• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.22

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser449

Guest
@agafi99
To było wyjaśniane tyle razy... w sumie nawet popełniłem kiedyś o tym temat: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/zasoby-narzędzia-młoteczki.1653/
Znajdziesz tam porównanie warsztatów do zadania "Nasze podatki". Młotków można zdobyć spokojnie ponad 500k dziennie, a tylu to nawet @astoN- nie potrzebuje codziennie - chyba że w trakcie intensywnej rozbudowy po odkryciu nowych badań :)
Nie mówiąc, że sposób uzyskiwania narzędzi został poruszony też w poradniku napisanym ponad rok temu. Jego kopia jest tutaj: https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/poradniki-dla-początkujących.119/#post-18854

Edit: Tutaj konkretny cytat, jeśli nie chcesz szukać:
Zdobądź x monet i wyprodukuj 2 razy ulepszone narzędzia.
Zadanie idealne do wykonywania co minimum trzy godziny. Dwa warsztaty produkują narzędzia, a rezydencje kumulują niezbędne złoto. Im więcej i im lepsze rezydencje, tym częściej je wykonasz. Ponadto zadanie akceptuje złoto z innych źródeł np. motywowanie bractwa, sąsiadów/ bonus za wsparcie ratusza. Zazwyczaj zrobisz je raz, ale gdy rezydencje pękają od monet lub klikasz sąsiadów/bractwo możesz potrzebować nawet kilku "rund". Dużo klikania, ale warto. W zależności od ery, nagroda wynosi od 500 do 13000 narzędzi!
Właśnie to zadanie pozwoli ci od początku do końca gry pozwoli posiadać ci tyle zasobów, by wystarczyło na wszelkie wydatki, nawet posiadając tylko warsztaty 1 poziomu. Potrzebne są tylko liczne rezydencje.
Oczywiście, gracz na wysokim lv posiada tyle złota, że potrzeba nawet 20+ warsztatów by zdobywać w ten sposób setki tysięcy młotków.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser629

Guest
@Kalart ... niestety już dnia miałabym za mało ... żeby studiować po kolei wszystkie posty ... czytam te ostatnio wrzucane :)
ale nie omieszkam ... poczytać ... :) i wyciągnąć z tego wnioski ;)
I jak wiadomo poprzez powiedzenie " kto pyta - nie błądzi " :) dzięki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

astoN-

Rozbójnik
moje zapotrzebowanie na manu i wojsko to 900k mlotkow na dobe, samo wojsko teraz zre 360k po tych dobrych zmianach.... od tego sa zadania, jedno zadanie z monetami daje wiecej niz 2 warsztaty, a zadan masz mnostwo, przy odbieraniu surek juz masz 3 kolejne zadania, walki w prowincjach zaliczaja 2 zadania, na relikty i na rozwiazanie konfliktu, z turniejow tez jest troche za zadanie na relikty, przy rozbudowie sie ustawia zadania na budynek gdzie jest 9k mlotkow itp... mlotkow robie ponad milion na dobe, jak wejdzie nowa rasa moze byc ciezko bez bractwa bo czesto odbieram monety majac 100% zadowolenia tylko
 

DeletedUser629

Guest
@Kalart ten poradnik powinien być przypięty bezpośrednio do gry ... a nie na forum ... tu mało osób odwiedza i czyta ... szkoda bo opis rewelacyjny i nowym a także już grającym ... bardzo byłby pomocny :)
@astoN- nigdy nie brałam pod uwagę .. zadań nieprzymusowych .. jako źródło zasobów ... ale fakt ... jeżeli działa to tak jak jest opisane i widać na podstawie Twojego Grodu .... to jestem gotowa "zbadać" tą sytuację ... to jest całkiem inny punkt widzenia ... na grę ... czyli jak zwał tak zwał to jest ... kombinowanie ... i wreszcie będzie coś się w Grodzie ...działo ... nienawidzę nudy ;):)
a w ostatnim turnieju ... niby mój bonusowy ... dostałam nieźle po ...dooopce ... i osprzęt nie pomógł :p czyli nie mam pojęcia do walki nawet na ... auto :confused:
 

DeletedUser1088

Guest
@agafi99
co do zadań powtarzalnych na młoteczki, dopowiem tylko, że na noc też odpalasz 3h bo jest bardziej opłacalne niż 9h i ukiśniesz z goldem z rezydencji;)
ogólnie mam 16 warsztatów co daje mi około 600-700k młotków dziennie (tylko 2 na max, jak @Kalart słusznie zauważył przymusowe do zadania)
nie mam tak wielkich zasobów jak @astoN- ;) trzeba je podzielić przez 6, ale w zupełności starcza na wszystko co chcesz.
w moim bractwie ofki tej samej grupy schodzą na bieżąco, jeśli np teraz będzie turniej marmuru i będzie duże zapotrzebowanie to z 1000k spadnę na 600k ale wzrosnę po średnio 200k w drewnie i stali, a za tydzień znowu pójdzie stal itd.;)
przy 1kk każdego z materiałów można spokojnie pomagać bez względu na ilości
 

Osteres

Zwiadowca
Zapomnieliście napisać, że trzeba być co 3 godziny on-line w ciągu dnia a by taką ilość młotków zdobyć i druga sprawa same rezydencje (100% wydajności) nie wystarczą aby dostarczyć na tyle złota co 3 godziny by skorzystać z powtarzalnego zadania na młotki. Kilka razy tak ale na więcej razu już złota braknie.
Elfy: Rezydencja (100% wydajności) na 23 lvl produkuje 3 612 złota/h x 3h = 10 836 złota
60 rezydencji (więcej raczej rzadko kto ma) daje: 10 836*60= 650 160 złota
To pozwala tylko na 3-krotne zrobienie zadania na młotki...
3 x 13 000 = 39 000 młotków na jeden raz
7x dziennie ( 6; 9; 12; 15; 18; 21; 24) x 39 000 = 273 000 młotków dziennie
Pomijam młotki, które uzyska się z samych warsztatów na 1 lvl bo jest to znikoma ilość oraz pomijam młotki z innych zadań.
Nie chce mi się tego dokładnie liczyć ale nawet gdyby to miało być jeszcze dodatkowe 150-200 k w co szczerze wątpię.
Nie ma więc szans zrobić ich aż 1 mln dziennie dzięki samym rezydencjom bez dodatkowego złota z odwiedzania sąsiadów.
Dodatkowo jeszcze nie każdy ma rezydencje na 23 lvl bo nie wszyscy są w ostatnim rozdziale...
Ale o tym to już nikt nie raczył napisać...
 

DeletedUser629

Guest
Panowie dzięki za podpowiedzi ... są bardzo pomocne :) ... pomalutku robię wymiany budynków ... na wszystko teraz potrzebny czas ... w architekcie robię projekt .... a potem tylko ... do dzieła :cool:
... kurdi jednak Polak potrafi :D
Mam nadzieję ... że nie tylko ja skorzystam z tych ... podpowiedzi :)
 

DeletedUser449

Guest
@Osteres
Do zadania "Nasze podatki" można pozyskiwać złoto również z innych źródeł. Dlaczego uważasz, że ktokolwiek mówi o 1 mln narzędzi bez odwiedzania sąsiadów? Jeśli kultura nie pozwala na posiadanie 125% premii, to dostaje się złoto na ratusz - kwota większa niż 200k pozwala na kolejną rundę. Lecz o wiele większym źródłem złota jest właśnie motywacja bractwa i sąsiadów. Każde siedem osób oznacza kolejną rundę zadań - a to są dziesiątki a nawet setki graczy, czyli miliony złota.
Ponadto, czasem złoto zbiera się dłużej niż trzy godziny. Na przykład w czasie szkoły/pracy/snu. Nieraz zbierałem ponad 50k na każdą rezydencję, czyli 4 rezydencje - kolejne okrążenie zadań.
Policz wszystkich swoich sąsiadów (każdych siedmiu to 13k narzędzi), policz produkcję złota w ujęciu dobowym (czyli 3612*24 na rezydencję), dodatkowo przy każdorazowej wizycie w mieście można spodziewać się tych dwóch motywacji na ratusz (a wieczorem są co chwila, więc można czasami sporo rundek zrobić)...
Mało kto potrzebuje 1 mln narzędzi. Sam aktualnie staram się szkolić tyle wojska, na ile pozwalają mi (osłabione) zbrojownie i moja aktywność, dodatkowo cały czas pracują manufaktury, wylęgam z 3k orków dziennie, a mimo to nie muszę motywować niemotywujących sąsiadów by mieć przez cały czas max narzędzi - choć zużycie na oko to jakieś 500k młotków dziennie.
"Nasze podatki" to główne źródło, ale nie jedyne. Turnieje pozwalają zrobić zadania na relikty, zbieranie towarów z manufaktur to zadanie na 4k dóbr, odwzajemnienie motywacji to jakieś 3.1k narzędzi, a przy aktywnym bractwie takich osób powinno być ze dwadzieścia... grosz do grosza i z tego powstają również niemałe kwoty narzędzi.
 

DeletedUser1550

Guest
witam, udalo mi sie zalogowac tutaj, Agafko , witaj kochana , brakowalo mi kontaktu z Toba. Nie jestem zadowolona z kupca, choc tylko czasami korzystalam,ale to czasami bylo znaczace,ze moglam sobie brakujace 100 dokupic surki. I potem za ta sama cene... Witam wszystkich i milego dzionka zycze :)
 

DeletedUser174

Guest
@Kalart och jaki Ty jesteś wspaniały i taki wyjątkowy w tym przechwalaniu swoich umiejętności... przepraszam ale czasami to aż zęby bolą od tego miodu

a ja mam jedno pytanie: czy dla ludzi ze zdrowym podejściem do gry to jeszcze się znajdzie miejsce na tej grze? Bo mi nie pasuje siedzenie i przeklikiwanie zadań w kółko. Nie chcę być niewolnikiem gry. Nie chce być top1. Nie chce miec złota w kazdym turnieju. Nie chcę liczyć zuzycia młotków i przychodzów z redydencji, ani ile odwiedzin mi zaliczy to zadanie, a ile tamto... takiego liczenia to mam w realnym zyciu wystarczająco...

I bedę bardzo zobowiązana jeżeli ktoś mi udzieli odpowiedzi na pytanie po co jest nowy kupiec i/lub jakie sa jego zalety.

Tak, wiem Drago wyjasniła... tylko, że na większą liczbe ofert większy wpływ miałoby pousuwanie martwych kont (tych nieusuwalnych głownie, bo drobnica faktycznie jest regularnie czyszczone) i/lub zwiększenie zasięgu rynku. A o ile wiem to nieaktywny gracz nie wystawia ofert - chyba, ze o czymś nie wiem. A jak ktoś z samowystarczalnym miastem nie wystawiał ofert to raczej zmiana kupca też go do tego nie skłoni. Dlaczego? Bo pewnie nawet nie zauwazy tej zmiany...

To może zamiast referatów jak bardzo się nie znam, jak bardzo nie umiem grać i jakie zabiegi erystyczne stosuję poproszę o wyjasnienie jak krowie na rowie po co? Czy faktycznie muszę wyjaśniać dlaczego teoria o większej ilości ofert jest naciągana?
 

DeletedUser1088

Guest
@kikimora
akurat te porady są dla @agafi99

masz 100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000% racji, niestety nie potrafię Ci wytłumaczyć, dlaczego zmienili kupca i zrobili Ci taką przykrość:(
 

DeletedUser1445

Guest
Nowy kupiec jest po to, zeby ta dyskusja trwala do ..... ...., sami wiecie czego.:p
Przy okazji, niektorzy skorzystali na poradach, bo maja ochote grac dalej. Inni nie, bo i tak nic im sie tu nie podoba.

P.S.
Widzial ktos smoka? nie? to może chociaż smoczkao_O
 

Hassano

Łucznik
I tu wychodzi wiedza teoretyczna a co jest w praktyce to już nikt nie powie.. to tak jak z pracą w Niemczech jak tam jest bosko i każdy do wypłaty tak od serca zawsze w opowieściach dorzuca 500 euro albo i 1000...

A już mówie @Kalart o co chodzi.. To co napisałeś to 100% racji ale w teorii...

Po pierze nie licz doby jako 24h bo nikt normalny nie wstaje w nocy żeby zrobić zadania w głupiej grze..

Po drugie większość ludzi ( żeby nie było powiem na przykładzie mojego bractwa) jak daje premke to leci całą liste w jednym czasie bo wie że na drogi dzień o tej porze będzie mógł wejść na gre i da znowu więc nie pisz że co 3h dajesz kolejnym 7 osobom. Ale to moja obserwacja może ktoś tak robi jak piszesz więc sie nie czepiam.

Po trzecie i chyba najważniejsze!! co 3 godziny nie dość że trzeba mieć możliwość wejścia na gre to jeszcze wolne z dobre 10-15 min żeby pomieszać x razy zadaniami zbierając tylko rzeczy ze swojego miasta czyli surka + młotki z monetami.. Jeżeli chcesz więcej i premiujesz mape to w zależności ile razy masz możliwość zebrania z warsztatów ale czas sie zdecydowanie wydłuża

Ja nie mówię że twoje porady sa złe i błędne ale mówmy o normalnych ludziach którzy są w szkole lub pracy a nie o indywidualnościach które mają dostęp do kompa non stop :)

Również żeby ktoś źle tego nie zrozumiał, oczywiście że gracze aktywni powinni mieć możliwości aby szybciej sie rozwijać i mieć więcej korzyści z poświęconego czasu bo bez sensu by było gdyby ktoś siedział na grze 16-18h na dobe i miał dostać tyle samo co ktoś kto wejdzie 2x dzienne da produkcje i tyle go widzieli :)

Czekam na riposte z Twojej strony :D
 

DeletedUser449

Guest
@hassano
Niestety, moja wiedza w tym przypadku jest czysto praktyczna. Gram tym systemem ponad rok. To ty teoretyzujesz, bo takim systemem najwyraźniej nie grasz - inaczej nie miałbyś takich wątpliwości i nie popełniałbyś takich błędów logicznych.
Po pierze nie licz doby jako 24h bo nikt normalny nie wstaje w nocy żeby zrobić zadania w głupiej grze..
Będę liczył dobę jak 24 godziny, gdyż wspomniałem o dobie w kontekście produkcji złota przez rezydencję. To @Osteres popełnił błąd, licząc ile rezydencje wyprodukują w ciągu trzech godzin i uznając, że musi zrobić takich trzygodzinnych cykli aż siedem dziennie.
Nie trzeba wstawać w nocy by robić zadania, bo maksymalnie rozbudowana rezydencja zapełnia się po 16 godzinach - więc wystarczy robić zadania raz na szesnaście godzin. To dwa razy dziennie, a nie siedem razy dziennie, czyli z koniecznością wstawania po nocy.
Po drugie większość ludzi ( żeby nie było powiem na przykładzie mojego bractwa) jak daje premke to leci całą liste w jednym czasie bo wie że na drogi dzień o tej porze będzie mógł wejść na gre i da znowu więc nie pisz że co 3h dajesz kolejnym 7 osobom.
Skąd pomyślałeś, że w przypadku bractwa daję motywki co trzy godziny? Wystarczy mieć 8 warsztatów, by nie było takiej konieczności. Mam 34 warsztaty, czyli wystarczy na 119 graczy - gdy w bractwie ciągle obowiązuje limit 25 osób... Siedem osób na jedno przeklikanie zadań, a nie siedem osób na jedną wizytę w grze.
Ja nie mówię że twoje porady sa złe i błędne ale mówmy o normalnych ludziach którzy są w szkole lub pracy a nie o indywidualnościach które mają dostęp do kompa non stop :)
Mając wystarczająco dużo warsztatów, wcale nie trzeba robić wszystko w cyklach trzygodzinnych. Wystarczy zrobić rano (przed wyjściem do pracy/szkoły), po południu (po powrocie) i wieczorem. Tyle. To jest normalny cykl normalnego gracza. Można nawet zadowolić się dwoma wizytami w mieście dziennie, jeśli posiada się dużo warsztatów.

Rację masz tylko w jednym punkcie - trzeba mieć te kilkanaście minut trzy razy dziennie. Ale jeśli ktoś nie może poświęcić godzinę grze...
Przeklikiwanie zadań jest nużące i bezmyślne, ale lepsze to niż grać i co chwile zgrzytać zębami bo nie ma nawet na produkcję manufaktur, a budynki kulturowe nie były wymieniane od dwóch epok...

Edit: Jak wspomniałem, mam 34 warsztaty. Pozwala to wykonać 17 pętli na jedną wizytę w grze. Trzy wizyty dziennie oznaczają maksymalnie 663k narzędzi w ciągu doby. Z samego zadania "Nasze podatki", zyski są rzecz jasna zwiększone o inne źródła narzędzi. Oczywiście aż tyle nie potrzebuje, więc często warsztaty są niewykorzystywane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
A ja mam tylko 10 warsztatów.
Za to przewinięcie 5x zadania "nasze podatki" często jest ponad moje siły "mentalne". Zwyczajnie mnie to tak mało pociąga i nuży, że odpuszczam. Przy czym efektem oczywiście jest brak młotków. Owszem, mógłbym napaćkać warsztatów 1 poziomu, jakieś rezydki zburzyć (mam jeszcze budynki z zimowego ewentu w worku), ale... skoro nie chce mi się co 3 godziny 5x obrócić zadania, to 10x tym bardziej mi się nie będzie chciało.
Natomiast co do kasy na 'nasze podatki': ilość rezydek nie stanowi problemu. Motywuję bardzo niewielką część sąsiedztwa, więc kasa na to zadanie swobodnie wpadnie z motywacji sąsiadów. Nawet gdybym miał 2x tyle warsztatów albo i 3x tyle.
Generalnie zauważam, że gra jest (czytasz to, @Dragomira ?) gruntownie niezbalansowana pod względem złota i młotków. Złoto wpada za łatwo. Ratusz się przesypuje za często. Zaś młotków, jeśli się nie męczy człowiek przewijając zadania, brakuje. To chyba powinno zostać poprawione.
 

Hassano

Łucznik
Ferdek nie dawaj głupich pomysłów :p bo oni na pewno nie dołożą młotków tylko zaraz utną ze 2 albo 3x złoto i wtedy dopiero zaczną sie schody :D:D

A co do klikania zadań to mam tak samo :p nawet raz mi sie tego nie chce zrobić a co dopiero nałogowo..
 

DeletedUser449

Guest
Nawet założyłem kilka miesięcy temu temat do dyskusji. Poszedł automatycznie do archiwum z powodu braku odpowiedzi...
Ale co należy robić? Trzeba działać w dwóch wątkach jednocześnie. Należy obniżyć przydatność zadania "nasze podatki", ale jednocześnie podnosząc produkcję warsztatów - zwłaszcza dla 17+ poziomów w ten sposób, by wszystko się równoważyło.
Ale cóż. Klikać zadań się nie chce, dyskutować nad pomysłami się nie chce... Tylko się obrażać od tych, którzy nauczyli się żyć w takiej grze, jaka jest - na to zawsze są chęci.
@hassano
Ciągle się chichram z Twojej wpadki. Sam nie mając żadnej praktycznej wiedzy, teoretyzujesz jak wygląda gra systemem przewijania zadań i wytykasz osobie grającej takim systemem ponad rok, że ma wiedzę tylko teoretyczną... szkoda tylko, że dyskusja z Tobą zawsze właśnie tak wygląda.
Pozostaje mi tylko zacytować:
Czekam na riposte z Twojej strony :D
 

Hassano

Łucznik
Ale chwalisz sie że taki dobry jesteś czy co?? Bo nie rozumiem... Już Ci nie raz nie dwa napisałem że jesteś najlepszy ale chyba jesteś mało dowartościowany w prawdziwym życiu że tak wymuszasz żeby pisali Ci to w grze..
Co mnie obchodzi jak grasz.. ja nie mam zamiaru siedzieć i klikać zadania i wali mnie to jaki ty masz plan na życie.. i akurat jesteś w mniejszości bo każdy kto tylko pisze o młotkach mówi wprost że niema zamiaru klikać zadań bo go to denerwuje.. A ty ciągle wszystkim wciskasz że przecież są zadnia i da sie zdobywać młotki z zadań..
Masz swoją riposte i już sie nie odzywaj bo i tak mi i wielu ludziom nie wmówisz że jest kolorowo bo nie jest..
 

DeletedUser1470

Guest
KALART mamy pytanie: od ktorego poziomu ta machloja z zadaniami jest wykonalna?? tzn policzylam ze faktycznie bardziej oplaca sie postawic pierwszopoziomowe warsztaty i wstwiac na 3h,(duzo wiecej mlotkow) zamiast moich 6 na poziomie 11 . mMialabym 18 na poziomie pierwszym czyli co 3 godz 9 obrotow zadania ale teraz problem: nie ma szans zeby zebrac tyle zlota!!! jestem na poczatku 5 rozdzialu chatki na 15 poziomie sztuk 18 (reszta ludzi z zadymiki) daja co 3 godziny 124980 zlota na 9 obrotoqw zadan potrzebuje 600000 zlota co 3 godziny, z ratusza mam okolo 9k od lapki a sąsiadow okolo 50 moze troszke wiecej plus bractwo. Ale ich mozna klikac tylko raz dziennie wiec zeby zarobic tyle kasy to musialabym miec okolo 80 chatek na 15 poziomie a na to nie mam miejsca. Dlatego pytam od jakiego poziomu to jest wykonalne?

dodam ze jestm aktywna w grze pracuje przy kompie wiec klikanie co 3 godziny lub co 15 min nie stanowi dla mnie problemu

edit: sorki te 600000 zlota to juz po zredukowaniu do 10 warsztatow czyli 5 przewiniec zadania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry