• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 5

Status
Zamknięty.

Ovocko

Rycerz
Skoro misiu brunatny po nakarmieniu gdzie efekt karmy trwa 12h daje 50% więcej jednostek na 10 poziomie to jak może spaść jego waga wziąwszy pod uwagę duży przemiał naszych jednostek w nadchodzących zmianach turniejowych?
Ponadto nawet przy jednym brunatnym powiedzmy na 5-6 poziomie daje to 25-30% więcej produkcji wojska a wziąwszy znowu pod uwagę możliwość jednoczesnej produkcji we wszystkich 3 budynkach wojskowych to chyba nie straci on na swojej wartości. Nie sądzisz czy może coś pominąłem ?

Tak ale teraz najsensowniejsze wykorzystanie brunatnego opiera się na strategii "żniw" - produkujesz wojsko kolejno we wszystkich budynkach koszarowych które masz, potem odpalasz brunatnego i zbierasz wszystko hurtem. W moim przypadku jest to produkcja z c.a. 5 dni, a na pewno nie jestem tu rekordzistą (a zapewne daleko mi do rekordzistów). Dzięki temu dość efektywnie wykorzystujesz karmę i możesz sobie pozwolić na szkolenie wojska non-stop z udziałem brunatnych.
Po zmianach moja produkcja będzie wynosić 3x niecałe 48h, i choć w tym czasie zbiorę tyle samo wojska co wcześniej, to raczej nie będę w stanie zebrać tyle karmy, by non stop szkolić z udziałem brunatnych.
A to oznacza, że stosunek czasu szkolenia z brunatnym do tego bez brunatnego będzie zupełnie inny i może się okazać (nie musi, to co piszę to taka intuicja na szybko) że przyrost wojska uzyskany dzięki niedźwiedziom nie jest wcale taki duży w stosunku do całości produkowanego wojska i w ostatecznym rachunku traci na znaczeniu.


Duzo bardziej oplacalna strategia bedzie jak najsilniejsze zwiekszenie grupy szkoleniowej, by wojsko wyszkolone we wszystkich 3 budynkach zbierac jak najrzadziej, ale z nakarnionym Brunnerem. Im wieksza grupa szkoleniowa, tym wiecej wojska zbirzemy (z bonusem z miska) w przeliczeniu na uzyte zaklecia karmy i to ze wszystkich 3 budynkow.

Oczywiście. Ale tak jak napisałem wyżej, w przeciwieństwie do obecnej sytuacji, mało kto będzie sobie mógł pozwolić na wspomaganie szkolenia brunatnymi w trybie ciągłym. Zwróć uwagę, że zaznaczyłem, że opłacalność może spaść przede wszystkim tym, którzy mają tylko jednego niedźwiedzia. Dla nich zmiana proporcji czasu szkolenia z niedźwiedziem i bez niedźwiedzia sprawi, że przy tym samym wykorzystaniu karmy dodatkowy uzysk z niedźwiedzia nie będzie procentowo tak duży jak wcześniej. Z drugiej strony, w ciągu 12h działania efektu karmienia tego wojska będzie można wyprodukować 3x więcej niż wcześniej (mówię o produkcji bez przyśpieszaczy), więc może nie bęzie źle.

Nastepny element tego mojego fristajlu to przyspieszacze. Ich znaczenie w kontekscie uzywania ich do szkolenia wojska znacznie zmaleje, bo nie da sie nimi przyspieszyc szkolenia we wszystkich 3 budynkach na raz.

Teraz też nie przyśpieszasz szkolenia "we wszystkich budynkach na raz". Czas szkolenia jednostki zostaje ten sam, przyśpieszacz skraca go o tę samą wartość. Różnica będzie taka, że zamiast skracać kolejkę w jednym miejscu, jeśli chcesz produkować wojsko z różnych budynków, będziesz musiał skracać osobne kolejki. Ale ilość wojska uzyskana dzięki skróceniu czasu będzie ta sama co wcześniej.

Zeby nie bylo tak kolorowo, rozdzielenie kolejek bedzie tez miec swoje minusy. Bedziemy wrecz zmuszeni do walki oddzialami, ktorymi w obecnych warunkach nie walczymy, bo wolimy szkolic ich silniejsze odpowiedniki w innych budynkach.

To kwestia przyzwyczajeń dotyczących doboru jednostek. W każdym turnieju jest po jednej jednostce z terenów oraz obozu, które są do pewnego stopnia komplementarne. Jedna z nich zazwyczaj spisuje się w danym turnieju lepiej, ale w zależności od układu wojsk przeciwnika warto mieć w portfolio zarówno i jedne i drugie, odpowiednio je dobierając do walki.


Jak sa, to pusci sie je czasem jako mieso armatnie, ale kazdy elf preferuje Kwitnacych Magow.

Nie każdy :)
Np. w krysztale banshee spisuje się jednak lepiej niż kwitnący, podobnie jest z klejnotami, w których dla mnie jest on wiodącą jednostką.
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
A to oznacza, że stosunek czasu szkolenia z brunatnym do tego bez brunatnego będzie zupełnie inny i może się okazać (nie musi, to co piszę to taka intuicja na szybko) że przyrost wojska uzyskany dzięki niedźwiedziom nie jest wcale taki duży w stosunku do całości produkowanego wojska i w ostatecznym rachunku traci na znaczeniu.
Odpowiedź
Nastepny element tego mojego fristajlu to przyspieszacze. Ich znaczenie w kontekscie uzywania ich do szkolenia wojska znacznie zmaleje, bo nie da sie nimi przyspieszyc szkolenia we wszystkich 3 budynkach na raz. Trzeba sie zdecydowac na jeden. I z tego wlasnie powodu znaczenie Brunnerow moze wrecz wzrosnac, skoro przyspieszacze nie zalatwia sprawy. Duzo bardziej oplacalna strategia bedzie jak najsilniejsze zwiekszenie grupy szkoleniowej, by wojsko wyszkolone we wszystkich 3 budynkach zbierac jak najrzadziej, ale z nakarnionym Brunnerem. Im wieksza grupa szkoleniowa, tym wiecej wojska zbierzemy (z bonusem z miska) w przeliczeniu na uzyte zaklecia karmy i to ze wszystkich 3 budynkow.
I jeszcze to
Nie jest wazne, czy kolejkujemy powiedzmy po 10 godzin w kazdym budynku i zbieramy po 30h z nakarmionym Brunnerem, czy szkolimy tylko przez 10h w trzech budynkach jednoczesnie. W obu przypadkach Brunner daje tuz po nakarmieniu taka sama ilosc bonusowych jednostek, a przez nastepne 12h po nakarmieniu w nowym systemie bedzie wrecz dawal wiecej.
Takie argumenty jednak obalają twoje domniemania

Przypomnę też że w nadchodzącym evencie będzie można zdobyć artefakty (co prawda w przeliczniku 2:1) właśnie dla miśków ze starego eventu zodiaka czyli: polarny, brunatny oraz panda :)
 

Ovocko

Rycerz
Do kwestii przyśpieszaczy już się odniosłem, tu nie zmieni się absolutnie nich. Jeżeli teraz produkujesz (strzelam) 3 tys. wojska w 5h to i po rozdzieleniu kolejek zostanie to samo. I tu i tu użycie przyśpieszacza 5h da taki sam efekt.

Drugi argument nie zmienia tego, że trudniejsze stanie się szkolenie wojska na ciągłym wspomaganiu brunatnych, bo będzie to wymagało więcej karmy. Powiedzmy że w 1 dzień produkujesz 1000 jednostek i masz kolejkę na 3 dni. masz jednego brunatnego. Tracąc 1 karmę zyskujesz 1500 jednostek, czyli 50% wojska, które możesz wyprodukować w tym czasie. (dla uproszczenia nie uwzględniam 12h czasu po karmieniu, chodzi o pokazanie zależności)
Po zmianach będzie to nadal 1500 jednostek, ale w czasie 3 dni możesz wyprodukować nie 3000 jednostek, ale 9000 jednostek (1000*3 dni*3 budynki). 1500 dodatkowego przychodu z brunatnego to już nie jest 50% więcej, a tylko 16%. chcąc pozostać na poziomie 50% musisz zużyć 3x więcej karmy
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
@Ovocko większość graczy w tej grze jest trochę niżej niż 15 czy 16 rozdział i dla nich właśnie posiadanie misia brunatnego jest pomocne.
Natomiast dla graczy z końca drzewka badań jest to bez jakiegokolwiek znaczenia ponieważ i tak produkują duże ilości wojska dzięki zupełnie innym czynnikom niż misiek :)
Jeśli chcesz coś analizować spójrz na to z szerszej strony nie tylko ze swojej i właśnie tego dotyczy moja wypowiedź na temat bezużyteczności miśków ponieważ wprowadzasz trochę innych graczy w błąd tym twierdzeniem
 
Do kwestii przyśpieszaczy już się odniosłem, tu nie zmieni się absolutnie nich. Jeżeli teraz produkujesz (strzelam) 3 tys. wojska w 5h to i po rozdzieleniu kolejek zostanie to samo. I tu i tu użycie przyśpieszacza 5h da taki sam efekt.

Drugi argument nie zmienia tego, że trudniejsze stanie się szkolenie wojska na ciągłym wspomaganiu brunatnych, bo będzie to wymagało więcej karmy. Powiedzmy że w 1 dzień produkujesz 1000 jednostek i masz kolejkę na 3 dni. masz jednego brunatnego. Tracąc 1 karmę zyskujesz 1500 jednostek, czyli 50% wojska, które możesz wyprodukować w tym czasie. (dla uproszczenia nie uwzględniam 12h czasu po karmieniu, chodzi o pokazanie zależności)
Po zmianach będzie to nadal 1500 jednostek, ale w czasie 3 dni możesz wyprodukować nie 3000 jednostek, ale 9000 jednostek (1000*3 dni*3 budynki). 1500 dodatkowego przychodu z brunatnego to już nie jest 50% więcej, a tylko 16%. chcąc pozostać na poziomie 50% musisz zużyć 3x więcej karmy
@Ovocko, chyba nawet nie zauwazyles, ze w jednej kwestii zwalczasz argumenty strony przeciwnej za pomoca pewneg typu argumentacji, a w drugiej kwestii zwalczasz tezy adwersarza uzywajac dokladnie tych samych argumentow, ktorych wczesniej uzywala strona przeciwna ;) W jednej kwestii przyznajesz priorytet braniu wartosci calkowitej, ignorujac przeliczanie na procenty, a w drugiej robisz cos dokladnie odwrotnego, sam przeliczasz na procenty, zamiast brac wartosc calkowita :D Czyli z praktycznie tych samych danych wyciagasz przeciwne wnioski. Ja tu widze totalna sprzecznosc. Trzeba byc konsekwentnym. Prawda jest taka, ze jesli wezmiemy wartosci calkowite i pominiemy te 12h po karmieniu miska i zalozymy karmienie w identycznych odstepach czasu, to w obu przypadkach nic sie nie zmieni. A jesli wezmiemy wartosci procentowe , to w obu przypadkach sie zmieni.

To tyle w kwestii formalnej, ale jak juz pisalem, pod kreska liczy sie to, ze Brunnery zyskaja na znaczeniu po kazdym zwiekszeniu grupy szkoleniowej (bo bedzie mozna je rzadziej karmic). Poza tym te dodatkowe 12h w 2 dodatkowych budynkach bedzie jednak mialo spore znaczenie przy jednoczesnym skroceniu kolejki szkolenia. A przyspieszacze nie zyskaja na znaczeniu w zadnym scenariuszu. Nie ma takiej opcji.
 
Ostatnia edycja:

AnyaVanja

Wędrowiec
Tak sobie myślę że gracze początkujący i że średniej półki będą musieli sobie jednak troche miasta przebudować bo szkolenie w 3 budynkach naraz to jednak 3x więcej młotków. Mnie w 7 epoce przy regularnym robieniu iglicy negocjacjami jednak młotków trochę brakuje i to przy jednym budynku wojskowym. A co dopiero przy trzech. Ciekawe jaka liczba warsztatów byłaby optymalna? (Magicznych brak bo mi nie wypadają z iglicy)
 

Charlene

Szef kuchni
Tak sobie myślę że gracze początkujący i że średniej półki będą musieli sobie jednak troche miasta przebudować bo szkolenie w 3 budynkach naraz to jednak 3x więcej młotków. Mnie w 7 epoce przy regularnym robieniu iglicy negocjacjami jednak młotków trochę brakuje i to przy jednym budynku wojskowym. A co dopiero przy trzech. Ciekawe jaka liczba warsztatów byłaby optymalna? (Magicznych brak bo mi nie wypadają z iglicy)
W pewnym momencie negocjacje w Iglicy robią się zaporowe i lepiej powalczyć tam trochę wojskiem ;) jeśli nie ma magicznych warsztatów to warto dbać o wysoką kulturę, bo zwiększa ilość młotków i monet + używanie zaklęć, których wpada dużo z 1* turnieju (ja tak robię i daje radę). Odpowiadam, bo właśnie weszłam we wróżki i moim zdaniem warto zainwestować w Wieże Dobrobytu jak się już ukończy ten rozdział. Miałam je pominąć, ale zmieniam plany w związku z inną produkcją wojska. Faktem jest, że początkujący będą mieli trudniej pod kątem młotków.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Tak sobie myślę że gracze początkujący i że średniej półki będą musieli sobie jednak troche miasta przebudować bo szkolenie w 3 budynkach naraz to jednak 3x więcej młotków. Mnie w 7 epoce przy regularnym robieniu iglicy negocjacjami jednak młotków trochę brakuje i to przy jednym budynku wojskowym. A co dopiero przy trzech. Ciekawe jaka liczba warsztatów byłaby optymalna? (Magicznych brak bo mi nie wypadają z iglicy)
Na pewno będzie to wymagać przebudowy miast jednak co do ilości warsztatów to chyba bardziej indywidualne podejście jeśli wziąć pod uwagę że magiczne warsztaty to jednak nadal opłacalna inwestycja ze względu na potrzebną ich ilość 2x mniejszą niż normalnych czy ilość miejsca jakie one zajmują czyli też 2x mniej pomijam tutaj kwestię surowców, ludności i czasu jakie trzeba zainwestować w rozbudowę normalnych warsztatów.
Do tego dochodzą zestawy z eventów czy cuda jak np. Księga Tajemnic, Bezdenne Wykopaliska czy Wieże Dobrobytu produkująca również młotki.

Co do użycia misia brunatnego przy produkcji wojska można by to w prosty sposób wypunktować:
1. Produkcja całej kolejki w Koszarach
2. Produkcja całej kolejki w Obozie Najemników
3. Produkcja całej kolejki w Terenach Treningowych
4. Nakarmienie misia brunatnego (efekt karmienia to 12h)
5. Zebranie wojska po łącznej produkcji
6. Zebranie następnej partii wojska przed upływem następnych 12h (zanim karma przestanie działać)
7. Powrót do punktu 1.
 

BlossomValvi

Łucznik
@Charlene, Wieże dobrobytu to dla mnie priorytetowy cudak i warto go mieć niezależnie od stylu rozgrywki, już w okolicy 11 poziomu pozwala spokojnie zastąpić dwa zwykłe warsztaty, a dwa zwykłe warsztaty to mnóstwo ludzi, których można wykorzystać lepiej lub też się pozbyć rezydencji (wolne miejsce)
 

Charlene

Szef kuchni
@Charlene, Wieże dobrobytu to dla mnie priorytetowy cudak i warto go mieć niezależnie od stylu rozgrywki, już w okolicy 11 poziomu pozwala spokojnie zastąpić dwa zwykłe warsztaty, a dwa zwykłe warsztaty to mnóstwo ludzi, których można wykorzystać lepiej lub też się pozbyć rezydencji (wolne miejsce)
Mam 6 magicznych warsztatów+ wysoką kulturę, dlatego nie chciałam stawiać Wież Dobrobytu, ponieważ wystarczy, że użyję zaklęć mocy zasobów i mam momentalnie zapełniony magazyn (używam ich wtedy, kiedy robię masową produkcję wojska a na codzień nie muszę). Wolałam te PW przeznaczyć np. na Klasztor, bo zauważyłam w Iglicy, że jeśli wystawiam dużo zdrowia (200% dla jednostek)i nawet nie mam wzmocnień ataku, to udaje mi się wygrywać walki z stosunkowo niskimi stratami (wiadomo jak bolesne potrafią być błędy, ponieważ Iglica ich nie przebacza). Odkąd zobaczyłam formułę Iglicy, to teraz zastanawiam się kilka razy nad rozwijaniem danego cudu, bo każdy poziom ma znaczenie i akurat Wieże do tej pory nie były mi potrzebne, ale nastąpiły zmiany i trzeba będzie postawić ;)
 
Znow robi nam sie tu offtop, ale jesli moge cos poradzic, to postaw Wieze Dobrobytu, ale podnies je tylko do 6 poziomu. Najlepiej traktowac Wieze nie jako zamiennik dla warsztatu, a jako element przedluzajacy czas dzialania zaklec Mocy zasobow z bodajze 9h do ponad 12h. Czyli rzucasz rano zaklecie na magiczne warsztaty, zbierasz produkcje z nocy, a zaklecia dzialaja przez caly dzien az do wieczora. Zysk z tego jest wiekszy, niz mlotki, ktore daja same Wieze. Wprawdzie nie musisz teraz regularnie uzywac zaklec, ale uwierz mi, ze przyjdzie taki moment, ze bez tego sie nie obejdzie :)
 

Ovocko

Rycerz

Chris, bez obrazy, ale czepiasz się dla czepiania się.
Jednostki podaje się tak, aby odzwierciedlały sens, a nie po to, by dogodzić komuś kto mniej lub bardziej lubi procenty ;)

Podałem wartości zarówno ilościowe jak i procentowe, wybierz sobie te, które bardziej Ci pasują.

Uwzględnienie 12h produkcji po nakarmieniu brunatnego trochę zmienia, ale nie aż tak bardzo. Proszę bardzo:

Założenia:
- dobowa produkcja wojska w jednym budynku: 1000
- całkowity czas produkcji jednego budynku: 1 doba
- ilość budynków koszarowych: 3
- ilość brunatnych: 1
- ilość karmień: 1

Obecnie zbiór z wszystkich 3 budynków wymaga 3 dób produkcji bo nastawiasz ją sekwencyjnie w kolejnych budynkach.
Uzyskujesz w tym czasie 3*1 000 = 3 000 wojska.
Karmiąc niedźwiedzia dostajesz dodatkowe 3 000 * 50% = 1 500 jednostek.
W 12 h jeden budynek wyprodukuje połowę dobowej produkcji: 1 000/2 = 500 jednostek.
Efekt niedźwiedzia dodaje do tego dodatkowych 500 * 50% = 250 jednstek.

Razem 3,5 dnia produkcji daje nam 3 500 produkcji bazowej plus 1 750 jednostek z niedźwiedzia.

Po zmianach i rozdzieleniu kolejki:
w przeciągu tych samych 3,5 dnia uzyskujesz odpowiednio:
Bazowa produkcja 3,5 (dnia) * 3 ( budynki) * 1000 (jednostek) = 10 500 jednostek.
Zbiór ze wszystkich budynków uzyskujesz po 1 a nie 3 dobach, bo produkujesz we wszystkich jednocześnie.
Niedźwiedzia karmisz więc po 1 dobie. Efekt niedźwiedzia wynosi więc 3 (budynki) * 1 (dzień) * 1 000 * 50% = 1 500 to samo co wcześniej
Nieco zmienia się to co uzyskujesz przez 12h po nakarmieniu, bo tu masz 1 000/2 (produkcja 1 budynku z 12h) * 3 (budynki) * 50% = 750
Suma summarum z niedźwiedzia dostajesz teraz 2 250 jednostek.

Tym razem przy tej samej ilości karmień i czasu dostajemy więc 10 500 produkcji bazowej oraz 2 250 jednostek z niedźwiedzia.

Jakbyś nie patrzył i w jakich jednostkach byś nie przeliczał, po zmianach bazowa produkcja się potraja (zakładam obecność wszystkich budynków koszarowych), natomiast efekt niedźwiedzia potraja się tylko w trakcie tych krótkich 12h po nakarmieniu (i nie da się tego lewarować przyśpieszaczami), zbiór produkcji ukończonej przed karmieniem zostaje taki sam jak wcześniej.

Jak dla mnie wnioski są oczywiste.
Choć oczywiście masz prawo mieć inne zdanie.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
@Ovocko czy nie potrafisz napisać ładnie przepraszam pomyliłem się tylko nadal upierasz się przy swoim choć nie masz racji ?

Najpierw wykaż błąd w tym co wyliczyłem powyżej.
Samym zaklinaniem "nie masz racji" nic nie zdziałasz :)
Z mojej strony EOT, ja swoje wnioski wyciągnąłem, czy ktoś z nich korzysta to już jego sprawa.
 
Najpierw wykaż błąd w tym co wyliczyłem powyżej.
Prosze, przy czym doskonale wiesz, ze chodzilo o niespojnosci z Twoich poprzednich wypowiedzi::
Caly ten post jest wskazaniem niespojnosci i wewnetrznej sprzecznosci wnioskow, ktore wyciagales wczesniej.

Swoja droga nie za bardzo rozumiem, po co zamiesciles te pozniejsze wyliczenia. Przeciez to ja opisalem zalozenia, na podstawie ktorych ich dokonales, wiec co probujesz mi udowodnic ? Ze mialem racje ? Coz, wypada mi jedynie podziekowac.
Podałem wartości zarówno ilościowe jak i procentowe, wybierz sobie te, które bardziej Ci pasują.
O nie nie, chwileczke ;) To Ty sobie wlasnie poprzednio wybrales wedle wlasnego widzimisie te jednostki, ktore Ci akurat bardziej pasowaly do wlasnej tezy (w obu przypadkach rozne). Na tej podstawie w obu przypadkach wyciagnales wnioski, oczywiscie w obu przypadkach rozne (wlasnie na skutek stosowania roznych jednostek) i przez to wewnetrznie ze soba sprzeczne. A jak ktos Ci te sprzecznosc wytknal, to odwracasz kota ogonem i podobno sie czepiam. Coz, mozna i tak... Oczywiscie samo meritum mojego postu zignorowales, nastapil tylko powrot do punktu wyjscia, czyli zapetlenie w postaci wezwania "Najpierw wykaż błąd". No rece opadaja... Tak to mozna jeszcze dlugo "dyskutowac". Ja tam od czasu poprzenich Zodiakow nie przepadam za petlami, wiec daje sobie juz spokoj i zycze po prostu dobrej nocy :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
no czas najwyższy...

Mój post możesz zgłosić, jako atak czy co tam chcesz, ale musiałam, bo już nie da się tego czytać...
niestety też tak mam :(
takie "wywody" sprawiają, ze chęci do udzielania sie na forum pryskają jak bańki mydlane. No chyba że poziom absurdu (lub głupoty zaleznie od sytuacji) osiągnie już taki poziom, że dalej już sie nie da... a potem wychodzi ktoś z hasłami "grupa adoracji" czy "nie ma akceptacji dla innego zdania" Ręce opadaja
 

BlossomValvi

Łucznik
Nie wiem czy to rozsądne posunięcie @BlossomValvi aby wieżami dobrobytu zastępować dwa warsztaty. Pomysł może dobry byłby przed zmianami w turniejach jednak teraz to raczej nierozsądnie likwidować warsztaty kosztem cudaka.
Ależ oczywiście odkad są teleporty nawet nie myśle o permanentnym usuwaniu warsztatow z uwagi na ich czas budowy
Przepraszam za skrót myślowy

Natomiast to do czarów to już jest pełen bonus od wież, wiec nawet o tym nie wspominałem
 
Status
Zamknięty.
Do góry