• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Co w trawie piszczy...[SPOILERY] cz. 6

Status
Zamknięty.

Charlene

Szef kuchni
Teoretycznie są misie, ale nie zdziwiłabym się gdyby została zmieniona kolejność, ponieważ event misiowy wypada na jesień i równie dobrze mogą włączyć te artefakty bliżej tego terminu. Fajniejsza opcja gdyby wypadły zaraz po Syrenkach, ale na razie nic nie wiadomo.
Większość osób typuje misia koalę jako kolejnego i jestem mega ciekawa, czy faktycznie się pojawi :D
 

Wewe1

Zwiadowca
Wie może ktoś dlaczego czar czarujący podarunek ten od kultury działa tylko na niektóre budynki ewolucyjne,skąd ten podział?
 

Wewe1

Zwiadowca
Od kiedy powiększania oddziału zwiększają grupę szkoleniową w koszarach? bo taka informacja widnieje na apce
 

xEasyRiderx

Rycerz
Od kiedy powiększania oddziału zwiększają grupę szkoleniową w koszarach?
Nie zwiększają jednak mają wpływ na ilość otrzymywanego wojska m.in. z cudów wojskowych jak np. świątynia ropuch, piramida zwycięstwa, świątynia wesoły grzybków ponieważ na podstawie powiększenia oddziałów jest naliczana ilość otrzymanego z takich cudów darmowego wojska.
Również na instanty wojska które otrzymujemy z eventów jest naliczany od powiększenia oddziału.
 

Wewe1

Zwiadowca
To wiem tyle że na apce widać co innego
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-05-03-09-15-52-409_com.innogames.elvenar.jpg
    Screenshot_2021-05-03-09-15-52-409_com.innogames.elvenar.jpg
    500,6 KB · Wyświetlenia: 54

Koval92

Kapłan
Wie może ktoś dlaczego czar czarujący podarunek ten od kultury działa tylko na niektóre budynki ewolucyjne,skąd ten podział?

Bo twórcom elvenaru nie chce się zrobić tak, żeby się dało rzucać karmę i czar jednocześnie na budynek ewolucyjny z efektem karmienia, więc ewolucyjnych z efektem karmienia dalej nie możemy wzmocnić pomocą sąsiedzką co eliminuje użyteczność ich kultury.
 

Nusion

Kapłan
Bo twórcom elvenaru nie chce się zrobić tak, żeby się dało rzucać karmę i czar jednocześnie na budynek ewolucyjny z efektem karmienia, więc ewolucyjnych z efektem karmienia dalej nie możemy wzmocnić pomocą sąsiedzką co eliminuje użyteczność ich kultury.

To może tak pomalutku w punktach ;)
  • Taka na przykład Syrenka daje nam pop/kul, surowce i AW. Dodatkowo możemy sobie rzucić na nią zaklęcie Czarującego Podarunku i podkręcić bonus pomocy sąsiedzkiej.
  • Taki na przykład Ognisty Feniks daje nam pop/kul, złoto, młotki, odłamki i portalówki. Dodatkowo możemy go nakarmić i da nam wtedy bonus +50% do obrażeń jednostek.
Ja bym tego bonusu z karmienia Feniksa na bonus z kultury nie zamieniła, a Ty?
Skąd Ci przyszło do głowy, że Feniks powinien dostać dwa bonusy z zaklęć, a Syrenka tylko jeden?
I czy wtedy nie narzekałbyś, że na Feniksa można rzucić dwa zaklęcia, a na Syrenkę tylko jedno?
Widzisz @Koval92, sam się kładziesz na tory, a potem masz pretensje, że Cię pociąg przejechał...
 
Ostatnia edycja:

Wewe1

Zwiadowca
Na apce cud latarnia dobrego sąsiedztwa wydaje się zupełnie nieprzydatny ba wręcz niefunkcjonalny bo powinno się dawać motywke na cud z mana dobrze rozumiem?,a z apki się nie da wybrać budynku na który rzucamy czar czyli ten cud jest tylko dla grających z przeglądarki
 

blazius1

Paladyn
Zdaje się że rodzaj platformy nie gra tu roli ponieważ i na przeglądarce w praktyce gracze też nie dokonują wyboru konkretnego budynku z kulturą do motywowania.
Chodzi raczej o to że jeśli chcesz skorzystać z bonusu do many z nowej Latarni, to musisz posiadać i zaczarować odpowiednio wydajny kulturowo (w warunkach twojego miasta) budynek. Jeśli posiadasz zbyt małe pod względem kultury ( i zarazem ilości many) budynki dające manę, to one nie załapią się w kolejce motywowania na żadnej z platform.
Nie sposób z daleka wskazać jaki to będzie budynek u Ciebie, bo on działa w sąsiedztwie kilku/wielu innych budynków kulturowych.

U mnie ta zdolność zaczęła działać dopiero przed miesiącem, a latarnię mam od lat chyba trzech? Taka specyfika tej Latarni.
 

Charlene

Szef kuchni
Na apce cud latarnia dobrego sąsiedztwa wydaje się zupełnie nieprzydatny ba wręcz niefunkcjonalny bo powinno się dawać motywke na cud z mana dobrze rozumiem?,a z apki się nie da wybrać budynku na który rzucamy czar czyli ten cud jest tylko dla grających z przeglądarki
Moim zdaniem jest nieprzydatny, ponieważ budynek musi mieć wysoką kulturę i manę, żeby zostać w pierwszej kolejności zmotywowany, a ile jest takich budynków? Może ze 2 na całą grę i to w tych zaawansowanych rozdziałach. Z drugiej strony graczowi na przeglądarce musi się chcieć wejść w miasto i poszukać tego obiektu z maną, a nie każdy wie nawet po nazwie co trzeba kliknąć. Trzeba by było mieć bardzo dogadanych ludzi w bractwie/sąsiadów, żeby ten efekt dobrze działał.
 

blazius1

Paladyn
W sumie wystarczyłaby jedna do trzech solidnych dogadanych osób, które mogłaby motywować w punkt konkretne budyneki.

Bez osoby dogadanej moim zdaniem w miarę pewnym budynkiem do tej operacji jest dopiero Akwedukt.

Na Płonących Basenach bonus nigdy mi nie zadziałał. Mógłby pewnie, ale nikt komu by zadziałał Basen raczej w takim mieście nie postawi nowej Latarni.
Na Magmowych Jajach - To samo. Działał od wielkiego dzwonu.
Akwedukt - w mieście nie nastawionym na duży bonus do kultury - może nieźle działać.
i dopiero:
Pustynna Forteca - skoro mi działa, to zadziała każdemu.
Żółwiowa Fonanna - już jedna robi różnicę, Fortece z czasem można będzie wywalić i Fontanna może dać radę. Jest za diamanty, które jakoś czasem i tak trzeba wydać.

Wszystko to dodatkowo raczej przy założeniu, że nie mamy Labiryntu, ale mamy Opactwo. Względnie całej baterii budyneczków eventowych z maną.

Stonehenge ma solidną bazę kultury ale produkcję many drugoplanową. Tu bonus Latarni chyba w ogóle nie zadziała z zasady. A moim zdaniem mógłby z powodzeniem działać. Dlaczego średniej klasy budynek ewolucyjny nie mógłby mieć synergii z średniej klasy cudem Antycznym?
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Na becie weszła zmiana w turniejach.
Jeśli ukończymy walkę w prowincji, to automatycznie pokazuje się okienko z wyborem kolejnej. Nie trzeba klikać w namiot jak również nie trzeba przeklikiwać się za każdym razem przez kolejne strony.
Nie wiem, jak to będzie współgrało z cooldown=0, nie mam teraz jak sprawdzić.
Natomiast jeśli chodzi o turniej z cooldown>0 to fajne ułatwienie :)

(mówię o przeglądarce, z apki nie korzystam, więc nic nie wiem)
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Na becie weszła zmiana w turniejach.
Jeśli ukończymy walkę w prowincji, to automatycznie pokazuje się okienko z wyborem kolejnej. Nie trzeba klikać w namiot jak również nie trzeba przeklikiwać się za każdym razem przez kolejne strony.
Nie wiem, jak to będzie współgrało z cooldown=0, nie mam teraz jak sprawdzić.
Natomiast jeśli chodzi o turniej z cooldown>0 to fajne ułatwienie :)

(mówię o przeglądarce, z apki nie korzystam, więc nic nie wiem)
apka to miała chyba juz w ubiegłym roku, tylko chyba inaczej zrealizowane, poprostu mapa zostala przesunieta w miejsce gdzie jest kolejna prowincja wiec wystarczylo w nia kliknąć aby wejść
 

Nusion

Kapłan
Na becie znaczek multiprodukcji w warsztatach i manu został przesunięty na prawo.

1620384150379.png

Jedyny sensowny powód takiej zmiany, to że zbrojownie też dostaną funkcję multiprodukcji :) Mają więcej zakładek i znaczek po środku by nie pasował.
Oczywiście to jeszcze niepotwierdzone, ale nadzieja jest :D
 

Steefann

Zwiadowca
Albo coś grzebali w systemie modyfikatorów co jednostki zakładają 3 poziomowe albo gra mnie oszukuje, bo robiłem właśnie iglicę i np wrogi kanonier tłukł mojego valoriana i po 1 strzale obrona valoriana spadła z -80% do -76% przeciwko ciężkim strzelającym, a dawniej te 30% kanoniera dużo bardziej obniżało obronę (nie pamiętam dokładnie ile), tak samo wiedźma lała zwiadowcę i z -90 przeciwko magom zrobiło mu się -86 (gdzie wcześniej obrona spadała do 40 paru czy 50 paru %, też nie pamiętam dokładnie). Coś pisali wcześniej, że mieli wzmacniać obronę jednostek i widać, że po cichu coś grzebią.

Nasze jednostki też dostały po tyłku. Np żaba obiża paladynowe -50% już tylko do 35%, a generał orków co ma 20% po strzale żaby robi się +4% (wczesniej +8% chyba było).
Innymi słowy w turniejach będzie jeszcze trudniej, bo jednostki od których najmocniej obrywali nasi łucznicy i magowie teraz będą jeszcze trudniejsi do ubicia przez te zmiany w % obrony (psy, piekielniki przeciwko magom, skalne olbrzymy, kanonierzy przeciwko łucznikom). Super...
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry