• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum - stary

Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
patrząc na to co jest w trąbce to są chyba same obowiązkowe informacje (z centrali), swoja drogą ja już ją zacząłem ignorować :/
 

Urdur

Moderator Forum
Zespół Elvenar
@Urdur wiesz to bardziej chodzi o tą niejasność sytuacji. Nie ma CM jest jasno (aczkolwiek Moderatorzy zaczeli szaleć z nożyczkami :p), teraz jest CM a go jakby nie ma :). Swoją drogą nadal czekam na odpowiedź @jarq z tego wątku (chyba że mam otworzyć nowy o_O)
Może zadaj pytanie jeszcze raz, bo przyznam, że chyba mi też umknęło Twoje pytanie(na które nie udzielono odp.)
Drago przyzwyczaiła wszystkich do swojej dużej aktywności na forum, ale wierzcie mi na słowo: to nie jest norma wśród CM-ów, to raczej wyjątek. W sumie działy z błędami, pomysłami graczy i ogłoszenia to działka CM. Jeśli macie jakieś pytania, to pytajcie w odpowiednich działach, a na pewno odpowie :)
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Drago przyzwyczaiła wszystkich do swojej dużej aktywności na forum, ale wierzcie mi na słowo: to nie jest norma wśród CM-ów, to raczej wyjątek.

Gram od poczatku internetu w rozne gry sieciowe i w 90% moderatorzy CMy reaguja na forum w max 2 godziny tu sredni czas reakcji 2 dni. Na jednej gram od 2004 roku w chwili obecnej jest tam 3 moderatorow w tym jeden to konto testujace czyli w praktyce 2, gra okolo 10k ludzi z calego swiata non stop sa problemy. Na forum na kazda sprawe reaguja w max 2h a jak nie reaguja to sie pisze w grze i gra. A dodam, ze u nas czas gry jest mniej wiecej jeden dla wszystkich a tam kanadyjczycy i amerykanie graja od 19.00 do 6.00 naszego czasu a potem europejczycy.

Tu jestem krotko pol roku a na forum gdyby nie kilka osob, ze pozwole sobie wymienic nusion,lisha, chris i jeszcze z 5 osob co widac pomalu maja dosc i pisza zdawkowo albo zaczynaja byc sarkastyczni jestesmy niczym dzieci we mgle.

Nie mam czasu na bycie moderatorem rezygnuje i gram jako zwykly gracz a nie pazury wbite, zaciagniety reczny i Im the best czego sie czepiacie. Jestem na jednej z gier Guild Founderem (i nie jest to taki prymitywizm jak tu z klanami) i by klan dzialal potrafiłem z pracy z fona wchodzic i reagowac na rozne sprawy dodam, ze nie ze smartfona bo ich nie bylo ale z prymitywnej Noki 6230.
 

DeletedUser174

Guest
@ArabellaPrim źle odczytujesz komunikat @Urdur. Chociaż zabrakło tam jednego drobnego szczegółu. WWłaściwe zdaniepowinno brzmieć:
Drago przyzwyczaiła wszystkich do swojej dużej aktywności na forum, ale wierzcie mi na słowo: to nie jest norma wśród CM-ów ig, to raczej wyjątek.
I co? coś nie pasuje ? wszystko sie zgadza...

Może zadaj pytanie jeszcze raz, bo przyznam, że chyba mi też umknęło Twoje pytanie(na które nie udzielono odp.)
1/ pytań które padły sobie a muzom jest cała masa
2/ pamiętasz moje pytanie o płatki? bo ja pamiętam odpowiedź...
 

DeletedUser

Guest
A z ciekawości mogę wiedzieć w których tytułach mam mniej dowolności na forach? Bo poza stajnią IG to raczej dowolność (rozumiem w sensie tematu dyskusji) jest dużo większa (tylko trzeba pilnować wątku) a i kontakt z graczem lepszy. Ja rzucę jako przykład choćby firmę Digital Extremes :)
.

@Urdur cofnąłem się aż o dwie strony... swoją drogą ja dostaję notyfikację na maila i tu na forum jak ktoś mnie zacytuje albo poda mój nick, jak rozumiem CM nie ma tej funkcjonalności ;P ?

@ArabellaPrim właśnie dla mnie to jest standard no może nie dwie godziny ale powiedzmy gwarantowana odpowiedź do 24h (w szczególnych przypadkach do 48h) i @Urdur nie oszukujmy się treści na tym forum nie przybywa w zastraszającym tempie, podejrzewam że jedno, dwa pytania dziennie do CM
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@kikimora co do trąbki to jeszcze żadnej wiadomości nie opublikowałem, wszystkie które się pojawiły to z automatu z centrali, więc nie możecie mówić że Was nimi męczę.

@BlossomValvi tak chodziło mi o gry IG bo te dobrze znam, nie mogę się wypowiadać o grach o których nie mam pojęcia.

Co do aktywności to proszę uwzględnić to że CM zostałem kilka dni przed świętami ledwo się wdrożyłem i już przerwa, w której trudno coś załatwić lub się czegoś dowiedzieć (większość ludzi ma urlopy), ale oczywiście postaram się poprawić moją aktywność na forum.
 

DeletedUser174

Guest
@kikimora co do trąbki to jeszcze żadnej wiadomości nie opublikowałem, wszystkie które się pojawiły to z automatu z centrali, więc nie możecie mówić że Was nimi męczę.

[
teoretycznie nie mam powodu by Ci nie wierzyć...
praktycznie zastanawiajace jest to że jak nie było cm to i trabka milczała... zbieg okoliczności? o_O a Drago sama pisała że to działka cm
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
@kikimora - tak CM może tam opublikować informację, ale są pewne wiadomości które są publikowane z automatu i na razie tylko takie tam są.
 

DeletedUser

Guest
(...)

@BlossomValvi tak chodziło mi o gry IG bo te dobrze znam, nie mogę się wypowiadać o grach o których nie mam pojęcia.

(...)
Rozbawiło mnie to, bo pisałeś o forach. Poza tym jedna firma = jedna polityka, czyli poruszamy się jedynie w obszarach szarości :) ok już nie męczę wolę iść na inne fora
 
Macie jakieś ukryte ankiety, których nikt nie widział ? Badania telefoniczne ?
Proszę Cię , miej litość.
Ankiety pojawiaja sie w samej grze (losowo, z tego co wiem). Ostatnio wypelnialem
jedna i musze przyznac, ze byla dosc szczegolowa, mozna bylo wyrazic swoje zdanie
na temat dowolnego aspektu gry i jej obslugi. Zakres pytan byl bardzo szeroki,
tak samo jak wachlarz mozliwych odpowiedzi plus miejsce na komentarz wlasny i
dodatkowe uwagi po prawie kazdej odpowiedzi. Takze nie, ankiety nie sa mitem :)
Z poczatku bylem sceptyczny, ale w miare jej wypelniania docieralo do mnie,
ze ta ankieta nie byla ukladana na "odpiernicz" (a kilka ankiet juz w zyciu widzialem).
Mialo sie wrazenie, ze ktos, kto ja ukladal naprawde chcial poznac zdanie graczy na rozne
tematy zwiazane z gra, dlatego ja osobiscie wypowiedz @jarq na ten temat jak
najbardziej przyjmuje za dobra monete.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
W sumie muszę się trochę zreflektować - rzeczywiście bardzo dawno temu (ponad rok temu, może nawet wcześniej) też jakąś wypełniałem, chociaż z tego co pamiętam była zrobiona właśnie tak na odczep się , ale może coś się zmieniło od tego czasu.
Nadal co prawda nie wiem, dlaczego nie wszyscy są ankietowani / zapraszani - za duża grupa respondentów kogoś zaboli ?

A tak z ciekawości - były tam jakieś pytania na temat rozwoju gry , oczekiwań graczy, nowych funkcjonalności , opóźnień w realizacji założeń i komunikacji z graczami ?
Fakt, ża na apce jest permanentna, bardzo specjalna ankieta - "jak Ci się podoba Elvenar ?" ;)
- bardzo
- niezbyt
Tę pamiętam doskonale :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser174

Guest
mnie też czasami dopadają takie "ankiety" jak sie podoba elvenar... doskonale je pamiętam bo dziadostwo nijak nie chce się wyłączyć. Tak samo jak ostatnio okno sklepu z promocją jest zamurowane - czasami dopiero relog pozwala się go pozbyć.

Co do ankiet nigdy nie trafiłam na taką z opcją własnego komentarza. Raczej były robione wg klucza elv jest super czy bardzo super? Raz dopadła mnie po jakimś gigantycznym przekręcie ino (chyba z wojskiem, ale głowy nie dam) ale nawet 1 pytania o drażliwy temat nie było. Kolega dostał ankietę po w nerwie z latarnią - ten sam model. Aż z ciekawości wypełnię jedną o ile mnie dopadnie... bo ostatnio przyznaję się zlewałam je ciepłym moczem. Po co mam odpowiadać na pytanie: który poziom rezydencji uważasz za najładniejszy?

Mimo wszystko nie uwierzę że gracze mając możliwość wyboru sami zrezygnowali z opcji wiadomości na apce czy usuwaniu nieaktywnych kont (jak mi tu zaraz ktoś wyskoczy z tekstem ze konta sa kasowane to nie ręczę za siebie) i wskazali na inne cele jako ważniejsze. A ze ankieta ankiecie nie równa to jestem skłonna uwierzyć, Idę o zakład, że w pytaniu: czy ważniejszy jest teren w mieście czy walka z miastami-widmami lub opcja wiadomości każdy wskaże dodatkowe możliwości zdobycia powiększenia miasta. Tylko czy to na pewno znaczy ze opcja pw nie jest potrzebna? Bo z odpowiedniej konstrukcji pytania takie wnioski byłyby oczywiste... dopóki nie zobaczę przynajmniej pytań (o wynikach nie wspominam nawet) ankiety nie uwierzę
 
A tak z ciekawości - były tam jakieś pytania na temat rozwoju gry , oczekiwań graczy, nowych funkcjonalności , opóźnień w realizacji założeń i komunikacji z graczami ?
Pytania na temat rozwoju, oczekiwan graczy, nowych funkcjonalnosci i komunikacji na linii gracz-team
byly jak najbardziej. Byly tez takie dotyczace oceny pracy modow i supportu.
Nie mialo sie wrazenia, ze sa to pytania na zasadzie "kto jest twoim idolem i dlaczego wlasnie..." ;)
Przeciwnie, nawet bez opcjji komentarza wlasnego byla mozliwosc wyrazenia nawet
skrajnie negatywnej opinii. Nie przypominam sobie pytan na temat opoznien w realizacji zalozen,
ale to chyba nic dziwnego ;) IG nie musi pytac, by znac opinie 99.9% graczy na ten temat ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3033

Guest
IG nie musi pytac, by znac opinie 99.9% graczy na ten temat ;)
............................................................................................................................................... ( wszystkie nie cenzuralne słowa jakie znam i nie wiecie jak bardzo je chcę napisać :))
co wyjaśnia dlaczego gracze nie piszą na forum ;)
gram już ponad rok i gra się stacza po równi pochyłej na samo dno odkryłem co mnie jeszcze trzyma w tej grze to niezbadane pokłady anielskiej cierpliwości jakie w sobie odkryłem :D
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Co do ankiet to nie mogę Wam dać jej do wypełnienia, nawet nie mamy do niej dostępu, aby taka ankieta była miarodajna robi się ją na odpowiednio dobranej grupie respondentów i nie można dowolnie wybierać sobie do niej osób. IG nie opracowuje tych ankiet tylko robią to na jej zlecenie firmy zewnętrze, które się w tej dziedzinie specjalizują. IG dostaje już tylko wnioski z takich ankiet na podstawie których podejmują takie a nie inne decyzje.

ps, nie trzymamy się tematu to jest temat o danym błędzie, proszę moderatorów aby posty nie dotyczące tego błędu przenieś do nowego tematu lub do dyskusji na temat teamu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
"są prowadzone specjalne ankiety i używane są inne narzędzia badania rynku".
Hmm Ciekawe,ja żadnej ankiety nie dostałam na maila,ani w grze. No chyba,że pytacie się umarłe miasta i gracze,nie grający co najmniej od roku. To jest wasze źródło informacji:mad::p
 

DeletedUser3033

Guest
ps, nie trzymamy się tematu to jest temat o danym błędzie, proszę moderatorów aby posty nie dotyczące tego błędu przenieś do nowego tematu lub do dyskusji na temat teamu.
?
?
?
hmm każdy post dotyczy błędu !!!
jako gracz graczowi daje subiektywną odpowiedz dlaczego błąd jest i kiedy( znaczy nigdy) zostanie naprawiony
czy ktoś sobie wyobraża że zostawia ekipie remontowej dom na rok czasu a zastaje dom w jeszcze gorszym stanie niż go zostawił ?
wszystko rozbabrane mało się samo nie posypie wszystko pozaczynane nic nie skończone i oczekuje zapłaty za wykonaną pracę ?
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Posty w których omawiamy metody badania rynku IG (choć dotyczą tej gry) nijak się mają do błędu czarnej dziury wokół miasta.
 
Status
Zamknięty.
Do góry