• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 0.35

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser234

Guest
Kusziel od kiedy cuda stały się lepsze? Przecież nic się w nich nie zmieniło. Dodano tylko 1 cud, który może przynieść jakiekolwiek korzyści w stosunku do ceny (nie widziałem, ani nie robiłem żadnych obliczeń związanych z nim, więc jak jest to nie wiem). Fala hejtu na cuda się skończyła, bo twórcy zostawili je tak jak były, a ile można krytykować to samo?

Co do akademii, sam zauważyłeś bezsensowność działań twórców związanych z kolejnością wprowadzania nowości. Dali nam bezużyteczny budynek, którego nie można usunąć (bez informacji o tym) i mamy się cieszyć, że za jakiś czas (kiedy? 2-3 miesiące?) być może się przyda? Dlaczego nie zrobili tego wcześniej, kiedy budynek nie spełniał żadnych funkcji (nie było zaklęć), przecież na jedno by wyszło.
Do tej pory zdecydowana większość aktualizacji albo nie wprowadzała nic nowego, oprócz błędów, albo wprowadzała kompletnie nieprzemyślane nowości (za wyjątkiem bractw) i nowe błędy. Dlaczego zatem mielibyśmy oczekiwać, że w przyszłe zmiany będą korzystne?
 

DeletedUser

Guest
Panie i Panowie więcej luzu,do wszystkiego musicie poważnie podchodzić??To nie realne życie,to gra.Co chcecie osiągnąć wzajemnie się wyzywając??Kto chce niech cuda stawia kto nie to nie postawi tak samo z akademią.Ja postawiłem na 2 światach i nie narzekam,gram bez stresu,czasem kupie diamenty.Za bycie w pierwszej setce w rankingu nie ma nagród a wy się spinacie jak w czasach PRLu żeby być pierwszymi w kolejce:( Za rok pewnie skoncze drzewka techn,ale nie dbam o to,rozwijam sie w swoim tempie i bez spiny i nerwów
 

DeletedUser

Guest
Ogólnie polityka wypuszczania nowości czy ulepszeń nawet nie kuleje. Prędzej można to nazwać oczyszczaniem terenu poprzez rozkaz wpuszczenia piechoty na pole minowe ;) Śledzę forum bety i ilość błędów tam, nawet jak na betę, poraża. Co chwilę wracają stare błędy, a nowe zwyczajnie powodują opad szczęki co jakiś czas.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser815

Guest
Szkoda że powiadomienia są pomieszane a nie w kolejności tak jak było...
 

asienkai985

Wędrowiec
Poprawki do zaklęć poprawkami, ale czy zwrócono nam relikty za wybudowanie Akademii jeśli już nie są potrzebne do budowy?
 

DeletedUser626

Guest
Nie ma takich planów, koszty budowy Akademii Magii nie były tajne i każdy kto ją wybudował zaakceptował cenę jaka była podana. Jak idziesz do sklepu kupić piwo, a za tydzień jest na nie promocja, to nie oczekujesz zwrotu różnicy w cenie od spożywczaka.
 

asienkai985

Wędrowiec
Promocja - promocją, ale z tego co rozumiem to nie jest promocja tylko stała cena, która wynikła z narzekań osób, które straciły owe relikty.
 

DeletedUser810

Guest
No i właśnie doszłam do Akademii Magii. I tak szczerze mówiąc mocno się waham, czy stawiać, czy nie. Może jednak ominę wielkim łukiem, i wrócę jak coś poprawią.
 

DeletedUser626

Guest
Nic w grze nie jest stałe, równie dobrze po dopracowaniu Zaklęć i dodaniu kolejnych bonusów twórcy gry mogą uznać, że dodatek jest zbyt potężny by budowa Akademii była tak tania i znowu ją zmienią. Gra się rozwija, a to wymaga balansowania kosztów, statystyk i bonusów. Rozumiem niezadowolenie tych, którzy Akademię już postawili, ale nie można refundować zmian tego typu, bo weszlibyśmy na absurdalną drogę rekompensowania faktu, że gra się zmienia. :)
 

DeletedUser

Guest
Tym razem chciałbym pochwalić fakt zmiany czasu trwania efektu zaklęcia, teraz widzę w tym sens, 10 godzin zwiększonej produkcji narzędzi w stanie początkowego rozwoju to naprawdę sporo dla miasta. :)
 

DeletedUser

Guest
Nie ma takich planów, koszty budowy Akademii Magii nie były tajne i każdy kto ją wybudował zaakceptował cenę jaka była podana. Jak idziesz do sklepu kupić piwo, a za tydzień jest na nie promocja, to nie oczekujesz zwrotu różnicy w cenie od spożywczaka.

To prawda.

Promocja - promocją, ale z tego co rozumiem to nie jest promocja tylko stała cena, która wynikła z narzekań osób, które straciły owe relikty.
Każda rozwojowa gra mmo ma to do siebie, że wprowadzają zmiany, w zasadzie to w Elvenar balansowali jednostki i armii i co niektórym musieliby je zwracać itd.. Nie raz się traci nie raz zyska, na tym polega gra, a to że w taki sposób jak ten, no cóż w każdą grę którą grałem doświadczałem takich działań i nie narzekałem. Jedynie wtedy gdy wydałem realne pieniądze..ale zazwyczaj tego typu przypadki są rekompensowane.
 

DeletedUser821

Guest
Ulepszenie Premium Akademii Magii nie wymaga robotnika.

a jak można ulepszyć Akademie Magi nie ma żadnej zakładki rozbudowa
 

Falantir

Ex-Team
Wiki jest wciąż rozbudowywana, zaś Akademia nadal będzie rozwijana, nie widzę problemu by w przyszłości doszły nowe informacje.
 

kasiaczb

Zwiadowca
Nie ma takich planów, koszty budowy Akademii Magii nie były tajne i każdy kto ją wybudował zaakceptował cenę jaka była podana. Jak idziesz do sklepu kupić piwo, a za tydzień jest na nie promocja, to nie oczekujesz zwrotu różnicy w cenie od spożywczaka.

No jak gracz ma się nie zdenerwować czytajac taką odpowiedź? To jest robienie ludzi w balona i tyle. Każdy ma grać na takich samych zasadach czy też zasady powstaja od nowa w zależności od tego ile zadymy narobią gracze atakując pomysłodawców? A tak jako ciekawostkę wam podam że na francuskich serwerach jest rekompensata i zwrot reliktów- czy my Polacy mamy zawsze dostawac w d... ?

Zapewne zostaną naprawione, najszybciej jak się da.
Tu jest temat o błędzie KLIK.

Witam! Czy ktos mógłby uściślić określenie "najszybciej jak się da" ? To znaczy kiedy bo bład powstał jak dle mnie to już dawno...:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Dostaliśmy bardzo jasne instrukcje w tej kwestii, jeśli francuski CM robi inaczej, to jest to pytanie do niego, a właściwie do niej. :)

Najszybciej oznacza w najbliższej aktualizacji.
 

DeletedUser363

Guest
No jak gracz ma się nie zdenerwować czytajac taką odpowiedź? To jest robienie ludzi w balona i tyle. Każdy ma grać na takich samych zasadach czy też zasady powstaja od nowa w zależności od tego ile zadymy narobią gracze atakując pomysłodawców? A tak jako ciekawostkę wam podam że na francuskich serwerach jest rekompensata i zwrot reliktów- czy my Polacy mamy zawsze dostawac w d...

Taka sytuacja hipotetyczna: Powiedzmy, że grasz elfami (hipotetycznie). W którejś tam przyszłej aktualizacji wzmocnią czarodziejki - zwiększą jej wartości statystyk, dzięki czemu będzie mocniejsza. Czy wówczas również będziesz żądała równości i twórcy będą musieli przekalkulować wszystkie Twoje dotychczasowe walki z wykorzystaniem czarodziejek na takie z nowymi statystykami, a po kalkulacji wypłacić Ci rekompensatę dotychczasowych gorszych wyników?

Tak z czystej ciekawości - to jest Twoja pierwsza gra przeglądarkowa? W MMO nigdy żadne nie miałaś okazji grać? Tak się zastanawiam, ponieważ pojęcie "balansu gry" jest Ci obce...
 

DeletedUser580

Guest
@ampH, to nie jest taka sytuacja jak opisałeś. Akademia weszła na produkcje "w poniedziałek", a zmiana kosztu budowy była "we wtorek". Trudno uwierzyć, że decyzja o zmianie odbyła się "we wtorek". Trochę jednak nie halo zostało to zrobione.

Dla jasności, te relikty wykorzystane na budowę mnie średnio interesują i zgadzam się, że nie powinny być zwracane. Chodzi mi tylko o zasadę, a "poniedziałek" i "wtorek" są dla mnie synonimami tego, że był to bardzo krótki przedział czasu.

Sprawa z Akademią jest analogiczną do sytuacji z poprzedniej aktualizacji, gdzie z premedytacją wypuszczono z Bety jakiś podpsuty produkt licząc, że gracze go zjedzą i przetrawią bez szkody dla żołądków.

Elvenar ma potencjał i na pewno go na razie nie porzucę, ale polityka zarządzających jest dla mnie zadziwiająca. ;)
 

DeletedUser363

Guest
@ag123 widzisz, jak człowiek się od razu rzuca na coś nowego, co wie że prawdopodobnie jest w jakiś sposób zepsute i będzie poprawiane (chyba się nie zdarzyło odkąd gram w Elvenar, żeby czegoś co wypuszczą nie musieli poprawiać) to ma pretensje do wszystkich wokół, tylko nie do siebie? A i owszem, twórcy nie powinni wypuszczać bubla. Tutaj nie ma żadnej dyskusji, żeby ich jakoś usprawiedliwiać, bo sam w wielu miejscach marudzę i narzekam niesamowicie na buble. Tylko skoro wiemy, że wszystko czego się dotkną twórcy wymaga poprawek, to czemu dalej są ludzie, którzy naiwnie liczą na to, że teraz będzie inaczej i jeszcze żądają rekompensaty nie tylko za błędy twórców, ale i za swoje własne? Jeszcze gdyby to byli jacyś nowi użytkownicy, którzy nigdy nie wypowiadali się na forum i ledwo zaczęli grę. Ale nie, @kasiaczb nie jest tutaj świeżym graczem.

Mi by było wstyd żądać zwrotu materiałów wydanych na budowę jakiegoś obiektu jeśli nagle zmienią się ceny. To jest dokładnie taki sam przykład jaki podał, tylko w innym przedziale czasowym. I w jednym i w drugim przypadku musieli zbalansować w jakiś sposób rozgrywkę, w naszym stało się to błyskawicznie, a w innym wyszło to dopiero po jakimś czasie albo z powodu innej nowości wprowadzającej lekką destabilizację. Najlepiej jak jakiś nowy surowiec wejdzie to żądajmy od razu dorzucenia go do naszych magazynów w ilości skalkulowanej z czasu naszej całej gry - w końcu trudno uwierzyć, że decyzja o wprowadzeniu nowego surowca powstała tego samego dnia. Niestety dla mnie nie jest to żadne wytłumaczenie - po prostu wstyd jest o takie rzeczy prosić, a co dopiero żądać lub uważać za coś oczywistego, że się zwrot należy. Zwrot? Jaki zwrot?
 
Status
Zamknięty.
Do góry