• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

BlossomValvi

Łucznik
@alienator a tak przy okazji skąd masz brakujące katalizatory?

mnie wychodzi ze na mistyczna skrzynie zużywam 25-50 (mogę i bez ale wtedy nie ma szans na 1-2 skrzynie tygodniowo) wiec to słaby interes dostać zwrot 10-14

przy okazji dobowo produkuje 12 katalizatorów (plus bonus ze złotej iglicy) i ledwo mogę uciułać zapas na PB
 

Koval92

Kapłan
produkcja w manufakturach będzie miała 6 pozycji??
T1-3h, T1-9h, S1-3h, S1-9h, A1-3h, A1-9h itd.

Zależy bo w 18 rozdziale odblokują tylko pierwsze 3 nowe towary.
Chyba pozostałe 6 zachowa 4 produkcje.
Albo, jeśli przyjąć nomenklaturę, że podstawowe to T1-T3, żywe (sentient) S1-S3, dla wzniesionych (ascendent) by wychodziło A1-A3

Żywe to są T4, T5 i T6.
Ascended to T7, T8 i T9.
Literka T to Tier (stopień).
Przynajmniej tak przyjmują to na anglojęzycznych wersjach, tam używają literki T
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
Spotkałem się zarówno z nomenklaturą T1-T3/T4-T6 jak i T1-T3/S1-S3. Pewnie zależy od środowiska, albo tego czy mówią brytyjczycy czy amerykanie :)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
A mnie wlasnie wkurza ta wszechobecna, totalnie przesadzona i moim zdaniem zle pojeta poprawnosc polityczna, ktora na chama wciska sie w kazda dziedzine zycia, o jezyku nawet nie wspominajac. Przeszkadza mi przede wszystkim dlatego, ze w ogromnej wiekszosci przypadkow jest oparta nie na jakichs glebokich, fundamentalnych wartosciach, tylko na plytkich przekonaniach, co wypada, a co nie. Czego przyklad mielismy wlasnie w kilku powyzszych postach. Doszukiwanie sie na sile jakichs korelacji pomiedzy fabula gry, a ideologia nazistowska tylko w oparciu o to, ze IG jest firma niemiecka, jest dla mnie przynajmniej dziwne, delikatnie mowiac. Zeby nie bylo, nie cierpie zle pojetej poprawnosci politycznej w zadnej postaci, niezaleznie od tego kto i jakie poglady reprezentuje.
Wybacz, @chris07070707, ja tam nie zauważyłem, żeby ktoś zarzucał IG, że pod płaszczykiem fabuły przemyca ideologię nazistowską (a tak należałoby rozumieć zarzut o doszukiwaniu się korelacji między nimi). Natomiast zarzucono im brak pewnej wrażliwości i z tym akurat się zgadzam, bo choć poprawność polityczna w Niemczech ma się bardzo dobrze, a może właśnie dlatego, to jednocześnie właśnie ona sprzyja płytkiemu podejściu do pewnych spraw. Innymi słowy: jak im powiesz, czego nie wolno, to tego nie powiedzą, ale sami tego nie czują.
 

BlossomValvi

Łucznik
biorąc pod uwagę że beta to serwer testowy ten pomysl nie musi wejsc na live ;(
To taki testowy z przymróżeniem oka. Jeśli już tam jest to zaraz i u nas będzie, zwłaszcza ze raczej nie będzie oporu graczy.
Jako przykład był ogromny protest przeciwko nowej wersji turnieju (sposób kalkulacji) kilkaset postów, porzucone konta i ... nic, mamy to na live
 
ja tam nie zauważyłem, żeby ktoś zarzucał IG, że pod płaszczykiem fabuły przemyca ideologię nazistowską (a tak należałoby rozumieć zarzut o doszukiwaniu się korelacji między nimi)
Chwila, moment. Troche za duzo sobie dospiewales. Nie pisalem nic o przemycaniu ideologii nazistowskiej czy o zarzutach tego typu, tylko o doszukiwaniu sie na sile korelacji pomiedzy fabula, a ta ideologia. Przeciez wlasnie o to mi chodzilo - nikt nie posadza nikogo o celowe przemycanie takich tresci, za to kilku komentujacych na tym forum de facto zarzucilo tworcom niecelowe zamieszczanie tresci, ktore niektorym dopiero moga sie z nazizmem kojarzyc. A to juz jest moim zdaniem wlasnie przejawem takiej niezdrowej, totalnie przesadzonej poprawnosci politycznej ze strony tych, ktorzy takich skojarzen szukaja i krytykuja tworcow za (zeby daleko nie szukac) "brak wrazliwosci". Tego typu "poprawnosci politycznej na sile" nie trawie, bo w dzisiejszych czasach i tak juz jestesmy nia atakowani doslownie z kazdej strony. Tak samo nie trawie wymagania tego typu poprawnosci politycznej od innych i wlasnie dokladnie temu dalem wyraz w swoim komentarzu.
Natomiast zarzucono im brak pewnej wrażliwości i z tym akurat się zgadzam
No wlasnie. Zyjemy w zbyt wrazliwych czasach. Niedlugo juz niczego nie bedzie mozna stworzyc, powiedziec ani napisac, bo zawsze znajdzie sie ktos, komu cos tam "zle sie skojarzy". Dla Ciebie to "brak wrazliwosci", dla mnie to "normalnosc".
bo choć poprawność polityczna w Niemczech ma się bardzo dobrze, a może właśnie dlatego, to jednocześnie właśnie ona sprzyja płytkiemu podejściu do pewnych spraw.
Alez ja sie z tym w pelni zgadzam :) Tylko zauwaz prosze, ze to wrecz nastepny powod, by ta przesadna poprawnosc polityczna zwalczac.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Skoro użyłeś słowa "korelacja", to nie dośpiewałem, raczej Ty sobie dośpiewałeś, bo ja w tych wcześniejszych postach nie zauważyłem, żeby ktoś taki związek między fabułą a ideologią wykazywał i to na siłę.
A zwalczanie politycznej poprawności w obecnych czasach - moim zdaniem - może być skuteczne tylko metodą na Szwejka, to znaczy trzeba się o nią czepiać do bólu tych właśnie, co to ją na co dzień uprawiają wobec innych. A duża część znanych mi osobiście Niemców, mimo przyjaznych stosunków, które nas łączą, bez wahania by mi wytknęła "niepoprawne" zachowanie. W sumie to trochę dlatego właśnie napisałem w tym temacie :)
I trochę dlatego, że jako miłośnik historii, w szczególności II WŚ, nie uważam, że w tym wypadku to my przesadzamy. Naprawdę nie trzeba być nadwrażliwym, żeby źle odbierać takie nazewnictwo i opisy przygotowywane przez Niemców właśnie.
OK, już więcej nie odpiszę, a przynajmniej nie tu, bo w sumie to nie po to ten wątek. Choć po prawdzie, to dyskutujemy na temat spoilerów właśnie ;)
 

Koval92

Kapłan
Shrine of the Champions i Temple of Spirits: Cuda z 18 rozdziału (rozmiary 3x4 i 7x4)
6f804d1b9f13.png
3c5ac7eeb5c2.png

Portal poziomy 1-4
853bbd84108f.png
290f45428633.png
febbfbb218bd.png
385be01bcfe5.png
 
Status
Zamknięty.
Do góry