• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.22

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Hassano

Łucznik
KALART mamy pytanie: od ktorego poziomu ta machloja z zadaniami jest wykonalna?? tzn policzylam ze faktycznie bardziej oplaca sie postawic pierwszopoziomowe warsztaty i wstwiac na 3h,(duzo wiecej mlotkow) zamiast moich 6 na poziomie 11 . mMialabym 18 na poziomie pierwszym czyli co 3 godz 9 obrotow zadania ale teraz problem: nie ma szans zeby zebrac tyle zlota!!! jestem na poczatku 5 rozdzialu chatki na 15 poziomie sztuk 18 (reszta ludzi z zadymiki) daja co 3 godziny 124980 zlota na 9 obrotoqw zadan potrzebuje 600000 zlota co 3 godziny, z ratusza mam okolo 9k od lapki a sąsiadow okolo 50 moze troszke wiecej plus bractwo. Ale ich mozna klikac tylko raz dziennie wiec zeby zarobic tyle kasy to musialabym miec okolo 80 chatek na 15 poziomie a na to nie mam miejsca. Dlatego pytam od jakiego poziomu to jest wykonalne?

dodam ze jestm aktywna w grze pracuje przy kompie wiec klikanie co 3 godziny lub co 15 min nie stanowi dla mnie problemu

edit: sorki te 600000 zlota to juz po zredukowaniu do 10 warsztatow czyli 5 przewiniec zadania.

Od żadnego bo nie jesteś w stanie wyprodukować tyle monet w 3h.. I tu jest kolejna kombinacja.. albo teraz pomalutku premiujesz mapke i jak nazbierasz kase to robisz zadanko lub gdy premiujesz bractwo to nie robisz tego w jednym czsie tylko co 3h jak to ładnie kalart policzył 7 osób ( ty pewnie byś musiała więcej bo mniej dostajesz za premke) ale oni tak nie zrozumie swojej patologi że ludzie mają inne życie niż klikanie myszką :D

To ja może odkopię -> ten pomysł <-
Zawsze to byłoby nieco mniej upie*dliwe.

Temat założyłeś 4 października i dzięka bogu mamy już 21 luty a dalej niema tej opcji.. więc nie łudź sie że cokolwiek wymyślone przez graczy zostnie tu wprowadzone:p a są niektóre tematy co mają już blisko rok i są zgłoszone a dalej wiszą :D:D
 

DeletedUser967

Guest
@hassano mnie tam nie jest do śmiechu z tego powodu, że nie robią NIC zgodnie z sugestią gracz :( :p

Btw to ciekawe co oni znowu zepsują najnowszą aktualizacją. I nad czym tak długo myślą. Co jeszcze zostało do zepsucia w tej grze? Albo może nie piszmy, bo w tej kwestii to raczej szybko zdziałają. Jednak z drugiej strony to długie oczekiwanie pozwala mieć niejako nadzieję na zmianę na lepsze, chociaż 1 drobną rzecz, jednakże pozwolę sobie nawet i tą nadzieję odebrać co by się nie rozczarować. Już dawno nie było aktualizacji "dla gracz", ciągle tylko "dla diaxów"...
 

DeletedUser1088

Guest
widzę, że wszyscy naskakujecie na Kalarta
tylko po co jak to działa normalnie cały czas i tez tak gram raptem od lipca/sierpnia. Niezależnie w jakiej jesteśmy epoce mamy zadanie na młotki, więc możemy je wykonywać do woli. Oczywiście mając Ratusz na maxa, liczbę wioch do odwiedzenia ok 200 i min 50-60 wymaksionych rezydencji jest łatwiej, prościej, tylko że każdy kiedyś z top graczy zaczynał a nie od razu kupił konto rozbudowane;)
Ten system nie będzie działał pod kilkoma warunkami:
1) masz za dużo warsztatów w porównaniu do dobowej ilości pozyskanego golda
2) nie masz ochoty robić zadań powtarzalnych
3) nie chcesz logować się min 3x dziennie i tracić 2h dziennie na grę.
Ten sposób pozwala na uniezależnienie się od zbyt niskiej produkcji młotków w warsztatach. Pozwala na bieżącą rozbudowę i dobrą zabawę, bez ciągłego myślenia, że mam wszystko oprócz młotków;)
 

DeletedUser629

Guest
I znowu .... burza w szklance wody... :confused: ... chyba lubicie tę formę gimnastyki słownej :D ... oby tylko sobie nie ubliżajcie ... szacunek dla drugiej osoby przede wszystkim :)
@kikimora .... przepraszam ... bo cały czas myślałam że jesteś mężczyzną .... jeżeli tylko chcesz się tu relaksować ... bardzo proszę ... ale Ty szukasz wiecznej zaczepki na forum... i wałkujesz jeden temat w kółko ... z takiego ciasta ... to tylko zakalec będzie ... wszystkie podpowiedzi do gry i posty są złe ... a jaki Ty tu podsunęłaś pomysł ? Nie chcesz tego robić - młoteczkowanie i przewijanie zadań ... nie rób .... nikt Cię do niczego nie zmusza :confused: ... ja szukam innego sposobu na przetrwanie trudności związanych z grą po aktualizacjach ... i je otrzymałam :)... to że będziemy na Siebie pluć .. to nie znaczy że Nam go zwrócą... poczekajmy do nowej aktualizacji ...:)
Z przyjemnością przynajmniej część tych podpowiedzi wprowadzę do swojego Grodu .... nie jestem w stanie cały czas przewijać zadania ... ale przez jakiś czas mogę ... a przez ostatnie 2 dni zauważyłam ... że jakbym miała więcej postawionych swoich bonusowych manufaktur ... to moje pozostałe surowce miałyby już ok 200k ... a tak mają 100k ... warsztaty stopniowo likwiduję ... siąść i płakać każdy potrafi ... a tu żeby grać ... trzeba i główkować ;)
Jeżeli chodzi o "machloja" ... to nie tylko przewijanie zadań tym jest ... ale także nagminne wykupowanie surowca u kupca ... bo przez to też sobie skracasz ... czas na oczekiwanie ofek... czy szybsze zrobienie negocjacji w prowincji czy w turnieju ... czyli tak jak w powiedzeniu ... "każdy orze jak może" :p Proponuje wrzucić ciut na luz .... i w miłej atmosferze wrzucać ... swoje posty ... a nerwy zostawmy ... na nową "fajną " aktualizację ;):D
@mirage ... hehe też oczekuję na smoczka ... zapewne w tych krzaczorach w turnieju ... siedzi ... dlatego tak słabo ostatnio mi to idzie :D ... ale osprzęt już wyczyszczony, wypolerowany i do użytku ... naładowany ;) :DDD
Pozdrawiam - miłego dnia i dużooo uśmiechu na buzi :):)
 

DeletedUser449

Guest
@najamoon
Taką metodę można stosować od samego początku gry. Takim systemem grałem od początku s3 i sprawował się dobrze. Dla przykładu bez problemu wymieniłem kulturę na 11 stawów wypoczynku i stosunkowo szybko wróciłem do posiadana 700k narzędzi. Wymiana wszystkich budynków kulturowych nigdy nie sprawiała problemów, a wojska produkowałem tyle, na ile pozwalały mi 4 maksymalnie rozbudowane zbrojownie. Czego chcieć więcej? :)
Choć oczywiście nie zdobywa się w ten sposób setek tysięcy młotków dziennie jak na hlv, to tyle nie jest potrzebne na wcześniejszych etapach. Dla przykładu utrzymanie 17-poziomowych koszar w 24-godzinnej produkcji kosztuje 110k narzędzi, a nie 300k - przy czym gracze na low i mid lv rzadko utrzymują całodobową produkcję. Ósmy poziom koszar wymaga zawrotnych 15k dziennie :)
Ale nie ma nawet takiej potrzeby produkować całodobowo wojska - intensywny udział bierze się w co trzecim turnieju (bonusowym), aż do osiągnięcia pełnego bonusu każdego z towarów. To jest priorytet dla graczy na tym etapie rozwoju.

Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję o burzeniu czegokolwiek, spróbuj regularnie kręcić zadaniami, uwzględniając przychody ze wszystkich źródeł - w tym za klikanie sąsiadów. Może takie działanie samo w sobie uzdrowi problem z narzędziami.
Faktycznie masz zdecydowanie za mało rezydencji. Z drugiej strony, masz za dużo manufaktur - 7-8 sztuk jednego rodzaju posiadają gracze we wróżkach i wyżej, a nie w czwartej (s1) i piątej (s2) epoce. To że potrzebujesz budynków eventowych by w ogóle budować manufaktury jest właśnie przykładem chorej sytuacji.
W ogóle możesz utrzymać w nich produkcję? Jeśli tak, to musisz mieć duże nadwyżki towarów w stosunku do potrzeb. Jeśli nie - po co mają stać bezczynnie? Pamiętaj, że doskonałe manufaktury zazwyczaj są większe, więc w przyszłości tak czy siak niektóre manufaktury zburzysz - również po to, by pomieścić budynki ras gościnnych.
Nie negocjuj w turniejach, bo to czarna dziura :) Mam nadzieję, że puszczasz regularnie zwiad, bo zwiad jest najważniejszy dla rozwoju konta. Towary potrzebujesz do negocjacji w prowincjach. Masz koszary, masz zbrojownie, to rób wojska na turnieje bonusowe.
Nowością w stosunku do mojej gry na tym etapie są budynki eventowe. Ale pamiętaj, żeby nie stały się one kulą u nogi - po kilku rozdziałach stają się one słabsze od zwykłych budynków kulturowych. Nie wiem o ile są silniejsze od Twoich zwykłych budynków kulturowych, stąd ciężko mi ocenić czy jest sens je zburzyć.
Problemem budynków kulturowych dających populację jest właśnie fakt, że nie dają one złota. Ja w ogóle takich budynków nie budowałem - szybko tracą one na przydatności, gdy rezydencja takiej wady nie ma - po prostu rozbudowuje się ją na wyższy poziom. Takie budynki są przydatne dopiero, gdy masz wystarczający przychód złota, by się niczym nie martwić. W dodatku motywowanie budynków kulturowych z populacją ma zmniejszoną opłacalność.
Tak więc osobiście zburzyłbym niektóre manufaktury, kilka budynków kulturowych dających populacje (o ile jest sens - sama musisz ocenić), przekierowałbym pomoc sąsiedzką na kulturę (by mieć te 150% bonusu), poprawiłbym poziomy rezydencji i zbudował nowe, potem ewentualnie dopiero można burzyć warsztaty (poza dwoma, na potrzeby zadań), a w na tak zaoszczędzonym miejscu budowałbym kolejne rezydencje.
Nadmiaru populacji nie będzie - pochłonie ją rozbudowa manufaktur. Przy czym przypomnę, że że najwyższy poziom manufaktury nie jest wcale najbardziej opłacalny przy produkcji KLIK
Pamiętaj, że w epoce krasnoludów rezydencje zmniejszą swój rozmiar o 2 kratki w przypadku ludzi, więc nadmiar rezydencji będzie tymczasowy.
Oczywiście, od Ciebie zależy, czy w ogóle uwzględnisz te rady. Sama wiesz najlepiej czy potrzebujesz drastycznych zmian, czy lekkiej korekty. Ja grałem właśnie takim stylem i bardzo sobie chwalę - ale to niekoniecznie dla każdego gracza.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1445

Guest
@agafi99, @sleep2
no z ust mi to wyjęliscie,
wszystkie rady, porady i podpowiedzi jakie tu są zamieszczane kierowane są do tych co chca grac w sposob aktywny,
i mimo wielu słabosci lubią Elvenar.
Bo to, że kupiec jest zdziercą nie znaczy, że nie da się surowców pozyskać.
A wykorzystanie zadania do uzupełnienia zapasu młotków, to chyba najprostsza metoda.
Nawet nie trzeba wymieniac wszystkich warsztatów, wystarczy te , które są nastawiac na 3h a nie na 9h.
Dlaczego? Bo to + zadanie z podatkami jest efektywniejsze od innych ustawien.

A jesli ktos nie chce korzystać, to niech tego nie robi, ale niech też sobie odpuści udowadnianie, że każda wskazówka jest do doopy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Osteres

Zwiadowca
Wersja gry z dzisiaj z rana - przed chwilą została dokonana aktualizacja - ale ciężko powiedzieć co i jak bo znowu brak informacji... :(
 

DeletedUser1088

Guest
znając życie to pewnie jakiś rebalans wojska;)
turnieje są zdecydowanie za łatwe i nie wydajemy diaxów, więc troszeczkę je utrudnią jak co tydzień;)

oczywiście mogę się mylić, ale to nie moja wina, że znowu nie wiemy co zmienili ;););)
 

DeletedUser967

Guest
znając życie to pewnie jakiś rebalans wojska;)
turnieje są zdecydowanie za łatwe i nie wydajemy diaxów, więc troszeczkę je utrudnią jak co tydzień;)

oczywiście mogę się mylić, ale to nie moja wina, że znowu nie wiemy co zmienili ;););)
Ja to nie wiem czy się śmiać czy płakać, że to prawda, a w każdym razie myślenie osób za ten projekt odpowiedzialnych jest takie ;) skoro już doświadczyliśmy tego
 

DeletedUser626

Guest
Jeśli wgrywana aktualizacja nie jest ogłaszana, to znaczy, że dotyczy błędów już naprawionych i ogłoszonych, zmian technicznych niewidocznych dla Was lub mających wpływ tylko na płynność gry, nie na mechanikę. Biorąc na przykład ostatnie takie poprawki: jedna dotyczyła przeniesienia uszkodzonych budynków u 40 Graczy do Inwentarza, o czym zainteresowani byli poinformowani poprzez support, druga dotyczyła nagłego obciążenia pamięci przy ładowaniu Turniejów u niektórych Graczy. Innym przykładem mogłaby być naprawa narzędzi w admince, supporcie czy jednym z innych naszych systemów - nie każda zmiana wersji oznacza zmianę w samej grze.
 

DeletedUser1391

Guest
Powiem krótko - na podstawie rozmów z innymi i wg mojej opinii, fatalnie przebudowaliście Kupca ! Jaki jest sens zdobywania dodatkowych zadań i/lub punktów skoro potem jest się zmuszanym do absurdalnego wydawania tych środków w tak szybko drożejącym handlu z Kupcem ? Zacząłem właśnie budowę osady w Aryndalu i już po dwóch zaledwie dniach magazyn mam pełny , rozbudowa Ratusza jest w tej chwili niemożliwa, a kupić już po normalnej cenie nie mogę , gdyż po jednym pakiecie już wzięłem !! Dlaczego zmuszacie na początku gry do kupowania towarów 2-ej czy 3-ej grupy , które w ogóle nie są potrzebne w tej fazie lub alternatywy , którą jest kupowanie towarów 1-szej grupy ( stal-marmur-drewno ) w cenie o 50 czy 100 % drożej , gdzie zwłaszcza na początku ilość zasobów jest tak ograniczona ??? Tak ma wyglądać zachęta do gry w nowym wydaniu ?
 

DeletedUser382

Guest
cyt. Dragomira napisała : "Po każdym zakupie towar będzie nieco droższy"
Czy 50 % to nieco a 51% to znacznie ? . Kiedy przestaniesz uważać nas za idiotów?

nieco II
«zaimek komunikujący o niedużej ilości rzeczy lub osób bądź o niewielkim stopniu cechy, np. Dolała mu do herbaty nieco rumu.»
Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

połwa to nie nieco, chyba że coś się zmieniło na tym świecie a ja to przespałem :eek:
 

DeletedUser1088

Guest
ciekawe kiedy u nas
środa ?
następna środa???

aktualnie brak możliwości zalogowania do s3;(
łączenie łączenie i ... łączenie
 

DeletedUser1496

Guest
Mam to samo, dobrze, że to ogólny problem, to może się tym ktoś szybko zajmie. Tylko szkoda zaklęć, mam wolne więc rzuciłam, żeby nadrobić.
 

DeletedUser449

Guest
Jest od 9 lutego na becie. Warto też zauważyć, że na becie v. 1.22 była 18 stycznia - gdyby trzymali się dwutygodniowej rozpiski, smoki zawędrowałyby do nas 15 lutego.
Tymczasem najszybciej można liczyć w najbliższą środę, czyli 1 marca. Już w tej chwili mają dwutygodniowe opóźnienie, a wcale nie jest pewne że nie będzie trzeba czekać dodatkowego tygodnia.
Z drugiej strony, lepiej poczekać kilka tygodni niż dostać wersję z naprawdę wieloma błędami. Choć osobiście przecierpiałbym bugi, zamiast kolejny tydzień inwestować w antyczny cud zamiast badań :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry