• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Studnia Życzeń - co wypadło?

  • Rozpoczynający wątek Usunięty użytkownik 2143
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Kolejna mała aktualizacja:

Od wprowadzenia 25 diaxów (czyli 22.września jeśli dobrze pamiętam - daje to 9 dni) na czysto jestem 600 diamentów do przodu... :D
I trzecia eksancja się już grzeje

PS . Przypominam 5 października to będą łowy :)
 

DeletedUser

Guest
@up podpinam się pod to :), kalka z poprzedniego ewentu nie zadziała ponieważ samo to że w tym jest dużo więcej budynków łączonych powoduje wykopanie innych z listy ja i tak jestem zadowolony z z 5.X :) po takim bonusie sądziłem że wycofają budynek z obiegu
 

DeletedUser

Guest
monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki
 

Hassano

Łucznik
monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki, monety, młotki

Mało zachęcające.. A ile masz studni postawionych??
 

DeletedUser

Guest
2 w tym momencie - od czasu zmiany nie dostałem w ogóle diaksów i może z 1 raz zasoby - śmieszne dosyć

Ale mam pytanie do BlossomValvi - ile masz aktywnych studni ?

Bo jeżeli 10 (tyle widzę na Winyadorze) to daje mi to taki wynik:
10 dni , 10 studni , 2 losowania na studnię dziennie daje 200 losowań
Diamenty wypadły 1 raz, co daje drop rate ok. 0,5 %

W ciągu 100 dni (2000 losowań) powinno to dać 250 diamentów przy koszcie 90 pól na studnie + 15 pól na drogi (czyli ponad 4 ekspansje) - brzmi to dosyć przerażająco.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
Ja uważam że przeliczanie studni w jaki kolwiek sposób na zajmowane miejsce jest bez sensu..
Jest to jedyna możliwość żeby dostać za darmo diamenty i nie powinno sie tego w żaden sposób próbować zrozumieć itp
W moim przypadku miejsce niema żadnego znaczenia bo zaraz skończe rase amunów i wtedy stawiam ile tylko mam studni bez patrzenia na zajmowane miejsce..
Większy problem mają Ci co robią wcześniejsze rozdziały i nie chcą pozwolić sobie na postój w rozwoju na ponad 3 miesiące
 

DeletedUser

Guest
Zależy na czym ci zależy ;) - część ludzi się zachwyca, że zdobyła 2 dodatkowe ekspansje z 10 czy 20 studni blokując obszar równy np. 4 ekspansjom na 100 dni - stąd moje wyliczenie.
Jeżeli jesteś na końcu gry i zostały Ci już tylko ekspansje za diamenty to twój punkt widzenia jest w 100% zrozumiały.

Jeżeli zależy nam na szybszym rozwoju, turniejach czy rozbudowie cudów to w/g mnie studnie bardziej ograniczają niż pomagają ze względu na to, że ten budynek jest gorszy od każdego wyspecjalizowanego pod kątem kultury, młotków czy surowców (nie mam na myśli farm na innych światach, chociaż rozbudowa farmy na rasach gościnnych daje 400 diamentów za skończenie rozdziału, więc tutaj też można się spierać - studnia nie jest jedynym źródłem darmowych diamentów) - ale to moje zdanie.

A, byłbym zapomniał - znowu młotki :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
2 w tym momencie - od czasu zmiany nie dostałem w ogóle diaksów i może z 1 raz zasoby - śmieszne dosyć

Ale mam pytanie do BlossomValvi - ile masz aktywnych studni ?

Bo jeżeli 10 (tyle widzę na Winyadorze) to daje mi to taki wynik:
10 dni , 10 studni , 2 losowania na studnię dziennie daje 200 losowań
Diamenty wypadły 1 raz, co daje drop rate ok. 0,5 %

W ciągu 100 dni (2000 losowań) powinno to dać 250 diamentów przy koszcie 90 pól na studnie + 15 pól na drogi (czyli ponad 4 ekspansje) - brzmi to dosyć przerażająco.


Staram się trzymać non stop 10 aktywnych, jakbyś czytał ten wątek im więcej studni = większy drop rate przy 10 wynosi średnio ciut ponad 1 na losowanie (średnia 156 diamentów na 100 ze studni ale robię około 150 losowań na studnię - nie jestem no lifem), ale po ostatnich zmianach to trzeba mnożyć 2,5 dziś wydobyłem w sumie 125 w 20 losowaniach (2x po 10) ale to akurat dobre łowy czasem przez kilka dni nic nie leci tym niemniej średnia się utrzymuje

Resztą też nie pogardzę tak 3pw na dzień (to 3x tyle co łączony budynek + księga tajemnic na 6tym poziomie) 130k złota czy 8k-9k motków ze studni, ok może nie jest to przewidywalne tym niemniej gwarancja że coś wpadnie :). Tak dla porównania moje warsztaty rozbudowane na max przy 125% bonusie i 9h wyciągają 9k młotków... jest różnica? Dla mnie tak i to ogromna bo przecież ja je stawim głównie dla kultury prawie 2k z 9 pól też nieźle :)

Dlatego 10 studni to dla mnie optymalny układ, przy większej ilości faktycznie musiałbym z czegoś zrezygnować a tak to 10 studni dają odowiednio kultury na budynki ewentowe (1,5 tego co wierzby z pola) do tego te 90 pól trzeba skompensować ekwiwalentem warsztatu i manu (oczywiście z odpowiednim zapleczem ludzkim) i nagle się okazuje że nie jest źle

Takie proste wyliczenie:
- mój warsztat 23 poziom - 1500 ludków - pole 4x5 (20)
- moje manu marmuru (najmniej ludzi) 23 poziom - 3300 ludków - pole 6x3 (18)
- moje rezydki - 1200 ludków - pole 4x3 (12) potrzeba ich 4 sztuki by skomenpesować powyższe budynki

co daje w sumie 20+18+4*12 = 86 pól, prawie cała inwestycja się zwraca a przecież zużycia kultury nie liczę*

*proponuję też zastosować przelicznik 25 diamentów = 3 pw = 900t3 = 9k młotków = 130k złota z tego wychodzi że pw jest dużo tańsze niż np. na turnieju (np. 5pw kosztuje mnie czasem i 10k t3 towarów)

Absolutnie nikogo nie nakłaniam do korzystania ze studni, po prostu dzielę się doświadczeniem z ich korzystania, każdy może przemyśleć co widzi i zastosować do swoich potrzeb (wszystkie dane mam zanotowane, po pierwszych 750 losowaniach przestałem notować wszystko poza diamentami)


Edit:
Sumarycznie wycisnąłem 3075 diamentów z 20 studni (10 całkowicie wyczerpane, 6 zostało 20 dni, 4 mają jeszcze 70 dni ważności), więc niestety ale "drobne" (fajnie że są!) ze skrzyń już nie zaspokajają mojego apetytu :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Przepraszam, ale mam wrażenie, że trochę inaczej rozumiemy pojęcie drop rate .
W tym przypadku mówimy o drop rate dla diamentów - w procentach oznacza to ile razy wylosujesz diamenty na 100 losowań (losowanie = zbiór z 1 studni) - jest to zbieżne z prawdopodobieństwem wylosowania diamentów - po prostu próbuję ustalić, jakie może teraz być.
Jestem na 100% pewny, że spadł po zmianie, a IG się raczej nie podzieli ta informacją (surowce, młotki, monety i kultura mnie akurat nie interesują, na pewno są przydatne, ale jak dla mnie są do tego lepsze budynki eventowe - diamenty to jedyne co studnię wyróżnia )
Drop rate = 1% oznacza, że dla 1 studni na 100 losowań wylosujesz 1 raz diamenty - czy w/g Ciebie można taki przyjąć po zmianie ?
Nie bardzo wiem, jak liczba studni może na ten współczynnik wpływać, poza tym, że dokładniej można to go określić (większa próbka)

Bardzo proszę - nie odbieraj tego jako ataku czy krytyki, to tylko próba oszacowania opłacalności tego budynku.
 

Hassano

Łucznik
A skąd przypuszczenie że akurat drop dla diaxów to 1%??
Generalnie nie ważne bo jak dla mnie postawienie studni i pierwsze loswanie które da już 25 diaxów których znikąd indziej bym nie wziął to wystarczająca zachęta
Każdy inny drop można zdobyć inaczej w grze a tylko studnia daje ZA DARMO diamenty więc jak pisze wyżej nawet 25 diaxów na sto dni to jest plus a czy jest to opłacalne względem miejsca itp to już inna bajka ale możliwość zdobycia 25 czy więcej diaxów nie podlega chyba żadnej dyskusji
 

DeletedUser

Guest
To jaki byś przyjął na podstawie ww. danych - 10% ?
I nie zgadzam się z tobą - dla mnie 25 diamentów na 100 dni to nie jest plus, to jest -10-12 pól na 100 dni.
Ja nie mam wystarczająco miejsca w mieście na zbędne budynki, dlatego staram się je efektywnie wykorzystywać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hassano

Łucznik
Nie dowiemy sie nigdy jaka jest szansa na wylosowanie poszczególnych rzeczy i jak by nie patrzeć diaxy to jeden składnik który chcemy a pozostałe 4 powiedzmy nas nie interesują więc szansa 1/5
A co do postawienia itp to opisałem mój punkt widzenia wyżej kończę ostatnią rase i miejsce w mieście jest i tylko w tym przypadku stawiam studnie..
Gdyby nie to nie postawiłbym ich wcale bo bym zwyczaje nie miał na nie miejsca a stawianie jednej jak dla mnie mija sie z celem
 

DeletedUser

Guest
Jakby szansa na diaksy wynosiła 20% to bym piał z zachwytu i sławił Inno pod niebiosa i postawił z 50 studni :D
 

DeletedUser

Guest
@radiradi może i być taka definicja (to tylko podstawowa matma), według niej to empirycznie to jest około 10% a praktycznie dla 10 studni to jakieś 11%-12% przetestowane na próbie 20 studni przez 180 dni chyba wystarczy? (ponad 2000 losowań), ale przez pewnien czas miałem tylko 6 studni i wyraźnie drop rate spadł musiałbym przegrzebać dane a mi sie nie chce :p. Tak na oko spadł do jakiś 6-8% czyli znacznie. Ekstrapolując do jednej studni to faktycznie drop rate spadnie do 1%. Oczywiście 100 studni nie da 100% drop rate :p (marzenie), ponieważ wykres nie jest liniowy, pewnie bardziej paraboliczny. Podejrzewam że przy większej ilosci studni dałoby radę podciągnąć drop rate o ten 1-3% czyli MOŻE nawet do 15%? Aczkolwiek nie mam zamiaru przerabiać miasta w farmę studni :p

Moje obserwacje pokrywają się w niemal w całości z początkowymi danymi na becie innych forach (uogólniając drop rate dla diaxów to 10%, dla PW też 10% u mnie diaxy to 11-12% a PW 8-9% reszta się całkowicie zgadza)

To co podejrzewam (nie mam dowodu poza odczuciem) to że generator losowy leci seriami wspóldzielony dla wielu graczy, Stąd stosuję zbieranie tak, że na raz po 3 studnie jak mi po pierwszej rundzie wypadnie 25 to resztę ciągnę do oporu, jak nie to druga trójka a potem 2x2 z małymi przerwami
(tak by się wstrzelić w dobry ciąg) - zaznaczam ponownie nie mam na to dowodu i to może być tylko moja fanaberia :).


PS. Mnie jak najbardziej interesują pozostałe rzeczy, diamenty traktuję jako wisienkę na torcie :)
PSS. Mam już na trzecią (drugą całkowiecie ze studni) ekspancję czyli za 90 pól mam na stałe 50 jeszcze dwie ekspansje i studnie będą zarabiały na siebie na czysto (dla mnie juz zarabiają)

Porównując to do Księgi Tajemnic, podniesienie jej na 6ty poziom kosztowało tyle PW że dopiero po 1,5 roku gry spłaciła swój koszt... a studnie mam dopiero pół roku
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry