• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

Bigorek

Wędrowiec
Nie wiem, dlaczego uważasz to za karę. Jak dla mnie to taki mały bonus. Może dobrze by było sobie najpierw przeliczyć ilości?
Np. u mnie - Latarnia 6 poziom, prawie 300 prowincji daje mi 169 towarów na pomoc. Odwiedzenie członków Bractwa + wszystkich sąsiadów daje mi niemal 33k, ze skrzynek dostanę dodatkowe 5k. To mniej niż 1/6 zbioru.
Dla słabiej rozwiniętych graczy* (szczególnie tych bez bractwa) bonus będzie miał większą wartość, bo mają mniej sąsiadów, ale i tak nie będzie to tyle samo, ile zebraliby odwiedzając wszystkich. Chyba że ktoś ma postawiony cud przy odkrytych tylko 30 sąsiadach, ale w takim razie nie wiem, gdzie znajduje miejsce na wszystko bez ekspansji.

Mało kto odwiedza wszystkich sąsiadów, bo im więcej ich na mapie, tym bardziej to czasochłonne, szczególnie od ostatniej "optymalizacji". Na razie z mapy motywować się nie da pomimo pomysłów graczy (chyba że korzysta się z aplikacji na androida, ale to też jeszcze nie jest do końca to), więc ci, którzy nie mają czasu na odwiedzanie wszystkich, mogą się cieszyć tym małym zadośćuczynieniem za poniekąd stracone przez to towary.

*Ten Cud i tak można postawić dopiero od wejścia w krasnoludy.
poprosze o zwrot 6495 pw, postawie sobie inny cud, bo ten jest juz nieoplacalny
pytanie jaką masz gwarancję , że za chwilę w ten sposób nie zostanie potraktowany kolejny cud ?. Nie rozumiem jak można zmieniać funkcjonalność budynków w trakcie gry, połowa bractwa już chce rezygnować z gry , co aktualizacja jest więcej takich "wkurzonych"
 

Bigorek

Wędrowiec
To nie tak, ja na pewno nie będę "karać" swoich sąsiadów, wczoraj dałam motywki wszystkim (nie tylko tym, którzy mnie również motywują) - całej mapie i to nie o to motywowanie chodzi. Raczej o podejście IG do graczy i to do tych najbardziej aktywnych.
1. Karanie za aktywność - aktualizacja dała "po kościach" właśnie tej najbardziej aktywnej grupie, co jest absolutną "nowością" w grach tego typu !!! (daruję sobie określenia, które chciałam dodać do tej "nowości" - wykształconym i poważnym ludziom nie wypada takich używać)
2. "Mydlenie oczu" - to najbardziej delikatne określenie na te bzdurne tłumaczenia, którymi zostaliśmy nakarmieni !!! (od informacji, że na zmianie straci mniej niż 1% graczy począwszy - chociaż pojawiło się tu kilka prób wytłumaczenia skąd się wziął ten 1%), a później ... sami wiecie
3. Udowodnienie, że Forum to właściwie miejsce jedynie na wylanie frustracji, bo żadne merytoryczne treści, które mogłyby tą grę uprzyjemnić i poprawić jej grywalność właściwie nigdy nie zostały uwzględnione - jesteśmy bo jesteśmy, możemy sobie jedynie pogadać i tyle - nic z tego dalej nie wyniknie !!!
4. Całkowity brak szacunku do nas grających - jesteśmy tylko potrzebni do "wykazania w statystykach" jak popularna (to akurat prawda) i uwielbiana (tu jest coraz gorzej) jest gra Elvenar oraz oczywiście dla diamentów - co i rusz kuszą nas "niesamowitymi" pseudopromocjami - byle tylko wyrwać trochę kasy !!!

Dlatego pojawiło się tyle "zapowiedzi" odejścia stąd, ja również tego nie wykluczam, chociaż wcale tego tak naprawdę nie chcę ! Bardzo lubię bractwa, w których gram, ale jeśli pojawiłaby się na rynku gra tego typu, ale oczywiście nie !!!!!!! IG, a jeśli jeszcze udałoby mi się namówić przynajmniej trochę osób z którymi gram na wspólne przejście i w konsekwencji wspólną grę - to na pewno bym to zrobiła !!!
Chyba, ze IG przemyśli swoje postępowanie względem graczy i zobaczę to w czynie, ale niestety coraz mniej w to wierzę !!!
Dokładnie , napisałaś słowa , które u mnie w bractwach już padły . Okazuje się , że większość myśli w ten sposób , a maluszki , które dopiero zaczynają szybko się wyczulą na tego typu aktualizacje i też będą szukać innej gry.
 

DeletedUser1988

Guest
Dokładnie jedna skrzynia będzie dawała 10x tyle co aktualnie jedna motywka. Skrzynie są 3, więc po 3 odwiedzinach z bonusem (skarbem) macie 30-krotność obecnych motywek w towarach. Większość Graczy wykonuje 5-10 motywek dziennie, Ci aktywniejsi i w dużych Bractwach dobijają do 24 bo tyle ma Bractwo poza nimi samymi, bardzo niewielu Graczy (poniżej 1%) dobija lub przekracza 30 kliknięć motywacji dziennie, bo to już oznacza regularne klikanie pełnego Bractwa + mapy. Więc uprzedzając pytanie, tak, dla tych tych ostatnich wartość Cudu może spaść.
Dlaczego taka zmiana została wprowadzona? Właśnie ze względu na aktywność ponad 99% Graczy, która powoduje, że potencjalnie dobry Antyczny Cud nie jest przez nich wykorzystywany i nie daje im dużych korzyści, mimo całkiem dobrych statystyk.
Dragomiro, co Ty w ogóle bredzisz. IG, zmieniając zasady w taki sposób, okrada graczy aktywnych. Doprowadziliście do tego, że cudki (Dzwonnica, Latarnia) są już niemal bez wartości, dużym i aktywnym graczom ukradliście nawet do 90% profitu z cudków i motywek sąsiadów. Ludzie rozbudowywali cudki, pakując setki pw, i po co???! Żeby doświadczyć potem złodziejskich praktyk IG. Zamordowaliście ideę sąsiedzkich motywek, bo teraz ludzie (i elfy) ograniczą się do motywowania jedynie swojego bractwa, bo motywowanie innych nie będzie już miało większego sensu. W dłuższej perspektywie czasu doprowadzicie do spowolnienia rozwoju tych 99% graczy, którymi się zasłaniasz. Wasze tłumaczenia są papką dla naiwnych. Prawda jest taka, że chcecie powstrzymać rozwój aktywnych i większych graczy, bo pewnie bardziej opłaca wam się to marketingowo i finansowo. Ponadto kończy się wam zapewne już pomysł na grę (na dalszy rozwój gry) - pod presją szybkiego rozwoju największych graczy, więc postanowiliście ich spowolnić. Wiem, że nie za wiele możesz, jesteś tylko zwykłym modem, i Twoim zadaniem jest obrona nawet najgłupszych pomysłów IG. Wielu odechciewa się grać, mi także. Nigdy nie kupiłem nawet diamentu w tej grze - dlatego że nie jest to produkt doskonały, często coś nawala, gra ma wiele niedoróbek (np. w trybie walki w turniejach na planszy heksagramowej czasami nie widać własnych jednostek lub wrogich - są tylko liczby, znika też siatka heksagramowa, ikonki jednostek w koszarach - przy info o jednostce - są niedopracowane), a jak wiadomo za towar z defektami nie powinno się przepłacać, ani nawet płacić. Przyczyniacie się do rosnącego zniechęcenia graczy i powodujecie, że łatwo - bez żalu czy sentymentu - będzie się ewentualnie rozstać.
 

DeletedUser1493

Guest
Witam u mnie w bractwie tez się skarżą że są stratni w imieniu wszystkich graczy zwracam się z prośbą o poprawienie systemu albo niech wróci tak jak było przed aktualizacją albo do każdej motywki pomocy sąsiedzkiej dajcie skrzynkę inaczej gra straci sens lepiej by było gdybyście stworzyli listę sąsiadów w pasku na dole lub z boku tych w bractwie oraz tych odkrytych to by ułatwiło szybsze odwiedzanie sąsiadów bo im bardziej się odkrywa porowincję tym dalej przez to faktycznie czas odwiedzin dochodzi do kilku nawet godzin w zależności kto jaki ma poziom i ile prowincji oraz przydał by się czat nie tylko braterski ale i ogólny dla wszystkich graczy Elvenaru.. Pomału zaczynam myśleć o rezygnacji z gry bo co aktualizacja to gorzej najpierw kupca zepsuliście teraz pomoc sąsiedzką Kryształową latarnię morską popsuliście to chyba nam graczoma się lżej grać a nie wam administracji ma być lżej w odczytywaniu statystyk lepiej się zajmijcie osobami które nie grają wprowadzcie sobie system który będzie wam wyświetlał czy dany gracz wchodzi na gre czy nie i jeżeli powyzej 30 dni nie zalogował się ani razu to byście usuwali takie konta bo jest mnustwo graczy któży wogóle nie grają. Zróbcie coś z tym administracjo bo tak się nie da dłużej grac ciągle coś ciągle jakieś błędy ludzie w grze zaczynają się denerwować sporo osób już zrezygnowało z gry i to z bardzo wysokim poziomem porezygnowali z gry.. :(
 

DeletedUser875

Guest
cyt
  • Od teraz, Antyczne Cuda "Wielka Dzwonnica" i "Kryształowa Latarnia" dadzą Wam większe nagrody przy udzielaniu Pomocy Sąsiedzkiej.
  • Nagrody te będą dodawane automatycznie, gdy znajdziecie skrzynię pomocy sąsiedzkiej i otworzycie ją.
ciekawe to ulepszenie tylko nie wiem gdzie tu zysk jak mam latarnie na 22 levelu dostanę tylko odrobinę tego co zbierałem do tej pory wszystko dąży do tego żeby w końcu pożegnać się z tą grą
 

DeletedUser2446

Guest
Super czyli ten 1% graczy dostanie mocno w kość. Współczuję wszystkim tym, którzy władowali po parę setek PW w rozbudowę Dzwonnicy/Latarni.

Tylko nie rozumiem dlaczego aktywność tego 1% graczy jest karana przez IG? Wynika z tego, że po prostu najlepiej w ogóle przestać pomagać sąsiadom, ogarnąć tylko bractwo i finito. Jak ktoś rozumie politykę IG, to będę wdzięczna za wyjaśnienia, bo ja nie rozumiem.
---
Zapraszamy do dyskusji o nadchodzącej aktualizacji 1.39
Nie wiem jaki Geniusz wymyslil zmiane na Wielkiej Dzwonnicy ale to sa jakies jaja . W obecnej chwili ten cud jest calkowicie nie oplacalny. Nie interesuje mnie 1% graczy ktorzy nie motywuja lub motywauja malo . Ja na tej zmianie stracilem ochote do jakiejkolwiek motywacji innych. Bedzie lepiej jak wroci to poprzedniego stanu.
 

DeletedUser68

Guest
Ja również pierwszy raz spotykam się w grach z karaniem za aktywną grę i takim traktowaniem graczy. Jesteśmy ludźmi dorosłymi, myślącymi i na bajeczki którymi próbuje nas karmić IG nie damy się nabrać. A może IG wychodzi z założenia że jeśli zdecydowaliśmy się tutaj grać, to coś z nami nie tak, i tak właśnie nas traktuje. To że twórców gra przerosła nie jest naszą winą, to że nie potrafią zapewnić ciągłości gry również i ratowanie firmy przez takie zamiany jak tutaj mamy jest niczym innym jak zwykłym okradaniem nas i to już nie pierwszy raz. Czas to pieniądz i właśnie z niego zostałam okradziona, kto odda mi mój czas który włożyłam w wybudowanie i rozbudowanie latarni. Zdecydowałam się na jej postawienie znając jej parametry takie, jakie sobie gra wymyśliła i je zaakceptowałam, jak można teraz kiedy już ją postawiłam, zainwestowałam w nią, zmieniać jej parametry i to na tak wielką niekorzyść / oczywiście moją / Jeśli twórcy chcą zmieniać jej parametry to niech zmieniają, ale dla tych którzy jej jeszcze nie mają i mają możliwość podjęcia decyzji, czy jest ona dla nich opłacalna czy nie.
Idąc takim tokiem rozumowania i odpowiedzią na prośbę o podanie prawdziwej przyczyny takiej zmiany wartości cudu to powinnam dostać zwrot moich pieniędzy, bo zainwestowałam w grę ja, a nie wszyscy gracze i ponieważ 1 % zainwestował a ja w nim się właśnie znajduję to poproszę o "zrównoważenie wartości gry dla wszystkich graczy " a co za tym idzie całościowy zwrot włożonych pieniędzy wszystkim grającym, bo przecież mamy się zrównać z 99 % graczy.
Za niecały miesiąc wychodzi nowa gra, bardzo podobna do tej i myślę że większość graczy tam zawita żeby ja poznać i co jak okaże się że tam słucha się co gracz ma do powiedzenia i traktuje się go tak jak powinno ? Taka jest prawda że gry funkcjonują tylko wtedy kiedy mają graczy i to tych dobrych graczy, a jak o nich nie dbają to szybko znajdują sobie nową grę i gra pada, takie to już są zasady rynku, ale chyba IG kieruje się innymi :))
 

DeletedUser1447

Guest
U mnie może nie wysoko, bo 7 poziom Kryształowej latarni, ale właśnie ze względu na dodatkowe surowce z pomocy sąsiedzkiej rozbudowywałem ją "sukcesywnie" , gdyby nie owy bonus w tej "małej postaci" rozbudowywałbym zupełnie inny cud.


Czy istnieje możliwość wyburzenia mojej kryształowej latarni oraz zwrócenia mi PW lub ich części?? :p
 

marcinekk24

Zwiadowca
Przestańcie tak pisać ... że już nie będziecie grać czy motywować sąsiadów ... bo wychodzi na to, że tylko motywowaliście mapkę dla tych surowców ...
po takim stwierdzeniu przez mojego sąsiada byłoby mi bardzo przykro, że On nie chce ze mną współpracować ... tylko czerpać korzyści...:(
a do odejścia z gry to też nie jest powód ... na tym gra się nie kończy
Miłego i spokojnego dnia :)

Właśnie dla tych surowców a dokładniej dla 3x5k a ostatnio to 3x6k klikałem na całej matce, co zajmowało mi jakieś 30 minut. I dla surowców właśnie leciałem w latarnie oraz prowincje, żeby mieć więcej surowców, bo przy turnieju i Przygodach bractwa idą jak woda.
 

DeletedUser2076

Guest
Ja tylko dodam, że dzisiaj zrobiłem sobie obieg (znaczy się - szybkie przejrzenie) innych for gry Elvenar i szczerze powiedziawszy wszyscy tak samo "pieją" z zachwytu. Tylko na którymś z for (nie pamiętam którym) jedna osoba napisała ciekawą informację. Sens tej wypowiedzi był mianowicie taki -

My wolontariusze (znaczy się Ci od wsparcia -> oni naprawdę robią to za darmo...) mamy rolę pomostu pomiędzy graczami i osobami odpowiedzialnymi za rozwój gry (chciał nakierować chyba na programistów, ale wiadomo że chodzi o "wizjonerów"). Jednak my możemy jedynie przekazać Wasze uwagi, natomiast szanse na ich pozytywne rozpatrzenie są niewielkie, gdyż nie mamy żadnego wpływu na rozwój gry.

I to w zasadzie (być może nieumyślnie) ujęty sens istnienia całego wsparcia - mają ratować tyłki nieudolnych i niespełnionych wizjonerów i tłumaczyć (za darmo - jednak ciężko się pozbyć cech przodków) wszystkim, że to dla dobra ogółu (chociażby ogół myślał sobie inaczej). To była jedna z milszych wypowiedzi, bo w zasadzie większość sprowadzała się do stwierdzenia "Waszą możliwością jest mieć własne zdanie" (nie muszę mówić jaki to ma wydźwięk).

Tak więc wściekanie się mało co da. Nadzieja, że w jakikolwiek sposób wpłynie się na którąkolwiek zmianę w grze też. Pozostaje to co wczoraj napisałem - albo poszukać sobie innej rozrywki albo zaakceptować zmiany i grać jak gdyby nigdy nic. Pozostałe protesty mijają się z celem.

Nawiasem mówiąc, chociaż większość ma słuszność, to jednak postawa przypomina walkę np. o wstęp kobiet do klubów tylko dla panów, protesty panów by akceptować u nich spódniczki i tego typu wariacje. Ale Wasza wola - ja tam nic nie deklaruję bo mnie na razie nie zaleźli zbyt mocno za skórę (ale jak zajdą to po prostu sobie pójdę - tak jak z innych gier, bez specjalnej wrzawy).
 

Elelkal

Rozbójnik
Tak więc wściekanie się mało co da. Nadzieja, że w jakikolwiek sposób wpłynie się na którąkolwiek zmianę w grze też. Pozostaje to co wczoraj napisałem - albo poszukać sobie innej rozrywki albo zaakceptować zmiany i grać jak gdyby nigdy nic. Pozostałe protesty mijają się z celem.
Nie do końca bym się z tym zgodził. Fakt, na wiele aspektów gracze nie mają i nie będą mieli wpływu, zwłaszcza tych dotyczących balansu czy równowagi ekonomicznej z oczywistych powodów ale na inne już można wpłynąć. Już wspominałem w innym temacie pewne "usprawnienie" w FoE, którego się dopuścili, mianowicie przesunięcia podsumowania GvG na godziny poranne w celu odciążenia serwerów. Nie wiele to dało, jednak zdecydowana większość graczy była niezadowolona z tej zmiany, po chyba 2 tygodniach wycofali się z tego pomysłu i powrócili do pierwotnej pory. Jak widać w pewnych sytuacjach gracze mają jednak wpływ na grę.
 

DeletedUser1660

Guest
Tak więc wściekanie się mało co da. Nadzieja, że w jakikolwiek sposób wpłynie się na którąkolwiek zmianę w grze też. Pozostaje to co wczoraj napisałem - albo poszukać sobie innej rozrywki albo zaakceptować zmiany i grać jak gdyby nigdy nic. Pozostałe protesty mijają się z celem.

Tak więc nonsensem jest zakładanie tego wątku, skoro nasze słowo jest lekceważone...

W sumie osobiście pogodziłam się z tą zmianą. Jakby nie było wracamy do początku gry, gdzie o cudach nikt nie słyszał, nikt ich nie widział. Motywki rozdajemy kiedy zabraknie kaski.
Szkoda tylko tych kilu poziomów tegoż nieszczęsnego cudaka!
Póki co potrzymam go (jakieś pół roku :p) może szanownemu państwu coś się odwidzi i ZWIĘKSZĄ bonus na Latarnię/ Dzwonnicę w kolejnej aktualizacji ;)
 

DeletedUser2022

Guest
Widzę, że IG działa w ten sam sposób do Angela Merkel. Nawalą do własnego kurnika, zrobią syf nie uwzględniając zdania swoich ludzi (graczy), a potem udają że wszystko jest w porządku i świecą oczami. Brawo za taktykę i szacunek do graczy. Może od razu zamknijcie projekt pt. Elvenar, bo to co sie dzieje to zwykła błazenada i karanie ludzi za to że umieją dobrze grać...

#Bo w niemczech mają taką politykę :D InnoGames to też niemcy.
 

DeletedUser

Guest
Witam...:)
Dlaczego nie mam uprawnień w temacie "Pomysły i propozycje"... Nie mogę ani założyć nowego tematu ani odpowiadać w już istniejących...??? Pytam tu bo mój pomysł dotyczy właśnie tej aktualizacji???
 

DeletedUser2022

Guest
Czasem trzeba się nie dawać, zbuntować się przeciw dyktaturze.
Bo są dwa wyjścia: Napierać na IG na zmianę, albo zaakceptować to.
Jak ci ig dyktuje że masz mieć rude włosy, ogol się na łyso.
 

DeletedUser1865

Guest
Ja mam do Administracji tylko jedno, ale konkretne pytanie: Nie CZY, tylko KIEDY ta, pożal się Boże, Aktualizacja 1.39 zostanie cofnięta i Gra wróci do poprzedniego stanu???
 

DeletedUser

Guest
Poradziłam sobie..., hihihi, znalazłam DUŻY znak PLUS..., jakoś poszło...:)))

Zapraszam na wojnę z IG...:) Temat "Pomysły i propozycje"
 

DeletedUser2264

Guest
a wywala jak wywalało
---

Nie wiem jaki Geniusz wymyslil zmiane na Wielkiej Dzwonnicy ale to sa jakies jaja . W obecnej chwili ten cud jest calkowicie nie oplacalny. Nie interesuje mnie 1% graczy ktorzy nie motywuja lub motywauja malo . Ja na tej zmianie stracilem ochote do jakiejkolwiek motywacji innych. Bedzie lepiej jak wroci to poprzedniego stanu.

Raczej nie mogą się z tego wycofać bo już wiele osób usunęło latarnie/dzwonnice :( Nikomu niczego nie zwrócą
 

DeletedUser1470

Guest
na pewno nie oddadza.... gram prawie rok i jeszcze nie widzialam zeby komus cos oddali/ przywrocili do poprzedniego stanu, mimo wielu sprzeciwów
 

DeletedUser1748

Guest
Tak więc wściekanie się mało co da. Nadzieja, że w jakikolwiek sposób wpłynie się na którąkolwiek zmianę w grze też. Pozostaje to co wczoraj napisałem - albo poszukać sobie innej rozrywki albo zaakceptować zmiany i grać jak gdyby nigdy nic. Pozostałe protesty mijają się z celem.

nie można się z Tobą nie zgodzić, jednakże jest chyba jedno wyjście

- bo to my tu sobie piszemy to oni mają .. tam gdzie my ich ... i Szanowna Dragomira, mimo, że przekazuje wszystkie nasze pomysły to ma nie tylko ręce związane .. - wyrazy współczucia ... :(

jej odpowiedź do Nas z resztą była dokładnym przekładem info z bety .. także każdy dostał ten sam badziewny wykręt i mieli nam to rzucić ..
najśmieszniejsze jest to, ze według nich 1 % aktywnych graczy zaburza im cały system ...

tym wyjściem mogłoby być przeniesienie tej dyskusji i zachęcie do niej innych graczy na ich profil facebooka, tam mimo tego, że będą mogli usuwać posty to nie będą mogli nas totalnie olać
 
Status
Zamknięty.
Do góry