• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiany w turniejach

DeletedUser2723

Guest
Na razie to tylko moje WRAŻENIA i DOMYSŁY z tego co czytam, praktyka pokaże :)
Co do słabszych bractw, to modeli ich jest bez liku, w części nie było ciśnienia na turnieje i mała grupa robiła nadwyżki a inna grupa albo nie grała w ogóle albo robiła kilkaset pkt. Nie każdy będzie chciał rozwijać wojsko i wyrabiać wysokie limity, nie każdy będzie miał czas itd. Na Becie są ludzie mocno zaangażowani i nawet jak sa słabsi to będą dążyć do szybkiego rozwoju. Ale zobaczymy :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mayder

Tancerz ostrzy
Gracze na niskich etapach w sporej części nie wyrobią z narzędziami na 3 kolejki "koszar"

Gracze na niskich etapach powinni skupiać się na szkoleniu jednostek koszarowych, a resztę mogą pominąć bo trzy gwiazdkowe jednostki i tak będą i wiele lepsze od tych jednogwiazdkowych z terenów czy obozu. Niby można tych jednogwiazdkowych użyć na poczatkowych prowincjach pierwszej czy nawet drugiej gwiazdki ale i tak wydaje mi się że straty tych jednostek będą większe od rozwiniętych jednostek koszarowych więc będą na tym stratni.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Gracze na niskich etapach powinni skupiać się na szkoleniu jednostek koszarowych, a resztę mogą pominąć bo trzy gwiazdkowe jednostki i tak będą i wiele lepsze od tych jednogwiazdkowych z terenów czy obozu. Niby można tych jednogwiazdkowych użyć na poczatkowych prowincjach pierwszej czy nawet drugiej gwiazdki ale i tak wydaje mi się że straty tych jednostek będą większe od rozwiniętych jednostek koszarowych więc będą na tym stratni.
Masz na myśli zapewne graczy przed rozdziałami ras czyli przed rozdzialem krasnali :)
 
Na Becie są ludzie mocno zaangażowani i nawet jak sa słabsi to będą dążyć do szybkiego rozwoju.
A gdzie tam :) Jest dokladnie na odwrot - wiekszosc graczy na becie stara sie poswiecac na gre tam jak najmniej czasu. Priorytet maja miasta na macierzystych serwerach, a na becie gracze zapoznaja sie po prostu z nowosciami, ktore tam wchodza szybciej. Ja sam o sobie nie moge nawet powiedziec, ze gram. Ot, cos tam klikam jak najmniejszym kosztem i wysilkiem, zeby tylko wstydu nie bylo ;)

Niestety nie jest to rodzaj serwera beta znanego z niektorych innych gier, tzn. takiego ze starannie wyselekcjonowana grupa zaangazowanych graczy/testerow, wiekszosc graczy z bety stanowia zwykli "obserwatorzy".
 

Hassano

Łucznik
<ciach> NORMALNY gracz robi w turnieju 1000-2000 pkt a o 5 to nawet nie marzy..

I przez takie gadanie zwykli gracze mają co chwile kłody pod nogi.. Nawet jak turniej na początku "jest dobrze zbalansowany" to ig zaraz zacznie tam grzebać i oprócz iglicy to turniej zrobi się nie grywalny..

wycięto prowokację//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
<ciach>

Co do turniejow, sprawdz jutro w nowym turnieju, ile czasu zajmuje przeklikanie surka jednej rundy w 20 prowincjach (robie je surka z lenistwa wlasnie dla oszczednosci czasu). Zajmuje to jakies 3 minuty ;) Nie wiem, jakich, tu cytat, NORMALNYCH graczy masz na myslis, ale 1000-2000 pkt to robilo sie juz prawie 3 lata temu, kiedy zaczynalem swoja przygode z Elvenarem. A wtedy o wzmocnieniach na wojsko, przyspieszaczach, miskach i Feniksach nikt jeszcze nie slyszal... Teraz tysiac punktow mozna zrobic po 2 tygodniach w grze, jesli ktos wie co robi.

wycięto offtop//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
<ciach>to ja wam powiem jak wygląda gra zwykłego gracza.. z rana ( o ile oczywiście ma na to czas) wchodzi zbiera produkcję z nocy, nastawia kolejne na 9h i wychodzi,, może gdy ma więcej czasu to da łapki a jak nie to dopiero wieczorem, po 9h wchodzi i może puści jeszcze na 3h produkcje o ile jeszcze ma siłę i wie że nie odleci koło 21 bo rano znów musi wstać... a noo i turniej jeszcze no ale jak?? Wojsko zebrał rano i po kolejnych 9h ( o ile ma w miarę dobrze ułożone miasto to kolejna jeszcze się nie skończyła) no ale za wiele się nie zrobiło, no to surka.. ale grając w taki sposób surki też za wiele niema no to policzmy prowincje, zrobię może 20.. ajć raczej tyle nie bo nie mam ani wojska ani surki no to pozostańmy przy 10.. wtorek, środka, czwartek ( i zaczyna się pomału problem bo nawet przed zmianami już czasem nie szło wygrać walki) no ale piątek 5 gwiazdek już pustki i w wojsku i surce.. dobra olać jakoś limit bractwa zrobiłem.. limit czyli ma jakieś 1500 pkt sobota.. hmm..?? nie no nie robię 6 gwiazdki, nagrody średnie wojska prawie niema, surki szkoda.. i tak przeleciał tydzień..

edytowano//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
<ciach>
A teraz wróćmy do turnieju.. zapewne wszyscy jesteście tymi doświadczonymi graczami i starymi wyjadaczami ale wam te zmiany pewnie krzywdy nie zrobią a co chwila piszecie że to właśnie Ci starsi gracze dostaną najbardziej po <ciach>.. Może nie w marmurze ale obstawiam że koło zwoi, kryształu wyniki będą takie same jak wcześniej..

wycięto offtop//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Rodzaj ludzki wyewoluował aż tak bardzo, bo właśnie nauczyliśmy się czerpać z doświadczenia innych, przekazywać wiedzę, ba, mamy nawet narzędzia, żeby tą wiedzę przechować i przekazać potomnym, pismo na przykład.
Tu na forum z tego korzystamy. Przekazujemy wiedzę i jak w życiu, jeden skorzysta, a inny zostanie na drzewie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

LeonARTo

Wędrowiec
Dzięki doświadczonym graczom ta gra staje się ciekawsza i bardziej wciągająca. Zamiast im podziękować za to że poświęcili sporo czasu na rozkminkę mechaniki gry i podzieleniu się swoimi spostrzeżeniami z nami, to zawsze znajdzie się taki co mu to nie będzie pasowało. Nie rozumiem tego naprawdę, zamiast się cieszyć to jeszcze płaczą
 

DeletedUser4408

Guest
Hmmm..... ktoś musi być chyba rozjemcą, trudno niech padnie na mnie. Każda z osób użyła pewnych logicznych argumentów i to jest fajne. Zabrakło w tym wzjemnego zrozumienia i to jest smutne. Wszyscy jesteśmy ludźmi i powinniśmy się wzjemnie szanować. Przecież każdemu chodzi o to samo, spokojną, przyjemną grę, czego Wam i sobie życzę. Nie widziałem jeszcze w życiu aby to co najpiękniejsze, trwałe, budowane było w trakcie wojny.
 

DeletedUser174

Guest
@hassano jak wspominałeś ludzie grają wg własnych możliwości. Jeden loguje się co 3h, bo może. Inny co 3 dni i też nikomu nic do tego. Każdy gra jak chce / może / umi itd.

W tym wszystkim ważny jest balans. O ile ktoś się loguje raz na 3 dni to nie będzie grał w bractwie pokroju Owieczek, ale będzie raczej szukał innego, bardziej spokojnego miejsca. I tyle. Jak ktoś robi 200pkt w turnieju to też ma do tego święte prawo, bo nie każdy musi być w turniejowym bractwie. Trzeba znaleźć tylko swoje miejsce, bez oglądania się na innych. I urok tej gry polega na tym, że jest w niej miejsce dla skrajnych graczy. Serio nie ma o co się nerwic. Ktoś robi 20k w turku? Gra w ambitnych bractwach pokroju Owiec. Ktoś chce grać ot tak sobie gra tylko w topowych z pewną 10. Ktoś udaje że gra to klika w jakichś przechowalniach tylko lub nawet zupełnie bezdomnie... Tylko pewnie taka osoba nie będzie czytac wątku o turniejach, bo go ten temat nie interesuje.

Mnie tylko trochę drażni, że Ig parasolem ochronnym osłania właśnie ta ostatnia grupę. I przez nich tez dostajemy po głowie.... I to chyba częściej i mocniej w moim odczuciu. Przecież te zmiany w turnieju to kolejny ukłon w stronę tych "zawodowców"
 

BlossomValvi

Łucznik
I kolejny wątek musi być zaśmiecony offtopem

Przypominam turniej to nie wszystko choć jest ważna częścią gry

@kikimora wiesz doskonale ze to tez są gracze i wedle danych IG to oni maja ja utrzymać finansowo wiec trochę szacunku takiego samego jakiego wymagasz do swojej kategorii graczy. Ja się tylko nie zgadzam z tym ze robią to kosztem innych graczy

@xEasyRiderx a dziekuje bardzo za zaliczenie do takiego pocztu zasłużonych osób :) ja to tylko pobocznie tu pisze bo i tak zbieram dane dla bractwa jako arcy (właśnie dla tych co nie maja czasu wertować fora)

Na koniec oftopu
Dla mnie bractwo to grupa ludzi których łączy wspólny cel określony w opisie bractwa i tu każdy cel jest dobry byleby był zaakceptowany przez wszystkich. Naturalnie w tym wątku powinny być bractwa zainteresowane turniejem. Na dodatek dla bractw chcących mieć 10x skrzyń faktycznie średnia to 1600 pkt i o to nie ma co kruszyć kopii czysta matematyka

Swoją droga @chris podał tabele Done’go ktora jest całkiem niezłym wstępniakiem do przygotowań
 

blazius1

Paladyn
Dopiero za 9 tygodni ocenimy kto bardziej dostał po krzyżu tą reformą, a kto poradzi sobie.

Więc tu Hassano ma świętą rację - będą grzebać przy algorytmie (algorytmach?) i eksperymentować na żywych organizmach. Na becie nie mogło to wyjść, bo beta to turniejowy trup. Dotychczas były eksperymenty na trupie, a dzisiaj rzeczywistość nas dogoni. Nas i sprawców zamieszania z IG. Właściwie nie nas, a nasze bractwa, tj. ludzi nie czytających forum.

BlossomValvi ostrzegał o pierwszym szoku. Myślę że dzisiaj, przed otwarciem turnieju warto ostrzec ludzi, że niektórzy z nich mogą doznać tego szoku. Żeby się nie zniechęcili nagle, tylko wytrwali te kilka tygodni. Bo to tu jest pierwszy problem. Utrzymać graczy. A nie np. w tym jak rozegrać pierwszy marmur.
Można ludzi odesłać do tego kolorowego wykresu pokazującego bardzo proporcjonalny, równomierny i silny wzrost trudności w miarę postępu prowincji turniejowych, przy czym wiadomo: duża część graczy nie zrozumie tego wykresu.

Jak rozegrać marmur to napiszecie poradnik za 9 tygodni.

Reforma od pierwszego tygodnia rozpocznie odsiew graczy robiących 1000 pkt. Tacy kłopotliwi niekiedy dla bractw gracze, nazwijmy ich brzydko pasożytami, sami poodchodzą z gry, lub zostaną bezwzględnie pousuwani bo tolerancja zmaleje. Bo jeśli wspólny cel będzie trudniej osiągnąć, to równocześnie ta tolerancja zmaleje. Będzie to jeden z miarę pozytywnych efektów wprowadzanej reformy. Prawdopodobnie jedyny pozytywny z efektów niezamierzonych przez sprawców z IG.
Nadal trzymamy kciuki za efekty pozytywne zamierzone.

Na razie cierpliwości z poradami, które trzeba będzie zróżnicować. Będą zapewne opisywały przebudowy miast.
Będą grzebać na żywca.
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Więc tu Hassano ma świętą rację - będą grzebać przy algorytmie (algorytmach?) i eksperymentować na żywych organizmach. Na becie nie mogło to wyjść, bo beta to turniejowy trup. Dotychczas były eksperymenty na trupie, a dzisiaj rzeczywistość nas dogoni.
Nie jest to prawda, od 18 sierpnia, więc od 7 tygodni, nowe turnieje były testowane również na angielskich serwerach, a to żaden trup
 

BlossomValvi

Łucznik
@blazius1 błędne informacje:

Intensywne testy były robione na serwerze EN od około 2 miesięcy, to co do nas wejdzie to już wersja po poprawkach - jedyne co ich zmusi do dalszego grzebania to wyniki finansowe Q4. Tylko tu tez nie ma dużych nadziei, iglica przeszła lifting (dodanie wspólnych skrzynek a jak ludzie ogarnęli to nerf nagród indywidualnych) ja tu widzę dobra analogię
W każdym razie na najbliższe tygodnie nie ma nadziei na zmiany poza usuwaniem bugow

Drugi punkt właśnie nowy turniej wprowadzi to ze ci słabsi gracze będą dużo istotniejsi dla bractwa, ponieważ do około 8 prowincji turniej będzie łatwy coś jak pierwszy mini boss w iglicy,

Jako przykład ja już zapowiedziałem w bractwie podciągnięcie limitu w najbliższych tygodniach (wraz ze ściągani jak to zrobić by się nie wysilic) :) i tu liczę na naszych kadetów, czyli właśnie najmniejszych braciszkow
 
BlossomValvi ostrzegał o pierwszym szoku. Myślę że dzisiaj, przed otwarciem turnieju warto ostrzec ludzi, że niektórzy z nich mogą doznać tego szoku. Żeby się nie zniechęcili nagle, tylko wytrwali te kilka tygodni.
W pelni sie z tym zgadzam. U siebie w bractwie napisalem ostatnio cos takiego:

"Proponuje do nowego turnieju podejsc BARDZO ostroznie i nie leciec na hurra na 20-30 prowincjach, jak do tej pory. Trzeba sie najpierw z tym systemem oswoic. Moim zdaniem powinnismy w pierwszych 2-3 turniejach na spokojnie sobie potestowac, nie wysciubiajac nosa powyzej 15 prowincji, zeby po prostu nie zbankrutowac :) Teraz nie bedzie sie juz oplacalo robienie wielu prowincji na pierwszych 2 gwiazdkach, o wiele lepiej zrobic tylko 10-15 prowincji, ale na 5-6 gwiazdek.

Mozna tez przetestowac opcje uczt, bo maja byc tansze niz dotychczas, szczegolnie wlasnie w tych poczatkowych prowincjach. Bedziemy zbierac doswiadczenia na biezaco i niedlugo powstana nowe poradniczki, jak najlepiej walczyc w turniejach, wiec nie frustrujcie sie prosze, jesli te nowe turnieje wydadza sie wam z poczatku bardzo trudne. Damy rade, naprawde nie bedzie tak zle :)"

Trzeba oczywiscie wziac poprawke na to, ze o 10-15 prowincjach pisalem do kolegow i kolezanek grajacych w silnym bractwie turniejowym :) W "zwyklych" bractwach lepiej ograniczyc sie do kilku prowincji, przy czym nie zaszkodzi lekkie zapedzenie sie troche wyzej, ale tylko na pierwszej gwiazdce. Po to, by na wlasnej skorze odczuc, jak i w jakim tempie wzrasta trudnosc i koszt walk, a takze straty. Patrzenie na krzywa na wykresie to jedno, a sprawdzenie tego w praktyce to cos zupelnie innego. Czyli wszystko na spokojnie, krok po kroku, a za jakis czas srednie wyniki "normalnych" graczy nie beda pewnie odbiegaly od tych ze starych turniejow.
Jak rozegrać marmur to napiszecie poradnik za 9 tygodni.
Jesli ma to miec rece i nogi, to moim zdaniem potrwa to znacznie dluzej.

Jeszcze tak a propos poradnikow. Oczywiscie w bractwach napisalismy juz wstepne zalecenia, jak najlepiej podejsc do nowego marmuru. Ale wrzucanie tego na forum byloby dzialaniem kompletnie nieodpowiedzialnym. Poprzednie poradniki powstaly w oparciu o wrecz wieloletnie doswiadczenia wielu graczy na roznym stopniu rozwoju, do tego spory wplyw na nie mialy nasze turniejowe tematy dyskusyjne na forum (tak,tak - nie byly pisane tylko z punktu widzenia 3-4 graczy). Teraz mamy do czynienia z sytuacja, gdzie doslownie tylko garstka graczy zebrala doswiadczenia z kilkunastu turniejow na becie w nowym systemie, a to stanowczo za malo, by pokusic sie o jakas sensowna synteze, bo brakuje po prostu danych. Doskonale wiem, jak sam mam teraz walczyc w swoim miescie na marmurze w nowym systemie, ale nie do konca wiem, co przyniesie najlepsze rezultaty u przyslowiowego Nowaka i Kowalskiego, ktorzy maja przeciez zupelnie inne miasta. Najlepiej chyba bedzie zalozyc tu na forum nowy temat dyskusyjny do kazdego turnieju, gdzie znow powymieniamy sie doswiadczeniami i obserwacjami :)

Reforma od pierwszego tygodnia rozpocznie odsiew graczy robiących 1000 pkt.
Akurat tym graczom bedzie teraz znacznie latwiej :)
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Nie zakładajcie że zapomniałem o tym, że rozszerzono testy na serwer EN. Nie zapomniałem. Po prostu nie sądzę żeby jakiekolwiek testy, jakie poprzeprowadzali miały od dzisiaj i dla nas jakieś większe znaczenie.
Miałoby, gdyby twórcy byli kompetentni i mieli doświadczenie. Niestety nie stwierdzono ani jednego ani drugiego, więc robienie sobie jakiś nadziei nie nie wchodzi u mnie w rachubę.

Zaraz zacznie się cyrk z bugami, potem ze zmianami do zmian. Potem będzie naprawianie kolejnych bugów, a potem wprowadzanie zmian do zmian. Nie połapiecie się nawet do jakich zmian robią zmiany. Czy na ten przykład do błędów zalegających jeszcze po becie, czy do innych, powstałych jak reforma zawisła też na EN.
 

Ovocko

Rycerz
Gracze na niskich etapach powinni skupiać się na szkoleniu jednostek koszarowych, a resztę mogą pominąć bo trzy gwiazdkowe jednostki i tak będą i wiele lepsze od tych jednogwiazdkowych z terenów czy obozu.

Niekoniecznie. Już jednogwiazdkowe jednostki z terenów i obozu potrafią mieć lepsze (a co najmniej porównywalne) wyniki niż trzygwiazdkowe koszarówki o ile zostaną właściwie dobrane. Na automacie też.
Owszem, koszarówki będą się do pewnego momentu sprawdzać częściej, ale nie ignorowałbym jednogwiazdkówek z terenu i obozów bo potrafią być bardzo solidnym wsparciem
 
Do góry