• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Koval92

Kapłan
10 dni eventu, a studni ani widu ani slychu. No to Waszmoscie i Wacpanny skonczyly sie dobre czasy

Poczekajmy te 10 dni z krytyką bo potem powiedzą, żeśmy negatywni byli i niecierpliwi

Ciekawostki o 16 rozdziale z punktu fabuły gry:

Rozdział 16 będzie czymś w rodzaju połączenia krasnoludów i wróżek.

Portal nazywa się "Senat" a jego opis: "W Senacie krasnoludy i wróżki spotykają się, aby uchwalić wspólne statuty dla proponowanego sojuszu"

W całym rozdziale krasnoludy i wróżki będą się uczyć współpracy.

Są takie surowce jak dwarven ammendment i fairy ammendment (poprawki krasnoludów i poprawki wróżek) oraz dwarven propositions i fairy propositions (propozycje krasnoludów i propozycje wróżek).

Rasy mają własne ambasady pełniące rolę budynków produkcyjnych połączonych z Senatem.


Update o cudach z rozdziału 16:
Na ten moment wpisane efekty to:
1 cud: punkty rankingowe za każdą skrzynię z turnieju
2 cud: punkty rankingowe za każdy kryształ [?] z iglicy (chyba chodzi o skrzynię)
Wartość wpisana jest +0.5 na każdy poziom cudu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Update o cudach z rozdziału 16:
Na ten moment wpisane efekty to:
1 cud: punkty rankingowe za każdą skrzynię z turnieju
2 cud: punkty rankingowe za każdy kryształ [?] z iglicy (chyba chodzi o skrzynię)
Wartość wpisana jest +0.5 na każdy poziom cudu.
jak pięść do oka. Są tak kompletnie niepotrzebne a wymuszające na swój sposób utratę tony pw, surowców i miejsca. Szkoda słów.
 

DeletedUser2262

Guest
CUDA
(w XVI epoce)
XVI_AW_1.pngXVI_AW_2.png
//
MANUFAKTURY JEDWABIU
jedwab28-31.png
MANUFAKTURY KRYSZTAŁU
kryształ28-31.png
MANUFAKTURY ZWOJÓW
Zwoje28-31.png

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mayder

Tancerz ostrzy
Update o cudach z rozdziału 16:
Na ten moment wpisane efekty to:
1 cud: punkty rankingowe za każdą skrzynię z turnieju
2 cud: punkty rankingowe za każdy kryształ [?] z iglicy (chyba chodzi o skrzynię)
Wartość wpisana jest +0.5 na każdy poziom cudu.

Gorszych cudów to chyba nie dało się wymyślić, aż ręce opadają. Mogliby dać np. coś co skraca czas do otwarcia drzwi w iglicy albo zmniejsza rozmiar wojska przeciwnika/ilość surowców do negocjacji w iglicy. A to tylko przykłady pierwszy z brzegu, podałem takie bo nie ma jeszcze cudów pod iglice, a nawet jeśli nie takie to jest dużo lepszych od rankingu rzeczy które można wrzucić w cuda.
 

Jemsik

Zwiadowca
Gorszych cudów to chyba nie dało się wymyślić, aż ręce opadają. Mogliby dać np. coś co skraca czas do otwarcia drzwi w iglicy albo zmniejsza rozmiar wojska przeciwnika/ilość surowców do negocjacji w iglicy. A to tylko przykłady pierwszy z brzegu, podałem takie bo nie ma jeszcze cudów pod iglice, a nawet jeśli nie takie to jest dużo lepszych od rankingu rzeczy które można wrzucić w cuda.
Do iglicy mają podobno skrócić czas, gdzieś to już tu wyczytałem.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Gorszych cudów to chyba nie dało się wymyślić, aż ręce opadają. Mogliby dać np. coś co skraca czas do otwarcia drzwi w iglicy albo zmniejsza rozmiar wojska przeciwnika/ilość surowców do negocjacji w iglicy. A to tylko przykłady pierwszy z brzegu, podałem takie bo nie ma jeszcze cudów pod iglice, a nawet jeśli nie takie to jest dużo lepszych od rankingu rzeczy które można wrzucić w cuda.
Dawno nie widzialem wiekszego debilizmu, czy oni naprawde nie moga spytac graczy jaki cud bedzie dobry? Tylko tworza cos totalnie z dupy?
 

DeletedUser2262

Guest
Dawno nie widzialem wiekszego debilizmu, czy oni naprawde nie moga spytac graczy jaki cud bedzie dobry? Tylko tworza cos totalnie z dupy?
Jeśli faktycznie takie parametry będą w nadchodzących cudach - w ogólnym Rankingu spowoduje to tylko drastyczne powiększenie różnicy pomiędzy topowymi graczami ostatniej epoki, a tymi ze środka gry, bo nawet jeśli ci drudzy postawią przedmiotowy CUD to i tak będą o setki turniejów i iglic do tyłu - a co za tym idzie również punktami rankingowymi - które będą już nie do odrobienia na tym etapie.
W takiej sytuacji będzie można z całą pewnością stwierdzić że ranking będzie przedstawiał tylko "stanu umysłu" IG.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Gorszych cudów to chyba nie dało się wymyślić, aż ręce opadają. Mogliby dać np. coś co skraca czas do otwarcia drzwi w iglicy albo zmniejsza rozmiar wojska przeciwnika/ilość surowców do negocjacji w iglicy. A to tylko przykłady pierwszy z brzegu, podałem takie bo nie ma jeszcze cudów pod iglice, a nawet jeśli nie takie to jest dużo lepszych od rankingu rzeczy które można wrzucić w cuda.
Wiesz. Ja już zrobiłem analizę tych cudów. Nie chcę tutaj rozpisywać co już na wstępie wywnioskowałem bo mam resztki nadziei, że to żart.

Jeśli faktycznie takie parametry będą w nadchodzących cudach - w ogólnym Rankingu spowoduje to tylko powiększenie różnicy pomiędzy topowymi graczami ostatniej epoki, a tymi ze środka gry, bo nawet jeśli ci drudzy postawią przedmiotowy CUD to i tak będą o setki turniejów i iglic do tyłu - a co za tym idzie również punktami rankingowymi - które nie będą już do odrobienia na tym etapie.
W takiej sytuacji będzie można z całą pewnością stwierdzić że ranking będzie miał się nijak do faktycznego rozwoju i jakości miast poszczególnych graczy.

Ah...pomyśl o graczu, który zaczyna. Te cudaki powinny być tylko na początku gry (zamiast np księgi) lub tylko na nowych serwerach.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Do iglicy mają podobno skrócić czas, gdzieś to już tu wyczytałem.

Tak, wiem że mają skrócić co nie zmienia faktu że to co podałem za przykład mogłoby się znaleźć w cudzie (coś jak zakrzywienie czasu tylko że dla iglicy).

Ale tak jak pisałem, to tylko przykład. Można zrobić coś innego co na 100% będzie bardziej użyteczne niż punkty do rankingu, który jest najbardziej bezużyteczną rzeczą w grze gdzie faworyzowani są ci którzy najdłużej w tą grę grają.
 

Koval92

Kapłan

Wow ten drugi to przypomina trochę Pandę, takie azjatyckie motywy, krasnal i królowa wróżek na tronach ;)

Cuda zazwyczaj mają 2 efekty, te elvenarowe też miały na początku jeden i dopiero potem dodali im drugie.

Nie wiem co sądzić o tych punktach rankingowych za skrzynki, rzeczywiście to preferuje "kto pierwszy postawi cud ten będzie miał najwięcej z niego pożytku" , no ale takie mają na razie wpisane efekty bo sprawdzałem. Wszystko oczywiście może zostać zmienione w dowolnej chwili

@Sorcha każdy towar ma do siebie przypisaną rasę gościnną, krasnoludy mają stal, wróżki jedwab, orki i gobliny magiczny pył, leśne elfy mają drewno, czarownicy i smoki mają zwoje, niziołki eliksiry, żywiołaki marmur, amunowie kryształy a konstrukty mają klejnoty. Nawet po późniejszych rozbudowach te manufaktury dalej nawiązują do rasy, do której są przypisane, manufaktura wydmowego kryształu będzie rozbudowana ale tematycznie dalej będzie amunowa, jedwabiu wróżkowa (stąd pająko/motyl) a zwojów czarownikowa (stąd smoki).
 
Ostatnia edycja:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Tak, wiem że mają skrócić co nie zmienia faktu że to co podałem za przykład mogłoby się znaleźć w cudzie (coś jak zakrzywienie czasu tylko że dla iglicy).

Ale tak jak pisałem, to tylko przykład. Można zrobić coś innego co na 100% będzie bardziej użyteczne niż punkty do rankingu, który jest najbardziej bezużyteczną rzeczą w grze gdzie faworyzowani są ci którzy najdłużej w tą grę grają.
i najwiecej placa, ludzie z top10-20 placa. bo chocbym nie wiem ile gral tyle ekspansji czy MR nie kupisz za diamenty z studni
 

Koval92

Kapłan
i najwiecej placa, ludzie z top10-20 placa. bo chocbym nie wiem ile gral tyle ekspansji czy MR nie kupisz za diamenty z studni

W top 20 są jednostki które nie płacą bo znam taką, ale są to wyjątki od reguły
Myślę, że dlatego studnie obcinają bo i tak jest za dużo diamentów za darmo

Mam pytanie, co zamierzacie ulepszać na evencie z feniksem?
Zastanawiam się co jest bardziej przydatne, złoty feniks czy feniks burzy... Ognistego już mam na 10.
Którego byście stawiali na 10 poziom?
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Raczej zlotego, ale szczerze skasowalem wszedzie niebieskie, i nie pamietam co on dawal za efekt karmienia

On wzmacnia zaklęcie magicznej produkcji o +100% na 3h
No właśnie się pytam bo niestety bez takiej pętli jak w zimie no to nie starczy ulepszyć obu i trzeba wybrać :/ a ten śmieć z 2020 odpada na starcie
 

blazius1

Paladyn
Jeśli masz Centrum, to Burzy.
Jeśli masz po 8-10 manufaktur, to Złoty.
Jeśli masz tylko po jednej manufakturze do żywych, to Burzy.
Jeśli produkcję w Akademii masz zajęta katalizatorami i nie robisz Mg Produkcji, to Złoty.
Jeśli miasto masz wybitnie wojskowe to żaden.
Jeżeli masz problem z karmą to Burzy.

Ale jeśli Burzy wzmacnia Magiczną Produkcję tylko na 3h to on niestety w ogóle jest bez sensu i wtedy Złoty, bez względu na uwarunkowania co powyżej.
Nie ma tam nawet 3,5h?
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Ale jeśli Burzy wzmacnia Magiczną Produkcję tylko na 3h to on niestety w ogóle jest bez sensu i wtedy Złoty, bez względu na uwarunkowania co powyżej.
Nie ma tam nawet 3,5h?

Ok sprawdziłem na Gemsach, jest 3.5 h efekt, złoty to samo
złoty nie wzmacnia żywych towarów prawda?
No mam centrum handlowe i myślę właśnie o burzy pod względem tego zaklęcia magicznej produkcji, bo je można rzucić na żywe towary
 

blazius1

Paladyn
Już przy dwóch manufakturach do żywych Burzy wydaje się zupełnie zbędny.

Ale gdyby Feniksy stały się zdejmowalne teleportacją, to jednak Burzy. Byłby awaryjnie na czarną godzinę i kłopoty z żywymi.
Więc lepiej żeby się trzymali zasady, że Feniksów nie zdejmiemy nigdy.

W mieście ekeonomicznym raczej Złoty.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry