• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.26

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1213

Guest
Mam kilka pytań. Może naiwnych, ale mam nieodparte wrażenie, że zasady gry i procedury powiązane z ich przestrzeganiem są w omawianym obszarze zupełnie niejasne. Nie założyłem drugiego konta w Elvenar, nie logowałem się na konta innych graczy (tutaj regulamin jasno precyzuje zakaz przekazywania danych dostępowych). Nie potrafię grać na różnych serwerach, zajmuje to zbyt dużo czasu. Gram uczciwie nie w obawie przed banem ale z tych samych powodów, dla których nie ściągałem w szkole.

Pytanie 1:
Skoro multikonta nie są zakazane... Proszę o wskazanie powodu/powodów, dla których gracz X miałby zakładać kolejne konta w tym samym świecie. Gdzieś wyczytałem na forum, że ktoś tam założył drugie konto ponieważ chciał sprawdzić jak gra się drugą rasą. Moim zdaniem to jedyny logiczny argument. Innym argumentem mogłoby być "ogarnianie" różnych kont z tej samej sieci przez rodzeństwo czy jakieś osoby dzielące łącze. Myślę jednak, że to sytuacje sporadyczne i powinny być zgłaszane.

Pytanie 2:
Zakładam, że multikonta, jeżeli istnieją, są monitorowane. Czy tylko te, które skupione są wokół jednego IP? Co z innymi przypadkami pushingu, które widać gołym okiem (przykładowo ktoś przekazuje więcej pw w czyjś/swój cud niż może wynosić potencjalna nagroda*)? Czy są monitorowane jedynie w przypadku zgłoszenia, czy z "urzędu"?

Pytanie 3:
Czy dla każdego z graczy pamiętany jest bilans wydanych i otrzymanych od "innych" pw? Moim zdaniem takie rozwiązanie załatwiłoby sprawę. Wystarczyłoby wprowadzić rozsądne limity w ramach bilansowania wydatków/przychodów pw i na ich podstawie blokować pushingowe zapędy nieuczciwych graczy. Nie trafia do mnie przytaczana wielokrotnie sytuacja, w której tajemniczy sąsiad przekazuje zupełnie bezinteresownie komuś regularnie "sporą" liczbę pw. Z drugiej strony regularne przekazywanie pw np. w ramach bractw z zerowym bilansem w moim odczuciu nieuczciwe nie jest, ale to kwestia dyskusji.

Pytanie4:
Parę razy wyczytywałem w wypowiedziach administracji/supportu, że w stosunku do osób nieuczciwych są wyciągane konsekwencje. Pamiętam taką wypowiedź, której sens brzmiał mniej więcej tak: "to, że tego nie widać, nie znaczy, że nic nie robimy w tym zakresie". Dlaczego takie przypadki nie są jawne? W niektórych znanych mi grach gracze karani są opatrywani na mapie świata metaforycznymi ikonkami niosącymi informacje o zablokowaniu konta, lub innych karach czasowych np. gracz, który zaadresował wulgarną w treści wypowiedź - ikonką milczenia. Brak upublicznienia "efektów" działań w zakresie czuwania nad przestrzeganiem regulaminu dla większości jest sygnałem, że takie działania nie mają jednak miejsca.


* analogicznie możnaby przytoczyć np. sytuację nieuczciwego handlu jednak jest to znacznie trudniejsze do zdefiniowania, nietrudno jednak sobie wyobrazić sytuacje, w których ktoś sprzedaje sobie za bezcen surowce z innych kont.
 

Deleted User - 172852

Guest
Nie przytaczamy nicków "darczyńców", bo jest to zabronione na forum. Ale jeśli to będzie konieczne, to podzielę się tą wiedzą z administracją.
Dziś z ciekawości zrobiłam rajd po mapie i okazuje się, że nie tylko ja jestem w taki sposób zasilana przez tę samą osobę. Nie rozumiem działań, w których "dar" poważnie przekracza otrzymywaną w zamian nagrodę.
A z drugiej strony - całkiem to miłe, że ktoś rozbudowuje mi budynek i skraca czas oczekiwania na wyższy level :)
 

DeletedUser1088

Guest
cicho bo się wyda;)
widziałem w swoich cudach jego ingerencję, ale co to za gra???
to tylko kaprys małego dziecka, któremu znudziła się zabawka, ale koledze/koleżance jej nie da;)
 

DeletedUser174

Guest
A co z zadaniem Gloria magia et Elvaritatis: wyprodukuj 20x Łapacze Dusz, 20x Zwoje Wiedzy Tajemnej, 20x Kryształowe Kolby,
pojawia sie bardzo późno, już mialam wszystko rozbudowane, i teraz musze marnować czas na zbędną mi produkcje.

@Dragomira wspominałaś o "przekazaniu uwag projektantom". Czy coś wiadomo? Bo właśnie stoję u wrót tego zadania i nie wiem czy zacisnąć zęby i zrobić, czy może warto poczekać do następnej aktualki, bo w magiczny sposób zadanie zniknie?... marzenia dobra rzecz:rolleyes:
 

Elelkal

Rozbójnik
@hassano Zawsze mogą być 2 regulaminy( jeden ogólny) drugi dla konkretnej gry itp. i jest to całkowicie normalne. Zacznijmy od tego, że multikonto to nic innego jak posiadanie więcej jak 1 konta i nic więcej. Gdyby zakazać multikont odgórnie oznaczałoby to, że na 1 komputerze czy IP nie może grać kilka osób ( np. członkowie rodziny). A to oznacza mniejszą liczbę graczy a nawet mniejsze zyski z potencjalnego kupna waluty premium. A tego nikt by nie chciał. Dlatego nie zakazuje się multikont, ewentualnie wprowadza się pojęcie "dzielenia łącza" itp. Jeśli gracze nie przesyłają sobie towarów, nie wpłacają PW itd. to dlaczego zabraniać im grania skoro niczym się nie różnią od innych graczy. Oczywiście nigdy nie wiadomo czy mamy do czynienia z różnymi osobami czy to ten sam gracz dlatego w przypadku nadużyć są karani. Czasami wprowadza się systemowe blokady mające przeciwdziałać takim zachowaniom, jak blokady na wysyłanie surowców czy wpłacanie punktów w cuda itp. (chociażby w FoE jest wprowadzony taki system).
A dlaczego ludzie się czepiają tych multikont ? Bo najczęściej niestety są to konta tego samego gracza i dzięki nim zdobywa nieuczciwą przewagę. Elvenar różni się od innych gier, że tutaj gracze mogą rywalizować wyłącznie miejscem w rankingu punktowym i niczym więcej. Zarówno multikonta jak i push jest są nieistniejącym problemem dla osób, które nie dbają o ranking. Gracze nie mogą siebie atakować, więc też nie ma cudów zwiększających atak itp. nie ma żadnej wojen gildii o tereny itp. Nie ma też żadnego rankingu cudów poza tym punktowym. Więc póki gracz nie odwiedzi innego gracza, to nawet nie odczuje, tego że ktoś ma pushowane cuda bo w żaden sposób nie wpływają na pozostałych.

@smartknight co do pytań
1. Sam sobie właśnie odpowiedziałeś, multikonta nie są zabronione, dzięki czemu inni członkowie rodziny mogą grać razem z Tobą. A inne powody, jest ich mnóstwo, chociażby ten z rasą albo komuś nick nie odpowiadał albo sobie "nagrabił" i chce zacząć od nowa z czystym kontem.

2. Tu za bardzo Ci nie odpowiem. Wszelkie wysyłanie zgłoszeń na pewno ułatwia zadania.

3. To akurat nie jest takie proste. Każdy przypadek musi być indywidualnie rozpatrywany, żeby nie doszło do ukarania niewłaściwej osoby. Prosty przykład. Gracz A wpłacał przez miesiąc 500PW do cudu gracza B, po tym czasie postawił własny i więcej już nie wpłacał żadnych PW do tego gracza. Druga sytuacja. Gracz C wpłaca co miesiąc do cudu gracza D 100PW, sytuacja trwa prawie rok, gracz może postawić cud ale tego nie robi tylko nadal wpłaca. Jak widać w 1 przykładzie gracz wrzucał dużo pw ale przestał, drugi wrzuca mało ale robi to stale, nawet gdy nie musi. I właśnie w tym drugim przypadku to najpewniej jest multikonto tego samego gracza służące do pushowania.

4. To zależy od polityki firmy. Tutaj jest taka, że takich informacji nie podaje się.
 

DeletedUser626

Guest
@kikimora W tej chwili mogę jedynie powiedzieć, że nie ma tego zadania na liście zmian, ale dopiero po świętach będę mogła złapać kogoś, kto wie czy w ogóle zmieniane będzie lub kiedy.

Co do pytań o tzw. pręgierz, InnoGames nigdy nie stosowało kar w postaci publicznego piętnowania osób łamiących zasady i nie zostanie to wprowadzone również na Elvenarze, tym bardziej, że nasza gra jest wyjątkowo pozbawiona agresji, z niewielkim odsetkiem kont łamiących zasady w porównaniu do np. Plemion czy FoE.

Wiem, że chcielibyście znać jak najwięcej szczegółów, ale nie mogę podać dokładnego przepisu na sprawdzenie pushu, bo to byłby jednocześnie przepis na ominięcie zasad. Natomiast każde niedomówienie z mojej strony zaowocuje milionem pytań i podejrzeń, że ktoś może się niesłusznie załapać. Powiem więc tak: Jeśli jakimś cudem zostanie zablokowane uczciwe konto, co na Elvenarze się jeszcze nie zdarzyło, to można się odwołać do mnie, a ja to sprawdzę - jeśli faktycznie zaszła pomyłka, przeproszę i odblokuję.

I się powtórzę, mimo wszystko:
Nikt, kto gra uczciwie nie musi się obawiać blokady. I nikomu, kto szuka furtki w zasadach jej nie podam.
 

DeletedUser110

Guest
Dziś z ciekawości zrobiłam rajd po mapie i okazuje się, że nie tylko ja jestem w taki sposób zasilana przez tę samą osobę. Nie rozumiem działań, w których "dar" poważnie przekracza otrzymywaną w zamian nagrodę.
Ja to mogę zrozumieć: gracz ma zablokowane drzewko i nie ma żadnego Cudu w który mógłby wrzucać punkty. Punkty te i tak by przepadły. Więc woli wrzucić komuś innemu, być może licząc na odpowiednią runę. Dobijając więcej PW przyspiesza czas oczekiwania na pożądaną runę.
 

DeletedUser1530

Guest
no to mam pytanie
co jeśli mamy w bractwie system do badania cudów i regularnie współtowarzysze wrzucają pw w moje cuda i także ja regularnie im wrzucam
czy to czasem nie jest push?
 
Status
Zamknięty.
Do góry