• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

Charlene

Szef kuchni
Te zestawy zimowe były mega ! Jakby dali Karnawałowy i Zimowy Market to bym od razu brała.
U mnie w Niziołkach z 14 roślin many, 14 kauczukowców i 6 bram wychodzi ok 60k many, z kolei np. w Konstruktach z samych 14 roślin many wychodzi 48 314 many.
Ostatnio patrzyłam jak wypadają ewolucyjne pod manę w tych wysokich rozdziałach(15-17) i wypada to tak:
1. Sowa 34 860
2. Golem 27 500
3. Stonehenge 26 010 (przeliczone na 24h, normalnie jest 52 020/48h)
4. Ashen Phoenix 22 720
5. Platforma Walentynkowa 18 870
Powinni ja w końcu wrzucić nawet zamiast takiej bogini
Ooo to mega pomysł! Zdecydowanie lepiej by się robiło zadania, mając tak fajną nagrodę :)))
 

Charlene

Szef kuchni
Czy aż tak ważne są te budynki z mana ? Jestem w 16 akcie i znajomi z bractwa straszyli, że dużo many bierze itd itp... więc się przygotowałem i stoję na poziomie 2kk many i nie użyłem ani jednego czarującego podarunku który też daje manę (21lvl opactwa).
I dążę do tego, że piszecie, ze w 17 akcie potrzebna mnóstwo many... czy ktoś może mi napisać w skrócie ile potrzeba many dziennie? Chodzi mi o produkcję codzienna, a nie o badania, bo badania zabierają tyle pw, że spokojnie można oszczędzić ta manę:)
Najwięcej many pożerają rozbudowy i z tym jest problem. Magiczne dostają poziomy 28-31 i na rozbudowę takiej 1 manki do tego 31 poziomu trzeba 4600k many, a że zazwyczaj stoją zwykłe magiczne i jeszcze żywe to idzie tego dużo.
Sprawdziłam badania pod manę:
Pierwsze są rezydki i tam jest jest 1200k many przy 150 pw/ok 6 dni i wypada 200k many na dzień, ale to badanie wypada dopiero za jakieś 23 dni :p bo pierwsze pochłaniają 560 pw i many nie potrzebują.
Potem na kolejne badania z maną też bardzooo długooo się czeka, więc teoretycznie nie trzeba produkować jej tak dużo. Inaczej jest w przypadku graczy, którzy chcą szybko zrobić rasę , albo utrzymać ranking bo wtedy muszą mieć spory dzienny zbiór i najczęściej skarżyli się na ilości many.

EDIT:
w 18 rozdziale już wypada jakieś 300k many na dzień, też są dłuższe przerwy między badaniami, ale np. jak wypada rozbudowa manufaktur to już są badania za 100 pw i każde za ok 1000k many a dorzućmy do tego ilości na rozbudowy, bo w tym 18 to się będzie rozbudowywało wszystkie manufaktury + nowe ascedent
 
Ostatnia edycja:

MDS Krakow

Zwiadowca
Rozumiem, czyli gonienie za mana jest dla osób którzy chcą jak najszybciej przejsc rase :) w przypadku robienia aktu wolniej nie trzeba Aż tak bardzo gonić tej many, tym bardziej, że jak policze sobie ile mam czarującego podarunku x X many z opactwa to robi się kolosalna ilość many...
//
Kiedy event się zaczyna? Coś ktoś słyszał? :)

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Ovocko

Rycerz
Rozumiem, czyli gonienie za mana jest dla osób którzy chcą jak najszybciej przejsc rase :) w przypadku robienia aktu wolniej nie trzeba Aż tak bardzo gonić tej many, tym bardziej, że jak policze sobie ile mam czarującego podarunku x X many z opactwa to robi się kolosalna ilość many...

Ja ogarniam manę opactwem i wystarcza. Efekt uboczny jest taki, że mam magiczny warsztat zaczarowany na rok do przodu, bo w pewnym okresie miałem tylko jeden a potrzebowałem many na CITO i trochę tiar do przygody... ;)
 

alienator

Wędrowiec
fakt opactwo jest chyba najlepsze bo szybkie też ma kilka budynków załadowanych ponad 200 dni do przodu :)

a ktoś wie kiedy nowa rasa???
 

blazius1

Paladyn
Fontanna Pokoju to chałupa 5x5 za diamenty. Latarnia Dobrego Sąsiedztwa dobrze zadziałała mi dopiero przy Pustynnych Fortecach. Czyli przy końcówce opoki Kupców. Do tego czasu to było kiepsko z tym bonusem Latarni do many. Czasem działało Magmowe Jajo, Płonący Basen - prawie wcale. Akweduktów nie zdarzyło mi się długo mieć, ale też z bonusem tak sobie działały.

Oczywiście to zależy jak wiele i jak dużych kulturowych budynków masz w mieście oraz ile osób dziennie motywuje te budynki.

W wersji ekonomicznej: jak dużych budynków kulturowych wiele w mieście - dopiero Fortece pracują na bonusie Latarni. I one są podstawowym źródłem Many (po Opactwie). Mają też fantastyczny krótki czas zbioru.
Na końcu epoki Kupców problem many powraca. Chyba że ktoś będzie ją robił miesiącami - wtedy nie nie powróci.
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
Fontanna Pokoju to chałupa 5x5 za diamenty. Latarnia Dobrego Sąsiedztwa dobrze zadziałała mi dopiero przy Pustynnych Fortecach. Czyli przy końcówce opoki Kupców. Do tego czasu to było kiepsko z tym bonusem Latarni do many. Czasem działało Magmowe Jajo, Płonący Basen - prawie wcale. Akweduktów nie zdarzyło mi się długo mieć, ale też z bonusem tak sobie działały.

Oczywiście to zależy jak wiele i jak dużych kulturowych budynków masz w mieście oraz ile osób dziennie motywuje te budynki.

W wersji ekonomicznej: jak dużych budynków kulturowych wiele w mieście - dopiero Fortece pracują na bonusie Latarni. I one są podstawowym źródłem Many (po Opactwie). Mają też fantastyczny krótki czas zbioru.
Na końcu epoki Kupców problem many powraca. Chyba że ktoś będzie ją robił miesiącami - wtedy nie nie powróci.

Postawiłem jedną fortecę i szczerze? Wolę Akwedukty z konstruktów. Tańsze i długo produkują, forteca tylko 6h.
Nastawiałem akweduktów na te kosmiczne wymogi many pod ratusz i manufaktury.
 

blazius1

Paladyn
Akwedukt ma blisko trzy razy niższą kulturę. To oznacza że jest daleko w kolejce do zmotywowania. U mnie by nie działał. Nawet nie moglbym go przetestować w sąsiedztwie trzech/czterech Fortec.
Podstawowy czas produkcji Fortecy to pół doby. Czyli idealny.
 

Koval92

Kapłan
A no tak, tego nie wziąłem pod uwagę.
Musiałbyś prosić graczy z bractwa o klikanie Ci bezpośrednio w akwedukty z mapy miasta a to tak nie za bardzo.
Coś mi sie pomyliło, że forteca produkuje 6h, a tu 12h. Nie pamiętam z czym mi się to pomyliło :p
Ale i tak opłaca się polosować kilka tych magmowych jajek w Feniksie. Szkoda, że 18 rozdział wejdzie po nich, a nie przed nimi.
 

alienator

Wędrowiec
dlatego im ktoś ma większy bonus pomocy sąsiedzkiej z czarującym podarunkiem to mu się opłaca większy budynek z maną stawiać, bo mniejsze ryzyko, że będzie nie zmotywowany

widzę, że wszyscy myślą o tych 70kk many która podobno jest potrzebna w rozdziale 18 :)
 

Charlene

Szef kuchni
dlatego im ktoś ma większy bonus pomocy sąsiedzkiej z czarującym podarunkiem to mu się opłaca większy budynek z maną stawiać, bo mniejsze ryzyko, że będzie nie zmotywowany

widzę, że wszyscy myślą o tych 70kk many która podobno jest potrzebna w rozdziale 18 :)
W 17 rozdziale jest rozbudowa tylko manufaktur T3, ale w 18 masz rozbudowę wszystkich + dodatkowa nowa z T1 a skoro 1 manka pochłonęła 5 milionów many przy rozbudowie, to policz ile masz manek w mieście i ile to pochłonie many
Tu nie chodzi o większy budynek, tylko taki o jak największej kulturze w mieście i akurat ta fontanna poza maną daje bardzo dużo kultury, dlatego ma rację bytu, jeśli nie ma niczego, co ją przebija w kulturze.
 
Status
Zamknięty.
Do góry