• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Zmiany w turniejach

Koval92

Kapłan
Miały się pojawiać artefakty i budynki ponownie tymczasem nie pojawiły się.
Są dodawane coraz to nowe budynki zamiast jakichś innych rozwiązań albo powtórek poprzednich.
Golem jest bardzo fajny, Bażant czy Drzewo się nie umywają do niego, powinien tylko dawać jednakowe jednostki dla obu ras a nie różne, bo te podstawowe magiczne u ludzi są lepsze.

U nas jest jedna osoba bez feniksa i robi wysokie wyniki w turniejach, ciekawe jak się to zmieni po wprowadzeniu nowego systemu...
 

DeletedUser3159

Guest
Witam ;-)
"Czytam to i czytam i czasem oczom nie wierze... Wierzyć się nie che. że to czytam...."

Po pierwsze zapamiętajcie, że nic wartościowego za darmo od IG nie spadnie , na wszystko trzeba sobie zasłużyć: wytrwałością i poświęconym czasem!. Co niektórych bardzo bolą wojskowe niedzwiadki... Mnie też boli, że nie mam 5-ciu tylko 4 ;-)) Myślicie, że jak się ma misie to hop siup i jest się na "pudle"???... No to się mylicie... Możecie mieć karmę, możecie mieć czasówki, ale nie będziecie mieć wzmocnień, albo młotków... miśki nie pomogą!!!, bo kolejne prówki zeżrą całe "misiowe"wojo... Pewnie,że jest łatwiej, po to si ę walczyło!!!.....
 

DeletedUser3033

Guest
hmm w te gre samemu nie da się grać
choć pare multi i można zakładać bractwo
tak nie wiem czy chcesz powiedzieć tym co nie mają tych budynków marnują czas w tej grze ?
a zwłaszcza nowym graczom że raczej poczekają jakieś 5lat niż się pojawią podobnej wartości budynki
ale gratuluje tych 4 miśków tylko nie wiem czy to ma zachęcić do gry kogokolwiek
 

xEasyRiderx

Rycerz
hmm w te gre samemu nie da się grać
choć pare multi i można zakładać bractwo
tak nie wiem czy chcesz powiedzieć tym co nie mają tych budynków marnują czas w tej grze ?
a zwłaszcza nowym graczom że raczej poczekają jakieś 5lat niż się pojawią podobnej wartości budynki
ale gratuluje tych 4 miśków tylko nie wiem czy to ma zachęcić do gry kogokolwiek
A nie przyszło ci do głowy że @Franek007 chodziło o coś innego ? Krótko mówiąc to posiadanie wędki nie czyni z ciebie rybaka ale co ja ci będę wyjaśniał takie niuanse skoro wiesz wszystko lepiej od innych :)
 

BlossomValvi

Łucznik
Jako posiadacz dwóch brunatnych jestem żywym przykładem że zwierzaki bez zaplecza (wiedza i umiejętności) są bezwartościowe
Jak ktoś ma wątpliwości wystarczy zerknąć na elvenstats na moje konto na s2 (Winyandor)

Minął już niemal rok od miśków i ponad rok od feniksa a dopiero teraz zaczynam gonić topkę (top 50, to ilu ma więcej niż jednego misia?) i to olbrzymim kosztem przyspieszaczy (jakieś 300h-500h tygodniowo) - serio to zatrważające jak dużo wojska mielę w turniejach, są trzy główne przyczyny:

- zbadane całe drzewko technologiczne, najmniejszy wpływ
- walczę tylko na apce, czyli automat, średni wpływ ale w połączeniu z...
- ciężko mi idzie ogarnąć niuanse walki, ok podstawy są jasne ale w rzeczywistości to pseudo AI robi takie cyrki że równie dobrze mógłbym rzucać kostkami, więc moja metoda na walkę to jak radzieckiego marszałka - zalać przeciwnika falami wojska :) (najlepiej naszprycowanego różnego rodzaju bonusami)

Z drugiej strony przestało mi zależeć na zapasach bo jak wejdzie nowa wersja turnieju to nie wyjdę poza pierwsze 10 prowincji... Widać to po becie, robią tylko cukrowanie tego brokuła i trzymają na czas aż temperatura postów opadnie
 

blazius1

Paladyn
Rozdawanie wędek powinno być kontynuowane.
Nie chodzi o to żeby wszyscy zaraz byli dobrymi rybakami, a o to, żeby mieli szansę być lepszymi rybakami.

A jeśli nie wyjawią formuły obliczenia wielkości odziału, to wprawdzie łowić będziemy po staremu różnymi wędkami, ale w tej samej mętnej wodzie.

Im woda będzie bardziej mętna, tym umiejętności oraz sprzęt wędkarski będą tracić na znaczeniu.
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
Rozdawanie wędek powinno być kontynuowane.
Nie chodzi o to żeby wszyscy zaraz byli dobrymi rybakami, a o to, żeby mieli szansę być lepszymi rybakami.

A jeśli nie wyjawią formuły obliczenia wielkości odziału, to wprawdzie łowić będziemy po staremu różnymi wędkami, ale w tej samej mętnej wodzie.
Wałkowanie tematu miśków jest trochę już nie na miejscu :)
Wędki i inne takie tam są nadal rozdawane w akademii jednak tutaj grają gracze nie punkty czy inne narzędzia a cała zabawa polega na wiedzy, zrozumieniu mechaniki gry, wykorzystaniu tego oraz wypracowania swojego stylu w grze.

Owszem zgadzam się w pełni z drugą częścią twojej wypowiedzi ponieważ gracze prędzej czy później sami odkryją te formuły jednak nie powinien to być temat tabu lub jakiś top secret twórców gry, formuły powinny być dostępne dla wszystkich zwłaszcza że cała mechanika zostanie wywrócona do góry nogami nie mówiąc już o przemodelowaniu miast.
Po pierwsze zapamiętajcie, że nic wartościowego za darmo od IG nie spadnie , na wszystko trzeba sobie zasłużyć: wytrwałością i poświęconym czasem!.
I to chyba jest recepta na wiele dolegliwości :)

Zgadzam się też z tym że trzeba o tym pisać pisać i pisać aby @jarq mógł zalewać centralę raportami ponieważ nie są to już drobnostki tylko bardzo poważne zmiany.
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Tak miśki i feniksy powinny być wałkowane ale:
- adresetam powinno być IG bo to oni je wypuścili w tym kształcie
- celem wałkowania powinno być umożliwienie ich zdobycia (sztuk 1) w akademii wraz z potrzebnymi artefaktami (iglica?akademia?diamenty?złotówki? - raczej wszytko na raz )

Natomiast obarczanie winą gracza że był na tyle inteligenty by poczytać internet przed ewentem, albo i siedzieć z uporem maniaka godziny podczas ewentu jest juz nie na miejscu, ponieważ cenę za te produkty określił ich twórca czyli znowu IG. Jeśli wtedy IG starczyło to by gracz siedział przez 3+ tygodnie wedle zegara produkcyjnego przed monitorem to czemu nie?

I spokojnie gwarantuję że każdy zwierzak sztuk jeden wyrówna szanse z topką :) - żarcik a teraz serio gwarantuję że to nic nie zmieni, zwierzaki mogą dużo dać jak się wie jak ich użyć, u mnie poniekąd sie marnują bo nie wykorzystuję nawet połowy ich potencjału. U mnie miśki to takie podrasowane valoriańskie duchy walki a że niemal od początku miałem ich dwie sztuki stąd są u mnie tylko dwa brunatne niedźwiedzie.
Natomiast faktycznie z przyjemnością bym te budynki widział u moich współplemieńców, może dzięki temu mielibyśmy więcej chrisów :) albo dużej więcej graczy by zamkneło konta z powodu przeszarżowania możliwości

Jako przykład nieumiejętnego użytkowania dostępnych zasobów, otóż trafił mi sie gracz w bractwie z zestawem karnawałowym (ba czemu o tym nie piszemu albo o zestawie kirita to też takie OP budynki tylko produkcyjne) i będąc w końcowych epokach miał ten zestaw chyba w niziołkach albo i niżej, równocześnie marudząc na brak ziaren i many...

Tak czy inaczej wracając do wątku, te budynki już niewiele zmienią ot umożliwią zdobycie paru więcej prowincji ogromnym kosztem i tyle, a podejrzewam że zdecydowana większość topki nie robi tego dla punktów
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
hmm tak sobie zerkam na elvenstats
i nawet gracz nie znający mechaniki gry może robić turniej na 8k jedyny limit to prowincje
wystarczy by miał miśki i feniksa i tu nawet etap gry nie ma znaczenia
więc porównajmy dwóch graczy na przykładowym etapie krasnali jeden ma miśki i feniksa a drugi niema ani jednego
który z tych graczy będzie grał dłużej niż dwa tygodnie ?
 

Nusion

Kapłan
Parę nowych informacji z bety.
Nad czym teraz pracują:

- Zmniejszenie szansy pojawienia się many i orków w negocjacjach oraz nieznaczne zmniejszenie szansy pojawienia się monet i zasobów
- Zmniejszenie wpływu ekspansji (zarówno premium, jak i zwykłych) na trudności zarówno dla Turniejów, jak i Iglicy. Ponieważ wpływają one również na poziom trudności Iglicy, zmiany te prawdopodobnie zostaną przeniesione do wersji Live wcześniej niż nowe turnieje.
- Rozdzielenie kolejek szkolenia jednostek, aby wiele budynków szkolących jednostki mogło pracować jednocześnie. Prawdopodobnie zajmie to trochę więcej czasu niż reszta.

 

Tajniakos

Paladyn
@Shadows Dragon po raz kolejny mijasz się z prawdą.
gracz nie znający mechaniki gry może robić turniej na 8k jedyny limit to prowincje
wystarczy by miał miśki i feniksa i tu nawet etap gry nie ma znaczenia
Gracz, który nie zna mechaniki gry nie będzie wiedział jak wykorzystać miśki. Po za tym, limitem nie są tu miśki i feniksy a wskazana przez Ciebie ilość prowincji. Dobre wyniki da się robić i bez nich. Mam w bractwie takich graczy co ich nie mają a turnieje robią na bardzo przyzwoitym poziomie ;)
więc porównajmy dwóch graczy na przykładowym etapie krasnali jeden ma miśki i feniksa a drugi niema ani jednego
który z tych graczy będzie grał dłużej niż dwa tygodnie ?

Jakoś istnieją gracze i bez feniksów i bez miśków i grają?Po co dajesz takie porównania?
 

BlossomValvi

Łucznik
Parę nowych informacji z bety.
Nad czym teraz pracują:

- Zmniejszenie szansy pojawienia się many i orków w negocjacjach oraz nieznaczne zmniejszenie szansy pojawienia się monet i zasobów
- Zmniejszenie wpływu ekspansji (zarówno premium, jak i zwykłych) na trudności zarówno dla Turniejów, jak i Iglicy. Ponieważ wpływają one również na poziom trudności Iglicy, zmiany te prawdopodobnie zostaną przeniesione do wersji Live wcześniej niż nowe turnieje.
- Rozdzielenie kolejek szkolenia jednostek, aby wiele budynków szkolących jednostki mogło pracować jednocześnie. Prawdopodobnie zajmie to trochę więcej czasu niż reszta.


Z tych zapowiedzi wynikają dwie rzeczy:

- nie planują żadnej redukcji potrzebnych zasobów limitowanych* (poza wcześniejszą zapowiedzią o orkach) a ich potrzeba spore ilości do negocjacji
*limitowane czyli złoto/młotki oraz mana
- nie ma żadnej wzmianki o redukcji poziomu trudności poszczególnych prowincji. Więcej wojska wcale nie oznacza że będzie sie je dało zrobić

Choć ostatnia zmiana wprowadza kolejne duże zamiany do strategii rozgrywki. Przy czym coraz trudniej będzie pisać strategii ot będę produkował wojsko masowo by zalać przeciwnika :)
 

DeletedUser3033

Guest
tajniakos
bo widzisz tak z ciekawości co masz na myśli przyzwoity wynik ?
ja robie od 3-4k co turniej ale pkt nie mają znaczenia chodzi o nagrody wiadomo
a porównanie było chyba bardzo naturalne kiedy ktoś średnio robi 2k co turniej a robi 8k
i co to jest słomiany zapał ktoś gdzieś wspomniał co się na to składa
tak z obserwacji średnia nowych graczy to dwa tygodnie gry
czemu ?
 

DeletedUser3033

Guest
owszem tylko nowy gracz nie wie o paru niuansach w grze
patrzy na gracza co ma 20k w turnieju
 

Tajniakos

Paladyn
A od kogo Twoim zdaniem nowy gracz powinien się dowiedzieć o tych niuansach? Po za tym nowy gracz o takich wynikach na początku gry i jaka by ona nie była może tylko pomarzyć. Chyba nikt nie spodziewa się tego, że wejdzie na grę i będzie robił od razu wyniki po 20K ? Na to potrzeba i sporo czasu na rozbudowę miasta i na poznanie specyfiki gry.
 

BlossomValvi

Łucznik
A od kogo Twoim zdaniem nowy gracz powinien się dowiedzieć o tych niuansach? Po za tym nowy gracz o takich wynikach na początku gry i jaka by ona nie była może tylko pomarzyć. Chyba nikt nie spodziewa się tego, że wejdzie na grę i będzie robił od razu wyniki po 20K ? Na to potrzeba i sporo czasu na rozbudowę miasta i na poznanie specyfiki gry.
Szkoda ze Inno tego nie rozumie ;) bo to chcą zrobić to właśnie dla takich cieni smoka czyli wszyscy maja wyciągać maks 5k punktów w turnieju niezależnie od poziomu w ramach „poprawnego” wyrównywania
 

djmags14

Rozbójnik
Wałkowanie tematu miśków jest trochę już nie na miejscu :)
A co, zostały już usunięte z gry? A może ich wpływ na grę jest bez znaczenia. Dlaczego zatem są, a ludzie którzy nadal z nich korzystają tak mocno ich bronią?

Dobre wyniki da się robić i bez nich.
To, że się da to oczywiste. Ale jakim kosztem?

Jeśli któryś z graczy, który twierdzi, że statystyczny gracz i tak nie potrafi ich wykorzystać sam je usunie to będziemy mieli tą samą pozycję wyjściową. To co - idziemy na ryby, ale ... bez wędek, bo IG już ich nie rozdaje?

nie ma żadnej wzmianki o redukcji poziomu trudności poszczególnych prowincji. Więcej wojska wcale nie oznacza że będzie sie je dało zrobić
I bardzo dobrze. Czym trudniej tym lepiej. Nie miało być zbędnego klikania to ilość starć powinna być znacznie ograniczona. Tylko w takim układzie różnica pomiędzy manualem, a automatem powinna być znacznie mniejsza. Inaczej mówiąc poziom trudności na apce powinien być łatwiejszy. Bo robienie turniejów z apki nie będzie miało sensu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry