• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiany u kupca

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser80
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem zmian u kupca

  • Tak

    Głosy: 2 16,7%
  • Kilka z propozycji jest do przyjęcia

    Głosy: 6 50,0%
  • Nie, tak jest dobrze

    Głosy: 4 33,3%
  • W sumie mi to obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    12
Status
Zamknięty.

DeletedUser80

Guest
W tej chwili jest zarejestrowanych ponad 29.000 osób.
Na handlu widzę oferty (łącznie z moimi) 10 osób.
I dopóki nie będzie zmian, dużo więcej nie będzie.
O ile z pewnymi stwierdzeniami mogę się nie zgadzać ale rozumiem czyjąś rację to tych odpowiedzi na czwartą propozycję nijak zrozumieć nie mogę:
4. Wprowadził wielokrotność tej samej oferty, kupujący widziałby tylko jedną, po ewentualnym kupnie pojawiła by się kolejna.
pierwsza odpowiedź:
Ad 4. Nie - utrudniałoby to orientację w dostępności ofert.
druga odpowiedź
4. Nie, targ byłby nieczytelny.
Nawet komentować się nie chce:)
 

DeletedUser14

Guest
W przypadku wielokrotności to wyglądałoby tak, że jest jedna oferta gracza na deski, jedna na marmur i w sumie nie wiadomo, ile jeszcze ich jest, więc... ;)
 

DeletedUser80

Guest
Wolę taką niewiedzę niż 12 stron u kupca przy 10 osobach.
To dopiero jest nieczytelne.
 

DeletedUser14

Guest
Dla mnie - czytelne, widać kto ile wystawia, ile produkuje, wiesz, ile możesz kupić, a nie że masz jedną ofertę i po kliknięciu nie wiesz, czy będzie kolejna, czy nie, czy trzeba dalej szukać czy nie...
 

DeletedUser80

Guest
Po pierwsze - klikasz i pojawia się kolejna, nie pojawia się - szukasz dalej.
Zawsze obok ofki może być info ile ich jest. Rozwiazanie, które załatwia sprawę.
Po drugie - napisałem 10 osób i 12 stron, a teraz wyobraź sobie 100 osób.
W aktualnej postaci Handlu wychodzi masakra.
 

DeletedUser13

Guest
Tu masz moją odpowiedź na Twoje pomysły:
No cóż... Nie chciało mi się czytać całej burzliwej dyskusji to odniosę się tylko do pierwszego postu -
Ad 1. Nie i tak. Prowizji bym nie zlikwidował, jeno zmniejszył %. 50% to stanowczo za dużo. 25-30% akceptowalne.
Ad 2. Tak
Ad 3. Tak
Ad 4. Nie - utrudniałoby to orientację w dostępności ofert.
Ad 5. Nie - lubię mieć podgląd na oferty, które mnie nie "dotykają", aby zorientować się na rynku o popycie na dany towar.
Ad 6. Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Do produkcji towarów używam monet i zaopatrzenia. A potem te towary mam sprzedawać za monety i zaopatrzenie? Proszę... :eek:
A komentarz:
Nie przemawiają do mnie takie argumenty.
był do 4 punktu, o którym wspomnieliście jeszcze później.

Handel nie jest wcale kiepski (poza prowizją).
 

DeletedUser80

Guest
Jeżeli nie przeszkadzają Ci:
1. Oferty wiszące w nieskończoność
2. Brak zobaczenia najnowszych ofert (za każdym razem trzeba się przegrzebać przez wszystkie strony)
3. Po kilka stron z tymi samymi ofertami tego samego gracza
to gratuluję.
Handel jest jednym z filarów gry i w tej postaci jest hamulcowym, dlatego na 30.000 graczy są oferty od kilku, kilkunastu graczy.
Być może Tobie jest on niepotrzebny, więc ta formuła Ci nie przeszkadza ale myślę, że gdyby go poprawić to i Ty byś go docenił:)
 

DeletedUser14

Guest
Przekonywanie na siłę nic nie da ;)
I kilka stron z tymi samymi ofertami to tylko 2 kliknięcia, przy okazji wiemy, ile handluje, czym, co potrzebuje i w jakich ilościach...
 

DeletedUser80

Guest
Dobra, przekonaliście mnie. Handel jest ok, nie potrzebuje zmian.
Tylko dlaczego skoro jest tak dobrze jest tak źle?
Wszędzie gdzie występuje handel jest dźwignią rozwoju i gry i graczy, tu przy swej wspaniałości na ponad 30.000 graczy korzysta z niego kilku, w porywach kilkunastu graczy.
Naprawdę uważacie, że handel nie potrzebuje zmian?
 

DeletedUser

Guest
Spokojnie - za 3-4 tygodnie (prawdopodobnie), jak wejdą gildie, to handel będzie dużo prostszy i ta 50% prowizja już nie będzie aż tak przeszkadzała
 

DeletedUser80

Guest
Potrzebuje, ale nie tych ;)
Czyli Tobie również nie przeszkadzają:
1. Oferty wiszące w nieskończoność
2. Brak zobaczenia najnowszych ofert (za każdym razem trzeba się przegrzebać przez wszystkie strony)
3. Po kilka stron z tymi samymi ofertami tego samego gracza
Popełniłem błąd wrzucając wszystkie pomysły w jeden temat.
Dlatego proponuję ten temat zamknąć a do dalszej dyskusji zapraszam tutaj: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/prowizja-u-kupca.247/
 
Status
Zamknięty.
Do góry