iglice i walczyć wojskiem to niestety już inna bajka.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Dzięki za odpowiedź.Nie doczytałem ,a raczej źle zrozumiałem,odpowiedź.Zapytałem celowo aby uświadomić co niektórym graczom ,że samo zbudowanie wioski może trwać 2 dni(tak było w moim przypadku)ale wejść w iglice i walczyć wojskiem to niestety już inna bajka.
Na zgromadzenie wzmocnień i produkowanie wojska potrzeba trochę czasu, dlatego zrobiłam filmik, żeby ułatwić komuś wystawianie jednostek i żeby w ogóle od czegoś zacząć, jeśli opisy nie są zbyt zrozumiałe dla początkujących graczy. Później można kombinować po swojemu, ale skoro są teraz inne nagrody w Iglicy, to warto powalczyć :)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Zapytałem celowo aby uświadomić co niektórym graczom ,że samo zbudowanie wioski może trwać 2 dni(tak było w moim przypadku)ale wejść w iglice i walczyć wojskiem to niestety już inna bajka.
Samo zbudowanie wioski iglicowej faktycznie trwa 3-4 dni pod warunkiem że się ma pomoc w surowcach
Na zgromadzenie wzmocnień i produkowanie wojska potrzeba trochę czasu
Średnio jednak to około 4-5 tygodni żeby móc walczyć w iglicy wojskiem w takiej wiosce. Tutaj niestety potrzebny jest czas na zgromadzenie samego wojska jak i wzmocnień ponieważ wojsko do walki w 3 rozdziale bez wzmocnień jest nic nie warte.
Może to oczywiście trwać trochę krócej jednak średnio trzeba liczyć te 4-5 tygodni :)
 

ryjuwka

Rozbójnik
stosując się do powyższych zasad wdrapałem się na szczyt iglicy
DZIĘKUJĘ
to może ktoś zrobi mi jeszcze wykład jak na jednym komplecie wzmocnień przejść 2 TB
 
Do góry