• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Karnawale

Sorcha

Rycerz
Wiesz ile kosztuje ostatnia ekspansja VIP prawda? 13000 albo 13500 diamentów . Od 2000 koszt ekspansji wzrasta o 500 diamentów za każdą.
@Koval92 wypadałoby się sprawdzić co się pisze. Na przykład tutaj: https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Ekspansje
Oto ceny ekspansji premium zaczynając od tej za 2000 diamentów
6 2000
7 2300
8 2600
Jak widać w powyższej ramce nie rosną o 500 tylko o 300 diamentów. Ceny kolejnych są droższe o 300 lub 400 diamentów,
18 6000
19 6500
20 7000
.
.
33 13500
pierwszą ekspansją premium jak widzisz powyżej droższą od poprzedniej o 500 diamentów jest 19ta i każda następna aż do ostatniej 33ciej za 13500 diamentów.
 

Koval92

Kapłan
@Koval92 wypadałoby się sprawdzić co się pisze. Na przykład tutaj: https://pl.wiki.elvenar.com/index.php?title=Ekspansje

Pomyliłem się, przepraszam.

@jarq Prosimy o wytłumaczenie, dlaczego w lepiej zorganizowanych eventach budynek dodający cukierki z klikania kosztował 12,99 a teraz 39,99, facebook Elvenara usiłuje przemilczeć sprawę.

@jarq mam pytanko dotyczące nowinki na pw. Pomysł by zutylizować uszkodzone odłamki jest przedni. ale zestawienie ilości potrzebnych świstków (fragmentów zaklęć) do ilości pw moim zdaniem nie jest zbyt "sprawiedliwy"... jak myslisz (nieoficjalnie :D) jest jakaś szansa na rebalans tego stosunku? bo tak na teraz to naprawdę słabo to wygląda...
Nieoficjalnie to ja się raczej nie mogę wypowiadać, bo jak znam życie to potem użyjecie to przeciwko mnie:D. A co do rebalansu to nie jest nic takiego planowane, oczywiście na razie, co przyniesie przyszłość tego nikt nie wie.

a drugie pytanie to czy zaklęcie renowacji będzie już dostępne w skrzynkach za najbliższy turniej? czy będziemy musieli poczekać na nowy?
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to zaklęcia renowacji będą już do wygrania jako nagrody w sobotę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
też się podepne pod to pytanie o budynek... @jarq dlaczego nie było możliwości zamknięcia okna z tym dziadostwem o budynku... nie sprawdzałam ceny... dla mnie budynek mógłby kosztować nawet 0,01 i tak go nie kupię, ale okna to sie zamknąć nie dało w żaden sposób... słaby ten PR

nie podoba mi sie ten system skrzynek... po co wprowadzać nagrody dzienne jak szansa na ich zdobycie jest 5%... żeby małpki poklikały skrzyneczki? Pamiętam czasy gdy nagrody główne z założenia były nie do zdobycia. Ale to dotyczyło nagród głównych! Bardzo słaby ten event... ale zawsze to jakieś urozmaicenie: teraz trzeba będzie wybierać "śmieci" ze skrzynek. Tylko ja jakas głupi jestem, bo mi się zawsze wydawało, ze cała frajda to dostać wypasiona nagrode głowną a nie misia na otarcie łez... ale ig po raz kolejny wie lepiej. Smutne to :(

osobiście mam problem na co zepsuć cukierki... nie ma nagrody która bym chciała zdobyć do zastosowania zgodnie z jej przeznaczeniem. najprawdopodobniej poszukam przepałki jedynie
nie lubie setów więc nagroda głowna mnie nie rajcuje zupełnie
możliwość zdobycia 1-2 studni ... pozostawię to bez komentarza...
chociaż może to i lepiej że ich nie ma w dziennych... przynajmniej jest jasna sytuacja. Przy tych szansach na trafienie budynku tylko byśmy sie nerwili ze śmieci tylko wypadają, więc pewnie za dużo studni i tak byśmy nie nałowili... dobrze ze relikty i runy wykreślili z listy... chociaż tyle

jednym słowem event na poziomie ig: dno i 3 metry mułu
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@jarq Prosimy o wytłumaczenie, dlaczego w lepiej zorganizowanych eventach budynek dodający cukierki z klikania kosztował 12,99 a teraz 39,99, facebook Elvenara usiłuje przemilczeć sprawę.

Chodzi o to że budynek jest o wiele silniejszy dzięki nowemu balansowaniu. Wydobywa więcej waluty wydarzenia.
 
nie podoba mi sie ten system skrzynek... po co wprowadzać nagrody dzienne jak szansa na ich zdobycie jest 5%...

...Przy tych szansach na trafienie budynku tylko byśmy sie nerwili ze śmieci tylko wypadają, więc pewnie za dużo studni i tak byśmy nie nałowili...
Oj tam, przesadzasz ;) Przypominam, ze w "standardowym" systemie
skrzynek masz szanse 7% za skrzynki kosztujace 50, a w tym systemie
w praktycznie kazdym rozdaniu jest do wyboru jakas skrzynka kosztujaca
niecale 50 z szansa 15%. Dosc czesto trafia sie skrzynka za 71 z szansa 30%.
Z nagrodami dziennymi naprawde nie jest tak zle. W 2 wioskach wpadlo mi po 11
za ok. 2300 cukierkow, w standardowym systemie skrzynek trzeba by miec
niesamowite szczescie, by trafic taka ilosc. Za 2300 waluty mielibysmy tylko
16 losowan po 140 z szansa 25%.
dobrze ze relikty i runy wykreślili z listy... chociaż tyle
No wlasnie :) Moze nie calkiem wykreslili, ale zawsze jest teraz sensowna
alternatywa. Mozemy (i powinnismy) narzekac na brak studni czy placowek,
mozemy narzekac na sposob, w jaki event zostal ogloszony (o raaaany, dajemy
wam wasze ulubione budynki, a potem sie okazuje, ze w najlepszym razie
po jednym), mozna narzekac na zredukowana ilosc cukierkow w stosunku
do poczatkowej wersji na becie, ale na sam system skrzynek i losowan
moim zdaniem naprawde nie mozna narzekac. Losowalem w 2 miastach
i ilosc smieci w porownaniu do innych eventow jest naprawde znikoma,
a na przyklad paczek pw czy przyspieszaczy za smieci nie uwazam ;)
 

blazius1

Paladyn
Prawie pewien jestem, że to pierwszy i ostatni tego typu event z takimi procentami na wygrana dziennych i z systemem flag do głównych.
I z przycięciem ilości crapu do uzbierania, po to żeby nie uzbierać na zestaw. Chore to wszystko i kropka.

Pewne jest też chyba to, że możecie zapomnieć o Studniach. To se ne wrati, te czasy, że wyklikacie sobie po kilkanaście w evencie i będziecie farmić diaxy.

Problem renowacji jakby powrócił, bo skoro urwał się dostęp do budynków eventowych, to znowu dobrym pomysłem byłby powrót do koncepcji szóstego Zaklęcia do podnoszenia starych. Dobrym, to złe chyba słowo. Logicznym.

Logika (zdrowy rozsądek?) po prostu podpowiadają, że szkody poczynione tym eventem to dodatkowe spustoszenie w poziomie zaufania graczy do twórców (i tak przecież już mocno nadwyrężonym ) i wymagają szybkiej reakcji.

To jest katastrofa porównywalna tylko z przekrętem na zdolności Latarni/Dzwonnicy i próbie tłumaczenia, że zmiana była jakoby neutralna, a nawet z korzyścią, dla posiadaczy tych cudów, chociaż każdy przytomny i aktywny gracz widział jasno, że nie jest.
Teraz jest podobnie. Większość widzi, że na zestaw lub choćby na dwie Studnie, nie ma szans bez płacenia, choć jeszcze na dzień przed eventem, utwierdzano nas w przekonaniu, że są jak najbardziej.
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Co do zaliczenia reliktów z turnieju badają sprawę, bo powinno być tak jak zawsze. Jak się tylko czegoś dowiem to dam znać.
 

DeletedUser

Guest
Dzięki a informację - kompletnie przegapiłem to w spojlerach - jeżeli to będzie coś podobnego do kupca festiwalowego to zdecydowanie byłby to najlepszy wybór. Boję się tylko, że będzie 1 zbiór po 24 godz, czego bardzo nie lubię. Spróbuję na becie wylosować, żeby zobaczyć mechanikę.
Dzisiaj na becie jest takie coś w dziennych : https://www.elvenarchitect.com/buildings/details/a_evt_car_xix_beauty_puppet/
(3x4; kultura; młotki/surowce/mana/ziarna)

Wylosowałem, ale mam wioskę dopiero w 3 rozdziale - produkcja 24 godz, zbiór młotków jest możliwy po 12 godz.
Jeżeli ktoś jest na becie na krasnoludach lub wyżej i wylosował ten budynek to prosiłbym o informację po jakim czasie jest możliwy zbiór towarów/many/ziaren - nie wiem, czy działa tak samo na niższych i wyższych rozdziałach.
Z góry dziękuję.
 

blazius1

Paladyn
Na pewno tez 12h. Całkiem przyzwoity budynek na Smokach i Leśnych Elfach, jeśli ma się mało źródeł many, przede wszystkim jeśli ma się niskie Opactwa i Labirynty. Względnie, jeśli nie ma się w ogóle Labiryntów.
 

Hassano

Łucznik
Dzisiaj na becie jest takie coś w dziennych : https://www.elvenarchitect.com/buildings/details/a_evt_car_xix_beauty_puppet/
(3x4; kultura; młotki/surowce/mana/ziarna)

Wylosowałem, ale mam wioskę dopiero w 3 rozdziale - produkcja 24 godz, zbiór młotków jest możliwy po 12 godz.
Jeżeli ktoś jest na becie na krasnoludach lub wyżej i wylosował ten budynek to prosiłbym o informację po jakim czasie jest możliwy zbiór towarów/many/ziaren - nie wiem, czy działa tak samo na niższych i wyższych rozdziałach.
Z góry dziękuję.

Ten budynek ma jakieś ograniczenie czasowe?? Czy działa cały czas??
 

DeletedUser3033

Guest
hmm na nagrody z tego eventu to same śmieci
nic co można by chcieć wylosować
jeden budyneczek mi się spodobał ale nie ze względu na staty tylko grafikę
nom wiadome mam słabość z motywem smoków
jednorożce :confused: co to k....... jest ?
ale myślę nic ostatnia deska ratunku studnie ;)
gdzie są studnie :eek::mad:
masakra dla mnie to zmarnowany czas na tworzenie takich eventów
ten event to jest wzorowany na tym czego nie powinno być w tej grze szkoda słów :(
 

blazius1

Paladyn
Za chwile minie promocja na zakup Placówki Wydarzenia.
Prawdopodobnie jest to najlepszy sposób na uzbieranie np. zestawu z tego eventu. Kto wie czy nie jedyny sensowny przy tych kryteriach pozyskiwania cukierków.
Jej koszt wynosi/wynosił 40 pln.
Placówka to nowość. Ktoś zaraz wyskoczy, że przecież była taka sama już dwa razy za 12 pln! To nie prawda. Ta Placówka jest niezbędna do sensownego ukończenia eventu, tamte nie były.
 

Hassano

Łucznik
A po cholere tak chcesz zdobyć ten zestaw?? Masz aż tyle miejsca w mieście na ta "kolumbryne?? Ponadto tego potem w żaden sposób nieda sie ruszyć bo coś przestawisz i już nie działa jak powinno.. Ja troche nie kumam ludzi co sie tak napalają na te budynki eventowe jak by to było nie wiadomo co.. Na swoim przykładzie podam że od samego początku nie licząc studni nie postawiłem nigdy żadnego budynku z eventu i jakoś da sie grać, ba nawet powiem że gra sie całkiem dobrze :)
 

DeletedUser3033

Guest
ja mam jeden zestaw łącznie taki sobie
rewelacji niema ale mam go nie ze względu na staty tylko to jest pierwszy i chyba jedyny zestaw jaki mi się udało zebrać w całości od kiedy gram ;)
poprawka mam jeszcze fragment zestawu też nie ze względu na staty bo są zerowe a nawet powiedział bym ujemne :D
ale są to idealne budyneczki eventowe 'Kaplica Kirita' i 'Kaplica Karaka ' 1x1 :D;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja troche nie kumam ludzi co sie tak napalają na te budynki eventowe jak by to było nie wiadomo co..
Bo to jest "nie wiadomo co" ;) Zaraz Ci to wytlumacze. W Lesnych Elfach zestaw nagrod
glownych (5x6) z poprzedniego eventu daje 3x wiecej many na kratke, niz wierzba, nie
wspominajac nawet o tym, ze daje tyle samo kultury co wierzba i daje sporo populacji, ktorej
wierzba nie daje, dodatkowo 3pw. Pierwsze 4 elementy zestawu z obecnego eventu daja
tyle many, co 6 wierzb, a powierzchi zajmuja 4x mniej (30 pare kratek).
Wezmy teraz surowce. Zestawy i budynki eventowe daja u mnie ponad 100k surowcow
dziennie, a po tym evencie bedzie 120k.. Maja wydajnosc okolo 6x wieksza z jednostki powierzchni,
niz w pelni rozbudowane manufaktury po uwzglednieniu potrzebnej kultury i populacji. Liczylem to
nawet. Kiedys zestawy byly slabiutenkie i ludzie sie do tego po prostu przyzwyczaili i w kazdym
nastepnym evencie juz z gory zakladali, ze "nie warto", nie przygladajac sie dokladnie.
Od eventu jesiennego to sie zmienilo, zestawy staly sie naprawde bardzo silne i warto je stawiac,
bo wydajnoscia na jednostke powierzchni bija na glowe zwykle budynki z drzewka.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
hmm sprawa nie wymaga badania po prostu to miało nie zadziałać w tym turnieju tylko w następnym ;)
w tym turnieju wszystkim zaliczy i się nie wyjaśni co było nie tak :)
czy to błąd czy zaplanowane działanie każdy może sobie odpowiedzieć sam ;)
 

Koval92

Kapłan
A po cholere tak chcesz zdobyć ten zestaw?? Ja troche nie kumam ludzi co sie tak napalają na te budynki eventowe jak by to było nie wiadomo co..

Bo tym razem zestaw jest naprawdę mocny, prawdopodobnie jeszcze tak mocnego w grze nie było, a szczególnie jeden jego element, fontanna produkująca manę która ma 4 połączenia i na konstruktach potrafi wyrabiać 86 000 many na dobę.
 
Do góry