• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser2076

Guest
Próbować zawsze można (ja twarzoksiążki nie mam to nie pomogę - oficjalnie nie istnieję bo nie mam tam konta ;) ). Można też szukać gier, w których każdy błąd i "strata" graczy rekompensowana jest miłymi dodatkami. Albo olać produkty InnoGames rzucić się na e-sport :)
 

DeletedUser174

Guest
gdybym posiadała latarnię na 10+ lev to raczej bym skończyła grę. Może szkoda, ze jej nie posiadam o_O
 

Tajniakos

Paladyn
cyt:
  • Od teraz, Antyczne Cuda "Wielka Dzwonnica" i "Kryształowa Latarnia" dadzą Wam większe nagrody przy udzielaniu Pomocy Sąsiedzkiej.
  • Nagrody te będą dodawane automatycznie, gdy znajdziecie skrzynię pomocy sąsiedzkiej i otworzycie ją
Jest to mój pierwszy post tutaj ale patrząc na dobre zmiany nie mogę oprzeć się pokusie aby czegoś też tutaj nie napisać
Mam pytanie do Dragomiry.
- Dlaczego w żywe oczy okłamujecie nas graczy?
- Dlaczego robicie z nas kretynów?

Każdy aktywny gracz dobrze wie ile miał a ile ma teraz z motywowania graczy z mapki więc wytłumacz mi jakie "większe nagrody" dostaję teraz z mapki bo nijak nie mogę się doliczyć zmiany na lepsze.
Skoro tak wam zależy na spowolnieniu nas aktywnych graczy to proponuję od razu z budynków które mamy zabrać nam np kulture albo trwały wzrost populacji więc dopniecie swego i spowolnicie nas na tyle że Ci nieaktywni szybko nas wyprzedzą ale to pod warunkiem że za ich lenistwo w nagrodę zwiększycie im wzrost populacji żeby mogli nas szybciej dogonić wchodząc raz w miesiącu lub w tygodniu bo nawet nie wiemy kim jest gracz nieaktywny według was. Robiliście ostatnio porządki na mapkach i rozumiem że potasowaliście tych nieaktywnych bo skoro ich pousuwaliście to chyba tych nieaktywnych już nie ma...
Jednocześnie przepraszam za moją aktywność i motywowanie codziennie i bractwa i sąsiadów z mapki bo naraziłem was na to że teraz musicie nas aktywnych przyhamować.... Doszukuję się tu sensu i logiki i niestety nic mądrego mi do głowy nie przychodzi. Mapkę motywuję dalej ale czuję się okradziony z tego na co zasłużyłem i ja i inni aktywni gracze którzy przez swoją aktywność dorobili się tego jakże kłopotliwego dla was teraz cudu... Teraz jest to Cud przez duże C..... Chłam... inaczej się nazwać tego nie da.
Proponuję w następnej poprawce naprawić najgorszy błąd w grze którym nas poczęstowaliście robiąc z nas jednocześnie idiotów bo dobrze wiecie że nic więcej z tych CUDÓW nie dostaliśmy a uparcie nam wmawiacie że tak jest a to już jest porażka i świadczy niestety o głupocie IG a nie o nas. Rozumiem że Dragomira pisze nam to co jej każą ale nikt nam nie wmówi że coś nam polepszono bo dobrze wiemy że jest inaczej.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1660

Guest
"Cuda" mówią same za siebie... Cóż więcej dodawać?

Radziłabym zmienić programistów skoro umniejszają wartości tym budynkom...
Jakby nie było kilka miesięcy temu mieliśmy aktualizację dot. cudów jak dla mnie zadowalającą.
 

Miroslaw78

Zwiadowca
Przez brak zasobów dostarczanych przez latarnie/dzwonnice... będę także musiał zrezygnować z udziału w turniejach o punktowane miejsca... po prostu nie będzie za co... gra traci na grywlności... dobrze że chociaż bractwo mam fajne to będziemy sobie narzekać... klepiąc surowcową biedę... mam nadzieje że ktoś pójdzie po rozum do głowy i cofnie te "cud" poprawki... niby gra się dalej... ale niesmak pozostaje... :(
 

DeletedUser

Guest
Kochani..., pośpiech to zły doradca...:((( Z Kropką się gra a nie pogrywa..., kropkę nad i zostawiłam sobie na koniec...

To nie jest moja pierwsza gra..., obecnie jestem na odwyku od gier na przeglądarkę i aktywności na forum... Było cicho spokojnie i czasowo dawałam radę...:) Hmmm..., trochę się zmieniło..., doszły eventy adresowane dla bezrobotnych i wiele atrakcji dla diamentowych miast... Sama jestem średniaczkiem..., zalogowałam się na strategiczną darmową grę na przeglądarkę... I tylko tego oczekuję...
 

DeletedUser1660

Guest
Przez brak zasobów dostarczanych przez latarnie/dzwonnice... będę także musiał zrezygnować z udziału w turniejach o punktowane miejsca... po prostu nie będzie za co... gra traci na grywlności... dobrze że chociaż bractwo mam fajne to będziemy sobie narzekać...
Skoro masz mało zasobów/ surowców może warto by zmienić bractwo? Jeśli znajdziesz aktywne, tak naprawdę, do szczęścia nie potrzebujesz ww cudów ;)
 

DeletedUser

Guest
Hihihi..., mimia...:) Podaj mi namiar na takie charytatywne..., bo tylko na filantropię mogę liczyć.:)
 

DeletedUser2421

Guest
cyt:
Każdy aktywny gracz dobrze wie ile miał a ile ma teraz z motywowania graczy z mapki więc wytłumacz mi jakie "większe nagrody" dostaję teraz z mapki bo nijak nie mogę się doliczyć zmiany na lepsze.
Skoro tak wam zależy na spowolnieniu nas aktywnych graczy to proponuję od razu z budynków które mamy zabrać nam np kulture albo trwały wzrost populacji więc dopniecie swego i spowolnicie nas na tyle że Ci nieaktywni szybko nas wyprzedzą ...
Wiesz, to niezupełnie jest tak. Ja zaczynam już kojarzyć chyba tę ideę, która przyświecała twórcom naszym ukochanym. Chodziło o to żeby dać, ale tak żebyś poczuł się okradziony. Już tłumaczę, przed aktualizacją motywowało mnie tyle osób ze poziom kultury miałam zawsze na 170% - teraz po aktualizacji mam 100% pomimo dobudowania dodatkowego budynku kulturalnego. Cud! Normalnie, po prostu cud. Ja natomiast motywując swoich sąsiadów zauważam zmiany takie, że u osób u których nie można było już kliknąć kultury a życzyli sobie klikania kultury mogłam klikać tylko ratusz teraz mogę sobie wybierać w jaką kulturkę chcę kliknąć.
Czyli zaczynam dorównywać tym mniej grającym? No ba, pewnie. I już mniej mi się chce starać bo po co się starać jak ty się starasz a IG główkują jak tu ci kłodę pod nogi rzucić. Ogólnie pozdrawiam IG, ja wywieszam białą flagę już dłużej nie mogę.
 

DeletedUser1988

Guest
Przekazałam Wasze opinie projektantom i będziemy monitorować to jak zmienią się statystyki po wprowadzeniu tej zmiany, możemy też zaproponować projektantom pomysły zwiększenia ilości towarów czy skrzyń. Zmiana w Cudach była pokierowana tym co już napisałam wcześniej, czyli wyrównaniem wartości Cudu dla wszystkich Graczy. Ten odsetek, który robi więcej motywek wybija się naprawdę wysoko i skaczemy nagle z 10,20,30 motywek do 100+, bo jak ktoś już leci po mapie to zwykle robi to do oporu. Pogłębia to przepaść między Graczami najaktywniejszymi, a całą resztą. Samo zwiększenie bonusu nic by nie dało, bo nadal Ci, którzy klikają pełną mapę zyskiwaliby ogromną przewagę nad resztą. Nie jest to "nadużycie" i nie rozpatrujemy tego w taki sposób, korzystacie z tego na co pozwala gra i ok, jednak patrząc na grę jako całość, lepiej jest by większa grupa Graczy miała łatwiejszy dostęp do towarów i by ogólnie towarów było więcej na serwerze. Rozumiem, że te osoby, które są najaktywniejsze są tutaj pokrzywdzone, dlatego jak napisałam, projektanci będą monitorować sytuację i jeśli będzie trzeba, wprowadzą poprawki do tego systemu.

Do wszelkich statystyk są brane pod uwagę tylko aktywne konta.[/Q
Towary w skrzyni nie zastąpią zaklęć czy PW, znajdą się tam jako dodatkowa nagroda.

Wydarzenie rozpocznie się po aktualizacji i jak zwykle, przedział startu jest od 13 do 15.

Podałam Wam uzasadnienie zmiany, nie mam jednak zamiaru nikogo na siłę przekonywać. Nie spodziewam się zresztą entuzjazmu ze strony osób, które na tej zmianie tracą, bo bez względu na to jaki super powód byłby podany, niezadowolenie ze straty zawsze pozostanie i całkowicie to rozumiem. Nie jest również w mojej mocy "powstrzymanie" kogokolwiek przed wprowadzeniem aktualizacji. Owszem, przekazuję Wasze opinie firmie i podkreślam, że ta zmiana ma dla Was duże znaczenie, ale ostateczna decyzja jest całkowicie poza moim zasięgiem.

Reszta Teamu zapewne się nie udziela, żebyście ich nie zjedli, bo nie mogą napisać nic ponad to co ja napisałam. Ich obowiązują te same zasady.
Towary w skrzyni nie zastąpią zaklęć czy PW, znajdą się tam jako dodatkowa nagroda.

Wydarzenie rozpocznie się po aktualizacji i jak zwykle, przedział startu jest od 13 do 15.

Podałam Wam uzasadnienie zmiany, nie mam jednak zamiaru nikogo na siłę przekonywać. Nie spodziewam się zresztą entuzjazmu ze strony osób, które na tej zmianie tracą, bo bez względu na to jaki super powód byłby podany, niezadowolenie ze straty zawsze pozostanie i całkowicie to rozumiem. Nie jest również w mojej mocy "powstrzymanie" kogokolwiek przed wprowadzeniem aktualizacji. Owszem, przekazuję Wasze opinie firmie i podkreślam, że ta zmiana ma dla Was duże znaczenie, ale ostateczna decyzja jest całkowicie poza moim zasięgiem.

Reszta Teamu zapewne się nie udziela, żebyście ich nie zjedli, bo nie mogą napisać nic ponad to co ja napisałam. Ich obowiązują te same zasady.
Podałaś uzasadnienie, ale sama pewnie nie wierzysz w prawdziwość wyjaśnień IG, bo jak wierzysz - to wyrazy współczucia. Lubicie podawać liczbę 99%. Właśnie teraz, po waszej "dobrej zmianie" taka liczba graczy będzie motywowała tylko swoje bractwa, bo dla monet i młotków motywowanie sąsiadów przy tak wolno działającym trybie odwiedzania miast - jaki jest w tej grze - to porażka. Nie piszcie bzdur o altruistycznym motywowaniu innych, bo to jest żałosne. Np. w moim sąsiedztwie tylko około 20% graczy kontynuuje grę, reszta to trupy, a przecież motywowanie trupów nie jest żadnym szczytnym działaniem tylko liczeniem na określoną korzyść. Teraz motywacje poza bractwem tracą sens i się wkrótce o tym przekonacie. Wpuściliście ludzi w kanał, wyrzucili po kilkaset pw na - jak się okazuje - prawie martwe cudki, karacie ich za aktywność. Cały czas są tylko 3 skrzynki... Ok, poobserwuję teraz jakość gry, ale jak tego nie strawię i jakoś sobie nie zracjonalizuję, kończę grę. Nie będę czekał na kolejny tego rodzaju wyskok w wydaniu IG, a jest on niemal pewny. Ponadto od teraz nie ma sensu bycie aktywnym w tej grze.
 

DeletedUser2421

Guest
Co ty piszesz jakie swoje bractwa? Na litość boską, do trzeciej skrzynki i zapomnij!
Edit.
W większości gier w które grałam w miarę upływu czasu, aby nie tworzyć debalansu jak to twórcy gry nazywają cudownie były raczej stosowane ułatwienia dla nowych a nie utrudnienia dla starych graczy. Ale ja tu czegoś nie widzę, ja nie widzę debalansu. Bo uwaga jak nie gram albo gram mało to znaczy że mi wisi.A jak mi wisi to... No chyba wniosek nasuwa się jeden. A jeżeli ktoś codziennie poświęca masę czasu na grę to mu jeszcze zabrać to co już ma i na co sobie żyły wypruwał? No ej, nie ładnie. Do kącika, ale już :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jakub357

Łucznik
Jeszcze raz wstawię skąd wziął się ten 1%, bo ostatnio umieściłem w spoilerze przez co tekst był mało widoczny:

IG uznaje gracza za aktywnego, jeśli był zalogowany przynajmniej 1 miesiąc temu. Proszę zauważyć, że ostatnio były Przygody Bractw, które przyciągnęły sporo ludzi. Te wszystkie osoby zostały wliczone jako osoby aktywne, jednak motywek na mapie na pewno nie robili, bo mieli to gdzieś. Wiem to, ponieważ nagle, po pół roku gry, zobaczyłem skromne oferty 4 moich sąsiadów, którzy byli kompletnie martwi. System przenoszenia jednak ich nigdzie nie przemieścił, bo zapewne logują się właśnie w taki sposób - raz na kilka tygodni. Takich osób jest multum, co każdy zapewne widzi w okolicach własnych wiosek.
Czyli teraz do tych statystyk została dodana cała rzesza graczy niedzielnych, których zwabili nowościami. Zostały rozesłane wiadomości mailowe DO WSZYSTKICH z informacjami o niezwykłych zmianach, eventach i przygodach. Ja sam, gdybym nawet nie grał od kilku miesięcy, to po prostu kliknąłbym w taki odnośnik, zaciekawiony cóż to za wielkie zmiany i jakie niesamowite Przygody. A kliknąłem w niego i tak.
A więc Ci gracze liczą się do tych 99%.
Ale to nie wszystko, jest teraz prowadzona bardzo agresywna kampania reklamowa przez firmę iG. Jest więc duży wysyp nowych wiosek duchów. Do takich wiosek właściciele nie pamiętają nawet loginu, a proszę zauważyć, że one również, jak najbardziej, do tej statystyki się wliczają i potrafią istnieć całymi miesiącami, bo właściciel może jednak wróci i będzie grał.
Ale jeszcze to nie wszystko. Większość osób ma wioskę na przynajmniej dwóch, czy też kilku lub więcej światach (w US jest tych światów 7). Żeby być uznanym za aktywnego gracza, nie trzeba wchodzić w grę - wystarczy się zalogować na stronie głównej.
Przyznam się szczerze, że sam mam wioskę główną na s3, a do tego założone miasta na s1 i s2, które siedzą sobie w rozdziale 1, czy 2. Nigdy nie sądziłem, że ma to jakieś znaczenie i nie poczuwałem się do tego, żeby te wioski kasować. Jednak te wioski są wliczane w statystykę. Jeśli gram tylko na 1 świecie, a mam otworzone wszystkie 3 światy, to proszę zobaczyć jaka powstaje nam statystyka - 33% wiosek rozdaje w ogóle motywki! A to jest bardzo powszechne, ponieważ nie ma prostego sposobu na usunięcie danego świata; trzeba pisać specjalnie do suportu. A więc chyba właściwie każdy gracz ma takie wioski widmo. Do tej sytuacji dodajmy gracza, który ma otworzone wszystkie 3 światy i już nie gra, ale zalogował się na ostatnie Przygody Bractw. W takim wypadku, sumując tylko te dwa ww. konta, powstaje statystyka 1 na 6 wiosek aktywnych, co daje jakieś 16% aktywnych wiosek. I ta statystyka postępuje wykładniczo.
Nigdy nie było powiedziane, kogo firma iG. interpretuje jako gracza aktywnego. Po prostu wykorzystali manipulację danymi. Nami też starają się manipulować. Polityka.
 

jakub357

Łucznik
//Usunięte//Reklamy 18+ nie są dziełem InnoGames, ani nie są w żaden sposób wspierane przez firmę. Jest to działanie jednego z pośredników na naszą szkodę, z którym walczymy.//Drago

Tak, ale to jest WASZ pośrednik. On reprezentuje, reklamuje i odsyła do Waszej gry. Jeśli nawet działa na Waszą szkodę, to jesteście za to odpowiedzialni! A jeśli, jak sama powiedziałaś, są to reklamy 18+, to ja żądam odszkodowania w wysokości 50000 diamentów za straty moralne i naruszenia osobiste. Zaraz napiszę ticketa, a jutro wysyłam list do Hamburga - będę się żarł.
 

visit0r

Paladyn
tak odbiegajac od tematu latarni, przed aktualizacja przewijanie mapy osady nie powodowało otwieranie okna czatu, teraz czasami kursor poleci za daleko w prawo i czat otwarty, drobnostka ale wg mnie do poprawienia
 

DeletedUser1874

Guest
Z oficjalnego wcześniejszego opisu cudu na wiki ("Zwiększa nagrody za Pomoc sąsiedzką - otrzymasz określoną ilość losowych bonusowych towarów opartą na procencie ukończonych Prowincji, za odwdzięczenie się za pomoc sąsiedzką Twoim współbraciom i odkrytym sąsiadom.")
wynika, że bonus był przyznawany wyłącznie osobom które odwzajemniają pomoc sąsiedzką, a nie każdy ma aktywnych sąsiadów i na to nie ma żadnego wpływu (w odróżnieniu od aktywności bractwa, które może sobie przecież wybrać).
Jeśli, tak jak niektórzy piszą, macie po 400 aktywnych sąsiadów, którzy według opisu muszą was również motywować, abyście otrzymywali bonus z latarni, to gratuluję. Skład złota, dzięki samemu motywowaniu Waszego ratusza przez innych, musi się wypełniać przynajmniej 4x na dobę. Dlatego nie narzekałbym, że mi mało xD Natomiast jeśli cud działał inaczej niż zakładano, więc zmieniono jego działanie aby problem nie występował, to chyba jest to o co każdy z Was walczył: naprawa błędów. Chyba, że komuś się odwidziało, jeśli na błędzie zyskiwał...
Trochę zastanawiające jest jak kosztowny jest ten cud: praktycznie każdy z Was mówi o tym, że teraz traci na nim towary. Dlatego aż się cieszę, że nigdy go nie postawiłem, ponieważ nie wyobrażam sobie ile towarów już bym stracił w przeszłości. Trochę nie rozumiem jak można coś tracić na cudzie który zapewnia dodatkowe towary. Jest różnica pomiędzy tracić, a zyskiwać mniej...
Natomiast uważam, że po wprowadzeniu tak dużej zmiany, każdy posiadacz rozbudowanego tego cudu powinien mieć możliwość jeszcze raz rozważyć opłacalność go, bez utraty wszystkiego w przypadku decyzji o zrezygnowaniu z niego. Czyli: Wasze oburzenie akurat w kwestii tego, że cud w który niektórzy zainwestowaliście sporo punktów wiedzy, według Waszej subiektywnej oceny, przestał być opłacalny jest dla mnie w pełni zrozumiałe. Powinna być zapewniona należyta rekompensata dla osób które zdecydują się go usunąć. Nie w postaci eventu czy kilku 14 godzinnych przyspieszeń, a w postaci zwrotu znacznej większości zainwestowanych w dany cud PW.
Na koniec jeszcze dodam, że nie mam pojęcia o tym, skąd informacje o tylko 1% motywujących graczy, natomiast mówienie, że osób motywujących jest jednak więcej, bo wypowiedziały się na forum, nie ma nic wspólnego ze sobą. Skoro ktoś miał czas motywować przez pół dnia codziennie to teraz musi coś robić z tym czasem, gdy motywować więcej osób już mu się nie opłaca. A większość osób, dla których ta zmiana jest korzystna lub całkiem obojętna nawet forum nie sprawdza i nigdy regularnie nie sprawdzała.
 

blazius1

Paladyn
Na ten skutek uboczny nie wpadłem, dopóki sami gracze nie zasygnalizowali wczoraj w moim bractwie, jak zobaczyli jak słabo dla nich działa Latarnia po zmianie.

Okazuje się że dla wielu graczy podniesione Latarnie/Dzwonnice były podstawowym źródłem zasobów przeznaczanych do ucztowania. Dla tych którzy robią różnicę dla wyniku bractwa w turniejach. Powiedzielibyśmy z całą pewnością o nich jako o aktywnych.

Tak więc zmiana będzie realnie odczuwalna dla całych bractw. Po prostu od teraz moje bractwo może zapomnieć o dziewiątej skrzyni, którą żeśmy często zdobywali bez wysiłku.

O dziesiątej zapominamy w ogóle. Żegnajcie schematy.
 

DeletedUser1412

Guest
Przymarudzę jeszcze raz :p Zamiany kupca uniemożliwiły wymianę golda na towary (w normalnych ilościach) i teraz zmiana latarni/dzwonnicy zabrała możliwość uzyskania bonusiku w postaci dodatkowych towarów. I co z sąsiadami mamy teraz robić? (Bo od wymiany towarów mamy kolegów/ koleżanki z bractwa.) Nawet się nie można atakować wzajemnie, napadać na wioski.
Jeszcze chwila i tak gra stanie się grą dla emerytów; emocje jak na grzybach o_O
 

DeletedUser1988

Guest
Co ty piszesz jakie swoje bractwa? Na litość boską, do trzeciej skrzynki i zapomnij!
Edit.
W większości gier w które grałam w miarę upływu czasu, aby nie tworzyć debalansu jak to twórcy gry nazywają cudownie były raczej stosowane ułatwienia dla nowych a nie utrudnienia dla starych graczy. Ale ja tu czegoś nie widzę, ja nie widzę debalansu. Bo uwaga jak nie gram albo gram mało to znaczy że mi wisi.A jak mi wisi to... No chyba wniosek nasuwa się jeden. A jeżeli ktoś codziennie poświęca masę czasu na grę to mu jeszcze zabrać to co już ma i na co sobie żyły wypruwał? No ej, nie ładnie. Do kącika, ale już :p
Mamy aktywne bractwo, jak zamotywujesz współbraci tylko do trzeciej skrzynki - to masz wylot z bractwa. I słusznie, bo w BRACTWIE regularnie motywujemy WSZYSTKICH. Inaczej bractwo jest bractwem tylko z nazwy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry