• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Hassano

Łucznik
Widze że na studnie chyba nie mamy co liczyć.. chyba że im sie nagrody przestawiły i będzie ostatniego dnia zamiast pierwszego :D
 

DeletedUser2262

Guest
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xEasyRiderx

Rycerz
Cosik tam już obiło mi się o uszy, ale nie chcę spoilerować bo jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, a ciągle coś zmieniają poprawiają i przerabiają.

Tak będą wyglądały rezydencje w kolejności dla elfów i dla ludzi:
View attachment 1513____________View attachment 1514____________View attachment 1517
View attachment 1515____________View attachment 1516____________View attachment 1518
Rezydencje elfów wydają się być ciutke mniejsze od ludzkich, choć może to być tylko takie wizualne odczucie :)
 

mayder

Tancerz ostrzy
Cosik tam już obiło mi się o uszy, ale nie chcę spoilerować bo jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, a ciągle coś zmieniają poprawiają i przerabiają.

Tak będą wyglądały rezydencje w kolejności dla elfów i dla ludzi:
View attachment 1513____________View attachment 1514____________View attachment 1517
View attachment 1515____________View attachment 1516____________View attachment 1518

Dziwne że orientacja się nie zmienia. Przeważnie była taka sama przez dwa rozdziały, a te które są w elvenarach były takie same w konstruktach. Rozmiar wydaje się być 5x4.
 

DeletedUser2262

Guest
Dziwne że orientacja się nie zmienia. Przeważnie była taka sama przez dwa rozdziały, a te które są w elvenarach były takie same w konstruktach. Rozmiar wydaje się być 5x4.
Dokładnie tak, rozmiar będzie 5x4 kratki ;)
 

DeletedUser1775

Guest
Aktualnie rezydki z XV rozdziału mają rozmiar 5x3 więc bardzo się nie zmienią, szczególnie że orientacja się nie zmienia. Przynajmniej będzie mniej użerania się z rozbudową i planowaniem miasta :)
5x4 kontra 5x3 to raczej spora zmiana - o 5 kratek więcej na każdą rezydkę... nawet jeśli ktoś ma ze 20 (bo reszta z budynków eventowych), to kilka dodatkowych ekspansji żeby tylko rezydki upnąć... Ja osobiście mam 2 razy więcej, bo eventowe zawsze były u mnie wspomagaczem, a nie podstawą dla populacji (bardzo możliwe, że to mój błąd) i jak teraz na to patrzę, to znalezienie 8 ekspansji TYLKO na rozbudowę rezydek... no, to będzie wyzwanie :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2262

Guest
5x4 kontra 5x3 to raczej spora zmiana - o 5 kratek więcej na każdą rezydkę... nawet jeśli ktoś ma ze 20 (bo reszta z budynków eventowych), to kilka dodatkowych ekspansji żeby tylko rezydki upnąć... Ja osobiście mam 2 razy więcej, bo eventowe zawsze były u mnie wspomagaczem, a nie podstawą dla populacji (bardzo możliwe, że to mój błąd) i jak teraz na to patrzę, to znalezienie 8 ekspansji TYLKO na rozbudowę rezydek... no, to będzie wyzwanie :(
W nowym rozdziale mają być 2 nowe ekspansje, 2 obligatoryjne powiększenia oddziału i 2 opcjonalne, rozbudowa terenów treningowych, rozbudowa manufaktur T2/T5 to tak w skrócie....
 

Nusion

Kapłan
Na becie weszły zmiany w nagrodach głównych eventu. Wycofano portalówki, pojawi się natomiast Placówka Handlowa i Młyn.
Zmieniono wartości Feniksa 2020.
Przez ograniczony czas w trakcie i po evencie opcja wytworzenia Feniksów 2019 w akademii będzie bardziej powszechna.
Wprowadzono również opcję wymiany Artefaktów Feniksa 2020 na Artefakty Feniksa 2019. Opcja będzie dostępna w Tworzeniu w Akademii Magii.

To tak w skrócie, więcej tutaj:
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Feniks został ponownie zbalansowany, Ilość kultury i populacji, jaką zapewnia Coldfire Feniks, została zmniejszona. Zasoby wytwarzane w budynku zostały zmienione dla wszystkich rozdziałów w podobny sposób.

Jako przykład, Coldfire Feniks w swojej wersji rozdziału 15, rozwinięty do poziomu 10, będzie teraz wytwarzał około 15 000 żywych towarów, w porównaniu do około 1500 każdego z trzech typów wcześniej. W rozdziałach 9–11 Feniks będzie wytwarzał większą ilość Many.
 

mayder

Tancerz ostrzy
5x4 kontra 5x3 to raczej spora zmiana - o 5 kratek więcej na każdą rezydkę... nawet jeśli ktoś ma ze 20 (bo reszta z budynków eventowych), to kilka dodatkowych ekspansji żeby tylko rezydki upnąć... Ja osobiście mam 2 razy więcej, bo eventowe zawsze były u mnie wspomagaczem, a nie podstawą dla populacji (bardzo możliwe, że to mój błąd) i jak teraz na to patrzę, to znalezienie 8 ekspansji TYLKO na rozbudowę rezydek... no, to będzie wyzwanie :(

Spora zmiana by była przy powiększeniu na np. 6x4 z 5x3 przy równoczesnej zmianie orientacji budynku. Może się wydawać że budynek zwiększa powierzchnię o 5 kratek ale to tylko tak naprawdę poszerzenie o jedną kratkę, przy tak małej zmianie nie widzę problemu z rozbudową ;)
 

blazius1

Paladyn
No to prostuję, bo nietrafnie krakałem. Pisałem, że Bażant jest antyrozwojowy (jeśliby go postawić), a tu okazuje się, że w ogóle nie posłuży do postawienia ponieważ jego artefakty będą na wagę złota. Posłużą do stawiania Feniksów: Złotego, a nawet Burzy.

Trafnie też zgadłem, że nie stawiamy Bażanta bynajmniej dla populacji (żart i przepraszam za podwójne przeczenie).

I tak Bażant podzielił los Pandy. Tj. został zepsuty kiepską zdolnością, a następnie dobity dodatkową zasadą zanim jeszcze pojawił się w grze.
Z Pandą było dokładnie tak samo: najpierw jeszcze jako tako rokowała, ale natychmiast przycięli ilość karmy w Akademii (zamiast wręcz zwiększyć), żeby broń Boże nie stała się grywalna. Takie strzelanie do martwych zwierząt. Sam rebalans Bażanta zupełnie więc bez znaczenia.

A kryzys żywych i tak trzeba sobie inaczej rozwiązać niż Bażantem. Albo po prostu nie dopuścić do kryzysu zawczasu.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
index.php


Ahahahahhahahahahahah
 

Koval92

Kapłan
Chyba już niektórzy sobie wyobrażali 1:1 i 4 feniksy stojące obok siebie :D

@Mighty Garoth Dzięki za informacje o 16 rozdziale i fotki budynków ;)
 
Ostatnia edycja:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Tylko 1 za 1 jest dobra opcja, niechcesz nowego. Robisz starego. Wilk syty i owca cała. Jednocześnie Ci co nie mają ognia mają szansę żeby go miec. Wszyscy zyskują. Ale to by było za proste i za łatwe dla IG
 

DeletedUser2474

Guest
Opcja jest idealna. Każdy może mieć ognistego ma 10lvl

3 były z PB
3 są z questow
3 można w akademii zrobić wymieniając 9 artefaktów nowego.

Opcja uczciwa, zamiast nowego na 10lvl masz starego na 10lvl
 
Status
Zamknięty.
Do góry