• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o zmianach w Antycznych Cudach

Koval92

Kapłan
Co to jest ten limit? Wytłumaczy ktoś?
Cały czat w grze wiecznie zarąbany przez to, kto jaki limit ma...
 

Thassien

Wędrowiec
Tylko jakoś nie przypominam sobie, abyś pisała o zjawisku sępienia ;)

Ty tak poważnie, czy tylko po to, żeby pianę bić? Może warto przejrzeć wcześniejsze posty i ze zrozumieniem je przeczytać? Jeśli opiszę współczesne największe zwierzę lądowe - jest szare, ma ciosy, trąbę i wielkie uszy, ale nie nazwę go słoniem, to też uznasz, że wcale o słoniu afrykańskim nie wspomniałam?

Pisałam dokładnie o tym, co nazywasz "sępieniem", tylko bez użycia Twojej wyrafinowanej terminologii. Pisałam o różnych negatywnych aspektach, w tym niekontrolowanych i niechcianych wrzutkach obcych w moje cuda, zaburzaniu systemów wymiany w bractwach i chamskim nabijaniu sobie kredytu kosztem limitów innych graczy.

Akurat z sępieniem trzeba sobie było radzić i wcześniej, więc nie do końca jest to "konsekwencja zmian".

Owszem, jest – w takiej skali, jaką mamy okazję obserwować. Tak, wcześniej były takie przypadki, ale… jeśli niewątpliwie znany wielu osobom kolega M wrzucił w cudaka 1 PW, to i tak lądował poza skrzynkami. Z kolei w rynku obcy nie są problemem – albo wskakują na skrzynkę, z której otrzymują zwrot tego, co wpłacili, albo lądują niżej. Nie zarabiają, co najwyżej otrzymują zwrot inwestycji. I czemu nie? Wpasowują się w system.

Natomiast, gdy teraz można zrobić błyskawiczną wrzutkę, przebijając wszystkich, to już się robi niefajnie. Na marnowanie skrzynek też zwracałam uwagę.

Wczoraj się po prostu wkurzyłem, bo ktoś mi zmarnował parę skrzynek dla bractwa, wciskając swoje PW bez pytania. Wystarczyłoby żeby wrzucił kilka PW mniej i jeszcze by straczyło dla innych. Nie cierpię tego typu bezmyślności

Czyli dostrzegasz problem dopiero wtedy, gdy sam go doświadczysz, ale gdy inni go sygnalizują, to się tylko burzą bez sensu (ten problem był poruszany we wcześniejszych postach – krótko mówiąc, na własnej skórze odczułeś "niedogodności" zgłaszane przez innych graczy i dopiero teraz przyznajesz, że owszem, coś w tym jest).

moim zdaniemm zachowanie jak opisane powyżej w rażący sposób narusza coś, co w terminologii prawnej określa się mianem "zasad współżycia społecznego". Innymi słowy niby legalne, ale rażąco niezgodne z jakimkolwiek poczuciem dobrego obyczaju.

Uff, całe szczęście, że przełożyłeś z mądrego na nasze;)
Rzuć jeszcze jakimś uczonym tekstem z prawniczym zadęciem, poszukaj cytatów z glosariuszy, encyklopedii czy innych dysertacji – zabrzmi mądrze i dokładnie niczego nie wniesie do dyskusji. I o tym – rzecz jasna w mniej naukowy i mądry sposób, zaryzykowałabym nawet stwierdzenie, że w zwyczajnie plebejski sposób;), też była mowa w wielu postach w tym wątku (dla ułatwienia - przy obecnych limitach wrzucanie PW innym graczom w ich cuda bez uzgodnienia tegoż z nimi jest nie w porządku, że tak to przyziemnie i prostacko ujmę;)).

A podsumowanie jest w poście Chrisa – zmiany uderzyły nie w tę grupę, w którą były wymierzone. I sprawiły kłopot normalnym, niekombinującym graczom. Zaklinaj sobie tę rzeczywistość do woli, sprzeciwiaj się dla zasady, ale faktom – negatywnym efektom, które odczuwają konkretni, zwyczajni gracze, nie da się zaprzeczyć. Tak, wiem, że jesteś zdolny;)
 

Ovocko

Rycerz
Ty tak poważnie, czy tylko po to, żeby pianę bić?

Może sama sobie zadaj to pytanie?
Napisałaś całkiem długaśny post, którego większą część zajmuje wytykanie mi tego czy tamtego, w tym sugerowanie rzeczy kompletnie bzdurnych, np. jakobym bagatelizował zjawisko sępienia.
Bez urazy, ale taka rozmowa mnie zwykle nudzi po jednym czy dwóch postach, więc pozwolisz że nie będę kontynuował.

Co do samego sępienia - tu znowu nie bardzo jeszcze wiadomo jak to się potoczy. Jeśli jest tak, jak opisywała @Charlene, że punkty uzyskane ze skrzynek obniżają limit delikwenta, to sępy dość szybko powinny same się pozatykać.

Przy czym posypuję głowę popiołem i przyznaję, że do pewnego stopnia sam stworzyłem warunki dla sępów. Przy moich ilościach run przestałem w ogóle udzielać się w łańcuszkach poniżej 50 PW, co z kolei sprawiło, że pod koniec zbierania PW zawsze zostawało mi co najmniej kilka pustych skrzynek, które ludzie z bractwa zajmowali sobie za przysłowiowe 1PW.
Wystarczyło wrócić do udzielania się w łańcuszkach na mniejsze ilości, by problem sam się rozwiązał.
 
Bez urazy, ale taka rozmowa mnie zwykle nudzi po jednym czy dwóch postach, więc pozwolisz że nie będę kontynuował.
Dziwnym trafem rozmowa zawsze zaczyna cie "nudzic" dokladnie w tym momencie, w ktorym ktos czarno na bialym wytknie ci niekonsekwencje i sprzecznosci w twoich wypowiedziach, a czasem wrecz zwyczajne bzdury, ktore wypisujesz :) Jesli tylko ktos jest w stanie przejrzec ten pseudointeligentny belkot, ktorym sie poslugujesz (@Thassien wspaniale to scharakteryzowala) i jest ci to w stanie rzeczowo udowodnic, najpierw nastepuje proba odwracania kota ogonem za wszelka cene, byle sie tylko nie przyznac do bledu i nie musiec przyznac racji rozmowcy, a jesli i odwracanie kota ogonem nie pomaga, to "zaczyna cie nudzic". Dosc zabawnie jest obserwowac to z boku :)
 

Charlene

Szef kuchni
Co do samego sępienia - tu znowu nie bardzo jeszcze wiadomo jak to się potoczy. Jeśli jest tak, jak opisywała @Charlene, że punkty uzyskane ze skrzynek obniżają limit delikwenta, to sępy dość szybko powinny same się pozatykać.
To wszystko zależy od tego, co ten delikwent robi. Przykład na jednym z moich cudaków:
Wartość wpłaty - wartość skrzynki
Gracz A 810 - 95
B 550 - 75
C 400 - 55
D 300 - 35
E 20 - 25
0 - 15
0 - 5
0 - 5
Kredyt w przypadku gracza A wygląda tak, że jest w ogólnym rozrachunku na +715 ( 810, które zainwestował w łańcuszku i tym samym miał zwrot tej kwoty, bo tak działa łańcuszek minus wartość skrzynki 95) Gracz B + 625, Gracz C +345, Gracz D + 265, Gracz E -5.
Właściciel jest +310 kredytu( wartość wszystkich skrzynek po zamknięciu cudaka+ właściciel się wymieniał w łańcuszku)
Dajmy gracza A, który jak widać jest mocno na plusie kredytowym i tym samym może sobie pozwolić na wysępienie dobrej skrzynki, ponieważ starczy mu na to limitu. W przypadku klasycznego sępa, który tylko szuka okazji, ten numer nie przejdzie, ponieważ będzie ciągle na minusie i będzie ograniczony przez wartość limitu dziennego( na sępie dobrze wychodzi właściciel cudaka)
Podsumowując, jeśli gracz bierze aktywnie udział w łańcuszku i dba o powiększanie swojego limitu, to może sobie bez problemu szukać okazji i zgarniać lepsze skrzynki za bezcen, co będzie miało miejsce u większości graczy z ogarniętymi bractwami (chodzi mi o zapas kredytowy a nie sugerowanie, że wszyscy gracze to sępy). Obserwowałam jak to wszystko działa, czytałam Wasze posty i moim zdaniem RS wypada trochę słabiej po tych zmianach, ponieważ on nie będzie powodował tak dużego przyrostu kredytu, jak w przypadku łańcuszka (gracz sam sobie uzupełnia cudaka a te punkty są neutralne) ale pewnie graczom mającym RS to w zupełności wystarczy. Największym problemem są spontaniczne wrzutki od sąsiadów/graczy, którzy chcą sobie podnieść limit i tym samym potrafią nas zablokować. W przypadku graczy łańcuszkowych dbających o powiększanie kredytu taka wrzutka jest jeszcze w miarę do pewnego stopnia, ale gracze RS mogą mieć duży problem, bo u nich jest tylko wzrost dzienny o te 80 pw, ponieważ z RS wychodzą na 0 a z łańcuszka jest zawsze na + wartość skrzynek oraz wzrost dzienny.
Sama miałam taką sytuację, że sąsiad mi upakował ponad 700 pw :/ (oczywiście w cuda, których nie będę rozbudowywała, więc marnotractwo) które udało mi się mu oddać, bo jeszcze mam runy, choć na wyczerpaniu. Jedyną obroną przed takim atakiem jest zostawienie cudaków w fazie run lub uzupełnienie poziomu bez rozbudowy. Natomiast sugerowanie, że można takie numery robić( już nie pamiętam kto to był taki do przodu) jest po prostu ciosem poniżej pasa( ciśnie mi się grubsze określenie, ale dostanę burę od Urdur). Wiem, że zmiany są jakie są i ktoś chce się ratować, ale niech weźmie odpowiedzialność za swoje czyny, bo sam sobie zrobił gigantyczny minus ( po prostu poczeka tyle dni, żeby się odnowił kredyt) a nie krzywdzi innych graczy za swoją głupotę/niewiedzę.
 

jakub357

Łucznik
Aktualna sytuacja pokazuje, że z limitem problemów nie ma.
Skargi o limit, graczy pushujących innych graczy w imię pomagania, jest niezasadny.
Zmiana jest wycelowana w ogólny balans, który tak nagminnie był zaburzany i przekraczany przez bractwa oparte na ładowaniu dziesiątek tysięcy PW w Cuda współgraczy. Oczywiście sporo graczy było też regularnymi pusherami z dużą ilością multikont.
Zostawiam ten komentarz jako ślad, kropla, w morzu komentarzy graczy wypaczających i naginających normalny sposób grania, z powodu których to ten limit został wprowadzony.
Mój limit został celowo, złośliwie, zapchany. Przywróciłem go do stanu 1800 w 2 dni normalnego grania. Do tego aktualnie można mieć ujemny limit.

Przez 5 lat grania, z limitem w turku minimum 2,5k a często 5k i więcej, miałem punktów rankingowych z Cudów 100 tysięcy. Aktualnie w ten niedługi okres mam 125 tysięcy. Jest to świadectwo ogromnego skoku rozwojowego katalizowanego wprowadzoną aktualizacją. Dziękuję za te świetnie pomyślaną zmianę.
 

Poziomek

Rycerz
Aktualna sytuacja pokazuje, że z limitem problemów nie ma.
dokladnie tak co zostalo juz po parokroc powtorzone. Problemy maja 'osoby malo aktywne' - najczesciej z prostego powodu , osoby w ich bractwie w imie zasady dzielenia wrzucaja takiemu delikwentowi, a on np nie logujac sie nie odwdzieczajac - tworzy sobie korek.
Osob wrzucajacych na chybil trafil wrzutki jak to smiesznie zostalo nazwane 'sępieniem' nie jest wiele, ale to tez idzie latwo sobie poradzic, przeczekac.
i kolejna grupa narzekajacych jest tzw wierchuszka ktora ucierpiala z powodu zablokowania bezkarnego przelewania tysiecy pw w jakiegos 'bobasa' ktorego sztucznie pompowali.
 

Charlene

Szef kuchni
Zmiana jest wycelowana w ogólny balans, który tak nagminnie był zaburzany i przekraczany przez bractwa oparte na ładowaniu dziesiątek tysięcy PW w Cuda współgraczy. Oczywiście sporo graczy było też regularnymi pusherami z dużą ilością multikont.
Na początku myślałam, że to zmiana uderzająca w pusherów, którzy dodatkowymi kontami podnoszą sobie cudaki, ale jak tak czytałam wszystkie wypowiedzi, to chodzi dokładnie o to co napisałeś. Widać wyraźnie, że Twórcy chcą mieć balans w grze ( podobnie zrobili z Biblioteką) i nie życzą sobie przekazywania ogromnych ilość pw/aw do innego gracza i szybszego jego rozwoju. Jest to w ich ocenie niesprawiedliwe. Wszyscy mają mieć takie same tempo i ta wymiana ma być na równych warunkach. Gracze przekazujący setki pw dla swojego brata/siostry z bractwa robią to w dobrej wierze, ale prawda jest taka, że nie jest to w porządku wobec ogółu graczy( myślenie Twórców, mi tam nic do tego).
Ta zmiana nie jest kierowana do pusherów, tylko do graczy przyśpieszających rozwój czyjegoś cudaka albo jest to zmiana ograniczająca pushing i tym samym takiego gracza trzeba uważać również za pushera. Widząc reakcje graczy, którzy tej pomocy udzielali, Twórcy osiągneli swój cel. Ma być sprawiedliwie i koniec.
 
Aktualna sytuacja pokazuje, że z limitem problemów nie ma.
A myslalem, ze kreowanie alternatywnej rzeczywistosci to ostatnio domena wschodniej propagandy, ale takie oderwanie od rzeczywistosci tu na forum ? :D
Mój limit został celowo, złośliwie, zapchany
Zapychanie limitow z zewnatrz dzieje sie regularnie rowniez u prawie kazdego z nas, co jest wlasnie skutkiem tej "swietnie pomyslanej zmiany". Od poczatku probowalismy wam to tu uswiadomic. Ale lepiej po prostu myslec, ze to ktos zlosliwy, pewnie.
Zmiana jest wycelowana w ogólny balans, który tak nagminnie był zaburzany i przekraczany przez bractwa oparte na ładowaniu dziesiątek tysięcy PW w Cuda współgraczy
Czy do ciebie naprawde nie dociera, ze teraz mamy do rozdysponowania wrecz SETKI TYSIECY PW kazdy i ze zadne limity nie moga temu zapobiec, bo one wlasnie niczemu nie zapobiegaja ??? To tylko lekko irytujaca przeszkadzajka. Zrozum, jestesmy bogatsi niz kiedykolwiek i cuda wspolbraci wspieramy teraz szybciej niz kiedykolwiek przedtem, wiec naprawde nie o to nam chodzi. Po prostu czytaj ze zrozumieniem. Te zmiany tak samo nie zapobiegaja pushingowi. Jedyne, czemu zapobiegaja, to normalnej, bezproblemowej grze u wielu (choc nie wszystkich) graczy, ktorzy nie sa z natury rozkminiaczami i ktorzy teraz sa po prostu sfrustrowani.
dokladnie tak co zostalo juz po parokroc powtorzone.
Powtarzanie klamstwa chocby i tysiac razy nie sprawi, ze stanie sie ono prawda.

EDIT:
jak tak czytałam wszystkie wypowiedzi, to chodzi dokładnie o to co napisałeś. Widać wyraźnie, że Twórcy chcą mieć balans w grze ( podobnie zrobili z Biblioteką) i nie życzą sobie przekazywania ogromnych ilość pw/aw do innego gracza i szybszego jego rozwoju.
Charlene, moja powyzsza odpowiedz Jakubowi moglaby rownie dobrze byc odpowiedzia na Twoja wypowiedz. Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem :)
 

Poziomek

Rycerz
Chris ale powiedz dlaczego nikt Mi nie chce zapychac limitow:)? - Bo nauczony Waszym doswiadczeniem nie stawialem cudow dla mnie zbednych? a na te co mam nawet duzej osobie bedzie zwyczajnie szkoda run. Zgadza sie?? Moze to jest odpowiedz, wyrzuccie sobie ten balast w postaci ksiag/wykopalisk czy innych - od razu przestana wam wrzucac runy.
Robicie z siebie meczennikow. Niech ci 'prawie kazdy' wejdzie na forum i napisze co mu sie nie pdoba w tej zmianie, moze wtedy IG zauwazy problem i cos zmieni, tylko oby nie zmienilo na jeszcze bardziej bijacy w wasze interesy:)
 

Charlene

Szef kuchni
Charlene, moja powyzsza odpowiedz Jakubowi moglaby rownie dobrze byc odpowiedzia na Twoja wypowiedz. Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem :)
Uważam, że to Ty powinieneś inaczej spojrzeć na ten temat, ponieważ bractwa w których jesteś są oderwane od normalnej gry. Piszesz cały czas tylko o swoim przypadku i bractwie i im dalej w to idziesz, tym bardziej widzę jaki był zamiar Twórców. Obeszliście limity? Ok, brawo, przechytrzyliście system, ale to znowu dotyczy tylko Was. Kredyt powstał przez zbyt szybki rozwój cudów ( nie zauważyłeś jak są konstruowane nowe rasy? w sumie to nie, bo wybrałeś tylko 1 element gry- mają spowolnić grę) i to teraz nie ma znaczenia czy w wyniku dodatkowych kont czy innych graczy bractwa. Twórcy nadali określone tempo ich rozwoju- teraz jest szybsze, bo są zapasy, ale jak się skończą, to przy normalnej grze nie będzie to kłopotliwe. Nie będę z Tobą zgodna, bo Twoja reakcja jest potwierdzeniem tego, co uważam na ten temat i już go wyczerpałam.
 
tylko oby nie zmienilo na jeszcze bardziej bijacy w wasze interesy:)
Przeciez Ci tlumacze jak Kargul krowie na miedzy, zeby w szkode nie lazla - nasze interesy maja sie swietnie :) Lepiej, niz kiedykolwiek przedtem, bo te zmiany uczynily z nas wrecz bogaczy, a tempo podnoszenia cudow tez jest wyzsze, niz kiedykolwiek. Ale czy naprawde tylko o to w grze chodzi, zeby sie skokowo bogacic ? Moim zdaniem nie, wiekszosci moich braci i siostr w pelni wystarczalo to, co sami zdobywalismy naszym wlasnym trudem i nie potrzebowalismy zadnych prezentow.
Widzisz @Poziomek, nie zawsze cos musi godzic w czyjes wlasne interesy, zeby byl przeciwko temu. Osobiscie nie mam na przyklad nic wspolnego z rasizmem czy z pedofilia i te zjawiska nie dotykaja mnie bezposrednio, nie godza w zaden sposob w moje interesy, ale nie przeszkadza mi to byc zdecydowanie przeciwko takim patologiom i dawac temu wyraz. Dlatego wlasnie krytukuje zle zmiany w grze, ktore moim zdaniem sa nieprzemyslane i niedopracowane, a przez to maja zbyt wiele zupelnie zbednych i przeszkadzajacych skutkow ubocznych. Tak jak te ostatnie zmiany wlasnie. Na tej samej zasadzie protestowalem kiedys przeciwko zbyt silnej Zabie III, choc sam na tym korzystalem, czy przeciwko tym nieskonczonym ewentom, choc z gory wiedzialem, ze tez najwiecej na nich skorzystam.
Teraz juz wszystko jasne ? :) Jesli uwazam, ze cos jest zle dla gry, to daje temu wyraz, niezaleznie od tego, jak to sie ma do moich osobistych interesow.

EDIT:
Uważam, że to Ty powinieneś inaczej spojrzeć na ten temat
Patrze na ten temat z jak najszerszej perspektywy i wiesz, co widze ? Powtarzam sie, ale co tam:
" zmiany uderzyly nie w tych, w ktorych byly wymierzone !!! Koniec, kropka. "
Uwazam to za przynajmniej dziwne (i to delikatnie mowiac), jesli ktos naprawde tego nie dostrzega. Wystarczy przeciez ze zrozumieniem przeczytac wpisy niektorych innych graczy z tego watku i nie mam tu wcale na mysli graczy z silnych bractw turniejowych.
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Zgadzam się z @chris07070707 według mnie najbardziej ucierpi gracz na „dorobku”, czyli taki co chce coś osiągnąć ale jeszcze nie jest tym dużym. Mam takie przykłady na żywo w bractwie

Zreszta podałem zgrubne obliczenia dla gracza nieweekendowego bilans zdobytych pw będzie wyższy niż limit co oznacza ze limit będzie musiał być uzupełniany z zewnątrz
(tłumacząc na ludzki staliśmy się obrzydliwie bogaci w pw ale nie mamy ujścia dla tej gotówki wiec trzeba sięgnąć na zewnątrz) na dodatek IG pracuje nad rewelacyjnym narzędziem do ciemiężenia bliźnim ;) i stanie się to narzędziem do starć PvP ot takie wojny PW - gospodarcze. Myśle ze już niedługo pojawi się taka kategoria graczy „wyspecjalizowanych”

@Charlene czyli kontynuując twój wywód o balansie, wkrotce powinnismy się spodziewać limitów w handlu towarami? Bo to tez jest przeciez pushowanie (i spekulowanie przez poniektórych)
Przy okazji dlaczego twórcy nie mogą tego podać wprost, bo zdawkowe informacje mowia co innego (czyli de facto potwierdzają słowa @chris07070707 ze to nie docelowa grupa oberwała ;))

A jak to nie pomoże to może w końcu sprowadza gre do single playera?Tylko czy to nadal będzie Elvenar?
 

jakub357

Łucznik
Przecież aktualna zmiana została wprowadzona dla dobra wszystkich graczy.
Została pomyślana tak, żeby osoby pchające czyjeś miasta nie mogły robić tego w nieskończoność.
Faktycznie można mówić tutaj o zniekształceniach rzeczywistości, jeśli dla kogoś jest to normalnym graniem żeby pakować dziesiątki tysięcy PW w czyjeś Cuda. Wyszło szydło z worka.
Obchodzenie limitów przez graczy pushujących innych graczy, to przykry przykład rozwoju za wszelką cenę. Tylko po co? W czym tu przyjemność?
 

Serengeti

Szef kuchni
Zreszta podałem zgrubne obliczenia dla gracza nieweekendowego bilans zdobytych pw będzie wyższy niż limit co oznacza ze limit będzie musiał być uzupełniany z zewnątrz
(tłumacząc na ludzki staliśmy się obrzydliwie bogaci w pw ale nie mamy ujścia dla tej gotówki

Punkty i runy wrzucane we własne cuda nie zabierają kredytu, więc bez przesady ;)
Nie jest to jakimś wielkim dramatem, że w tygodniu wpadnie więcej punktów niż można oddać komuś innemu :)
 
Obchodzenie limitów przez graczy pushujących innych graczy, to przykry przykład rozwoju za wszelką cenę.
Obchodzenie limitow za wszelka cene ??? Chwileczke, momencik - przeciez teraz wszystko odbywa sie na zasadzie wymian mniej wiecej 1 do 1, wiec dokladnie tak, jak wedlug Ciebie byc powinno !!! Teraz nie mozesz juz naginac doslownie wszystkiego do pushingu, jak to probowales zrobic poprzednio. Co do pakowania dziesiatek tysiecy PW w cuda (swoje i innych), to przeciez Ty sam, korzystajac ze zmian, rozwinales teraz w ciagu niewielu dni swoje cuda o kilkadziesiat tysiecy punktow rankingowych/PW, a my mamy nagle zaprzestac rozwoju naszych cudow ? A niby dlaczego, skoro te zmiany, wedlug Twoich wlasnych slow, zostaly wprowadzono dla dobra wszystkich graczy ?
Została pomyślana tak, żeby osoby pchające czyjeś miasta nie mogły robić tego w nieskończoność.
Jesli tak, to zupelnie im nie wyszlo. To po prostu nie dziala. I jak, dalej uwazasz to za, cytuje, "swietnie pomyslana zmiane" ?

Chociaz nie, wiesz co ? Byc moze masz nawet racje, ze zmiana byla dobrze pomyslana (w kontekscie intencji i celow), ale zostala bardzo kiepsko zrealizowana, a przeciez dokladnie to wlasnie mowimy od samego poczatku. Przeciez ja nie neguje samej idei i to tez wyraznie napisalem w ktoryms z moich pierwszych postow w tym watku, takze prosze nie traktowac wybiorczo moich wypowiedzi. Mozna bylo zrobic to wszystko o wiele lepiej, bez tych wszystkich nieprzyjemnych i frustrujacych skutkow ubocznych dla normalnych graczy. A skoro one sa, to dlaczego mam je przemilczec i ich nie krytykowac ? Doskonale zdaje sobie sprawe, ze bardzo wielu graczy ma duze powody do zadowolenia. Pomijajac juz nawet temat bogactwa w postaci zapasow run (ktore mozna "wymienic" na PW po wrecz kosmicznym moim zdaniem kursie 15:1), biezace zyski z turniejow wzrosly mniej wiecej trzykrotnie, wiec tempo rozwoju cudow juz na stale bedzie duzo wyzsze, nawet po wyczerpaniu sie obecnych zapasow run. Ale zmiany nie maja tylko tego jednego, idealnego i pieknego oblicza i nie za bardzo rozumiem proby przedstawiania ich w taki wlasnie sposob.
 

Poziomek

Rycerz
Jezeli Wasze interesy maja sie tak swietnie to po co bijecie piane na forum? a to ze nagle nie mozecie pompowac tysiace pw w wasze bobasy - to jest wrecz pozyteczne, dla swiata i dla gry. I taki byl min zamysl aby ktos przychodzac do bractwa (nie wazne nowy, kolega/z polecenia/multikonto/ - nie mogl byc bez aktywnosci wypompowany do rozmiarow gracza ktory poswiecil tej grze rok czy 2. Widze za dalsza dyskusja nie ma sensu, takze ja sobie juz odpuszcze
.
Uwazam to za przynajmniej dziwne (i to delikatnie mowiac), jesli ktos naprawde tego nie dostrzega. Wystarczy przeciez ze zrozumieniem przeczytac wpisy niektorych innych graczy z tego watku i nie mam tu wcale na mysli graczy z silnych bractw turniejowych.
Czytam takze anglojezyczne forum, i nie wiedze wielkiego placzu, jakies pojedyncze glosy - znaczy ze jest tak jak powinno byc
Na koniec polecam uwaznie, naprawde uwaznie przeczytac
Od momentu kiedy ktos wstawil newsa zwiazanego z runami. Ile osob cieszylo sie jak dzieci z tej zmiany, badz wrecz pisalo ze nie widza pola do naduzyc, ile likeow poszlo pod informacjami postami ..ot przyklad post tajniakosa
Ja tu nie widzę powodów aby spekulować o możliwościach nadużyć w związku z tą zmianą bo ich poprostu nie widzę
nastepny post przez Easiego
@Poziomek czy ty zawsze musisz do każdej zmiany czy opisu funkcji w grze przez innych graczy wtrącać swoje opinie bardzo często chybione i bez podstawne no chyba tylko po to a by sobie podyskutować o niczym ponieważ wszystkie twoje teorie są ze tak ładnie powiem z doopy ściągnięte.
znowu tajniakos
Myslę ze dyskusja z Tobą na ten jak i na wiele innych tematòw mija sie z celem bo mam wrażenie że tylko podsycam ogień zamiast go gasić. Masz prawo byc odmiennego zdania, ale co innego miec inne zdanie a co innego tworzyc niczym niepoparte teorie spiskowe.

I na koniec perelka od Chrissa wielkiego meczennika dobrej zmiany
Przy czym wydaje mi sie, ze ta nowa funkcja szczegolnie przyda sie w celu udzielania pomocy "mlodszym" czlonkom bractwa. Jesli chodzi o mozliwosc wrzucania run we wlasne cuda, wydaje mi sie, ze ta funkcja bedzie mniej przydatna, bo przeciez jesli jeszcze rozwijamy jakis cud, to najczesciej nie mamy zbyt wielkiego zapasu run do niego, bo zuzywamy je co 5 poziomow. Duzy nadmiar run do danego cudu zaczyna nam sie zbierac najczesciej dopiero wtedy, gdy skonczymy juz jego rozbudowe do zamierzonego poziomu, czyli wtedy juz nie uzyjemy tych run do rozbudowy tego cudu :) Natomiast ta funkcja sprawi, ze "starsi", szczegolnie ci najaktywniejsi w turniejach gracze, zyskaja potezne narzedzie, dzieki ktoremu beda mogli rozbudowywac cuda "mlodszym" graczom. Fajnie, podoba mi sie to

Poczytajcie na spokojnie , posmiejecie sie ze wtedy mnostwo osob zmiana cieszyla, byli zachwyceni- a teraz jak sie dokonala, nie jest juz tak wesolo:)
 
Ostatnia edycja:

BlossomValvi

Łucznik
Punkty i runy wrzucane we własne cuda nie zabierają kredytu, więc bez przesady ;)
Nie jest to jakimś wielkim dramatem, że w tygodniu wpadnie więcej punktów niż można oddać komuś innemu :)
Wlasnie, bez przesady to przeciez ci sami twórcy co oferują +20% za wrzucanie komuś w cuda, to ci samo twórcy co oferują +50% wartości runy za wrzucenie komuś. To kto tu źle odczytuje ich intencje?

Pomijajac już to moim głównym zarzutem jest osłabienie wartości PW i dramatem jest ze jeśli wrzucę teraz wszystkie „uwolnione zasoby” to mam wymaksowane te wszystkie antyki na których mi zależy… czyli:
- rozdać nie bo limity (vel pushing nic to ze towarami nadal można obsypywać)
- wrzucić tez nie bo za chwile nie będzie gdzie

I teraz poczekajmy na ta nowa funkcje z bety ;)

EOT z mojej strony, nie raz IG rzucało na graczy brązem i różne były opinie (niedawne wspominki niekończących się ewentow ;)), zobaczymy co będzie dalej
 
Ostatnia edycja:
Do góry