• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

skrybik

Rozbójnik
Zapowiada sie, ze po artefaktach stonehenge w iglicy pojawia sie artefakty syrenki.
Na becie w akademii mozna juz wytwarzac budynek.



Moja teza zaczyna się sprawdzać
Z moich przypuszczeń ( kijem na wodzie pisanych ) wynika, że skoro feniks był (chyba) 1 budynkiem ewolucyjnym, a sronhenge 2, to idąc tą kolejnością, kolejnymi artefaktami w iglicy powinny być te do syreny, a potem do miśków. Oczywiście mogę się mylić, ale po prostu chciałam się podzielić swoimi przemyśleniami.
 

Wewe1

Zwiadowca
Syrenki są moim zdaniem jednym z lepszych budynków ewolucyjnych i nie wiem skąd tyle opinii negatywnych oraz wiele wypowiedzi o ich kasowaniu,bo statystyki mają lepsze od złotego Feniksa,a dodatkowo dają 3AW,ja swoje pieczołowicie podnoszę.
 

Tajniakos

Paladyn
Wygląda, że do wszystkich budynków ewolucyjnych będą artefakty.
Mam wrażenie, że tymi artefaktami zapchali dziurę po zestawach bibliotek. Jeżeli jest w realizacji budynek, który ma go zastąpić w iglicy to tak długo będą w iglicy artefakty aż go nie skończą. Czas pokaże czy to moje gdybanie znajdzie potwierdzenie czy może to było tylko moje wrażenie :)
 

skrybik

Rozbójnik
Mam wrażenie, że tymi artefaktami zapchali dziurę po zestawach bibliotek. Jeżeli jest w realizacji budynek, który ma go zastąpić w iglicy to tak długo będą w iglicy artefakty aż go nie skończą. Czas pokaże czy to moje gdybanie znajdzie potwierdzenie czy może to było tylko moje wrażenie :)
Oj oby nie skończyli akurat przed tym, kiedy przypadnie kolej na misie :D
 

Charlene

Szef kuchni
Syrenki są moim zdaniem jednym z lepszych budynków ewolucyjnych i nie wiem skąd tyle opinii negatywnych oraz wiele wypowiedzi o ich kasowaniu,bo statystyki mają lepsze od złotego Feniksa,a dodatkowo dają 3AW,ja swoje pieczołowicie podnoszę.
Nie ma lepszych od Złotego ale są bardzo podobne, niemal identyczne. Dla normalnej gry Syrenka jest bardzo fajnym budynkiem, ale dla kogoś komu zależy na rankingu i milionach surki to może być zbyteczna.
EDIT
Porównanie Złotego feniksa z Syrenką
Rozdział XI-surowce na 24h
Fenek- 5600/5600/5600
Syrenka-5040/4760/4480

Rozdział XV-surowce na 24h
Fenek- 9400/9400/9400
Syrenka-9180/8670/8160

Syrenka daje trochę mniej surowca, ale za to 3AW i jest to naprawdę fajny budynek :) chętnie bym przygarnęła, ale znając moje szczęście w Iglicy to tylko dzięki wymianie/ kupnie do niej artefaktu.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Zrzut ekranu 2021-04-2 o 22.05.26.png
Dzisiejsze ogłoszenie z bety. Jak widać nadal będzie szansa na zdobycie artefaktów feniksowych i zastanawiam się czy czasem nie dojdzie receptura na zamianę starych na artefakt Fenka Zimnego Ognia(kiedyś była taka opcja 2 stare=1 zimnego ognia) skoro nadal będą dostępne. Jestem ciekawa jak będzie wyglądało rozmieszczenie tych artefaktów w skrzynkach, bo obawiam się, że wtedy szansa na uzyskanie artefaktu Syrenki będzie mniejsza z powodu obecności artefaktu do Fenka. Poczekamy i zobaczymy jak to będzie na becie.
 

Koval92

Kapłan
Gdyby tak każdy niepotrzebny artefakt można by "skruszyć" na fragmenty artefaktu i za kilka wytworzyć ten który się potrzebuje
Chyba nawet taki pomysł na forum bety jest z tymi "fragmentami"

tutaj link
 
Ostatnia edycja:

Poziomek

Rycerz
z tymi fenkami to dobrze rozwiazuja, bo jakby nie patrzec warto postawic conajmniej 2, patrzac na perypetie graczy z nimi - moga zostac z nami na dluzej, tylko minusem moze byc ze to ze Fenek i syrenka beda mialy ten sam slot w AM , to moze sie zdarzyc ze komus nie zalezy juz na fenku a bedzie go dostawal a syrenek 0:)
 

Wewe1

Zwiadowca
Nie ma lepszych od Złotego ale są bardzo podobne, niemal identyczne. Dla normalnej gry Syrenka jest bardzo fajnym budynkiem, ale dla kogoś komu zależy na rankingu i milionach surki to może być zbyteczna.
EDIT
Porównanie Złotego feniksa z Syrenką
Rozdział XI-surowce na 24h
Fenek- 5600/5600/5600
Syrenka-5040/4760/4480

Rozdział XV-surowce na 24h
Fenek- 9400/9400/9400
Syrenka-9180/8670/8160

Syrenka daje trochę mniej surowca, ale za to 3AW i jest to naprawdę fajny budynek :) chętnie bym przygarnęła, ale znając moje szczęście w Iglicy to tylko dzięki wymianie/ kupnie do niej artefaktu.
//
Warto jeszcze dodać że w Syrence zbiór jest co 24h a w złotym feniksie co 48h to ma spore znaczenie do zadań czy PB

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Warto jeszcze dodać że w Syrence zbiór jest co 24h a w złotym feniksie co 48h to ma spore znaczenie do zadań czy PB

1617446962010.png

Złoty i Syrenka wysiadają przy Tawernie Błaznów, mało się mówi o tym budynku bo pamiętam że trzeba było się postarać, żeby zdobyć cały zestaw
Zestawu Kirita i Kraraka dotąd żałuję, mogli by dać do craftingu na jesień jak ktoś nie ma za jakieś duże ilosci + schematy

Anyway, Golem, Sanki, Domki z Piernika i Pandy też dają towary do przygody a zaraz 2 sort bedzie dawać Schronienie Królowej Wróżek
Jak się tego wszystkiego nastawia plus te zestawy iglicy to naprawdę można robić po kilka dodatkowych odznak dziennie.

Te budynki to jest niezły sposób na wkład w przygodę/przechodzenie eventu u osób które nie mają możliwosci logowania częściej niż raz dziennie
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
View attachment 3684

Złoty i Syrenka wysiadają przy Tawernie Błaznów, mało się mówi o tym budynku bo pamiętam że trzeba było się postarać, żeby zdobyć cały zestaw
Zestawu Kirita i Kraraka dotąd żałuję, mogli by dać do craftingu na jesień jak ktoś nie ma za jakieś duże ilosci + schematy

Anyway, Golem, Sanki, Domki z Piernika i Pandy też dają towary do przygody a zaraz 2 sort bedzie dawać Schronienie Królowej Wróżek
Jak się tego wszystkiego nastawia plus te zestawy iglicy to naprawdę można robić po kilka dodatkowych odznak dziennie.

Te budynki to jest niezły sposób na wkład w przygodę/przechodzenie eventu u osób które nie mają możliwosci logowania częściej niż raz dziennie
Nic nie mów, strasznie żałuję, że nie było żadnej opcji kupienia/ zdobycia w jakikolwiek sposób tego zestawu karnawałowego ;( super kombajn na surkę, ziarna i manę. Trzymam cały czas na niego miejsce w mieście ;)chyba, że w czerwcowym (?) dadzą jakiś podobny zestaw budynków, ale na ten moment strasznie go chcę :( Pandzia to akurat nie wypada najlepiej pod kątem dawania surki T2, ale reszta jest fajna. Kirit (łasica z tego co pamiętam?) jest po prostu śliczna i też by było miło, jakby wrócił ten zestaw.
 
Złoty i Syrenka wysiadają przy Tawernie Błaznów
Nie wysiadaja. Tawerna to wprawdzie swietny budynek, ale sama daje niewiele. Zeby stala sie wydajna, trzeba dostawic przynajmniej 2 inne elementy zestawu, co znaczaco oslabia jej wydajnosc surowcowa na kratke. Poza tym Tawerna nie daje popki.
Pandzia to akurat nie wypada najlepiej pod kątem dawania surki T2
Ech... nie tak dawno mielimy juz dyskusje na temat wydajnosci Chatki z piernika, Probowalem Ci wtedy wytlumaczyc, jak liczyc wydajnosc takich budynkow. Srednio mi to tlumaczenie wyszlo, jak widze, skoro teraz wedlug Ciebie Panda "nie wypada najlepiej" ;) Znowu sie mylisz @Charlene, Panda to swietny i bardzo wydajny budynek, wydajnoscia tylko nieznacznie ustepujacy piernikom czy syrenkom.
 

Koval92

Kapłan
Nie wysiadaja. Tawerna to wprawdzie swietny budynek, ale sama daje niewiele. Zeby stala sie wydajna, trzeba dostawic przynajmniej 2 inne elementy zestawu, co znaczaco oslabia jej wydajnosc surowcowa na kratke. Poza tym Tawerna nie daje popki.

Ech... nie tak dawno mielimy juz dyskusje na temat wydajnosci Chatki z piernika, Probowalem Ci wtedy wytlumaczyc, jak liczyc wydajnosc takich budynkow. Srednio mi to tlumaczenie wyszlo, jak widze, skoro teraz wedlug Ciebie Panda "nie wypada najlepiej" ;) Znowu sie mylisz @Charlene, Panda to swietny i bardzo wydajny budynek, wydajnoscia tylko nieznacznie ustepujacy piernikom czy syrenkom.

Zestaw tawerny oferuje całą gamę innych, nieporównywalnych korzyści, najlepszą manę w grze i spoko ziarna (6k na dobę) plus dużo kultury.

To chyba logiczne, że Tawerny się nie stawia samej, skoro była ostatnim elementem zestawu tawerny, prawda?

Mogli by zrobić w takim razie Syrenkę od 3 sortu, ciekawe jakby wyszła. Poniekąd taką pół-syrenką jest golem.
 
Ostatnia edycja:

Charlene

Szef kuchni
Nie wysiadaja. Tawerna to wprawdzie swietny budynek, ale sama daje niewiele. Zeby stala sie wydajna, trzeba dostawic przynajmniej 2 inne elementy zestawu, co znaczaco oslabia jej wydajnosc surowcowa na kratke. Poza tym Tawerna nie daje popki.

Ech... nie tak dawno mielimy juz dyskusje na temat wydajnosci Chatki z piernika, Probowalem Ci wtedy wytlumaczyc, jak liczyc wydajnosc takich budynkow. Srednio mi to tlumaczenie wyszlo, jak widze, skoro teraz wedlug Ciebie Panda "nie wypada najlepiej" ;) Znowu sie mylisz @Charlene, Panda to swietny i bardzo wydajny budynek, wydajnoscia tylko nieznacznie ustepujacy piernikom czy syrenkom.
Wiem o co Ci chodziło, ale Panda i tak jest gorsza od Piernika.
Rozdział XI
Panda na 24h daje 2475/2400/2325 275 na kratkę
Piernik na 24h daje 4860/4590/4320 303 na kratkę
Rozdział XV
Panda na 24h daje 4702/4560/4417 522 na kratkę
Piernik na 24h daje 9180/8670/8160 573 na kratkę
 

BlossomValvi

Łucznik
A jak ci wyszło to 522 czy 573? Bo jak dodam surowce i podzielę przez powierzchnie (panda 9, piernik 16) to wychodzi mi panda 1515 kratka/doba i piernik 1625 kratka/doba

przy czym dla mnie to porównanie gruszek z jabłkami ;) bo zawsze łatwiej wymienić towar niższego tieru na wyższy
 

Charlene

Szef kuchni
A jak ci wyszło to 522 czy 573? Bo jak dodam surowce i podzielę przez powierzchnie (panda 9, piernik 16) to wychodzi mi panda 1515 kratka/doba i piernik 1625 kratka/doba

przy czym dla mnie to porównanie gruszek z jabłkami ;) bo zawsze łatwiej wymienić towar niższego tieru na wyższy
Racja, nie zsumowałam surowców a powinnam a nie mogę edytować tamtego postu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry