• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.26

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser967

Guest
A coś o nowym kupcu?
A coś o ulepszeniu cudów?
Nic?
:(
 

DeletedUser1445

Guest
A co z zadaniem Gloria magia et Elvaritatis: wyprodukuj 20x Łapacze Dusz, 20x Zwoje Wiedzy Tajemnej, 20x Kryształowe Kolby,
pojawia sie bardzo późno, już mialam wszystko rozbudowane, i teraz musze marnować czas na zbędną mi produkcje.
 

DeletedUser1088

Guest
przechodziłem te same bóle
wszystkie akademie na maxa
teraz mam po ponad 15k kolb łapaczy i zwojów;)
i po co mi one????
 

Hassano

Łucznik
Czy tylko mi sie wydaje że w prowincjach turniejowych już zmienili koszty negocjacji, nawet na pierwszej gwiazdce są już wartości po 2-3k każdego surowca..
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser449

Guest
Raczej tylko ci się wydaje. Podobne koszta były turniej i dwa turnieje temu.
Jako że niemal co turniej wydaje ci się że znowu coś zmienili - zacznij po prostu notować wszystkie koszta negocjacji, z podziałem na rodzaj towarów. Wtedy będziesz posiadał twarde dowody, zamiast gdybania. Przy czym należy pamiętać że np. badanie zaawansowanego zwiadu zwiększa trudność turniejów (ot, taka kara za rozwój).
Skoro już mowa o turnieju - nie podoba mi się co zrobili z walkami automatycznymi. Wbrew zapewnieniom Dragomiry, straty w walce są dużo, dużo większe niż trzy tygodnie temu (gdy było 8 prowincji do podbicia). Kiedyś absolutnie nie miałem problemu z wywalczeniem dwunastu prowincji na cztery gwiazdki - a wojska traciłem tyle, że pomimo tych strat przed rozpoczęciem kolejnego turnieju ilość moich jednostek rosła. Teraz zrobienie 2/3 tego bez negocjacji jest dla mnie niemożliwe - straty są stanowczo zbyt duże.
Jako że jakiekolwiek matematyczne obliczenia spotykają się na tym forum wyłącznie z niezrozumieniem, wyjaśnię to tak:
Gdyby pająka powiększyć stukrotnie, wcale nie mielibyśmy ogromnego, niebezpiecznego pająka, który może mierzyć kilka metrów. Mielibyśmy martwego pająka, który np. udusiłby się, bo istota takich rozmiarów nie może oddychać na sposób pająków tj. przez tchawki i całą powierzchnią ciała.
Tak samo nie można bezmyślnie zwiększać dwukrotnie ilość wojsk u gracza oraz przeciwnika i spodziewać się, że straty będą tylko dwukrotnie większe.
Przy czym choć ilość konfliktów spadła dwukrotnie, to wojska po obu stronach wzrosły bardziej niż dwukrotnie.
Już nie wspomnę o takich drobnostkach, jak to że przegranie jednej walki jest ponad dwukrotnie bardziej bolesne niż w poprzednim systemie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser626

Guest
Aktualizacja celowo zawiera tylko poprawki błędów, aby nie wprowadzać poważniejszych zmian i nie robić zamieszania w trakcie wydarzenia Odrodzenia Feniksa.

Koszty negocjacji się nie zmieniły, natomiast mogą się różnić między poszczególnymi Turniejami ze względu na różnice w odległości od miasta.
U każdego Gracza najbliżej miasta jest 6 różnych prowincji, co oznacza, że 3 pozostałe towary zaczynają się dalej, ale za to 2 towary mają zawsze 2 prowincje blisko miasta na linii północny-zachód i południowy-wschód. Żeby określić, że coś się zmieniło w grze musielibyście porównać np. Turniej Marmuru do innego Turnieju Marmuru u tego samego Gracza.

Kwestię zadania przekażę projektantom gry.
 

Deleted User - 172852

Guest
Co wniosła aktualizacja:
1. Zniknęły mi monety powiewające nad ratuszem. Nie wiem ile ich było, bo przecież nie wyświetlały się prawidłowe ilości.
2. Zniknęły łapki znad kwatery (nie tylko u mnie).

Jeśli coś jeszcze zauważę, na pewno tu zgłoszę.
A tak na marginesie - gdybym wykonywała swoją pracę tak jak informatycy tworzący tę grę, już dawno zasiliłabym rzeszę bezrobotnych. Czy może mi ktoś wyjaśnić, po co wprowadza się poprawki do gry, które tylko tę grę psują? Jaki to ma sens?
 

Christo

Rozbójnik
przechodziłem te same bóle
wszystkie akademie na maxa
teraz mam po ponad 15k kolb łapaczy i zwojów;)
i po co mi one????
A co z zadaniem Gloria magia et Elvaritatis: wyprodukuj 20x Łapacze Dusz, 20x Zwoje Wiedzy Tajemnej, 20x Kryształowe Kolby,
pojawia sie bardzo późno, już mialam wszystko rozbudowane, i teraz musze marnować czas na zbędną mi produkcje.
Też właśnie robię to zadanie. Twórcy kompletnie dali ciała z umiejscowieniem tego zadania :/
 

DeletedUser1088

Guest
z tego co zauważyłem
to nadal kiepsko z motywkami
łapki szare a dostało się kilka godzin wcześniej motywkę:(

a może ta aktualizacja jeszcze się nie odbyła????
bo właściwie po staremu jest;)
 

Mikekun

Rozbójnik
witajcie

Najwyraźniej problem z kupcem poszedł w odstawkę ponieważ widzę teraz poruszenie wśród truniejarzy którzy uważają że to trunieje są najważniejsze. Osobiście mi turniej nie przeszkadza. Szkoda jednakże że prowincja turniejowa nie wlicza się to puli ogólnej postępu. Skoro i tam walczymy w prowincjach, pokonujemy wrogów, to gra powinna takie zachowania również wliczać do postępów w prowincjach.

Życzę udanego dnia
pozdrawiam Mikekun
 

astoN-

Rozbójnik
nadal nic sie nie dzieje w kwestii haxow? za malo ludzi jeszcze odeszlo? juz kazdy perfidnie sie bustuje, zobaczcie turniej na s1, gosciu nie ma zadnej manu, a kupuje wiecej niz ja.... napisal bym czyje to konto, ale post zostanie usuniety, konto jest bustowane surkami, a zdobytymi pw bustowane sa cuda glownego konta, polowa ludzi z top100 juz tak leci gratuluje podejscia do gry, na szczescie gram od pewnego czasu w cos innego i jestem juz bliski konca tutaj...
 

DeletedUser405

Guest
I tak to się zaczyna kręcić. Wnioski są proste. Można się z tym pogodzić w nadziei na zmiany w przyszłości. Można też próbować coś zrobić. Ewentualnie można przestać robić cokolwiek. ;)
W skrajnych przypadkach rekordziści potrafią w Antyczne Cuda zebrać z kilkunastu kont kilka tysięcy punktów wiedzy w ciągu miesiąca. Wydaje się dość "nienaturalne", więc zgłaszasz takiego obsłudze gry. Mija pół roku... Nic się nie zmienia... Hmm... To chyba znaczy, że wszystko jest w porządku.
Liczę również na to, że osoby decydujące o kierunku i kształcie naszej przygody panują nad sytuacją, są jej w pełni świadome i mają pomysł, który niebawem ujawnią i że jest to w ich interesie.
 

DeletedUser967

Guest
Liczę również na to, że osoby decydujące o kierunku i kształcie naszej przygody panują nad sytuacją, są jej w pełni świadome i mają pomysł, który niebawem ujawnią i że jest to w ich interesie.
Zazwyczaj nie jest to w ich interesie, póki konto główne posiadające kilka multi kupuje diamenty oni nic mu nie mogą zrobić. NIC. Taka jest zależność, którą łatwo dostrzec.
 

DeletedUser174

Guest
mam pytanie odnośnie ekranu powitalnego. Teraz mamy event i mały całkiem przyjemną grafikę. Czy po zakończeniu eventu ta naćpana karykatura elfickiej kobiety z krzywymi cyckami i pijackim wyrazem twarzy znowu zacznie mnie straszyć czy jednak możemy liczyć na dobrą (dosłownie dobrą) zmianę?
 

DeletedUser405

Guest
Zazwyczaj nie jest to w ich interesie, póki konto główne posiadające kilka multi kupuje diamenty oni nic mu nie mogą zrobić. NIC. Taka jest zależność, którą łatwo dostrzec.
Nie chciałbym nagle w to uwierzyć. Wliczając straty spowodowane zniechęceniem części graczy takimi działaniami innych graczy logiczna wydawać by się mogła chęć uniknięcia rozwoju podobnych sytuacji. W przeciwnym wypadku to jak powiedzieć: "Zamiast poświęcać więcej czasu albo kolejne pieniądze - wykorzystaj błędy i luki w systemie i obchodź się z tym. Odciążysz nam kieszenie i serwery" ;) Diamenty kupuje wiele osób i przytłaczająca większość z nich gra normalnie. Każdy zawsze może obejrzeć dowolne miasto na różnej przestrzeni czasowej i nie trzeba być geniuszem. Nie tak nieliczni dostrzegają skalę problemu PW "znikąd" i jest on dla nich istotny, ale czy istotny w skali całego projektu? Optyka?
Póki co różne teorie nasuwają się same.
Czasem myślę sobie, że sprawa w dużej mierze leży też gdzie indziej i można ją rozpatrywać w szerszym kontekście. Eskalacja po części dotyka zarówno momentu i celu wprowadzenia Antycznych Cudów jak ich dalszej ewolucji. Pierwotnej idei swobody przekazywania PW kiedy chcemy, komu chcemy, w co chcemy i ile chcemy, wzrostu maksymalnego poziomu rozbudowy, a co za tym idzie wzrostu przeróżnych premii oraz zmiany wprowadzającej Punkty Rankingowe dla tych budynków w stosunku jeden do jeden za każdy PW ulokowany w ukończone poziomy. Ktoś wtedy nie do końca przewidział, co zrodzi popularność tych budynków. M.in. dlatego, że istnieją sposoby przekazywania sobie PW z wielu kont jednocześnie, bez istnienia jakichkolwiek dostrzegalnych powiązań i zależności między nimi poza takimi, że celem tych miasteczek jest przede wszystkim bycie i pompowanie PW głównie w jedno konkretne miejsce. Nie będę przytaczał dokładnych metod, bo nie chcę podsuwać takich pomysłów. Jest niewiadomą jak dokładnie jest to teraz traktowane i jak będzie traktowane kiedyś. Inna rzecz widoczne powiązania, na temat których wszystko powinno być jasne i oczywiste. Może przyszłe zmiany w funkcjonowaniu Antycznych Cudów obejmą w pewnym sensie także wspomniany obszar działalności i chociaż umniejszą jego bezwzględny, bezpośredni wpływ na rozgrywkę. Miło byłoby zobaczyć różnicę w tej kwestii. Trochę jakby w tym kierunku idą najbliższe nowości w bonusach, które będą częściowo zależne od poziomu Cudu, a częściowo od wielkości miasta. Niewiele, ale przy okazji synergii zawsze jakiś krok w kierunku dywersyfikacji. Może jednak coś więcej?
 

DeletedUser80

Guest
W jednej z gier (innego wydawcy żeby było ciekawiej) też występuje problem multikont z którym "nie można" sobie poradzić.
Kilka lat temu pojawiło się bractwo (tam akurat ma to inne określenie a sama nazwę wymyśliłem na potrzeby tego postu) o wdzięcznej nazwie Kapustkowo. Kto był członkiem tego bractwa? Ano Kapustka - założyciel i członkowie - Kapustka1, Kapustka2 i tak bodajże do Kapustka7.
Sprawa pojawiła się na forum bo dość ewidentna.
Jaka była reakcja administracji?
Ano zlikwidowano podgląd członków w bractwie, widać tylko założyciela.
Ale problem pozostał bo tam podobnie jak tu multikonta na niskim poziomie przynoszą wymierne korzyści dla konta głównego.
I porównując obie gry i zachowania obu administracji dochodzę do wniosku, że wcale nie zależy im na usuwaniu tych multikont a cała walka z nimi to taka na niby.
Można tylko spekulować dlaczego.
 

astoN-

Rozbójnik
jezeli nic sie nie zmieni ja z koncem tego miesiaca koncze gre, nie bede sie bil z haxami, po rozmowach na pw wiem ze wiele osob z topki zapowiedzialo to samo, zostana same multikonta i bede sie bic miedzy soba....
 
Status
Zamknięty.
Do góry