• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiany u kupca

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser80
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem zmian u kupca

  • Tak

    Głosy: 2 16,7%
  • Kilka z propozycji jest do przyjęcia

    Głosy: 6 50,0%
  • Nie, tak jest dobrze

    Głosy: 4 33,3%
  • W sumie mi to obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    12
Status
Zamknięty.

DeletedUser80

Guest
Patrząc na handel to (jak dla mnie) obraz nędzy i rozpaczy.
Zamiast pomagać w rozwoju bardzo skutecznie go blokuje.
Co bym zmienił?
1. Zlikwidował prowizję. Blokuje mi ona handel z 99% (z haczykiem) graczy. I mój rozwój niewiele zmieni, z 1 % dostępnego zwiększy się na max 2% z czego większość nieaktywna.
2. Wprowadził ograniczenie czasowe ofert do 12h, max 24h z informacją "ile do końca".
3. Wprowadził sortowanie u kupca po czasie wystawienia oferty.
4. Wprowadził wielokrotność tej samej oferty, kupujący widziałby tylko jedną, po ewentualnym kupnie pojawiła by się kolejna.
5. "Schowałbym" oferty które z założenia nie są dla mnie (na przykład kupna/sprzedaży eliksiru skoro nie mam odpowiedniego poziomu rozwoju).
6. Dopuścił bym do sprzedaży monety i narzędzia.
Myślę że te zmiany ożywiły by handel i uatrakcyjniły grę.
I jeszcze jedne, darujcie tu sobie stwierdzenia "a w FoE tak było i było dobrze" - to nie jest FoE i ma być lepiej.
 

DeletedUser14

Guest
Prowizję sam możesz sobie usunąć poprzez dotarcie na mapie do danego gracza :) Niejako to mobilizuje, żeby się rozwijać, bo im więcej graczy odkryjesz, tym mniej ofert z prowizją będzie się pojawiać.
24h to mało, można wprowadzić ograniczenie na kilka dni, też z informacją "ile do końca".
Sortowanie obecnie chyba jest po atrakcyjności, czyli po tej ocenie, chociaż tego nie jestem pewien. Ale można wprowadzić jako ewentualny do wyboru.
Te niedostępne dla Ciebie oferty są przerzucane na koniec, tak więc na początku masz tylko te, który możesz wykupić, a dalej masz całą resztę niedostępnych.
Monety i narzędzia kategorycznie nie. Sami je sobie możemy wyprodukować, jeżeli dobrze rozplanujemy miasto to nie będzie z nimi problemu, poza tym dostajemy je też za pomoc sąsiedzką praktycznie za darmo.
 

DeletedUser68

Guest
Hikarku nie drażnij się ze mną - dotarcie do gracza - to dotrzyj do mnie - ja bardzo proszę , zmobilizuj się :p
dotarłam w końcu do jakiegoś miasta co jest trochę rozwinięte, napisałam, może nareszcie ktoś gra :rolleyes:
 

DeletedUser14

Guest
Mi chodzi o prowizję, likwidacja może po prostu trochę zastopować ekspansję, w końcu po co będzie się śpieszyć do handlujących graczy, skoro nie ma różnicy między odkrytymi i nieodkrytymi?
 

DeletedUser68

Guest
Oczywiście że masz rację, musi być różnica, prowizja jest potrzebna, tylko trzeba znaleźć rozwiązanie w sprawi nieaktywnych graczy. Ja mam motywację, chyba 25 miast odkrytych i korzyści prawie żadnych, jedynie bonus za ich odwiedzanie. W okolicy dalej nie bardzo mogę znaleźć kogoś kto gra, a co raz trudniej mi się walczy.
 

DeletedUser14

Guest
Trzeba trzeba, i chyba likwidacja prowincji nie jest dobrym pomysłem... a reszta jakoś mnie nie przekonuje w tym kierunku :(
 

DeletedUser80

Guest
1. Prowizja blokuje handel i to nie podlega dyskusji. A stwierdzenie że jej zniesienie spowolni eksplorację mapy jest hm łagodnie mówiąc mało przekonujące. Mapę badam aby zdobyć relikty i żeby móc się rozwijać przez ekspansję, zdobywanie znajomych jest niejako przy okazji.
2. Wprowadzenie ograniczenia czasowego wprowadzi odrobinę dynamiki handlu do kupca, teraz działa to tak - wrzuć ofkę i zapomnij.
3. Nie chodzi mi o oferty na które mnie nie stać a o takie, które są nie z mojej półki. Skoro właśnie zacząłem grać po co mi eliksir?
4. W jaki sposób zdobywam stal? - buduję odpowiedni budynek i zapuszczam produkcję. W jaki sposób zdobywam narzędzia? - buduję odpowiedni budynek i zapuszczam produkcję. Więc dlaczego mogę handlować stalą a narzędziami nie?
 

DeletedUser14

Guest
Prowizja ma blokować handel, ale tylko z graczami jeszcze nieodkrytymi. Jej zniesienie po prostu sprawi, że nie ważne będzie, czy gracz jest odkryty czy nie, stawka będzie taka sama i... no właśnie, po co ich odkrywać, skoro to nam żadnego ułatwienia u kupca nie przyniesie?
Owszem, wprowadzi, ale jak dla mnie te 24h to strasznie mało, lepiej po prostu kilka dni, mogą być 3,4,5, żeby była szansa, że ktoś to ofertę ściągnie, bo w 1 dzień może to być trudne.
Zawsze można się zorientować, jakie są za nie stawki, a także kto nimi handluje, tak na przyszłość ;)
Bo stal to towar, a towary się wymienia. A narzędzia i monety to budulec. Możliwość wymiany monet i narzędzi za bardzo by uprościła i przyśpieszyła grę, bo zamiast produkować i czekać na zbiory możesz rach ciach wymienić ze znajomym i już, kilka budynków/badań do przodu, nie można wszystkiego wymieniać :p
 

DeletedUser80

Guest
Prowizja ma blokować handel, ale tylko z graczami jeszcze nieodkrytymi. - powtórzę - Mapę badam aby zdobyć relikty i żeby móc się rozwijać przez ekspansję, zdobywanie znajomych jest niejako przy okazji. I tak samo robi absolutna większość graczy.
Owszem, wprowadzi, ale jak dla mnie te 24h to strasznie mało, lepiej po prostu kilka dni. - jak dla Ciebie, znam grę która zaczęła z ofertami u kupca trwającymi 10 minut. Wprawdzie tutaj 10 minut to byłaby przesada ale taką samą przesadą są ofki dłuższe niż 24h a tym bardziej bezterminowe. Skrócenie to nie sztuka dla sztuki, to sposób na zdynamizowanie kupca. A im bardziej dynamiczne elementy gry, tym sama gra jest ciekawsza.
Bo stal to towar, a towary się wymienia. A narzędzia i monety to budulec. - a stal to nie budulec? Bo towarem jest z wyboru. Stwierdzenie, że Możliwość wymiany monet i narzędzi za bardzo by uprościła i przyśpieszyła grę, jest lekko dziwne, idąc tym tokiem myślenia zlikwidujmy wogóle kupca bo za bardzo upraszcza i przyśpiesza grę:)
 

DeletedUser14

Guest
Nigdzie nie ma sprecyzowanego celu badani mapy, sąsiedzi nie są poboczni. Bez nich nie byłoby handlu, motywacji ani, w przyszłości, gildii i kto wie, więc spychanie ich na pozycję "przy okazji" jest złe.
Wiesz, ja znam grę, gdzie limit ofert wynosi 7 dni, dla mnie to trochę za długo, ale to pomaga. I powtórzę - 24h to mało, potrzebny jest ten czas kilku dni, jeżeli np. gracz widzie ofertę i chce dorobić towarów, żeby móc ją zaakceptować, a na to zejdzie mu dzień lub dwa...
Co do wymiany monet i towarów - ja nie przekonam Ciebie a ty mnie najwyraźniej :) Monety i narzędzia to najbardziej podstawowa rzecz w tej grze bez nich nic nie jest możliwe i wprowadzenie wymiany zachwiałoby cały ten system domków i warsztatów, bo po co się trudzić i produkować, mam znajomych, co tam, wymienię trochę monet na narzędzia i czekanie z głowy... A nie o to chodzi. Towary są bardziej "ekskluzywne" czy jak tam kto chce je zwać, i można sobie bez nich poradzić, ale bez monet i młotków - nie, więc trzeba planować, budować, rozwijać się, a nie wymieniać z sąsiadami takimi podstawowymi rzeczami...
 

DeletedUser13

Guest
No cóż... Nie chciało mi się czytać całej burzliwej dyskusji to odniosę się tylko do pierwszego postu -
Ad 1. Nie i tak. Prowizji bym nie zlikwidował, jeno zmniejszył %. 50% to stanowczo za dużo. 25-30% akceptowalne.
Ad 2. Tak
Ad 3. Tak
Ad 4. Nie - utrudniałoby to orientację w dostępności ofert.
Ad 5. Nie - lubię mieć podgląd na oferty, które mnie nie "dotykają", aby zorientować się na rynku o popycie na dany towar.
Ad 6. Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Do produkcji towarów używam monet i zaopatrzenia. A potem te towary mam sprzedawać za monety i zaopatrzenie? Proszę... :eek:
 

DeletedUser52

Guest
1. Tak, przynajmniej do momentu wprowadzenia gildii i handlu wewnątrz nich.
2. 24h to trochę za krotko, ale jestem za ograniczeniem do nie więcej niż 7 dni.
3. Sortowanie, czyli ustawianie na początku listy bardziej korzystnych ofert? Tak, chociaż pomieszanie ofert to raczej bug po ostatnich aktualizacjach, zawsze były posortowane wg ilości gwiazdek.
4. Nie, targ byłby nieczytelny.
5. Nie. W chwili obecnej usunięci gracze są zastępowani nowymi, którzy lądują w sąsiedztwie graczy z 3 poziomem dóbr.Czasami zdarzają się dobre oferty pozwalające początkującym graczom na zgromadzenie zapasów na przyszłość po dość korzystnych cenach, wiec dlaczego ograniczać im dostęp do nich?
6. Nie.
 

DeletedUser

Guest
1 Zmniejszyć,tak jak Shchoopac proponuje
3 Zależy jakie sortowanie?
4 Obecnie mam max 2 strony ofert i większość zapełnia jeden gracz.Teraz mi to nie przeszkadza ale jak stron będzie więcej to owszem
Co do reszty nie mam zdania
 

DeletedUser123

Guest
Dodałbym jeszcze że przydałoby się powiększyć zakres handlu z graczami ( za mało ofert jest )
 

DeletedUser13

Guest
U mnie przeciętnie około 30 stron ofert, więc nie narzekam... No może tylko na fakt, że pełno desek na nim... :cool:
 

DeletedUser123

Guest
Najwidoczniej znajdujesz się gdzieś w centrum ;)
Ja prawdopodobnie na uboczu, przy dobrych lotach mam może pełną 1 strone.
 

DeletedUser123

Guest
Samo usunięcie prowizji póki co by wystarczyło !
Przy wymianach większych 50 % dodatkowo prowizji to sie nie opłaca, a zanim sie odkryje większość prowincji to zejdzie sporo czasu...
 

DeletedUser13

Guest
Usunięcie całkowite? Nie.
Zmniejszenie do 25-30% wystarczyłoby.
 
Status
Zamknięty.
Do góry