• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum - stary

Status
Zamknięty.

DeletedUser3033

Guest
hmm może niema może ma :)
bo wcześniej błędu nie było więc to nie wina sprzętu ani oprogramowania :)
była aktualizacja o której nic nie było pisane a była na 120% bo przed wczoraj ja tyle błędów nie miałem a zawsze od kiedy gram rejestruje mase błędów po aktualizacji
druga sprawa to błędu by nie było jak by nie dłubali :)
więc niby nie dotyczy ale kto jest za te wszystkie błędy odpowiedzialny gracz ? :)
 

DeletedUser

Guest
Tak durne ankiety i wnioski IG. Mam nadzieję,że temat czarnej dziury w mapie zostanie zgłoszony i naprawiony(a nie tylko potwierdzony).
 

DeletedUser

Guest
Posty w których omawiamy metody badania rynku IG (choć dotyczą tej gry) nijak się mają do błędu czarnej dziury wokół miasta.
Chciałbym zwrócić uwagę, że jako pierwszy poruszyłeś temat narzędzi do badań rynku w tym wątku.
Rozumiem, że temat staje się niewygodny ?

Co do rozjeżdżania się listy priorytetów, to nie do końca tak jest, proszę pamiętać że ta gra nie jest pisana tylko dla nas, czyli polskiej części graczy. Ponadto proszę zwrócić uwagę że tu na forum niewiele osób się udziela, większość graczy w ogóle tu nie zagląda, więc tak naprawdę mamy tylko opinie niewielkiej części graczy. Oczywiście ja rozumiem waszą frustrację tym że nie ma tych wiadomości, ale tak jak już pisałem pracują nad tym. Ja jedynie mogę obiecać że cały czas będę o to monitował.

Miejcie też na uwadze to że gra nie rozwija się w danym kierunku bo ktoś sobie tak wymyślił, na te decyzję te mają wpływ rożne czynniki, są prowadzone specjalne ankiety i używane są inne narzędzia badania rynku.
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@radiradi Nie, temat nie jest niewygodny, sami zresztą widzicie że takowe ankiety są robione. Chodzi o to żebyśmy na ten team rozmawiali w innym wątku a nie tu gdzie powinniśmy rozmawiać o danym błędzie.
 

visit0r

Paladyn
Ankiety pojawiaja sie w samej grze (losowo, z tego co wiem). Ostatnio wypelnialem
jedna i musze przyznac, ze byla dosc szczegolowa, mozna bylo wyrazic swoje zdanie
na temat dowolnego aspektu gry i jej obslugi. Zakres pytan byl bardzo szeroki,
tak samo jak wachlarz mozliwych odpowiedzi plus miejsce na komentarz wlasny i
dodatkowe uwagi po prawie kazdej odpowiedzi. Takze nie, ankiety nie sa mitem :)
Z poczatku bylem sceptyczny, ale w miare jej wypelniania docieralo do mnie,
ze ta ankieta nie byla ukladana na "odpiernicz" (a kilka ankiet juz w zyciu widzialem).
Mialo sie wrazenie, ze ktos, kto ja ukladal naprawde chcial poznac zdanie graczy na rozne
tematy zwiazane z gra, dlatego ja osobiscie wypowiedz @jarq na ten temat jak
najbardziej przyjmuje za dobra monete.
u mnie te ankiety pojawiaja sie czesto, jednak tylko na mobilce, nie przypominam sobie aby sie trafila na PC
 

DeletedUser174

Guest
i znowu wracamy do punktu wyjścia...
to ja mam pytanie, bo trochę mnie ta sytuacja nie dość ze draźni to konkretnie wnerwia. Kasujecie nasze posty do upadłego bo jakaś sierota nie jest w stanie przyjąć prawdy na swój temat. Rozumiem... burzymy wizję samoświadomości kolesia ze jednak nie jest taki zarąbisty jak mu sie wydaje i dostajemy za to po głowie. Sory, ale dlaczego za napisanie prawdy dostajemy baty? I dlaczego szczur bezkarnie biega po forum i gryzie wszystkich po kostkach? Bo my się nie skarżymy? A przynajmniej ja sie nie skarże nawet jak to coś pośrednio przypisało mi najstarszy zawód świata i ten post dalej wisi!!!! Jakoś żaden mod nie wykazuje się nadgorliwością... Ale jak troll lata po forum i szczurzy to jakoś tego problemu nie umiecie rozwiązać?

Jak to dobrze że mam "cichego" bana .... Serio przy tym poziomie moderacji nie chce mi sie tu nawet wchodzić.

@jarq wyrazy współczucia. Wiem ze dostałeś syf i doceniam to co zrobiłeś. Ale ten szczeniacki poziom ekipy która dostałeś w spadku... szkoda słów
 

visit0r

Paladyn
i znowu wracamy do punktu wyjścia...
to ja mam pytanie, bo trochę mnie ta sytuacja nie dość ze draźni to konkretnie wnerwia. Kasujecie nasze posty do upadłego bo jakaś sierota nie jest w stanie przyjąć prawdy na swój temat. Rozumiem... burzymy wizję samoświadomości kolesia ze jednak nie jest taki zarąbisty jak mu sie wydaje i dostajemy za to po głowie. Sory, ale dlaczego za napisanie prawdy dostajemy baty? I dlaczego szczur bezkarnie biega po forum i gryzie wszystkich po kostkach? Bo my się nie skarżymy? A przynajmniej ja sie nie skarże nawet jak to coś pośrednio przypisało mi najstarszy zawód świata i ten post dalej wisi!!!! Jakoś żaden mod nie wykazuje się nadgorliwością... Ale jak troll lata po forum i szczurzy to jakoś tego problemu nie umiecie rozwiązać?

Jak to dobrze że mam "cichego" bana .... Serio przy tym poziomie moderacji nie chce mi sie tu nawet wchodzić.

@jarq wyrazy współczucia. Wiem ze dostałeś syf i doceniam to co zrobiłeś. Ale ten szczeniacki poziom ekipy która dostałeś w spadku... szkoda słów
podobno w kupie siła, całkiem prawdopodobne ze szczurek zgłaszający wielu użytkowników spowodował kasacje postów, więc może pora aby wielu uzytkowników zgłosiło szczurka ?
 
Nie zaczynajmy tu jakichs wojen.
Kilka moich wczorajszych postow zostalo usunietych, ale sie nie wkurzam.
Nikogo wprawdzie nie obrazalem, uzywalem normalnego jezyka, niemniej
byl to offtop. @visit0r, nie wydaje mi sie, ze bylo to spowodowane czyimkolwiek
zglaszaniem postow, modzi w takiej sytuacji nie za bardzo maja wyjscie.
Kilka prosb i ostrzezen dostalismy ? Dostalismy. Bylismy na tyle glupi,
zeby reagowac na osobiste wycieczki i zaczepki ? Ano bylismy niestety.

Nie ma co sie dziwic, ze w koncu ktorys mod zareagowal i nie ma co robic
z tego dramatu i narzekac, ze cenzura wraca. Usuniecie kilkunastu postow,
ktore rzeczywiscie byly offtopem to nie koniec swiata i nie w tym problem.
Spojrzcie, jak to wyglada z punktu widzenia teamu, niezaleznie od przyczyny
zamieszania (ktora jest pewien sfrustrowany gracz) widza totalny bajzel w
tematach, gdzie gracze wchodza szukajac potrzebnych im informacji.
Naprawde zaczynal sie tam robic offtopowy smietnik.
Niezaleznie od przyczyn tego stanu rzeczy trzeba bylo cos z tym zrobic i troche
posprzatac, zeby dalo sie te informacje w ogole odszukac. Nie robmy z
tego tragedii.

Ponowie moja wczorajsza prosbe, ktora zginela wraz z usunietymi postami:
Badzmy po prostu madrzejsi. Jesli kolega koval (tak tak, wiem ze nie jestesmy
kiolegami) napisze cos merytorycznego, co o dziwo mu sie juz zdarzalo, to mozna
na taki post odpisac i podyskutowac na temat gry. Ale przy pierwszych oznakach
"kovalowania" proponuje takie wpisy po prostu totalnie zignorowac bez wyrazania
swojej opinii i bez reagowania na osobiste wycieczki. Opinie wszyscy maja juz chyba
wyrobiona, a jakiekolwiek tlumaczenia i tak nie odniosa skutku. Szczerze, to poza banem
dla kovala nie widze tu innej mozliwosci, zeby znow zapanowal jako taki spokoj.
Wszelkie wdawanie sie z nim w pyskowki skutkowac bedzie offtopem, reakcja modow,
wynikajaca z niej frustracja graczy itd. To jak samonakrecajacy sie mechanizm.
Totalny bezsens. Badzmy naprawde madrzejsi.
Ja ze swojej strony zamierzam sie od teraz ograniczyc sie do dyskusji merytorycznych
na temat gry (przynajmniej w przypadku pewnych osob.) i o to samo prosze
innych. Z innymi osobami chetnie pospamuje, ale trolli nie ma co karmic ;)
Niepotrzebna nam tu zadna nastepna zadyma.
 

DeletedUser174

Guest
chris07070707 zeby nie było podpisuje sie pod tym obiema ręcami nogami a nawet uszami i językiem jak trzeba :D ale...

ale z drugiej strony my som gupie i po to mamy moderację aby bydło umiało się zachować. I tu ważne jest też aby team też nie ulegał presji na kovalowanie (kogokolwiek), bo to odnosi skutek odwrotny do zamierzonego.
Na forum jednak w większości są odpowiedzialne ludki i one same wiedzom co wolno. Najczęściej nie trzeba ich pilnować - one same się pilnują. Jak przychodzi jakiś szczur i próbuje robić syf najczęściej ludki same ustawiają delikwenta do pionu i to bez udziału moderatora, bo traktując forum jak dom każdy z nas chce aby tu było jakoś w miarę schludnie. W sytuacji gdy moderacja rozstawia parasol ochronny nad trollem nie dość że rozzuchwala delikwenta to jeszcze wywołuje negatywne odczucia u reszty społeczności. Ważne jest aby leczyć przyczynę a nie nie objawy... a moderacja forum bardzo często wskazuje że źródłem problemów jest właśnie zachowanie ludzi, którzy tylko próbują dbać o forum jak o swoje miejsce...

tak oczywiście można zgłaszać itd... tylko nie każdy lubi kablować. Nawet pomijając uwarunkowania historyczne to jesy tez inny powód: bo to dziecinne jest

a ze nie kazdy potrafi być modem... no cóż... a że to nie jest łatwe... taki job. Wielokrotnie o tym wspomniałam że dobrego od złego moda można tylko odróżnić po jednym... bo moda nikt nie lubi (oczywiście uogólnienie), ale dobrego każdy będzie szanował (a przynajmniej w teorii powinien)
 

Koval92

Kapłan
Z powodu dalszego używania mojego nicku w negatywnym wydźwięku całkowicie zaprzestaję wypowiadania się na forum.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Nie zaczynajmy tu jakichs wojen.
Kilka moich wczorajszych postow zostalo usunietych, ale sie nie wkurzam.
Nikogo wprawdzie nie obrazalem, uzywalem normalnego jezyka, niemniej
byl to offtop. @visit0r, nie wydaje mi sie, ze bylo to spowodowane czyimkolwiek
zglaszaniem postow, modzi w takiej sytuacji nie za bardzo maja wyjscie.
Kilka prosb i ostrzezen dostalismy ? Dostalismy. Bylismy na tyle glupi,
zeby reagowac na osobiste wycieczki i zaczepki ? Ano bylismy niestety.

Nie ma co sie dziwic, ze w koncu ktorys mod zareagowal i nie ma co robic
z tego dramatu i narzekac, ze cenzura wraca. Usuniecie kilkunastu postow,
ktore rzeczywiscie byly offtopem to nie koniec swiata i nie w tym problem.
Spojrzcie, jak to wyglada z punktu widzenia teamu, niezaleznie od przyczyny
zamieszania (ktora jest pewien sfrustrowany gracz) widza totalny bajzel w
tematach, gdzie gracze wchodza szukajac potrzebnych im informacji.
Naprawde zaczynal sie tam robic offtopowy smietnik.
Niezaleznie od przyczyn tego stanu rzeczy trzeba bylo cos z tym zrobic i troche
posprzatac, zeby dalo sie te informacje w ogole odszukac. Nie robmy z
tego tragedii.

Ponowie moja wczorajsza prosbe, ktora zginela wraz z usunietymi postami:
Badzmy po prostu madrzejsi. Jesli kolega koval (tak tak, wiem ze nie jestesmy
kiolegami) napisze cos merytorycznego, co o dziwo mu sie juz zdarzalo, to mozna
na taki post odpisac i podyskutowac na temat gry. Ale przy pierwszych oznakach
"kovalowania" proponuje takie wpisy po prostu totalnie zignorowac bez wyrazania
swojej opinii i bez reagowania na osobiste wycieczki. Opinie wszyscy maja juz chyba
wyrobiona, a jakiekolwiek tlumaczenia i tak nie odniosa skutku. Szczerze, to poza banem
dla kovala nie widze tu innej mozliwosci, zeby znow zapanowal jako taki spokoj.
Wszelkie wdawanie sie z nim w pyskowki skutkowac bedzie offtopem, reakcja modow,
wynikajaca z niej frustracja graczy itd. To jak samonakrecajacy sie mechanizm.
Totalny bezsens. Badzmy naprawde madrzejsi.
Ja ze swojej strony zamierzam sie od teraz ograniczyc sie do dyskusji merytorycznych
na temat gry (przynajmniej w przypadku pewnych osob.) i o to samo prosze
innych. Z innymi osobami chetnie pospamuje, ale trolli nie ma co karmic ;)
Niepotrzebna nam tu zadna nastepna zadyma.
odnosilem sie glownie do wypowiedzi @kikimora , zupelnie nie mialem na mysli kasowania przez cm postów, bot robi to do czego zostal zaprogramowany
 
po to mamy moderację aby bydło umiało się zachować. W sytuacji gdy moderacja rozstawia parasol ochronny nad trollem nie dość że rozzuchwala delikwenta to jeszcze wywołuje negatywne odczucia u reszty społeczności. Ważne jest aby leczyć przyczynę a nie nie objawy...
Problem w tym Kiki, ze delikwent tez ma swoje prawa, ktorych nie wolno mu odmawiac,
jakkolwiek jego "tworczosc" by nam sie nie podobala. Dopoki w jakims poscie nie rzuci
bezposrednio wyzwiskiem czy inwektywami, dopoki nie zlamie jakiegos punktu regulaminu
forum, dopoki wypowiada sie chocby w przyblizeniu na temat, moderatorzy nie maja
zadnych podstaw, by cokolwiek z tym robic. "Kolega" moze sobie pisac kompletne,
wyssane z palca dyrdymaly i wysnuwac wrecz absurdalne wnioski (np. ze starzy gracze
dostali cos za darmo) wywolujac tym burze i fale offtopu w reakcji, ale niestety ma do tego
prawo. Jesli bedzie offtopowac czy kogos obrazac, jego posty powinny byc usuwane
(jak to juz mialo miejsce), ale dopoki tylko placze, narzeka i pisze bzdury, nie ma do tego
niestety podstaw.
I tu pytanie, jak my sie wtedy bedziemy z tym obchodzic. Reagowac jak do tej pory, wrecz
zmuszajac modow do reakcji i do posprzatania chocby od czasu do czasu (a powtorze, ze
prosb i napomnien bylo kilka), czy pojdziemy po rozum do glowy i takie toksyczne wpisy
kompletnie zignorujemy. Jestem za tym drugim, wlaczylem sobie tryb "ignora" na wszelkie
"osobiste" wpisy nie zwiazane z sama gra. A ze mi sie jego wpisy nie podobaja i kiepsko
sie czuje, kiedy grasuje tu taka toksyczna osoba ?
Kiedys chyba @radiradi bardzo slusznie przy jakiejs okazji zauwazyl, ze to, czy komus
sie czyjes wpisy podobaja czy nie, absolutnie nie moze byc wyznacznikiem
tego, czy powinny zostac usuniete. Modzi maja troche zwiazane rece, bo co maja zrobic ?
Dac bana za caloksztalt ? Gdyby tak lekko nimi szastali za caloksztalt to pewnie od dawna
by Cie tu nie bylo :D (maly zarcik)
a moderacja forum bardzo często wskazuje że źródłem problemów jest właśnie zachowanie ludzi, którzy tylko próbują dbać o forum jak o swoje miejsce...
Wydaje mi sie, ze w takiej sytuacji jak ta doskonale wiedza, co (lub kto) jest przyczyna
tego calego bajzlu i byc moze nawet troche z nami sympatyzuja, ale co maja
zrobic ? Musza ten bajzel sprzatac czy chca, czy nie ;) Tu chyba nie chodzi
o wskazywanie zrodel problemow, przeciez modzi zajmuja sie usuwaniem skutkow,
a nie przyczyn. A przyczyny nie moga usunac pewnie z tych wzgledow, o ktorych
wspomnialem wczesniej. Staram sie po prostu w miare obiektywnie i na chlodno
spojrzec na cala sytuacje. Mysle, ze raczej wszystkim (z niewielkimi wyjatkami)
zalezy na w miare dobrej atmosferze na forum.
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Problem w tym Kiki, ze delikwent tez ma swoje prawa, ktorych nie wolno mu odmawiac,
jakkolwiek jego "tworczosc" by nam sie nie podobala. Dopoki w jakims poscie nie rzuci
bezposrednio wyzwiskiem czy inwektywami, dopoki nie zlamie jakiegos punktu regulaminu
forum, dopoki wypowiada sie chocby w przyblizeniu na temat, moderatorzy nie maja
zadnych podstaw, by cokolwiek z tym robic. "Kolega" moze sobie pisac kompletne,
wyssane z palca dyrdymaly i wysnuwac wrecz absurdalne wnioski (np. ze starzy gracze
dostali cos za darmo) wywolujac tym burze i fale offtopu w reakcji, ale niestety ma do tego
prawo. Jesli bedzie offtopowac czy kogos obrazac, jego posty powinny byc usuwane
(jak to juz mialo miejsce), ale dopoki tylko placze, narzeka i pisze bzdury, nie ma do tego
niestety podstaw.
I tu pytanie, jak my sie wtedy bedziemy z tym obchodzic. Reagowac jak do tej pory, wrecz
zmuszajac modow do reakcji i do posprzatania chocby od czasu do czasu (a powtorze, ze
prosb i napomnien bylo kilka), czy pojdziemy po rozum do glowy i takie toksyczne wpisy
kompletnie zignorujemy. Jestem za tym drugim, wlaczylem sobie tryb "ignora" na wszelkie
"osobiste" wpisy nie zwiazane z sama gra. A ze mi sie jego wpisy nie podobaja i kiepsko
sie czuje, kiedy grasuje tu taka toksyczna osoba ?
Kiedys chyba @radiradi bardzo slusznie przy jakiejs okazji zauwazyl, ze to, czy komus
sie czyjes wpisy podobaja czy nie, absolutnie nie moze byc wyznacznikiem
tego, czy powinny zostac usuniete. Modzi maja troche zwiazane rece, bo co maja zrobic ?
Dac bana za caloksztalt ? Gdyby tak lekko nimi szastali za caloksztalt to pewnie od dawna
by Cie tu nie bylo :D (maly zarcik)

Wydaje mi sie, ze w takiej sytuacji jak ta doskonale wiedza, co (lub kto) jest przyczyna
tego calego bajzlu i byc moze nawet troche z nami sympatyzuja, ale co maja
zrobic ? Musza ten bajzel sprzatac czy chca, czy nie ;) Tu chyba nie chodzi
o wskazywanie zrodel problemow, przeciez modzi zajmuja sie usuwaniem skutkow,
a nie przyczyn. A przyczyny nie moga usunac pewnie z tych wzgledow, o ktorych
wspomnialem wczesniej. Staram sie po prostu w miare obiektywnie i na chlodno
spojrzec na cala sytuacje. Mysle, ze raczej wszystkim (z niewielkimi wyjatkami)
zalezy na w miare dobrej atmosferze na forum.
twierdzisz ze nazwanie innego uzytkownika forum synonimem prostytutki nie jest zlamaniem regulaminu?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Uwierzcie że nam bardzo zależy na tym aby na forum była przyjazna atmosfera. Staramy się pilnować aby był porządek i żebyście się dobrze tutaj czuli, chociaż nie zawsze jest to łatwe. To jest gra, zabawa, ma nam to sprawiać przyjemność a nie powodować stres czy frustracje. Na forum wchodzimy po to aby się spotkać, wirtualnie oczywiście, wymienić się spostrzeżeniami podyskutować a nie po to aby się wyzywać.
 

visit0r

Paladyn
Uwierzcie że nam bardzo zależy na tym aby na forum była przyjazna atmosfera. Staramy się pilnować aby był porządek i żebyście się dobrze tutaj czuli, chociaż nie zawsze jest to łatwe. To jest gra, zabawa, ma nam to sprawiać przyjemność a nie powodować stres czy frustracje. Na forum wchodzimy po to aby się spotkać, wirtualnie oczywiście, wymienić się spostrzeżeniami podyskutować a nie po to aby się wyzywać.
wiec moze zaczniecie traktowac rowno uzytkownikow, gdy trol zniewaza innego uzytkownika calkowicie to zlewacie i post wisi dlugi czas, gdy ja sprostowalem wątek historyczny z miejsca dostałem bana
 

DeletedUser

Guest
Sam nie jestem święty i mam dużo do poprawy , ale spróbujmy zacząć od siebie - przeczytałem kilka postów i widzę :
"szczur", "bydło", "trol" - obraźliwe
"kovalowanie" - personalne i szydercze
"delikwent" - mocno protekcjonalne
Niby nikt nikogo wprost i bezpośrednio nie obraża, ale bądźmy poważni - nie róbmy z kovala wroga publicznego numer 1 na forum.
Bo już zauważyłem swego rodzaju nagonkę - nawet na normalnie zadane pytanie niektórzy odpowiadający nie mogli się powstrzymać od złośliwych dopisków.
Jeżeli komentarz rzeczywiście narusza regulamin zgłośmy, jeżeli jest po prostu głupi to ignorujmy, jak pisze sensownie ja nie mam problemów z normalną odpowiedzią - wiem, że nie tylko ja .
Dobry przykład normalnej, rzeczowej dyskusji na niezbyt sensowny pomysł mamy tutaj :
https://pl.forum.elvenar.com/index....w-bonusowych-z-przymuszonych-na-wybrane.3640/

Każdy się daje w sumie łatwo sprowokować, ale w dłuższej perspektywie to nie ma sensu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
oficjalnie stwierdzam, iż nie widzę w graczu @Koval92 wroga publicznego nr 1. Osobiście nawet nie żywię do niego urazy mimo iż kilka razy po mnie ładnie pojechał.
Nawet czuję lekka zazdrość... nikt nie stworzył >kikimorowania<... hm... chyba jak przystało na królową dramatu powinnam się obrazić a co najmniej fochnąć :D

chodziło mi tylko w wskazanie na pewien niuans. Swego czasu wystąpiłam z petycja do Drago jak co chwila pojawiały sie pytania o listę zadań mimo iz była kilka postów wyżej. Petycja brzmiała: rozumiem, ze debile też mają swoje prawa, ale może jednak jakaś ochrona normalnych ludzi przed idiotami tez by się przydała... Drago uznała, ze jednak coś w tym jest

@radiradi oczywiście masz trochę racji. Tylko garnitur nadgorliwej poprawności politycznej jest niczym gorset - strasznie ciśnie i nie pozwala oddychać. Oczywiście można używać ładnych wyszukanych określeń typu >alternatywna inteligencja< >złożona osobowość< >dziewictwo intelektualne< albo też jednym słowem określić to jako głupota... Ja tam wolę prostsze rozwiązania... są skuteczniejsze

chris07070707 stwierdził, ze gdyby restrykcyjnie tępić szarańczę to i mnie też by na tym forum nie było... Jest wielce prawdopodobne, ze ma rację tylko czy to by była rzeczywiście taka wielka strata? Forum pozbyło by sie szkodnika w postaci kikimora, a ja bym zaoszczędziła sobie sporo czasu, który bym mogła inaczej zagospodarować. Sytuacja win-win :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry