• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja na temat Teamu i Forum

DeletedUser2264

Guest
też chciałabym wierzyć, że działalność moda Hajmdal wynika z jakiejś pięknej, szlachetnej troski :), ale za dużo już naciachał totalnie bez sensu i zostaje pytanie, czy tak ma z natury czy też gra rolę wymuszoną tzw. "złego policjanta". Jeśli to drugie to współczuję, ja z toksycznej pracy uciekam, szkoda zdrowia.
 

xEasyRiderx

Rycerz
też chciałabym wierzyć, że działalność moda Hajmdal wynika z jakiejś pięknej, szlachetnej troski :), ale za dużo już naciachał totalnie bez sensu i zostaje pytanie, czy tak ma z natury czy też gra rolę wymuszoną tzw. "złego policjanta". Jeśli to drugie to współczuję, ja z toksycznej pracy uciekam, szkoda zdrowia.
Ponoć praca moderatora to wolontariat a to oznacza z czystej nieprzymuszonej woli chęć pracy że tak na ochotnika jakby :) Drugiej strony to też człowiek może popełniać błędy, źle oceniać sytuację lub ma jakieś wytyczne z góry bez względu na to że ochotnik musi dostosować się do kryteriów zespołu a to zawsze oznacza brak jakiejkolwiek swobody.
 

Lanariko

Szef kuchni
To moze ja zaczne ;)
Pytanie raczej nie kwalifikuje sie do dzialu "Dyskusja o grze", dlatego zapytam tutaj. @jarq , przypuszczam ze nie ma jakichs sztywnych kryteriow akceptacji pomyslow zglaszanych przez graczy, ale przydaloby sie chociaz kilka ogolnych informacji na ten temat. Takich pytan jest mnostwo, podam tylko kilka pierwszych z brzegu.
Czy jest jakis okreslony czas, jaki dany pomysl musi "odczekac" zanim podejmujesz decyzje o jego zgloszeniu badz odrzuceniu ?
Czy jest jakas wymagana ogolna liczba glosow w ankiecie, ktora dany pomysl musi uzyskac zanim zostanie zgloszony ?
Czy pomysl musi osiagnac jakis minimalny wymagany stosunek glosow na "tak" i "nie" ?

Jeśli takie pytania zbytnio ingerują w Twój sposób pracy to trudno, jakoś przeżyjemy trwanie w nieswiadomosci ;) Ale z tego co wiem, juz niejeden gracz sobie tego typu pytania zadawał i snuł domysły, a odpowiedzi byłyby oczywiście lepsze od samych domyslow ;)


Ja bym chciała powrócić do pytania Chrisa. @jarq - może warto by wiec ustalić jakieś konkretne zasady dotyczące zgłaszania pomysłów?
Niestety, ale ostatnio się nie popisałeś...
Mój pomysł zgasiłeś błędnie nawet, nie wysilając się przeczytać całości postu. Pomysł @KociMord nie zgłosiłes - bo nie, bo TY uwazasz, że nie przejdzie.
Niestety takie zachowania są dla mnie nie do przyjęcia. ja rozumiem, ze ty lepiej wiesz nad czym oni pracują itd, itp. ale nie wiesz wszystkiego.
Czasem najprostsze rozwiązania po prostu nie przychodzą do głowy.. I może jakby pomysły, które odrzuciłeś, były przekazane, rzuciłyby nowe światło, na to, co robią w centrali. - i nie chodzi mi tu tylko po pomysły moje czy kota, podejrzewam, ze w podobnej sytuacji znalazło się kilka innych propozycji.
Niestety bardzo mi się nie podoba, ze decyzja co do zgłaszani pomysłów jest w rekach jednej osoby.
to nie może być tak ze od tego, jakie masz widzimisię danego dnia, będzie zależało czy zgłosisz projekt, czy nie.
Owszem twoja praca jest potrzebna w przypadku projektów, które jawnie naruszają zasady gry, ale nie zgłoszenie czegoś, bo TY myślisz, ze nie przejdzie, jest po prostu nie fair. TY to nie całe INO, i ktoś tam może myśleć inaczej.
 

DeletedUser3975

Guest
"Dyskusja na temat Teamu i Forum"

Zacytowałam, aby wiadomo było, że jest tak jak należy czyli w temacie wątku, bo widzę, że tu niewygodne posty są jak duchy i znikają.

Ostatnio jestem bardziej obserwatorem niż "kreatorem" i zauważyłam, że regulamin nie dotyczy każdego użytkownika, moderatorzy (nie wskażę palcem, bo nie o to tu chodzi) raczej przykleili się do konkretnych osób i skrupulatnie pilnują aby to im czasami nie powinęła się nóżka.
Niemalże na każdym kroku, czuję oddech Hajmdala na karku, to z nieprzepisową sygnaturą, to z nieprzepisowym postem, kiedy indziej jego zawartość nie na temat... a pod nosem przewijają się temu podobne "przewinienia" innych osób, z którymi nic się nie robi, jak np. sygnatura w podpisie która jest na całej szerokości postu, przewija się często w wątkach, nie sposób jej nie zauważyć.
No ale oczywiście tego się nie widzi i nie reaguje, wystarczy, że podpadnie się raz, to ma się już dożywotnio na plecach stróża i lustrację obojętnie czy udzielasz się czy nie. Jedni są solą w oku moderatora, a reszta jedynie rozmazanym tłem głównego aktu na scenie tragi-komedii.

Nie, nie będę katem, nie w mojej gestii zgłaszanie użytkowników, przecież wyłapywanie i pouczanie należy do was drodzy Moderatorzy, nic innego i ważniejszego nie macie do roboty,
ja nie jestem osobą kompetentną do wskazywania przewinień innych. Skupcie się proszę na wszystkich, a nie wyłącznie na dwóch użytkownikach.
Takie moje spostrzeżenie i ocena "Teamu & Forum".
 
Ostatnio jestem bardziej obserwatorem niż "kreatorem" i zauważyłam, że regulamin nie dotyczy każdego użytkownika, moderatorzy (nie wskażę palcem, bo nie o to tu chodzi) raczej przykleili się do konkretnych osób
Skupcie się proszę na wszystkich, a nie wyłącznie na dwóch użytkownikach.
I znowu jakies teorie spiskowe ?
Bardzo chetnie Ci wyjasnie, skad bierze sie takie Twoje wrazenie, ze moderatorzy skupiaja sie tylko na wybranych osobach.
Ogromna wiekszosc uzytkownikow nie wchodzi tu i nie narzeka, jak im moderatorzy usuna jakis post (slusznie czy nie). Skarza sie na to tylko niektore, w sumie prawie zawsze te same osoby, w ten wlasnie sposob powstaje takie wrazenie. To nie znaczy, ze tylko ich posty sa usuwane/edytowane. Moje np. sa usuwane moze nie jakos bardzo czesto, za to dosc regularnie ;) Tyle ze nie skarze sie na to za kazdym razem, wiec prawie na pewno nie jestem przez Ciebie zaliczany do tej "przesladowanej" grupy, bo nic nie wiesz o usuwaniu moich postow.
Mam racje ? ;)
 

visit0r

Paladyn
I znowu jakies teorie spiskowe ?
Bardzo chetnie Ci wyjasnie, skad bierze sie takie Twoje wrazenie, ze moderatorzy skupiaja sie tylko na wybranych osobach.
Ogromna wiekszosc uzytkownikow nie wchodzi tu i nie narzeka, jak im moderatorzy usuna jakis post (slusznie czy nie). Skarza sie na to tylko niektore, w sumie prawie zawsze te same osoby, w ten wlasnie sposob powstaje takie wrazenie. To nie znaczy, ze tylko ich posty sa usuwane/edytowane. Moje np. sa usuwane moze nie jakos bardzo czesto, za to dosc regularnie ;) Tyle ze nie skarze sie na to za kazdym razem, wiec prawie na pewno nie jestem przez Ciebie zaliczany do tej "przesladowanej" grupy, bo nic nie wiesz o usuwaniu moich postow.
Mam racje ? ;)
a przypadkiem ten post nie złamał regulaminu w miejscu mowiacym o zakazie upubliczniania rozmow z moderacja i jako niezgodny nie powinien zostac usuniety ;>
bede musial kiedys przeczytac ten ulepszony regulamin, starego nie czytalem zupelnie
 

Tajniakos

Paladyn
Ostatnio jestem bardziej obserwatorem niż "kreatorem" i zauważyłam, że regulamin nie dotyczy każdego użytkownika, moderatorzy (nie wskażę palcem, bo nie o to tu chodzi) raczej przykleili się do konkretnych osób i skrupulatnie pilnują aby to im czasami nie powinęła się nóżka.
Praktycznie każde z nas ma za sobą epizody z usunięciem postu ale tak jak @chris07070707 napisał nie każdy te fakty upublicznia, domagając się ich przywrócenia. :) Natomiast faktem jest, że moderacja może zwracać baczniejszą uwagę na posty osób, których treści częściej zbaczają z tematu i to jest raczej naturalne.
Niemalże na każdym kroku, czuję oddech Hajmdala na karku, to z nieprzepisową sygnaturą, to z nieprzepisowym postem, kiedy indziej jego zawartość nie na temat... a pod nosem przewijają się temu podobne "przewinienia" innych osób, z którymi nic się nie robi, jak np. sygnatura w podpisie która jest na całej szerokości postu, przewija się często w wątkach, nie sposób jej nie zauważyć.
Przeglądam wątki na forum i nijak nie mogę natrafić na nieprzepisowe sygnatury na całą szerokość postu. Nie musisz wskazywać konkretnej osoby ale możesz wskazać nam ten wątek?
a przypadkiem ten post nie złamał regulaminu w miejscu mowiacym o zakazie upubliczniania rozmow z moderacja i jako niezgodny nie powinien zostac usuniety ;>
W zapisie regulaminu bardziej chyba chodzi o cytowanie rozmów z moderacją a w tym przypadku żadna rozmowa zacytowana nie była :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
Ja bym chciała powrócić do pytania Chrisa. @jarq - może warto by wiec ustalić jakieś konkretne zasady dotyczące zgłaszania pomysłów?
Niestety, ale ostatnio się nie popisałeś...
obawiam się, ze jedynym kryterium zostanie widzi-misię CM. Można się z tym zgadzać lub nie, ale jemu płacą własnie za odsiew części pomysłów, więc nawet choćby z tego powodu nie może wysłać wszystkiego. Z drugiej strony jakby wysyłał wszystko to by tylko zaspamił w centrali skrzynkę, a nam chyba nie chodzi o zaspamienie skrzynki, ale o realizację naszych pomysłów. Zaspamiona skrzynka wylądowałaby w koszu bez otwierania zawartości... to może niech już bedzie jakas wstępna selekcja, aby zwiększyć szanse na wprowadzenie jakiegoś pomysłu -> inaczej żadna sierotka nie przebije sie przez ten korporacyjny beton.... a tak jest zawsze szansa, ze jakaś perełka zawieruszy się przypadkiem na odpowiednim biurku

pamiętając czasy Dragomiry to jej wiedza na temat planów gry była bardzo ograniczona. Nie sądzę, aby to sie zmieniło. Mimo wszystko jarq wie deko wiecej od nas i musimy mu zaufać, gdy nam mówi "że coś nie przejdzie"... co oczywiście nie zmienia faktu, ze możemy próbować go przekonać do zmiany zdania...

nie chcę mu tu kadzić, ale mamy dość dobrego CM-a. Mimo kilku błędów (chociażby przy doborze ekipy moderatorskiej :p) dość dobrze się sprawuje... nie gańmy dobrego CM, bo nasze prośby mogą zostać wysłuchane i... może być mało śmiesznie wtedy
 

BettyTheCat

Zwiadowca
"Szanuj CM'a swego, zawsze możesz mieć gorszego" :p

A co do doboru ekipy... Jak kiedyś pani w kolejce do kasy przede mną zaczęła marudzić, że tylko jedna kasa otwarta, że co to za obsługa, to jej poradziłam, żeby sama złożyła CV i zaczęła pracować w sklepie, wtedy obsługa na pewno się poprawi :D To samo dotyczy forum niestety, każdy chce dobrych, rzetelnych, wyrozumiałych i kulturalnych modków, ale mało kto z użytkowników modem chce zostać :<
 

visit0r

Paladyn
"Szanuj CM'a swego, zawsze możesz mieć gorszego" :p

A co do doboru ekipy... Jak kiedyś pani w kolejce do kasy przede mną zaczęła marudzić, że tylko jedna kasa otwarta, że co to za obsługa, to jej poradziłam, żeby sama złożyła CV i zaczęła pracować w sklepie, wtedy obsługa na pewno się poprawi :D To samo dotyczy forum niestety, każdy chce dobrych, rzetelnych, wyrozumiałych i kulturalnych modków, ale mało kto z użytkowników modem chce zostać :<
innymi slowy zakaz krytyki bo sami sie nie zglosilismy na ich stanowiska?
 

BettyTheCat

Zwiadowca
Tego nie powiedziałam ;) chodziło mi raczej o to, że spory na linii użytkownicy - moderatorzy są bez sensu. Jeśli nam się nie podoba praca jakiegoś członka teamu, to zgłaszamy to do instancji wyżej. Ale skoro nie ma chętnych na moderatorów, to możemy jedynie ponarzekać. Bo chyba raczej nikt by nie chciał, żeby na forum był tylko jeden moderator, który nie wyrabia czasowo (bo chyba jednak ma też życie prywatne). Wystarczy kilku "nowych" na forum, którzy nie bardzo ogarniają temat, i zrobiłby się bałagan.
 

DeletedUser2264

Guest
Tego nie powiedziałam ;) chodziło mi raczej o to, że spory na linii użytkownicy - moderatorzy są bez sensu. Jeśli nam się nie podoba praca jakiegoś członka teamu, to zgłaszamy to do instancji wyżej. Ale skoro nie ma chętnych na moderatorów, to możemy jedynie ponarzekać. Bo chyba raczej nikt by nie chciał, żeby na forum był tylko jeden moderator, który nie wyrabia czasowo (bo chyba jednak ma też życie prywatne). Wystarczy kilku "nowych" na forum, którzy nie bardzo ogarniają temat, i zrobiłby się bałagan.
Nie narzekaj na rząd bo nie zgłosiłeś się na posła. Zaraz, a były jakieś wybory?
 

visit0r

Paladyn
Tego nie powiedziałam ;) chodziło mi raczej o to, że spory na linii użytkownicy - moderatorzy są bez sensu. Jeśli nam się nie podoba praca jakiegoś członka teamu, to zgłaszamy to do instancji wyżej. Ale skoro nie ma chętnych na moderatorów, to możemy jedynie ponarzekać. Bo chyba raczej nikt by nie chciał, żeby na forum był tylko jeden moderator, który nie wyrabia czasowo (bo chyba jednak ma też życie prywatne). Wystarczy kilku "nowych" na forum, którzy nie bardzo ogarniają temat, i zrobiłby się bałagan.
troszeczkę się mylisz, może nie do końca znasz zasady działania
nie da sie zgłosić CM wyżej, on jest najwyżej dla danego kraju
a co do moda sprawiajacego kłopoty użytkownikom forum, jego bezprawne działania były wielokrotnie zgłaszane do wyższej instancji która go kryje, koło się zamyka
 

Koval92

Kapłan
Ten pan na A odkąd się pojawił to notorycznie "nie może udzielić takich informacji" których wcześniej udzielano bez problemu ( np ilość zrobionych questów w evencie gdy były bez limitu) , notorycznie nic nie wie i nic nie może.
Po tak długim czasie nie wie o jakie "skrzynki z nagrodami za tworzenie w akademii" (mistyczny obiekt) chodzi graczom w zgłoszeniu, pytającym się czy jest coś robione, żeby pokazywało ile jest niezebranych skrzynek.
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Jeśli chodzi o ten pomysł https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/licznik-mgły-wizji-w-akademii-magii.4538/ to jak widać z ankiety nie ma zdecydowanej większości więc nie został zgłoszony. Co do samych skrzynek i ilości nie odkrytych to nie pamiętam aby taka dyskusja( w centrali) się gdzieś przewinęła, więc chyba nic w tym temacie na razie nie jest robione, ale oczywiście mogę się mylić. Z tego co wiem to na razie skupiają się na nowym evencie i nowej rasie.

Co do ilości zrobionych questów to gdyby nadal tak było to proszę poprosić o przekazanie sprawy do mnie.
 

Koval92

Kapłan
Jeśli chodzi o ten pomysł https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/licznik-mgły-wizji-w-akademii-magii.4538/ to jak widać z ankiety nie ma zdecydowanej większości więc nie został zgłoszony. Co do samych skrzynek i ilości nie odkrytych to nie pamiętam aby taka dyskusja( w centrali) się gdzieś przewinęła, więc chyba nic w tym temacie na razie nie jest robione, ale oczywiście mogę się mylić. Z tego co wiem to na razie skupiają się na nowym evencie i nowej rasie.

Co do ilości zrobionych questów to gdyby nadal tak było to proszę poprosić o przekazanie sprawy do mnie.

Ok dobrze, teraz już nie ma questów bez limitu tylko jest lista skończona więc jak mamy koniec to wiemy ile zrobiliśmy, bo więcej nie będzie :p
Jakby kiedyś nieskończona linia zadań wróciła to będę pamiętać.
 
Do góry