• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Karnawale

blazius1

Paladyn
A po cholere tak chcesz zdobyć ten zestaw?? Masz aż tyle miejsca w mieście na ta "kolumbryne?? Ponadto tego potem w żaden sposób nieda sie ruszyć bo coś przestawisz i już nie działa jak powinno.. Ja troche nie kumam ludzi co sie tak napalają na te budynki eventowe jak by to było nie wiadomo co.. :)Na swoim przykładzie podam że od samego początku nie licząc studni nie postawiłem nigdy żadnego budynku z eventu i jakoś da sie grać, ba nawet powiem że gra sie całkiem dobrze

Ja trochę nie kumam ludzi, którzy patrzą na tę grę nie dalej niż po czubek własnego nosa. Nie widzą więcej niż 25 miast własnego bractwa i kilku sąsiadów.
Tak jakby losy tego projektu zależały od tego, co zrobią gracze z trzyletnim stażem i starsi.

Mnie naturalnie zestawy są na cholerę i miejsca nie mam absolutnie na takie fanaberie. Jeszcze nie wiem gdzie upchać Rdzenie, co dopiero jakiś zestaw. Tyle, że zestawy nie są dla graczy z ostatnich epok. Są dla nowych graczy, zwłaszcza raczej tych mniej aktywnych i dla nielicznych zbieraczy zestawów. Tacy są też. Przybyło ich od jesieni. Kto nie przegapił, że zestaw zimowy jest całkiem, całkiem, ten wie dlaczego.

Natomiast pan projektant od Karnawału zrobił event ewidentnie pod dużych graczy. Mimo wszystko. Duzi nie mają przecież specjalnie problemów z tym eventem, jest jaki jest.
Karnawał nie jest niestety pomyślany dla nowych i pod średnich zbierających zestawy (i budynki eventowe, w tym przede wszystkim Studnie).
Jeśli nie zawalił projektant, to być może ktoś od tabelek w exelu ucięciem ilości cukierków postanowił sabotować robotę projektanta. Tak to wygląda, że wygrała chęć zysku i zwiększenia wpływów za zakup cukierków.
.
Wszystko jedno, kto wpłynął na kształt Karnawału, (sądzę że dział księgowy IG), ale taki event i wszystkie tego typu eventy po nim, nie przyciągną do gry nowych graczy. Raczej zniechęcą ich do stałej gry. Dlatego twierdzę, że Karnawał powinien być jednorazowym wyskokiem.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
a to dziwne, ja mam potwierdzonego maila zawsze przychodziłą promka o 100 zbieractwa a teraz ani widu ani słychu ... nawet spam przegrzebałem

A co do Karnawału już pisałem że im się harmonogram sypnął:

- miałą być Renowacja i jak dla mnie ten ewent był pod nią szyty (mniej budynków, bardziej wartościowe zwłaszcza pod rozwój itd)
- Renowacja siadła i nie zdążyli :)
- ewent wdepnął i teraz szyli że załatwy/ za trudny cały czas zmiany "last minute"

efekt jest jaki jest

Inaczej nie mogę sobie tego wytłumaczyć, mieli dopracowaną formułę ewentową, działała coraz lepiej (pomimo eksperymentów ze skrzynkami) a tutaj takie dziwne zmiany zupełnie niepotrzebne pod kątem rozgrywki/pisania kodu
 

Koval92

Kapłan
Koleżanka próbowała supportem coś zdziałać, ale polska moderacja jest tak słaba, że od miesiąca piszemy skargi do centrali InnoGames, ale oni mają tak samo wywalone.

Potwierdzili ponoć, że wysyłają prezenty na mail nie do wszystkich graczy, tylko sobie wybierają grupę.

Bez renowacji wszystkie te budynki z eventu poza czasowymi studniami i placówkami, są niepotrzebne. Cieszy na pewno ilość zysków portalu w skrzynkach oraz ten zysk portalu 20% z nagrody dnia. Brak studni w nagrodach dziennych wkurzył fanów wszystkich wersji, straszne upokorzenie graczy.
 
Potwierdzili ponoć, że wysyłają prezenty na mail nie do wszystkich graczy, tylko sobie wybierają grupę.
.
I w ten wlasnie sposob rodza sie teorie spiskowe :mad:
"Ktos gdzies slyszal", "wielu uwaza, ze", "potwierdzili ponoc...". Dlugo
moglbym tak wymieniac. Nawet jak potwierdzili, to wyrwales to zdanie z kontekstu.
Oczywiscie, ze maile nie sa wysylane do wszystkich graczy, np. nie otrzymuja
ich ci gracze, ktorzy w ustawieniach maja odhaczona opcje wysylania do nich
wiadomosci. I tak, wybieraja sobie grupe. Wlasnie ta, u ktorej ta opcja jest
zaznaczona.

A tak z innej beczki, bo mialem napisac o czyms zupelnie innym.
Chodzi o zadania na rozbudowe budynkow do poziomow 10+ i 12+.
Kolega z bractwa wykryl, ze zadanie zostaje zaliczone, jesli postawi sie
w miescie jakis budynek eventowy z inwentarza, oczywiscie musi byc
na odpowiednim poziomie. Kolega jest w Zywiolakach, nie wiem, jak to
bedzie wygladac z budynkami zdobytymi w nizszych epokach.
Byc moze ta informacja sie komus przyda, milego testowania ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
dlatego piszę:

- tak mam włączoną opcję mailową (i w przeglądarce i w apce)
- tak do tej pory dostawałem bonusy (ponad 1,5 roku czyli jakieś 6-7 dużych ewentów)
- teraz nie mam maila

więc jakoś wypadłem z tej grupy :)

Edit:
I to powoduje, że zdobycie nagrody głównej (jedyne co warto) jest dla mnie dużo bardziej problematyczne
Edit 2:
Otwarłem ticket, zobaczymy co support odpisze :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
I w ten wlasnie sposob rodza sie teorie spiskowe :mad:
"Ktos gdzies slyszal", "wielu uwaza, ze", "potwierdzili ponoc...". Dlugo
moglbym tak wymieniac. Nawet jak potwierdzili, to wyrwales to zdanie z kontekstu.
Oczywiscie, ze maile nie sa wysylane do wszystkich graczy, np. nie otrzymuja
ich ci gracze, ktorzy w ustawieniach maja odhaczona opcje wysylania do nich
wiadomosci. I tak, wybieraja sobie grupe. Wlasnie ta, u ktorej ta opcja jest
zaznaczona.

Potwierdzili, że nawet jak masz potwierdzony mail, to i tak nie ma 100%, że dostaniesz, prezenty są wysyłane za każdym razem do pewnej puli graczy. Tak jej napisali na supporcie.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm ktoś napisze co by tu warto w tym turnieju zebrać bo ja jeszcze nie wybrałem sobie nagrody pocieszenia w tym evencie :(
ja zapomniałem o tym nawet ale wczoraj zerkam na e-mail i były wiadomości
ja też przestawiałem w ustawieniach bo mi śmietnik robiło dosłownie wszystko wysyłało :(
tam jest jedna opcja która za te wiadomości odpowiada
mi to się pojawia nie tyle w spam tylko w ofertach na e-mail
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Pamiętajcie także że niektóre serwery pocztowe są bardzo restrykcyjne i czasami takie wiadomości nawet nie lądują w spamie tylko są kasowane.
 

DeletedUser

Guest
@jarq

Od kilkunastu miesięcy dostaję bezproblemowo info w sprawie forum i newslettery (ostatni konstrukty z 20 lutego!) a tu klops
Ale support odpisał, cytuję:

"Wszelkiego typu akcje promocyjne nie muszą dotyczyć wszystkich Graczy."

więc pozamiatane, tym razem nie jestem w tej puli :p a cytując klasyka "NIE MAMY PAŃSKIEGO PŁASZCZA I CO PAN NAM ZROBI" :)


@Koval92 oczywiście że wypadają lepiej np taka chatka many daje 2200 na dobę (na poziomie wierzb) ale! w miejsce jednej wierzby upychasz 4 chatki łącznie z drogami! czyli daje ci tyle co 8800! (wierzby 2800 w 15h) jest różnica - no jest :)

Oczywiście kultura wygląda już gorzej... to co istotne przy chatkach many to że można ją zbierać już po 4h do max 24h (wierzby 5h -15h) jeśli często zaglądasz do gry to można znaleźć ciekawsze budynki ale jak 2-3 razy na dzień chatka ma duża elastyczność :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Uwierzcie mi że jeżeli miałbym takie możliwości wysłałbym Wam ponownie tego maila.
 

Nusion

Kapłan
Jakos przynajmniej 90% graczy z bractwa te wiadomosci dostalo. No rzeczywiscie,
to sobie IG fajna grupe "wybrancow" stworzylo, tylko 90% graczy :D
No badzmy powazni ;)
Gram tu od połowy 2016 i ZAWSZE, za każdym razem, przy każdym evencie dostałam maila z nagrodą, zawsze! Przeważnie w odebranych, czasem w spamie, ale zawsze był. Jestem wybrańcem ;)?
 

DeletedUser

Guest
jako że ten ewent wygląda marnie to chyba jutro zapoluję na elficką platformę, jest najlepsza na przemiał na fragmenty z całego ewentu (3x5 = 15 pól)
 

DeletedUser

Guest
@chris07070707 @Nusion
Uwierzcie mi albo nie , ale promocje nie dochodzą na wszystkie zarejestrowane adresy i nie jest to w 100% zależne od zaznaczonych opcji dot. powiadomień.
Co zresztą potwierdza odpowiedź supportu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
coż ja to doświadczyłem empirycznie, więc faktycznie nie zawsze wiadomości są wysyłane

Hm jak na razie to się waham nad 3 nagrodami:
- jutro elficka platforma (najwięcej fragmentów dla Tworzenia)
- 20% doładowanie do portalu, ale mam ich trochę i nie korzystam :p
- 30PW brzmi kusząco bo tego nigdy za wiele

znając siebie to pewnie jutro sobie trochę pogram :)
 
Do góry