• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o wydarzeniu Zamglony Las

blazius1

Paladyn
Trafiłem własnie na KUP 20 PW. Stać mnie bez problemu akurat i następne 20 jeśli jest też stać. I nawet następne...
Ale pewnie nie każdemu warto wchodzić w ten event i windować ceny PW w wykupie, bo w następnym takich wymogów raczej nie będzie - a nagrody za to będą lepsze.
Bo ten event to w zasadzie może się okazać, że jest cokolwiek okrojony z dobrych nagród...

Jeśli chodzi o "użyj karmy" w zadaniach, to widocznie założyli, że przeciętny gracz ma ich pewien zapas. Zamiast zużywać na bieżąco w aktywnej grze.
Innymi słowy założyli, że przeciętny gracz ewentu nie gra aktywnie i nie zużywa wiele karmy.
Nie wiem czemu tak założyli, lepiej chyba nie wnikać, ale tak to wygląda.

Na zdrowy rozum podobna ilość karmy, którą trzeba zainwestować w event powinna być - analogicznie - dostępna także w nagrodach eventu.
Inaczej gracze często gęsto będą stali z tematem na tych zadaniach. Częściej niżby wypadało. Ale czy tak jest?
 

Klops

Rozbójnik
ROBIĆ EVENT, NIE MARUDZIĆ!!! Nadzieja matką głupich:
Czy zrobię? jasne, że zrobię, ale bez presji - dla artefaktów, może kiedyś będę mógł je wymienić na inne, bardziej przydatne
Co do zadań:
1. Kup x PW - wymuszone podbijanie kosztów zakupu PW, u dużych graczy, problemowe. U małych, bądźmy szczerzy, ile może kosztować kupno PW? Osobiście prawie nie dokupuję PW, więc bardziej irytuje mnie sam fakt częstotliwości pojawiania się tego zadania, niż jego trudności (kosztów). Moja ocena: akceptowalne
2. Walcz i zwycięż w konfliktach - no cóż nie jest mi wiadome, czy istnieje coś takiego jak limit odsłaniania prowincji, a tym samym limit rozwiązywania konfliktów, na pewno wrogie armie są wymagając, przyznam, że ciężko mi się do tego zadania odnieść z perspektywy graczy posiadających olbrzymie, kilkuletnie metropolie. Uważam się za posiadacza średniego miasta i do tej pory zawsze miałem otwartych kilkanaście prowincji, z których przynajmniej kilka jest oznaczonych jako bardzo łatwe - Moja ocena: bezproblemowe.
3. Nakarm zwierzaka - no cóż, wiemy jak jest z karmą - im bardziej jej potrzebujesz, tym rzadziej się trafia, ale jestem prawie pewny, że większość graczy posiada jakiś zapas karmy, koszt jej wyprodukowania to niejednokrotnie same fragmenty, trafienie jej w akademii, to inna bajka. Posiadam naprawdę spory zapas, mimo to nie mam zamiaru jej marnować w tak błahy sposób. Chyba bardziej ochoczo oddałbym 50-100:diamond:;) (mam nadzieje, że nikt z IG nie wpadnie na taki pomysł) Moja ocena: absurdalne. Ale... pojawia się tylko 3 razy w parze z pkt 2, bądź zebraniem 5 czarów, jako alternatywą, więc jak to mówią: bit.. please :cool:

Można opisać w ten sposób praktycznie każde zadanie, akurat powyższe 3 są częstym powodem lamentów, dlatego je wypunktowałem. I żebyśmy mieli jasność, nie bronie eventu, uważam, że jest bardzo, bardzo słaby, budynki z poprzednich 2 eventów są lepsze, co się rzadko zdarza. Po chatce wiedźmy z poprzedniego zamglonego lasu spodziewałem się, kolejnej "armaty", a tu klops:p przeciętniak..

Dzięki graczom z bety wiemy dokładnie co nas czeka w eventach i wg mnie nie trzeba być Napoleonem, żeby sobie to delikatnie zaplanować. Problemem nie są zadania eventowe, które od dłuższego czasu są mniej lub bardziej męczące i frustrujące, problemem jest to, czy nagrody i budynek eventowy są tej męczarni warte..

P.s. Łączmy się w bólu, zdobywajmy artefakty i liczmy na to, że kiedyś postawimy 5 feniksów ognia ;)
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Są nawet dwa przypadki osiągnięcia granicy podbijania i konfliktów do zrobienia w danym momencie. Osiągasz granicę i chwilo stoisz. I z eventem, o ile nie masz karmy - stoisz. I żadne planowanie tutaj nie pomoże.
Dotyczą aktywnych graczy, takich co "wyprzedzają" grę.
 
Są nawet dwa przypadki osiągnięcia granicy podbijania i konfliktów do zrobienia w danym momencie.
To chyba dosc mylacy skrot myslowy, bo zapewne chodzi Ci o limit ekspansji za prowincje, ale limitu odkrywania samych prowincji przeciez nie ma. Nawet po osiagnieciu limitu ekspansji nie ma zadnego powodu, by wstrzymywac sie z dalszymi zwiadami, te powinny chodzic caly czas, Jedynym czynnikiem ograniczajacym gracza jest coraz dluzszy czas zwiadu w miare wzrostu liczby prowincji i postepu na mapie swiata, ale nawet to nie jest dla wiekszosci graczy problemem. Pomiedzy eventami jest dosc czasu.
 

PrzemoOoO

Wędrowiec
Odkrywanie kolejnych prowincji nie jest problemem, ale tą "granicą" może się okazać to, że nie ma możliwości rozwiązania konfliktu poprzez walkę, bo poziom trudności jest tak duży, że pozostają tylko negocjacje. Akurat w moim przypadku to wygląda tak, że koszt kolejnych zwiadów, czy też samych negocjacji jest duży, a o poziomie walk nie wspomnę, bo jest on bardzo trudny w prowincji z każdej strony - być może to mój błąd, że zbyt szybko odkrywałem kolejne prowincje i doprowadziłem do tego, że nie opłaca się "wołać" wojska z koszar :D To mniej więcej to samo, o czym napisał @blazius1
 

Klops

Rozbójnik
Są nawet dwa przypadki osiągnięcia granicy podbijania i konfliktów do zrobienia w danym momencie. Osiągasz granicę i chwilo stoisz. I z eventem, o ile nie masz karmy - stoisz.
Okej, rozumiem, że w skrajnym przypadku, gracz jest zablokowany na mapie (mówimy oczywiście o starym wyjadaczu, który ma blok na mapie, ze względu na progres w badaniach, bo w przypadku małych, średnich, a czasami nawet dużych miast, jest to kwestia jednej prowincji, która na najprawdopodobniej jest możliwa do zbadania, a jak wszystkim wiadomo, można to zrobić w mgnieniu oka za pomocą określonej liczby czasówek - no chyba, że tych czasówek też brak, jak to mówią shi.. happens), więc kwestia walki w konfliktach odpada. I teraz nasuwa się ważne pytanie, 1. Czy chcesz robić event, bo budynek eventowy jest dla Ciebie ważny? 2. Czy po prostu klikasz dla kilku mało znaczących nagród?. W obu przypadkach mieliśmy dość czasu na małe planowanie: event ruszył 20.10 (poprawcie mnie jeśli się mylę), a Nusion wyczerpujący opis na jego temat zamieściła 30.09. Nie uwierzę, że gracze, którzy połasili się na to wydarzenie, nie dali rady, przez 20 dni regularnej gry, wyprodukować 5xkarmy do zadań. O ile rozumiem, że można się zablokować, to dalej uważam, że można było się przygotować.

Zamglony Las 2021

Ilości produkcyjne do zadań >>TUTAJ<<
Dzięki @Charlene :)

Zadania główne

1. Kup 4 PW
2. Zdobądź monety
3. Wyprodukuj Trunki 8x (warsztat 2-5min)
4. Wydaj 4 PW
5. - Rozwiąż 4 konflikty na mapie i/lub w turnieju
- Wyprodukuj Chleb 3x (warsztat 1h)
6. - Zamieść 2 oferty
- Zdobądź 1 Katalizator LUB 8 reliktów
7. - Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 2x (warsztat 3h)
- Walcz i zwycięż w 3 konfliktach LUB użyj Karmy 1x
8. - Wydaj 8 PW
- Wyprodukuj marmur, stal i/lub drewno 2x (3h)
9. - Kup 8 PW
- Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB rozbuduj 1 budynek do poziomu 5 lub wyższego
10. - Kup 8 PW
- Wyprodukuj Proste Narzędzia 7x (warsztat 15min) LUB rozbuduj 1 budynek do poziomu 5 lub wyższego
11. - Zdobądź 4 relikty
- Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
12. - Wyprodukuj marmur, stal i/lub drewno 2x (3h)
- Zaakceptuj 1 ofertę hurtownika
13. - Wydaj 8 PW
- Wyprodukuj marmur, stal i/lub drewno 4x (3h)
14. - Wydaj 5 PW
- Wyszkol jednostki LUB Wyprodukuj marmur, stal i/lub drewno 1x (9h)
15. - Rozwiąż 6 konfliktów na mapie i/lub w turnieju
- Wyprodukuj Chleb 6x (warsztat 1h)
16. - Zamieść 3 oferty
- Zdobądź 2 Katalizatory LUB 16 reliktów
17. - Wyprodukuj Zaawansowane Narzędzia 4x (warsztat 3h)
- Walcz i zwycięż w 4 konfliktach LUB użyj Karmy 2x
18. - Wydaj 12 PW
- Wyprodukuj marmur, stal i/lub drewno 4x (3h)
19. - Kup 12 PW
- Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB rozbuduj 1 budynek do poziomu 5 lub wyższego
20. - Zainwestuj 15 PW w dowolny cud
- Wyszkol jednostki LUB zdobądź monety
21. - Rozwiąż 6 konfliktów na mapie i/lub w turnieju
- Zdobądź 600 Fragmentów Zaklęć
22. - Kup 8 PW
Udziel pomocy sąsiedzkiej 7x
23. - Wyprodukuj zasoby
- Zdobądź 2 Katalizatory LUB 20 Mgieł Wizji
24. - Zdobądź 2 zaklęcia
- Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
25. - Zdobądź 8 reliktów
- Rozwiąż 4 konflikty LUB zdobądź 10 Mgieł Wizji
26. - Wydaj 12 PW
- Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB rozbuduj 2 budynki do poziomu 5 lub wyższego
27. - Zdobądź 4 relikty
- Wyprodukuj marmur, stal i/lub drewno 2x (9h)
28. - Rozwiąż 6 konfliktów na mapie i/lub w Iglicy
- Wyprodukuj zasoby
29. - Zdobądź 16 reliktów
- Opracuj 1 technologię LUB zdobądź 20 Mgieł Wizji
30. - Wydaj 8 PW
- Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB rozbuduj 1 budynek do poziomu 5 lub wyższego
31. - Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
- Zdobądź monety
32. - Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
- Zdobądź 8 reliktów
33. - Rozwiąż 6 konfliktów na mapie i/lub w turnieju
- Wyprodukuj zasoby
34. - Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
- Zdobądź 2 Katalizatory LUB 12 reliktów
35. - Zdobądź monety
- Wyprodukuj zasoby
36. - Zdobądź 12 reliktów
Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
37. - Wyprodukuj zasoby
- Zdobądź 600 Fragmentów Zaklęć LUB wyszkol jednostki
38. - Rozwiąż 8 konfliktów na mapie i/lub w turnieju
- Zdobądź 2 Katalizatory
39. - Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
- Wydaj 20 PW
40. - Zdobądź monety
- Użyj 2 zaklęć
41. - Rozwiąż 8 konfliktów na mapie i/lub w Iglicy
- Wyprodukuj zasoby
42. - Zdobądź 12 reliktów
- Opracuj 1 technologię LUB zdobądź 15 Mgieł Wizji
43. - Wydaj 15 PW
- Wyszkol jednostki LUB zaakceptuj 4 oferty hurtownika
44. - Rozwiąż 6 konfliktów na mapie i/lub w turnieju
- Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
45. - Kup 20 PW
- Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB rozbuduj 2 budynki do poziomu 5 lub wyższego
46. - Zdobądź 16 reliktów
- Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
47. - Zdobądź 800 Fragmentów Zaklęć
- Zaakceptuj 3 oferty hurtownika
48. - Zdobądź 2 Katalizatory
- Wyprodukuj zasoby LUB wyszkol jednostki
49. - Wydaj 20 PW
- Opracuj 1 technologię LUB zdobądź 15 Mgieł Wizji
50. - Zdobądź 20 Mgieł Wizji
- Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB rozbuduj 2 budynki do poziomu 5 lub wyższego
51. - Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
- Zdobądź 2 Katalizatory LUB 20 Mgieł Wizji
52. - Wyprodukuj zasoby
- Wydaj 20 PW
53. - Zdobądź 16 reliktów
- Zdobądź 2 Katalizatory
54. - Użyj 2 zaklęć
- Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB rozbuduj 2 budynki do poziomu 5 lub wyższego

Zadania dzienne

55. - Zdobądź monety
- Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
56. - Rozwiąż 10 konfliktów na mapie i/lub w Iglicy
- Zdobądź 4 zaklęcia
57. - Zdobądź 800 Fragmentów Zaklęć
- Użyj Karmy 2x LUB zdobądź 5 zaklęć
58. - Zdobądź 20 reliktów
- Zdobądź 2 Katalizatory
59. - Wydaj 16 PW
- Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
60. - Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
- Wyszkol jednostki LUB zdobądź 15 Mgieł Wizji
61. - Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB rozbuduj 2 budynki do poziomu 5 lub wyższego
- Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1 LUB zdobądź 20 Mgieł Wizji
62. - Wyprodukuj zasoby
- Wydaj 16 PW
63. - Zdobądź 20 reliktów
- Zdobądź 2 Katalizatory
64. - Zdobądź 20 reliktów
- Przeprowadź zwiad 1 prowincji LUB rozbuduj 2 budynki do poziomu 5 lub wyższego
65. - Zdobądź monet
- Użyj 2 zaklęć
66. - Zdobądź 16 reliktów
- Opracuj 1 technologię LUB zdobądź 25 Mgieł Wizji
67. - Rozwiąż 10 konfliktów na mapie i/lub w Iglicy
- Wyprodukuj zasoby
68. - Wydaj 20 PW
- Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
69. - Zdobądź monety
- Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
70. - Rozwiąż 10 konfliktów na mapie i/lub w Iglicy
- Zdobądź 4 zaklęcia
71. - Rozwiąż 10 konfliktów na mapie i/lub w turnieju
- Wyprodukuj zasoby
72. - Wydaj 16 PW
- Udziel pomocy sąsiedzkiej 13x
73. - Wyprodukuj przyzwoitą ilość dowolnych surowców T1, T2 i/lub T3
- Zdobądź 2 Katalizatory LUB 20 reliktów
74. - Wyprodukuj zasoby
- Zdobądź 20 Mgieł Wizji LUB 3 zaklęcia
75. - Rozwiąż 10 konfliktów na mapie i/lub w Iglicy
- Zdobądź 4 zaklęcia
KONIEC

Jak używać Świec, Lampionów i Kolb Błysku >>FILM<< lub >>Poradniczek Chrisa<<

>>Nagrody Dzienne<<

View attachment 4407

Nagroda główna - Witch Summoning Circle

4bb0eb4616be.png



>>Statystyki budynku<<


Do przedzierania się przez mgłę posłużą nam Świece, Lampiony i Kolby Błysku, które kupujemy za walutę eventową.
Najbardziej opłacalny jest zestaw za 420.

View attachment 4408

View attachment 4409

Na planszy polujemy na koty
1603070096865.png
które zapełniają pasek postępu nagród głównych.

View attachment 4423

W tym evencie mamy nową funkcję Re-roll, która pozwala nam zmienić nagrodę dzienną na inną losową.
Żeby aktywować funkcję, musimy uzbierać 5 kotów, które jednak nie zostają nam zabrane po jej użyciu! Koty służą jedynie temu, żeby nie można było klikać re-roll co chwilę, a "co 5 kotów" zebranych z mapki :) Re-roll możemy użyć wielokrotnie jednego dnia - po każdych 5 kotach. Jeśli nie wykorzystamy zebranych x/5 kotów w danym dniu (bo np. nagroda nam pasuje i to ją próbujemy zdobyć, albo nie uzbieraliśmy 5), to kolejnego dnia licznik się zeruje i znów musimy zebrać 5 kotów...

View attachment 4421



Kolejną nowością jest Mikstura Łyk Klarowności, dzięki której można odświeżyć recepty w Akademii Magii bez użycia diamentów. Do zdobycia wśród nagród głównych i królewskich.

crafting_slots_refresh-bb4f2875e4dda6f0d9b86cf0e3f362c1.png
View attachment 4422

Za Złotą Ligę avatar z kocurkiem :)
View attachment 4411

I kolejny kiciuś w nagrodach głównych
View attachment 4420

Ogłoszenie u nas
I na becie


Ten wątek nie służy do dyskusji!
Odpowiednim miejscem na dyskusje o nadchodzących eventach są >>SPOILERY<<

Jeżeli jednak aktualny event nie jest dla nas interesujący, to nie powinniśmy się dziwić, że są zadania, których być może nie przeskoczymy. W moim inwentarzu, leżą 42 karmy, event jest dla mnie obojętny i gdybym zablokował się na mapie i stanął przed wyborem użycia karmy, to prawdopodobnie skończył bym zabawę (mimo sporego zapasu). Jednak gdyby te zadania były w poprzednim zamglonym lesie, i stawką byłaby chatka czarownic, to bez wątpienia zużyłbym nawet ostanie karmy żeby zapewnić sobie 9 artefaktów (no 7 bo dwa lecą regularnie z PB).

Podsumowując, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale pamiętajmy jest to event czasowy, który raczej nie jest zaplonowany po to, żeby każdy gracz, na każdym serwerze go ukończył.
 

kikimora

Rozbójnik
@Klops chyba lekko mylisz pojęcia.

Lista zadan Nusion (która robi mega robotę) nie ma tu nic do rzeczy i to z dwóch powodów. W teorii jej nie powinno być, bo Event powinien być niespodzianka. Tylko że to też jest bez znaczenia akurat. Istotna sprawy jest to, że event ogólnie wymusza użycie karmy, które w tej chwili jest dla gracza nieproduktywne.
Nie ma zadań nie do przejścia i każde teoretycznie jest do zrobienia. Weźmy zwiady. Czy ktoś nie da rady zrobić tego zadania? Raczej nie. W moim wypadku to czas 8dni. Chciałbyś tyle czekać? Serio?
Gadanie żeby zostawić sobie kilka prowincji na walki też mnie zwyczajnie osłabia, bo to jest bardzo cenna rada tylko że absurdalna w treści. I nawet nie chce mi się tego tłumaczyć.

Zadania na kupno pw? Czy tonaprawde musi być te 20pw? Nie może być po prostu mniej? Tak masz rację że to moja wina, że mam absurdalna cenę za książkę, ale Ig na każdym kroku troszczy się o tych "biednych i słabych" graczy, więc miło y było poczuć się choć trochę zwykłym graczem a nie za każdym rogiem widzieć tabliczkę "za długo grasz". Tak wiem mogę zrezygnować z gry... Z eventu też mogę zrezygnować.... Tylko czy to na pewno o to chodzi?
 

Klops

Rozbójnik
@Klops chyba lekko mylisz pojęcia.

Lista zadan Nusion (która robi mega robotę) nie ma tu nic do rzeczy i to z dwóch powodów. W teorii jej nie powinno być, bo Event powinien być niespodzianka. Tylko że to też jest bez znaczenia akurat. Istotna sprawy jest to, że event ogólnie wymusza użycie karmy, które w tej chwili jest dla gracza nieproduktywne.
Nie ma zadań nie do przejścia i każde teoretycznie jest do zrobienia. Weźmy zwiady. Czy ktoś nie da rady zrobić tego zadania? Raczej nie. W moim wypadku to czas 8dni. Chciałbyś tyle czekać? Serio?
Gadanie żeby zostawić sobie kilka prowincji na walki też mnie zwyczajnie osłabia, bo to jest bardzo cenna rada tylko że absurdalna w treści. I nawet nie chce mi się tego tłumaczyć.

Zadania na kupno pw? Czy tonaprawde musi być te 20pw? Nie może być po prostu mniej? Tak masz rację że to moja wina, że mam absurdalna cenę za książkę, ale Ig na każdym kroku troszczy się o tych "biednych i słabych" graczy, więc miło y było poczuć się choć trochę zwykłym graczem a nie za każdym rogiem widzieć tabliczkę "za długo grasz". Tak wiem mogę zrezygnować z gry... Z eventu też mogę zrezygnować.... Tylko czy to na pewno o to chodzi?
Nie wydaje mi się, żebym mylił pojęcia. Teoria teorią, a fakt jest taki, że lista zadań jest dostępna z dużym wyprzedzeniem. Każdy może z niej skorzystać, bez względu na poziom zaawansowania miasta. I każdy jest w stanie event ukończyć - to właśnie jest istotą moich wpisów. A kwestie opłacalności zadań to kwestia indywidualna, w dużej mierze zależna od tego co event nam oferuje (nagrody), ale o tym wspomniałem wcześniej.

P.s. Gdyby mój zwiad trwał 8 dni (192h) A na evolucyjnym by mi bardzo zależało, to nie chciałoby mi się czekać, dlatego użył bym około 40x5h przyspieszenia, A później odzyskalbym prawie wszystkie, razem z bractwem, w jednej iglicy zrobionej na złoto.
 

kikimora

Rozbójnik
Lista zadań nie jest obowiązkowym punktem. Nie przez przypadek jest spojlerowana ;) wybacz ale ten argument mnie nie przekonuje.

A hasła o tym jak coś można zrobić... I bez księdza wiem że w niedzielę jest święto
 

Klops

Rozbójnik
Nikt nie pisał, że jest obowiązkowym punktem, jak komuś zależy to ją znajdzie i się przygotuje. Niezależnie czy to do Ciebie przemawia czy nie, tak po prostu jest.
A hasła o tym jak coś można zrobić... I bez księdza wiem że w niedzielę jest święto
Więc jesteś kolejnym przykładem na to, że robienie zadań nie jest problemem. To brak motywacji, żeby zdobyć się na pewnego rodzaju poświęcenia ;)
 

kikimora

Rozbójnik
Nikt nie pisał, że jest obowiązkowym punktem, jak komuś zależy to ją znajdzie i się przygotuje. Niezależnie czy to do Ciebie przemawia czy nie, tak po prostu jest.

Więc jesteś kolejnym przykładem na to, że robienie zadań nie jest problemem. To brak motywacji, żeby zdobyć się na pewnego rodzaju poświęcenia ;)
ręce opadają....
nie ma czegoś takiego jak lista zadań. Po prostu nie ma. To że ig jest leniwe i tylko kopiuje event z bety to jedno, ale oficjalnie listy zadań nie ma. W założeniach nie ma czegoś takiego jak "przygotowania do eventu". Nie możemy też zapominać, ze w każdej chwili może nastąpić zmiana zadań/nagród/eventu/ wszystkiego w dowolnej kombinacji.
W bonusie może jeszcze przypomnę coś takiego:
Przypominam po co istnieje ten temat - Ponieważ często kopiowane na nasze forum są informacje z bety, na temat aktualizacji, nowości, a najczęściej eventów, proszę wszelkie spoilery umieszczać w tym temacie, aby nie były rozrzucone po forum i nie trafiały na nie osoby, które nie chcą psuć sobie niespodzianki, ani ułatwiać zadań.
Dlatego powtórze: argument o przygotowaniach do mnie nie przemawia.

A co do tego "poświęcenia"... to akurat poświęcenia to ja mam po kokardki w realnym życiu i w tym komputerkowym to akurat takie określenie nie występuje w moim słowniku. Tuż obok muszę czy powinnam. I innych podobnych. I dopoki ig mi nie zacznie płacić to się ten stan rzeczy nie zmieni.
Jakby ktokolwiek zapomniał to przypominam: to jest gra! tylko i wyłącznie gra ograniczająca się do gromady pikseli na monitorze ekranu. Nie ma czegoś takiego, że muszę coś tu zrobić czy że "nagroda jest warta" czy czegokolwiek innego w podobnym tonie. Teoretycznie to powinno to być miłe spędzenie czasu wolnego, a nie być źródłem frustracji, ze mnie gra do czegoś zmusza. Dlaczego muszę się irytować że powinnam wydać karmę dzisiaj jak mi z mojego trybu gry wychodzi, że mi to zupełnie nie pasuje, Nie ma znaczenia czy tą karmę mam czy jej nie mam. Nie chcę jej wydawać w momencie, który mi gra wskazuje. Czy to źle? Może. Tylko znowu wracamy do punktu wyjścia: to jest gra, a nie realne życie. W realnym życiu oczywiście rozważyłabym wszystkie opcje i podjęłabym decyzję, która wydawałaby mi się rozsądna czy inaczej optymalna. Ale to jest gra, a nie realne życie. Może za dużo chce, ale oczekuję bezstresowej klikanki (która ta gra właśnie jest) i nie chcę się irytować na uciążliwe zadania. Czy to za dużo? Może, ale raczej ig mi za granie nie będzie płacić, wiec moje podejście też raczej się nie zmieni. To jest tylko gra.
 

Serengeti

Szef kuchni
Więc jesteś kolejnym przykładem na to, że robienie zadań nie jest problemem. To brak motywacji, żeby zdobyć się na pewnego rodzaju poświęcenia ;)

A twoje podejście jest kolejnym przykładem z cyklu: "ja nie mam problemu, więc problemu nie ma" :p
Gracze się skarżą na zadania z karmą. Takie pojawiły się pierwszy raz.
Jest grupa graczy, którym do stylu gry/momentu/strategii/whatever to zadanie wybitnie nie pasuje, zwłaszcza że karma jest towarem deficytowym i używanym z rozwagą.
Ty do tej grupy najwidoczniej nie należysz, ale to nie znaczy, że dobrym pomysłem jest odgrywanie wobec innych "wujka dobra rada" ;) tym bardziej, że nie reagują na to podejście szczególnie przyjaźnie ;)
Tak że może zakończmy już ten wątek? :)
 

Klops

Rozbójnik
ręce opadają....
nie ma czegoś takiego jak lista zadań. Po prostu nie ma. To że ig jest leniwe i tylko kopiuje event z bety to jedno, ale oficjalnie listy zadań nie ma.

Niezależnie jak bardzo zaprzeczysz, to fizycznie lista zadań do eventu istnieje i ma się całkiem dobrze. To czy IG ma taki, czy inny stosunek do eventów i to, że lista nie jest oficjalna to zupełnie inna sprawa. Zależność gra - realne życie, to również inna sprawa, i tu nie mam zamiaru drążyć.

Od początku poruszam wątek wykonalnych/niewykonalnych zadań i twierdzę, że zadania są do zrobienia, mniejszym, bądź większym nakładem pracy, z możliwością przygotowania się do nich - jednak opłacalność w aktualnym evencie jest mała. Nikomu nic nie narzucam, nikogo do niczego nie zmuszam, przedstawiam swój punkt widzenia. Jeśli zadania będą dla nas kiedyś niespodzianką, to zapewne zmienię zdanie i być może wrócę do tematu "wykonalności". Ich opłacalność prawdopodobnie dalej będzie zależała od tego, co dany event nam oferuje.
 
Wszystkim "mlodszym" graczom, narzekajacym na zadania w evencie, jak rowniez tym starszym (ktorzy maja widocznie zaniki pamieci ;)), polecam zapoznac sie z lista zadan z jednego ze starszych eventow. To oczywiscie tylko przyklad, kiedys wszystkie eventy tak wygladaly:

To dopiero byl prawdziwy hardcore !!! Zadan na dlugie produkcje bylo bez liku, tak samo zadan na relikty. W tamtych czasach nie bylo jeszcze nawet przyspieszaczy, wzmocnien na wojsko itd. W turniejach wynik 2-3k to bylo wielkie wooow, wiec turnieje nie byly jeszcze praktycznie niewyczerpanym zrodlem reliktow, jak to jest obecnie. Ogolnie eventy wymagaly solidnego przygotowania, duzej ilosci miejsca w miescie i sporej ilosci czasu. Warto tez pamietac, w jaki sposob zwalnialo sie kiedys miejsce pod eventy. Nie bylo teleportow, wiec w praktyce albo wywalalo sie manufaktury, ktore trzeba bylo po evencie odbudowywac, albo calymi tygodniami czekalo sie z wystawieniem rasy. Brak przyspieszaczy powodowal, ze przypadkowe, przedwczesne zebranie jakiejs dlugiej produkcji bylo prawdziwa katastrofa. Moglbym tak jeszcze dlugo wymieniac.

Tym narzekajacym na obecne zadania przypomne tez, skad sie wziela ich dzisiejsza forma w eventach.
W starych eventach poziom trudnosci byl nieporownanie wyzszy i praktycznie zawsze byla spora grupa sfrustrowanych, niezadowolonych graczy. Pozniej mial miejsce eksperyment w postaci dwoch eventow z nieskonczona linia zadan, ktory okazal sie jeszcze wieksza katastrofa i pomimo "bogactwa" tamtych eventow skonczylo sie to jeszcze wieksza frustracja graczy. Wtedy zarowno my tutaj na serwerach PL, jak i ludzie na innych forach, zaczelismy postulowac zmiany. Nie chce mi sie szukac moich starych postow sprzed 2 lat, ale w kwestii balansu eventow postulowalismy miedzy innymi:

1. Zlikwidowanie ogromnej rozbieznosci w ilosci waluty otrzymywanej za poczatkowe i za koncowe zadania, by slabsi gracze mimo wszystko mogli cos ugrac w evencie, nawet jesli zrobili tylko czesc zadan.
2. Wprowadzenie nagrod dziennych za logowanie sie.
3. Wycofanie lub zredukowanie liczby zadan warsztatowych i manufakturowych na duza liczbe dlugich produkcji (typu 8x 48h czy 12x 24h)
4. Zredukowanie liczby zadan na duza liczbe reliktow, lub zredukowanie wymaganych w zadaniach ilosci.
5. Wprowadzenie alternatyw w problematycznych zadaniach, np. typu "zbadaj technologie" u graczy z konca drzewka
6. Zlikwidowanie rozroznienia pomiedzy produkcjami bonusowymi i niebonusowymi w manufakturach, by posiadacze manufaktur o rozmiarach 2x2 nie byli w gorszej sytuacji.

Tych postulatow bylo o wiele wiecej, nie sposob wymienic je wszystkie z pamieci.
Nie twierdze, ze tworcy tak pilnie nas sluchaja, prawdopodobnie w koncu doszli po prostu do tych samych logicznych wnioskow, co my, ale niezaleznie od powodow na koncu wprowadzili obecny system, ktory uwzglednial praktycznie wszystkie nasze owczesne postulaty !!! To my sami prosilismy o to, co teraz mamy. Eventy zostaly "splaszczone", umozliwiajac konczenie ich bez wiekszych poswiecen nawet okazyjnym graczom.

W dzisiejszych eventach zadania sa takiego typu, ze w przecietnym miescie da sie bez zbytniego wysilku zrobic cala linie zadan bez zadnego przygotowania w ciagu kilku-kilkunastu dni, a z przygotowaniem i uzywajac przyspieszaczy nawet w kilka godzin. Troche smiech mnie ogarnia, kiedy czytam narzekania na jakies konkretne zadania, np. typu "wydaj karme" czy "kup PW". Na event mamy przeciez kilka tygodni czasu, a jego forma sprawia, ze nie blokuje nam on miasta na kilka tygodni, jak to kiedys bywalo. Nie mamy juz miast zawalonych "milionem" warsztacikow i manufaktur z oczekujacymi na zbior produkcjami, takze spokojnie mozna poczekac na wykonanie jakiegos zadania bez tego, by event zaklocal nam "normalna", codzienna gre. Jeszcze a propos przygotowania - przeciez wiadomo, kiedy mniej wiecej event startuje. Nawet, jesli ktos nie korzysta z listy zadan, to wiadomo z poprzednich eventow, jakich zadan mozna sie spodziewac w kolejnym.
Dla mnie takie narzekanie na jakies szczegoly i drobnostki jest paradoksalnie dobrym znakiem :) Otoz oznacza ono po prostu, ze ogolnie jest tak dobrze, ze nie znajduja sie juz zadne prawdziwe problemy, na ktore mozna by sobie ponarzekac :) Dlatego nie narzekamy juz na problemy, a na zwykle, trywialne niedogodnosci. Ja sam doskonale rozumiem, ze nie sposob jest trafic w gusta kazdego gracza i niektore zadania moga byc dla danego gracza nieprzyjemne. Dla mnie nieprzyjemnymi zadniami sa te na duza ilosc surowcow, bo gram bez manufaktur. "Nieprzyjemnosc" tych zadan wynika po prostu z mojego stylu gry, ale nie stanowia one jakiegos realnego problemu, po prostu tylko spowalniaja. Wystarczy poczekac na zbior surowcow z budynkow eventowych, a w najgorszym razie wystarczyloby wyciagnac jakas manufakture z inwentarza i zuzyc troche przyspieszaczy. Jesli w jakims ekstremalnym przypadku komus brakuje karmy, to co za problem poczekac chocby z tydzien, wiedzac, ze pozostale zadania znow pojda w miare szybko ?

Takze litosci, trzeba spojrzec na to z troche szerszej perspektywy. W przeciwienstwie do starych czasow nie ma juz w eventach zadan, ktore (uwzgledniajac czas trwania eventu) stanowilyby jakis realny problem i bylyby w stanie naprawde kogos zablokowac na amen.
 
Ostatnia edycja:

Klops

Rozbójnik
Wszystkim "mlodszym" graczom, narzekajacym na zadania w evencie, jak rowniez tym starszym (ktorzy maja widocznie zaniki pamieci ;)), polecam zapoznac sie z lista zadan z jednego ze starszych eventow. To oczywiscie tylko przyklad, kiedys wszystkie eventy tak wygladaly:

@chris07070707, chyba link do PB z tymi zadaniami wrzuciłeś :p. Nie no, różnica "wtedy, a teraz" olbrzymia, więc jeżeli ktoś miał okazję w takich eventach uczestniczyć to na pewno rozumie mój punkt widzenia i sens moich wypowiedzi.

Na event mamy przeciez kilka tygodni czasu, a jego forma sprawia, ze nie blokuje nam on miasta na kilka tygodni, jak to kiedys bywalo. Jeszcze a propos przygotowania - przeciez wiadomo, kiedy mniej wiecej event startuje. Nawet, jesli ktos nie korzysta z listy zadan, to wiadomo z poprzednich eventow, jakich zadan mozna sie spodziewac w kolejnym.
Dla mnie takie narzekanie na jakies szczegoly i drobnostki jest paradoksalnie dobrym znakiem :) Otoz oznacza ono po prostu, ze ogolnie jest tak dobrze, ze nie znajduja sie juz zadne prawdziwe problemy, na ktore mozna by sobie ponarzekac :) Ja sam doskonale rozumiem, ze nie sposob jest trafic w gusta kazdego gracza i niektore zadania moga byc dla danego gracza nieprzyjemne. Dla mnie nieprzyjemnymi zadniami sa te na duza ilosc surowcow, bo gram bez manufaktur. "Nieprzyjemnosc" tych zadan wynika po prostu z mojego stylu gry, ale nie stanowia one jakiegos realnego problemu, po prostu tylko spowalniaja. Wystarczy poczekac na zbior surowcow z budynkow eventowych, a w najgorszym razie wystarczyloby wyciagnac jakas manufakture z inwentarza i zuzyc troche przyspieszaczy. Jesli w jakims ekstremalnym przypadku komus brakuje karmy, to co za problem poczekac chocby z tydzien, wiedzac, ze pozostale zadania znow pojda w miare szybko ?

Takze litosci, trzeba spojrzec na to z troche szerszej perspektywy. W przeciwienstwie do starych czasow nie ma juz w eventach zadan, ktore (uwzgledniajac czas trwania eventu) stanowilyby jakis realny problem i bylyby w stanie naprawde kogos zablokowac na amen.

Nie za bardzo wiedziałem co jeszcze mogę dodać, żeby wytłumaczyć "problem" zadań w aktualnym evencie. Z mojego punktu widzenia, Chris pięknie dopełnił, a tym samym wyczerpał temat. Podzielam opinię w 100%. "Do usłyszenia" w innych wątkach.
 
Ostatnia edycja:

kikimora

Rozbójnik
Oczywiście jeszcze się nie urodził coby wszystkim dogodzil. W starej liście tylko zadania na kupno pw mi przeszkadzały, bo reszta była uciążliwa, ale znosna. I bez przesady że to były jakieś kosmiczne ilości długich produkcji :p. Event można było zrobić bez jakiegoś super mega planowania bez większego wysiłku (poza naprawdę nielicznymi wypadkami np eventem Feniksa) i co najważniejsze bez extra spiny. Zadania były różnorodne (powiedzmy, bo trudno jest wymyślić koło na nowo). Wykreślenie długich produkcji z manu raczej wynika z wprowadzenia żywych towarów (zawsze uważałam, że powinny to być inne budynki) niż z troski o opinię graczy. No chyba że ktoś mnie wyprowadzi z błędu...

Nie twierdzę że event jest nie do zrobienia. Przeszkadza mi tylko jego upierdliwosc i monotonia.
 
Event można było zrobić bez jakiegoś super mega planowania bez większego wysiłku
Kiki, jesli ktos jest w stanie az do tego stopnia negowac i przekrecac fakty i rzeczywistosc, to wszelka dyskusja na jakies rozsadne argumenty traci jakikolwiek sens...
Dlatego ja juz koncze swoj udzial w tej dyskusji i nie bede probowal Cie przekonac. ale moze przekona Cie ktos inny. Mianowicie Ty sama. Mam banalna prosbe - zanim nastepnym razem napiszesz cos takiego, jak w swoim ostatnim poscie, poswiec prosze 5 minut i sprawdz tu na forum, co gracze pisali w trakcie trwania tych starych eventow. Co TY sama pisalas o stopniu trudnosci eventu i zadan. W wielu przypadkach wrecz o ich niewykonalnosci, a nie tylko o niedogodnosciach.
Twoje stare konto na forum zostalo jakis czas temu skasowane, ale Twoje wlasne wpisy znajdziesz pod "DeletedUser174".
Zebys sie tylko nie zdziwila :)
 

Nusion

Kapłan
Ja zdecydowanie wolę obecne eventy, chociaż oczywiście nie jest tak, że kocham wszystkie zadania. Nie kocham. Ale jak przejrzałam dziś te z dawnych lat, to z tamtych nie kochałam zdecydowanie więcej. No ale na taką sytuację, że wszyscy będą klaskać chyba nigdy nikt nie liczył ;) Zawsze coś jest i będzie upierdliwe, dla jednego to, dla innego coś innego.
Jak ktoś jest ciekawy, jak wyglądały eventy za "dobrych dawnych czasów", to zebrałam już jakiś czas temu do kupy stare listy zadań i wpisy eventowe.

U góry tego posta można sobie w spoilerach kliknąć linki i obejrzeć :)

 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Ale co to w ogóle za argument jest: "Kiedyś było gorzej"?
Jak ludzie narzekają na korki na autostradach, to przypominacie, że kiedyś się furmanką jeździło po polnych drogach?! ;)

Ten event jest słaby i kiepsko zaprojektowany. Zadania są monotonne i męczące, a nagrody niewarte starań.
To jest opinia wielu osób. Możecie się z nią nie zgadzać :)
Być może kiedyś było jeszcze gorzej. Wyrazy współczucia.
Ale nie zamykajcie, proszę, ust ludziom, którzy narzekają na obecny.
Bo jest na co narzekać. A człowiek czasem musi, bo inaczej się udusi :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry