• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

BlossomValvi

Łucznik

Przygotowanie do rozdziału 17, drzewko badań, koszty.
Wygląda na to, że Unurium będzie nowym towarem podobnym do orków/many/ziaren, produkowanym w kupcu.
Pogdybam:
Jeśli u kupca to raczej jak mana/ziarno (rozpad 10%) a jeśli tak to zapewne jeden z cudaków będzie zmniejszał jego rozpad (ten ze skrzynia?)

Orki to jako materiał są w grze unikalne, nawet sądzę ze to pozostałość ze ścieżki rozwoju gry ktora została zmieniona przez wprowadzenie żywych towarów.
 

Koval92

Kapłan
Musi być z kupca bo już do badania portalu jest potrzebne, nie ma innego możliwego źródła, też obstawiam że jeden cud będzie zmniejszał rozpad
index.php


Beta się wali po ostatnich problemach z koszarami, wczoraj im się odpaliły ulepszenia budynków eventowych do rozdziału 17 przed wystartowaniem rozdziału, dzisiaj im się odpaliło Halloween z ewolucyjną Chatą Wiedźmy gdzie event nie ma jeszcze grafik ani opisów budynku, a na becie ciągle jeszcze przez 4 dni trwają jesienne zodiaki.
 
Ostatnia edycja:

Aeromax

Wędrowiec
A co jest takiego złego w eventach? Poza tym efekt karmienia został zmieniony a to stary post.
Zlego nic, ale dobrego tez nic. Naklikasz sie, stracisz czas i sily a w nagrode dostaniesz ogryzek. Ot cala filozofia tworcow gry i eventow.
A na marginesie za samo organizowanie loterii juz powinni isc siedziec.
 

Charlene

Szef kuchni
Zlego nic, ale dobrego tez nic. Naklikasz sie, stracisz czas i sily a w nagrode dostaniesz ogryzek. Ot cala filozofia tworcow gry i eventow.
A na marginesie za samo organizowanie loterii juz powinni isc siedziec.
Oho kolejny Koval, który ma problem, że coś jest ,,nie zgodne z prawem". To po co grasz w tak beznadziejną grę, która jest na bakier z prawem i wspierasz twórców, którzy powinni siedzieć? Znam eventy dopiero od maja i jak do tej pory nie miałam z nimi żadnego problemu (w rozdziałach II-VII, może w późniejszych są bardziej problemowe, ale tego jeszcze nie wiem ). Zadania nie wymagają przebudowy miast i dotyczą czynności, które normalnie wykonuje się podczas gry. Event to źródło darmowych budynków, instantów na monety/młotki/wojsko, PW a także AW. Nie chce mi się wierzyć, że jest osoba, która nie ma z tego żadnej korzyści(no chyba, że ktoś nie zaznajomił się z podstawami gry i nie wie co może tutaj robić). Naklikać to się można przy turniejach, jak masz do zrobienia 40+ prowincji. Poprzedni event zrobiłam w 3 dni a obecny w ciągu jednego dnia, dzięki Nusion, ponieważ odwala dla nas kawał dobrej roboty i mamy podaną całą linię zadaniową. Gdzie tu trudność? Gracze są na różnych etapach i to ciężkie zadanie dogodzić każdemu, ale jednak w takich wydarzeniach każdy znajdzie coś dla siebie, albo po prostu nie bierze w tym udziału. Twierdzenie, że eventy nie są dobre jest grubą przesadą.
 

DeletedUser3033

Guest
hmm kogoś mi przypominasz ale co tam :)
Poprzedni event zrobiłam w 3 dni a obecny w ciągu jednego dnia, dzięki Nusion, ponieważ odwala dla nas kawał dobrej roboty i mamy podaną całą linię zadaniową. Gdzie tu trudność? Gracze są na różnych etapach i to ciężkie zadanie dogodzić każdemu, ale jednak w takich wydarzeniach każdy znajdzie coś dla siebie, albo po prostu nie bierze w tym udziału. Twierdzenie, że eventy nie są dobre jest grubą przesadą.
tu się nie zgodzę co mi po podanej linii zadań jak zadanie które mogę wykonać np konflikty turniejowe jak jest niedziela ?
 

BlossomValvi

Łucznik
@Charlene tu nie chodzi o poziomy graczy tylko o porównanie do tego co było ;)
- jeśli zaczął grać trochę ponad rok temu to tak może czuć rozgoryczenie z obecnego zjazdu nagród
- jesli gra znacznie dłużej powinien zdać sobie sprawę że poprzedni rok był ewenementem (takie wieki średnie Elvenaru, lepiej zapomieć ;))

A osobiście tak ostatnie ewenty są "nudnawe" ale z drugiej strony nakład pracy przy nich jest obecnie niewielki, dawniej to się pół miasta burzyło ;)
I odkąd wróciły pw jako nagrody, nie narzekam

Ba dodam jestem zadowolony ze zmian, aczkolwiek uważam że nowi gracze powinni mieć możliwość na bieżąco zdobywać zwierzaki wraz z artefaktami tak by balans ze starszymi stażem był zachowany

Edit:
@Shadows Dragon hejka malkontencie a nie zauważyłeś że każde zadanie z typu konflikt turniejowy ma alternatywę?
 

DeletedUser3033

Guest
BlossomValvi
witam
@Shadows Dragon hejka malkontencie a nie zauważyłeś że każde zadanie z typu konflikt turniejowy ma alternatywę?
nom jakby tu alternatywa jest właśnie czy raczej są konflikty turniejowe bo do mapy to już nie zaglądam chyba z rok
edit
Charlene
nom poczekałem i jeszcze ze dwa takie zadani po drodze i event minie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Charlene

Szef kuchni
BlossomValvi
witam

nom jakby tu alternatywa jest właśnie czy raczej są konflikty turniejowe bo do mapy to już nie zaglądam chyba z rok
No to jak nie zaglądasz na mapę to czekasz do turnieju. Zadania były podane 2,5 tygodnia temu, więc można było przygotować sobie prowincje do eventu. Ja przygotowałam, zrobiłam event w 1 dzień, więc jak się chce to można a jak nie, to się marudzi, że zadania są trudne do zrobienia.
 

DeletedUser3033

Guest
Charlene
tak wiem że na początkowych etapach gry jest odrobinę łatwiej
ale w jeden dzień ?
ty sypiasz chodzisz do pracy szkoły żyjesz ?
sorki ale musiałem tak napisć
ja nie napisałem że są trudne tylko głupie :)
i właśnie to sprawia trudność :)
 

Charlene

Szef kuchni
Charlene
tak wiem że na początkowych etapach gry jest odrobinę łatwiej
ale w jeden dzień ?
ty sypiasz chodzisz do pracy szkoły żyjesz ?
sorki ale musiałem tak napisć
ja nie napisałem że są trudne tylko głupie :)
i właśnie to sprawia trudność :)
W zasadzie to pierwsze 20 zadań zrobiłam w 15 minut, potem czekałam na dłuższe produkcje z manufaktur/warsztatów i dorobiłam resztę zadań wieczorem. Jak się robi szybko główne zadania? Zdradzę Ci sekret:
1. U mnie na mapie działają non stop zwiady prowincji. Jak tylko jeden się kończy to rusza kolejny. W ten sposób mam zawsze kilka lub kilkanaście otwartych prowincji i dopiero przed konkretnym turniejem je zdobywam a resztę trzymam na kolejne eventy, ponieważ ZAWSZE są zadania z walkami/reliktami.
2. Na forum zawsze jest wzmianka, że rusza nowy event na becie i Nusion podaje zadania główne a także dzienne. Bardzo łatwo można policzyć ile będzie potrzeba produkcji z manufaktur/warsztatów i już w sobotę dostawiłam budynki z 1 poziomu i zrobiłam w nich produkcje. Wszystko podane dużo wcześniej. Tym sposobem nie marnuje produkcji manufaktur i warsztatów z wysokiego poziomu, które są potrzebne do ilościowych.
3. Wiedziałam, że będzie potrzeba dużo pomocy sąsiedzkiej, więc nie klikałam od razu całej mapy tylko czekałam na zadania.
4. Wykorzystałam zaklęcia na warsztaty i manufaktury+ dołożyłam kultury zaklęciem, żeby zdobyć więcej zasobów do zadań i nie zbierałam od razu wszystkich z budynków, tylko np. z 2 i zaraz było kolejne zadanie na zasoby to się kliknęło kolejne 2 itd.
5. Katalizatory + zaklęcia+ mgły wizji - zestaw z Iglicy lub wytworzenie w Akademii z przyśpieszaczami( jak się gra dużo w Iglicy to się ma ich sporo i wiedząc, że będzie event trochę ich oszczędzałam do tego celu)Mam także zawsze w inwentarzu przyśpieszacze 20h,14h,8h wytworzone w Akademii.
6. Technologie- nie odblokowuje dodatkowych prowincji z badań od razu, tylko dopiero na eventach.
7. Relikty - walki w prowincjach/turnieje/wytworzenie w Akademii.
Ja to nazywam strategią.
 
Status
Zamknięty.
Do góry