• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.26

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

astoN-

Rozbójnik
to chyba cos nowego bo juz dawno w OWH znalazlem cos takiego:

5.4 Każdy Użytkownik może posiadać tylko jedno Konto w jednym świecie Gry (Gry są podzielone na obszary, zwane światami). Na Konto można logować się zarówno poprzez pobraną Aplikację, jak i poprzez stronę www danej Gry. Zarówno w pobranej Aplikacji, jak i na stronie www danej Gry, korzystanie z wielu kont przez jednego Użytkownika (tzw. „multi-accounting”) w jednym świecie Gry jest zabronione i może skutkować natychmiastowym zablokowaniem Użytkownika lub nadzwyczajnym wypowiedzeniem Umowy Licencyjnej. Jakiekolwiek roszczenia Użytkownika są w takim przypadku wykluczone.

podaj mi dokladnie punkt w ktorym jest zezwolenie na multiacc.

co do pushingu to prosze wytlumacz mi w jaki sposob ludzie maja wiekszosc cudow na 20 poziomie nie wrzucajac do nich nawet 1pw??? jestem jednym z najbardziej aktywnych graczy na swiecie w turniejach patrzac na wyniki podawane na forum bety z roznych serwerow, wrzucam w swoje cuda wszystkie pw i nie mam szans sie nawet zblizyc do tego poziomu, ba nie mam nawet 10% tego co maja multiacc, do niektorych cudow to nawet 1 osoba przez miesiac nie zajrzy a tam sie bije po 20 osob nawet jak juz miejsca dawno nie ma.... osoby z 3-4 ery wrzucaja do cudow z 8 ery.... podalem ci pol roku temu 10 nickow te osoby nadal pushuja i nadal sa w 3-4 epoce, bo wszystkie pw laduja w pushowanym koncie.... podaj mi chociaz jeden logiczny argument.

wlasnie przejrzałem moje zgloszenia, w grudniu podalem ponad 10 malych kont pushujace jedno i co sie zminilo? po 4 miesiacach nadal sa w 3 epoce i pushuja ta sama osobe, jak to nie jest pushing to co to jest?
 
Ostatnia edycja:

Elelkal

Rozbójnik
Wszyscy, którzy domagają się stanowczych działań w stosunku do multikont, niestety zapominają o najważniejszej kwestii. Mianowicie, to nie oni są właścicielami tej gry i kont graczy. Istnieje regulamin, którego każdy zgodził się przestrzegać. To czy jego zapisy komuś się podobają czy nie, to inna kwestia. Najważniejsza sprawa to, że posiadanie multikonta trzeba udowodnić. I nieważne, że dziesiątki, setki czy tysiące gracze, mogą widzieć na własne oczy, ze ktoś loguje się na różne konta a potem sobie wrzuca PW do własnych cudów. Jeśli nie ma dowodów, to nie ma złamania regulaminu. A dowodami są chociażby logowanie się z tego samego IP. I choćby ktoś znał osobiście daną osobę i wiedział, że ma kilka kont, to póki tego nie udowodni, to nie można niczego zrobić. Ktoś zapyta dlaczego ? A choćby dlatego, że mogą być osoby, które nie mają pojęcia o grze i wrzucają te setki PW innym osobom w obawie, ze ktoś ich przebije chociaż mogą dużo mniej. Kolejna sytuacja to, ktoś zakłada sobie kolejne konto, żeby wrzucać innej osobie PW, tylko po to, żeby support uznał, że to multi i skasował cud tej osobie. Przez zwykłą zemstę niczemu winna osoba może utracić coś, nad czym pracowała latami. Niezbyt przyjemna sytuacja czyż nie ? Jeśli komuś powyższe sytuacje wydają się abstrakcyjne, to na jego szczęście ma małe doświadczenie w tego typu grach. Problem w tym wszystkim polega na tym, że to multi trudno udowodnić bo osoby w tym obeznane, wiedząc jak odsunąć od siebie podejrzenia, zwłaszcza, że z obecnym rozwojem techonologii jest to dużo łatwiejsze niż kiedyś. Także proponuje dać sobie z tym spokój bo gracze, którzy chcą być w top zawsze będą kombinować a i tak niewiele będzie można im udowodnić. I lepiej albo zignorować ten fakt albo zmienić grę, gdzie takie działania nie mają aż takiej skali. A dyskusja na forum o multi jest bezsensowna bo chyba nikt nie liczy na to, że jakiś gracz przyzna się, że "jedzie" na kilku kontach :D
 

DeletedUser80

Guest
@Christo Multikonta w grze nie są zabronione, a jedynie push, a to można nam zawsze było zgłaszać i te zgłoszenia są sprawdzane, także nic się nie zmienia.
szczena.gif
 

astoN-

Rozbójnik
Wszyscy, którzy domagają się stanowczych działań w stosunku do multikont, niestety zapominają o najważniejszej kwestii. Mianowicie, to nie oni są właścicielami tej gry i kont graczy. Istnieje regulamin, którego każdy zgodził się przestrzegać. To czy jego zapisy komuś się podobają czy nie, to inna kwestia. Najważniejsza sprawa to, że posiadanie multikonta trzeba udowodnić. I nieważne, że dziesiątki, setki czy tysiące gracze, mogą widzieć na własne oczy, ze ktoś loguje się na różne konta a potem sobie wrzuca PW do własnych cudów. Jeśli nie ma dowodów, to nie ma złamania regulaminu. A dowodami są chociażby logowanie się z tego samego IP. I choćby ktoś znał osobiście daną osobę i wiedział, że ma kilka kont, to póki tego nie udowodni, to nie można niczego zrobić. Ktoś zapyta dlaczego ? A choćby dlatego, że mogą być osoby, które nie mają pojęcia o grze i wrzucają te setki PW innym osobom w obawie, ze ktoś ich przebije chociaż mogą dużo mniej. Kolejna sytuacja to, ktoś zakłada sobie kolejne konto, żeby wrzucać innej osobie PW, tylko po to, żeby support uznał, że to multi i skasował cud tej osobie. Przez zwykłą zemstę niczemu winna osoba może utracić coś, nad czym pracowała latami. Niezbyt przyjemna sytuacja czyż nie ? Jeśli komuś powyższe sytuacje wydają się abstrakcyjne, to na jego szczęście ma małe doświadczenie w tego typu grach. Problem w tym wszystkim polega na tym, że to multi trudno udowodnić bo osoby w tym obeznane, wiedząc jak odsunąć od siebie podejrzenia, zwłaszcza, że z obecnym rozwojem techonologii jest to dużo łatwiejsze niż kiedyś. Także proponuje dać sobie z tym spokój bo gracze, którzy chcą być w top zawsze będą kombinować a i tak niewiele będzie można im udowodnić. I lepiej albo zignorować ten fakt albo zmienić grę, gdzie takie działania nie mają aż takiej skali. A dyskusja na forum o multi jest bezsensowna bo chyba nikt nie liczy na to, że jakiś gracz przyzna się, że "jedzie" na kilku kontach :D

owszem zgadzalem sie na regulamin, ten w ktorych multiacc sa zakazane. bylem w supporcie gier bigpointa przez 2 lata wiec wiem troche o wykrywaniu multi i spawdzanie ip ma z tym niewiele wspolnego, srednio rozgarniety gracz w tych czasach wie jak sie skutecznie ukryc za vpnem, opcje sa 2, albo ten support kompletnie nie ma pojecia o swojej robocie co osobicie podejrzewam, sa to poprostu wolontariusze kompletnie nie zwiazani z tematem, albo maja zakaz banowania kogokolwiek wiadomo dlaczego...
 

Deleted User - 172852

Guest
Jestem kompletnym laikiem w tej materii, ale temat bardzo mnie zainteresował od strony technicznej :)
Jako laik mogłabym założyć piętnaście kont z różnym IP, odmiennym ID itd. Jedno u babci, drugie u cioci, trzecie u sąsiada i jeszcze pewnie kilka po bibliotekach miejskich czy wszędzie tam, gdzie jest dostęp do kompa i internetu. I teraz moje pytanie techniczne: jak udowodnić pushing w takiej sytuacji? Bo domniemywam, że obsługa tych kont też odbywałaby się z właściwych komputerów i adresów :)
Tak tylko pytam żeby zaspokoić ciekawość :)
A tak przy okazji - to chyba musi być straszliwie praco i czasochłonne... :)
 

Elelkal

Rozbójnik
astoN- podałem IP jako najprostszy przykład bo w ten sposób nowicjusze zaliczają najczęściej wpadki. Rozwój technologii sprawił, że są coraz lepsze metody ukrywani się, tak jak sam napisałeś, a to też powoduje, że trudniej takie multi wykryć.
Alex35 w takiej sytuacji udowodnienie multi jest po prostu niemożliwe( brak jakikolwiek technicznych powiązań) dlatego też stosuje się prostą zasadę, gdzie multikonto/pushing oznacza, że jedno konto (niekoniecznie słabsze) jest stale wspierane przez inne. Każda gra jest inna, więc stosuje się inne zasady ale zwykle są podobne. Tutaj przykładowo, może to oznaczać, że stale wpływają PW w cuda, ba dalej ktoś wrzuca mimo, ze sam już ma postawione. Ewentualnie, jeśli zostanie wrzucona "x" ilość PW dany poziom albo "x" % poziomu itd. Gdy zostaje przekroczony próg, to są podstawy do uznania jako multi/pushing. Wszelkie pułapy/progi są już zwykle określone ale z oczywistych powodów nie można ich udostępnić graczom (wiadomo, każdy by tylko pilnował aby nie przekroczyć progu). Nie jest to skomplikowane, ani jakoś super czasochłonne, trzeba tylko chcieć, a jak widać po powyższych wpisach, nawet zwykli gracze bez jakikolwiek narzędzi są w stanie zauważyć pewnie niepokojące "sytuacje". Nadal jednak pozostają 2 najważniejsze problemy( o czym pisałeś astoN), jedna to kiedy można mówić o zbiegu okoliczności a kiedy o zamierzonej sytuacji a druga, to co zrobić kiedy już zostanie wykryta taka sytuacja. A chyba każdy gracz zdaje sobie sprawę, jaki jest jeden z celów istnienia gier, i do czego może doprowadzić nadmierna nadgorliwość ;)
 

DeletedUser967

Guest
Przepis na bezkarny pushing właśnie został dokładnie opisany :) geniusze złaaaa :p
 

DeletedUser580

Guest
@Christo Multikonta w grze nie są zabronione, a jedynie push, a to można nam zawsze było zgłaszać i te zgłoszenia są sprawdzane, także nic się nie zmienia.
@Dragomira , a mogłabyś zdefiniować czym jest "push"?
Tak dla pewności, żebyśmy wszyscy wiedzieli o czym rozmawiamy i za co faktycznie są KARY. :)
Całkiem ciekawi mnie też ile rozdajecie tych kar... Widać obracam się tylko w uczciwych kręgach, bo nigdy nie słyszałam o żadnym banie w Elvenarze. ;)
 

DeletedUser1088

Guest
Ja również
ale raz dostałem upomnienie ;)
w plemsach za kłótnie z adminem po pijaku miałem 7 dniowego banana, więc mogłem spokojnie na urlop pojechać;););)
 

Elelkal

Rozbójnik
Faktycznie w Zasadach Gry jest zdefiniowany push
Posiadanie konta pushującego jest złamaniem zasad gry. Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy.
I tyle powinno wystarczyć, może nie jest to zbyt precyzyjnie określone, co jest pushem a co jeszcze nie. Ale tak jak pisałem, gdyby zostały podane dokładnie wartości, to tylko spowodowałoby dodatkowe próby nadużyć. Ostatnie słowo ma w tej kwestii support.

A tak z ciekawości, kiedy zostanie zlikwidowany poniższy zapis ? :D
Zabroniony jest tworzenie ofert handlu w jakiejkolwiek formie (np. zasobami, punktami wiedzy itp.) pomiędzy różnymi światami.

W jednej z gier Inno jakiś czas temu powyższe działanie było zabronione (był to push) a teraz jest to całkowicie legalne. I patrząc na to co się teraz tam dzieje, to można dojść do wnioski, że posiadanie multi jest "przestarzałe" bo po co kombinować z kontami i jeszcze zaliczyć wpadkę, skoro jest dużo łatwiejsza metoda i to zgodna z regulaminem a efekt jest taki sam. Zastanawiam się czy także Elvenar będzie zmierzać w tę stronę.
 

DeletedUser626

Guest
Multikonta na większości gier są zakazane ze względu na to, do czego mogą być użyte. Sam fakt posiadania drugiego konta tak naprawdę dla gier ma szkodliwość marginalną, o ile nie zerową, dopóki Gracz za jego pomocą nie łamie kolejnych zasad. Ponieważ w przypadku Elvenaru jedynym możliwym poważnym nadużyciem multikonta jest push, który posiada oddzielną zasadę i może zaistnieć i tak bez multikonta, same multikonta zakazane nie są. Owszem OWH InnoGames zawierają wzmiankę o multikontach i teoretycznie są ponad zasadami gry, co daje nam prawo do blokowania kont za multi, Elvenar jednak jako projekt z tego prawa nie korzysta i nie ma planów zmian w tej kwestii. Nawet jeśli kiedyś podejście do tematu multi się zmieni, to nie praktykuje się w InnoGames karania "wstecz".

Wracając natomiast do tematu pushu, posiadanie lub nie multikonta o niczym nie przesądza. Tak samo pushować można z multi jak i bez. Jak zacytował i wspomniał @Elelkal "Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy." i na tym definicja musi się zakończyć, ponieważ jeśli ktokolwiek podałby np. próg 200 PW na Cud, to każdy pushujący wrzucałby 199. Nikt, kto gra uczciwie nie musi się obawiać blokady. I nikomu, kto szuka furtki w zasadach jej nie podam.

I w tym miejscu kończę temat pushu z mojej strony, jeśli ktoś ma pytania/zgłoszenia - zapraszam do supportu.
 

DeletedUser37

Guest
Cześć :)

Dawno mnie tu nie było.
Hmm...
I nikomu, kto szuka furtki w zasadach jej nie podam.
Czy aby na pewno?
same multikonta zakazane nie są. Owszem OWH InnoGames zawierają wzmiankę o multikontach i teoretycznie są ponad zasadami gry, co daje nam prawo do blokowania kont za multi, Elvenar jednak jako projekt z tego prawa nie korzysta i nie ma planów zmian w tej kwestii.
Czyli, od dziś można utworzyć kilka/naście kont i sobie lądować PW w cuda czy tam przesyłać towary. Bo można i nikt z tym nic nie zrobi.

Zrobiłem screenshota Twojej wypowiedzi, w razie czego, jakby komuś zablokowali konto za push czy coś, to proszę o PW to podeślę ;)
Nomak
 

DeletedUser580

Guest
Posiadanie konta pushującego jest złamaniem zasad gry. Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy.
Absurd. Z tego wynika, że umawianie się w bractwach na wymianki PW (żeby zdobyć konkretne runy), wystawianie sobie ofek do zadań (żeby zdobyć młotki, rozwiązać zadania eventowe) jest pushem. ;) Do tego multikonta to nie problem, a że regulamin to co tam.. Pal go sześć.

@Dragomira , skoro już nie masz ochoty z nami dyskutować o pushu, w porządku. :) Mam inne pytanie: czy są jeszcze jakieś punkty w regulaminie, które możemy sobie ignorować, mimo że tam są?
 

DeletedUser626

Guest
@Nomak, mówisz o 2 różnych zasadach, proszę uważaj, by nie wprowadzić kogoś w błąd. Konta tworzyć możecie, ładować PW już nie.

@ag123 Nie ma ani jednego. Mulitkonta nie są wspomniane nigdzie w zasadach Elvenaru, są jedynie wspomniane w OWH, które są ogólnym, prawnym zapisem dla wszystkich gier InnoGames i obowiązują, gdy gra nie ma jeszcze własnych zasad.
 

Hassano

Łucznik
@Nomak, mówisz o 2 różnych zasadach, proszę uważaj, by nie wprowadzić kogoś w błąd. Konta tworzyć możecie, ładować PW już nie.

@ag123 Nie ma ani jednego. Mulitkonta nie są wspomniane nigdzie w zasadach Elvenaru, są jedynie wspomniane w OWH, które są ogólnym, prawnym zapisem dla wszystkich gier InnoGames i obowiązują, gdy gra nie ma jeszcze własnych zasad.

Co za bzdura.. To tak jakbyś w filli miała regulamin zabraniający palenia papierosów, ale główna siedziba firmy pozwala na to w regulaminie.. I co myślisz że nie wywalą Cie z roboty za palenie w filli skoro regulamin tego zabrania?? Jak mogą być dwa różne regulaminy do tego samego?? Ta gra na pewno jest Niemiecka bo zalatuje Polską jak cholera
 

Christo

Rozbójnik
Mam wrażenie, że uczestniczę w kabarecie.

Absurd. Z tego wynika, że umawianie się w bractwach na wymianki PW (żeby zdobyć konkretne runy), wystawianie sobie ofek do zadań (żeby zdobyć młotki, rozwiązać zadania eventowe) jest pushem. ;) Do tego multikonta to nie problem, a że regulamin to co tam.. Pal go sześć.
@ag123 , dobrze powiedziane :)

Dla administracji pojęcie Fairplay jest pojęciem obcym :). To jest tak przykre, że aż szkoda o tym pisać.

Moja opinia na temat administracji drastycznie spadła w dół.
 

Deleted User - 172852

Guest
Tak sobie czytam i czytam... "Push to regularna przesyłka różnego rodzaju elementów gry (np. zasoby, punkty wiedzy) z jednego konta na następne konto, nawet jeżeli konta należą do różnych Graczy." I właśnie w tym miejscu mam kłopocik, bo gram uczciwie i nie mam wpływu na to czy jakiś gracz przesyła mi PW do cudów w sposób regularny. Z oczywistych względów nie będę tu nikogo konkretnego wymieniać. Natomiast mam regularne wpływy od kogoś z kim nie mam żadnych związków poza grą. Zwyczajny sąsiad, który (nie wiedzieć czemu) pakuje mi pokaźne ilości PW w cuda. Sam żadnego z cudów nie posiada.
Teraz po tej rozległej dyskusji na temat pushingu zaczynam mieć poważne obawy, że zostanę o to posądzona.
Niech mnie ktoś przytuli... :(
 

Hassano

Łucznik
Choć @Alex35 wszystko będzie dobrze to na pewno da sie jakoś logicznie wytłumaczyć :D:D:D:D prawda jest taka że nie rozumiem czemu ludzie sie wogóle czepiają o takie rzeczy.. W czym macie problem?? załóżcie sobie kolejne konto/konta i róbcie to samo.. A nie chce sie?? a to już jest problem, bo każdy by wszystko chciał ale najlepiej nic nie robić a tak sie nieda.. Przed chwilą przeczytałem inny wątek gdzie gracz oskarża drugiego że wchodzi w jego cuda daje 1 pw a zgarnia 10 i gość jest wielce oburzony nieuczciwością.. Ale debil nie pomyśli że aby tak robić to trzeba poświęcić mase czasu na poszukanie takowych cudów i jeszcze mieć odrobine szczęścia żeby je dostać bo może nas ktoś wyprzedzić..
 
Status
Zamknięty.
Do góry