• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

blazius1

Paladyn
mnie osobiście ta zmiana motywuje tylko do zaprzestania grania, staram sie codziennie motywować wszystkich dostępnych i myślę ze takich osób jak ja jest więcej niz 1% graczy, chyba ze za graczy oni uważają tych co od roku nie wchodzą do gry, z tego co czytam o tej aktualizacji to motywowanie sąsiadów nie będzie miało juz sensu

Dla tych którzy zachowają Latarnię motywowanie będzie miało sens. Do odkrycia trzeciej skrzynki. Potem Latarnia straci działanie w danym dniu.
To spowoduje dwa skutki dla tego rzekomego 1% graczy:
-wyburzenie wielu niskich Latarni, bo sens ekonomiczny dla nich stracą same (niskie) Latarnie
-koniec wchodzenia na mapy ludzi z Latarniami, czyli pewnie odciążenie serwerów jako skutek uboczny

i domniemany skutek dla wszystkich w postaci otwarcia drogi do wprowadzenia szybkiego systemu motywowania na wzór z aplikacji.

O ile oczywiście docelowo ta funkcja jest przyczyną zmiany dla Latarni. Ściema IG polega na tym, że może o to chodzić docelowo, tylko zostało to przed nami w głupi sposób ukryte. Inaczej nie potrafię sobie zracjonalizować zapowiadanej zmiany o Latarni.

Jest konflikt aktywnej części polskich serwerów z IG. Wyjściem z niego byłaby zmiana umiejki Latarni, tak żeby dawała zasoby trzech tier na podobę jak działają Wykopaliska czy Gildia. Czyli bez związku z motywowaniem i chodzeniem po miastach na mapie. Bo ze stratą kilkuset PW nikt się nie pogodzi. Nie mówiąc już o przypadkach wyburzenia wysokich latarni, które też mogłyby wystąpić.
Przy okazji wywaliłbym z gry w ogóle szukanie trzech skrzynek po miastach.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2022

Guest
U mnie to dzwonnica.
Akurat obecny bonus mi się podobał.
A jak wam się nie podoba to niech lepiej daje tylko jeden bonus KULTURĘ. Im wyższy poziom, tym więcej kultury niech nam dostarcza, ale kurcze tak zepsuć budynek?
Nie ma problemu gdyby zajmował on 2x2 ale zajmuje ponad całe rozszerzenie..
do tego wymaga rozbudowy za pr
do tego jak mówicie ma dawać bonus tylko do paczek motywacyjnych u graczy, więc będzie się opłacało motywować trzech.
całość to jeden wielki bezsens.

A że w tej grze brakuje mi cudu który dodaje sporą ilość kultury, to taka jest moja propozycja.
Nie wiem, może ktoś jeszcze się ze mną zgodzi.
 

DeletedUser174

Guest
to że nasza Dragusia milczy to akurat dobrze, bo po jej wypowiedziach uzasadniających zmianę to tylko nóż się w kieszeni otwierał. Ale czemu reszta teamu też milczy? zapomnieli jak się używa klawiatury?
 

DeletedUser626

Guest
Towary w skrzyni nie zastąpią zaklęć czy PW, znajdą się tam jako dodatkowa nagroda.

Wydarzenie rozpocznie się po aktualizacji i jak zwykle, przedział startu jest od 13 do 15.

Podałam Wam uzasadnienie zmiany, nie mam jednak zamiaru nikogo na siłę przekonywać. Nie spodziewam się zresztą entuzjazmu ze strony osób, które na tej zmianie tracą, bo bez względu na to jaki super powód byłby podany, niezadowolenie ze straty zawsze pozostanie i całkowicie to rozumiem. Nie jest również w mojej mocy "powstrzymanie" kogokolwiek przed wprowadzeniem aktualizacji. Owszem, przekazuję Wasze opinie firmie i podkreślam, że ta zmiana ma dla Was duże znaczenie, ale ostateczna decyzja jest całkowicie poza moim zasięgiem.

Reszta Teamu zapewne się nie udziela, żebyście ich nie zjedli, bo nie mogą napisać nic ponad to co ja napisałam. Ich obowiązują te same zasady.
 

DeletedUser174

Guest
nagrody ze skrzynki tak kuszą swoją atrakcyjnością, ze większości nawet nie chce się ich klikać (nie mówiąc już o szukaniu!)

z pamiętnika starej zrzędy:
pamiętam czasy gdy wprowadzono skrzynki. Na początku algorytm ich pojawiania się była bardzo prosty: 3 pierwsze miasta 3 skrzynki zaliczone = koniec motywki. Po jakimś czasie zrobili zmianę i tych miast trzeba odwiedzić już kilka by zgarnąć te "super wypasione nagrody" ze skrzynek. A dlaczego? Bo nikt nie miał ochoty klikać motywek. Teraz też tak będzie. Kto klikał będzie klikał, ale Ci z latarnią oleją motywowanie mapy i nawet super szybkie motywowanie z apki tego nie zmieni.

Także do cierpliwych świat należy i nie zdziwiłabym się jakby jeszcze jakieś zmiany tu zaszły.

A co do jego "jedzenia": moim zdaniem nikt ich tu nie ma ochoty jeść, ale jest jeden prosty warunek: nie wciskać ciemnoty o 1% np. Bo jak ktoś chce sprzedawać głodne kawałki to niech sie nie dziwi za kopniaki. Pajaców nikt nie lubi. To nie złośliwość. To stwierdzenie faktu
Także nie musza się obawiać. Niech nawet nas ciemny lud wyprowadzą z błędu ale argumentami, a nie marketingowym chłamem. Nie można wykluczyć ze jesteśmy w błędzie przecież
 

DeletedUser1496

Guest
Sam fakt takiej niekorzystnej dla graczy aktualizacji nie jest niczym miłym i trudno oczekiwać, żeby został przyjęty ze spokojem.
Wyrównać balans ? - Szkoda, że działa to w jedną stronę, po prostu cuda nie mogą być atrakcyjne, bo to zaburza balans gry, a jak są całkiem do bani - to balansu nie zaburza?:(

Ale jak już pisałam wyżej i powtórzę tutaj jeszcze raz - niech IG nie okłamuje nas w taki bezczelny sposób, niech kitu graczom nie wciska !!! :(Grają tu ludzie dorośli, którzy zasady ekonomii - chcą czy nie - to muszą stosować w życiu, więc je rozumieją (lepiej lub gorzej).
Podanie prawdziwych powodów, chociaż pewnie niczego w końcowym efekcie by nie zmieniło, to jednak nie wywołałoby aż takiej gorącej (momentami zaciekłej i mocno emocjonalnej) dyskusji.
I nikt by wtedy nawet nie pomyślał, że może zostać "zjedzony".
Większość z Nas rozumie również to, że ani Dragomira ani Nikt z tego Teamu nie są odpowiedzialni za takie nieszczęsne zmiany.
Tylko proszę - chociaż Wy nas nie okłamujcie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2022

Guest
Zawsze można zachęcić IG do współpracy i słuchania opinii graczy, po przez zbiorowe zawieszenie kupowania diamentów.
Jeśli przypływ kasy za diamenty drastycznie spadnie, spokornieją. - Oczywiście! dadzą promocje +100% diamentów za doładowanie itd. Naiwni się nabiorą na to. Może team wsparcia gry nie ma mocy, ale gracze mają moc jak się zbiorą. Nam za granie nie płacą, nas wyrzucić ani zwolnić nie mogą, za to my upychamy im kieszenie. A ci się nawet z nami nie chcą liczyć, może czas coś zmienić?
 

DeletedUser80

Guest
Z tym jednym procentem to bym tak nie bulgotał.
Wszystko zależy od jednego drobiazgu - definicji aktywnego (grającego) gracza.
Jeżeli w ramach tej definicji wsadzimy graczy którzy logują się minimum 1 raz w miesiącu to ten jeden procent jest prawdopodobny.
A podejrzewam, że taka jest definicja wg IG aktywnego gracza.
Tylko, że jeżeli ktoś liczy liczy iż aktualna zmiana uaktywni tych graczy to łagodnie mówiąc jest w błędzie.
Powiem więcej, większość z tych graczy jest stracona i żadne zmiany nie zachęcą ich do powrotu i aktywnej gry.
 

DeletedUser1496

Guest
Z tym jednym procentem to bym tak nie bulgotał.
Wszystko zależy od jednego drobiazgu - definicji aktywnego (grającego) gracza.
Jeżeli w ramach tej definicji wsadzimy graczy którzy logują się minimum 1 raz w miesiącu to ten jeden procent jest prawdopodobny.
A podejrzewam, że taka jest definicja wg IG aktywnego gracza.
Tylko, że jeżeli ktoś liczy liczy iż aktualna zmiana uaktywni tych graczy to łagodnie mówiąc jest w błędzie.
Powiem więcej, większość z tych graczy jest stracona i żadne zmiany nie zachęcą ich do powrotu i aktywnej gry.

Tu chodzi nie tylko o ten 1% - to już konsekwencja ....
Przeczytaj jeszcze raz ogłoszenie pod tą "osławioną trąbką" - tam jasno wynika, że WSZYSCY skorzystają (chociaż to słowo nie zostało użyte), a to nie jest prawda ... i od tego właściwie wszystko się zaczęło :(

Poza tym zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości - tamci już nie wrócą, a grający są coraz bardziej zniechęcani do gry :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1174

Guest
Dokładnie jedna skrzynia będzie dawała 10x tyle co aktualnie jedna motywka. Skrzynie są 3, więc po 3 odwiedzinach z bonusem (skarbem) macie 30-krotność obecnych motywek w towarach. Większość Graczy wykonuje 5-10 motywek dziennie, Ci aktywniejsi i w dużych Bractwach dobijają do 24 bo tyle ma Bractwo poza nimi samymi, bardzo niewielu Graczy (poniżej 1%) dobija lub przekracza 30 kliknięć motywacji dziennie, bo to już oznacza regularne klikanie pełnego Bractwa + mapy. Więc uprzedzając pytanie, tak, dla tych tych ostatnich wartość Cudu może spaść.
Dlaczego taka zmiana została wprowadzona? Właśnie ze względu na aktywność ponad 99% Graczy, która powoduje, że potencjalnie dobry Antyczny Cud nie jest przez nich wykorzystywany i nie daje im dużych korzyści, mimo całkiem dobrych statystyk.

Kara dla najaktywniejszych i najbardziej w grę zaangażowanych? Bardzo przemyślane i motywujące do dalszej gry.

Dokładnie od roku, od chwili wprowadzenia pierwszej słynnej poprawki mającej na celu "poprawić balans wojska", twórcy gry błądzą jak dzieci we mgle. Wtedy napisałem, że takie zmiany wprowadzałby tylko sabotażysta, chcący firmie zaszkodzić. Podtrzymuję to zdanie, cały rok nieustannych wpadek i chybionych pomysłów.

PS. Event tez skopany? Zniknęła właśnie jego główna ikona .... chyba potrzebna gruntowna rekonstrukcja "teamu" który za ta grę odpowiada ... macie w ogóle jakiś dział QA?
 

DeletedUser80

Guest
Przeczytaj jeszcze raz ogłoszenie pod tą "osławioną trąbką" - tam jasno wynika, że WSZYSCY skorzystają, a to nie jest prawda
Absolutnie tego nie kwestionuję.
Może nie ująłem tego wprost ale chodzi mi o to, że ktoś podjął decyzję o skrzywdzeniu niecałego procenta "uszczęśliwiając" pozostałe 99%.
A to zła decyzja wynikająca ze złej definicji. Zmieniając jeden miesiąc na 2-3 razy w tygodniu to nagle się okaże że to nie 1% a 10 (tu strzelam, nie znam rzeczywistych danych). konsekwencją tego jest to, że nowa oferta nie zainteresuje 90% graczy a tym samym z założenia jest bez sensu. Pomijam to, że krzywdzi te rzeczywiste 10%.
 

DeletedUser1618

Guest
Dziękuje twórcy wygasiliście moją dzwonnice oraz dołączam się do tego 99% graczy którzy nie będą motywować sąsiadów
 

DeletedUser1174

Guest
Do dziś ponad 180.000 surowców z codziennych motywek, od dziś niecałe 13.000. Czuję się zmotywowany do zakończenia gry.
 

jakub357

Łucznik
... i już nie ma towarów za motywki.
Są tylko niepotrzebne monety i rozgoryczenie.

Nasze opinie, prośby i roszczenia dały całe iG.
My po prostu nie mamy absolutnie żadnego wpływu na to, co się z grą dzieje. Te forum to atrapa - jest nam dany pozór tego, że możemy nad czymś debatować i wynikać z tego będzie cokolwiek.

To widać na przestrzeni ostatnich niemalże 2 lat i podkreślę to raz jeszcze - nie mamy absolutnie żadnego wpływu na grę. Wszelkie Nasze pomysły, czy sprzeciwy nie są kompletnie brane pod uwagę - są tylko oznaczone jako zgłoszone, lub przekazane. Nie sposobna znaleźć czegokolwiek z etykietką wprowadzone, lub zrealizowane.
To co się tutaj dzieje, na forum, to miraż i kłamstwo. Że też ja tyle miesięcy potrzebowałem, żeby to odkryć.

PS: IG uznaje gracza za aktywnego, jeśli był zalogowany przynajmniej 1 miesiąc temu. Proszę zauważyć, że ostatnio były Przygody Bractw, które przyciągnęły sporo ludzi. Te wszystkie osoby zostały wliczone jako osoby aktywne, jednak motywek na mapie na pewno nie robili, bo mieli to gdzieś. Wiem to, ponieważ nagle, po pół roku gry, zobaczyłem skromne oferty 4 moich sąsiadów, którzy byli kompletnie martwi. System przenoszenia jednak ich nigdzie nie przemieścił, bo zapewne logują się właśnie w taki sposób - raz na kilka tygodni. Takich osób jest multum, co każdy zapewne widzi w okolicach własnych wiosek.
Czyli teraz do tych statystyk została dodana cała rzesza graczy niedzielnych, których zwabili nowościami. Zostały rozesłane wiadomości mailowe DO WSZYSTKICH z informacjami o niezwykłych zmianach, eventach i przygodach. Ja sam, gdybym nawet nie grał od kilku miesięcy, to po prostu kliknąłbym w taki odnośnik, zaciekawiony cóż to za wielkie zmiany i jakie niesamowite Przygody.
A więc Ci gracze liczą się do tych 99%.
Ale to nie wszystko, jest teraz prowadzona bardzo agresywna kampania reklamowa przez firmę iG. Jest więc duży wysyp nowych wiosek duchów. Do takich wiosek właściciele nie pamiętają nawet loginu, a proszę zauważyć, że one również, jak najbardziej, do tej statystyki się wliczają i potrafią istnieć całymi miesiącami, bo właściciel może jednak wróci i będzie grał.
Ale to nie wszystko. Większość osób ma wioskę na przynajmniej dwóch, czy też kilku lub więcej światach (w US jest tych światów 7). Żeby być uznanym za aktywnego gracza, nie trzeba wchodzić w grę - wystarczy się zalogować na stronie głównej.
Przyznam się szczerze, że sam mam wioskę główną na s3, a do tego założone miasta na s1 i s2, które siedzą sobie w rozdziale 1, czy 2. Nigdy nie sądziłem, że ma to jakieś znaczenie i nie poczuwałem się do tego, żeby te wioski kasować. Jednak te wioski są wliczane w statystykę. Jeśli gram tylko na 1 świecie, a mam otworzone wszystkie 3 światy, to proszę zobaczyć jaka powstaje nam statystyka - 33% wiosek rozdaje w ogóle motywki! A to jest bardzo powszechne, ponieważ nie ma prostego sposobu na usunięcie danego świata; trzeba pisać specjalnie do suportu. A więc chyba właściwie każdy gracz ma takie wioski widmo. Do tej sytuacji dodajmy gracza, który ma otworzone wszystkie 3 światy i już nie gra, ale zalogował się na ostatnie Przygody Bractw. W takim wypadku, sumując tylko te dwa ww. konta, powstaje statystyka 1 na 6 wiosek aktywnych, co daje jakieś 16% aktywnych wiosek. I ta statystyka postępuje wykładniczo.
Nigdy nie było powiedziane, kogo firma iG. interpretuje jako gracza aktywnego. Po prostu wykorzystali manipulację danymi. Nami też starają się manipulować.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1496

Guest
Zawsze można zachęcić IG do współpracy i słuchania opinii graczy, po przez zbiorowe zawieszenie kupowania diamentów.
Jeśli przypływ kasy za diamenty drastycznie spadnie, spokornieją. - Oczywiście! dadzą promocje +100% diamentów za doładowanie itd. Naiwni się nabiorą na to. Może team wsparcia gry nie ma mocy, ale gracze mają moc jak się zbiorą. Nam za granie nie płacą, nas wyrzucić ani zwolnić nie mogą, za to my upychamy im kieszenie. A ci się nawet z nami nie chcą liczyć, może czas coś zmienić?

Ja się na pewno zastosuję, mam nadzieję, że takich zawiedzionych będzie więcej.
Faktycznie masz rację, tylko w ten sposób można coś zmienić.
 

DeletedUser2010

Guest
Już więcej nie dam rady tych super aktualizacji wytrzymać ,bym się żegnał
pozdrowienia
 
Status
Zamknięty.
Do góry