• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Ważne Dyskusja o aktualizacji 1.39

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser626
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1865

Guest
Super czyli ten 1% graczy dostanie mocno w kość. Współczuję wszystkim tym, którzy władowali po parę setek PW w rozbudowę Dzwonnicy/Latarni.

Tylko nie rozumiem dlaczego aktywność tego 1% graczy jest karana przez IG? Wynika z tego, że po prostu najlepiej w ogóle przestać pomagać sąsiadom, ogarnąć tylko bractwo i finito. Jak ktoś rozumie politykę IG, to będę wdzięczna za wyjaśnienia, bo ja nie rozumiem.

Dokładnie. Mam około 250 sąsiadów. Z każdej pomocy miałem 138 "dobroci". 250 x 138 = 34500. W sytuacji awaryjnej zawsze mogłem wyskoczyć "na żebry" po sąsiadach. Teraz będę miał 3 x 1380 = 4140 i ani grama więcej!!! Gdybym wiedział, że tak zrobicie, to bym sobie Dzwonnicę spokojnie zostawił na drugim lub trzecim poziomie. Żadna siła mnie nie wyciągnie, żeby pomagać Sąsiadom. Bo i po co? Chyba tylko wtedy, gdy zabraknie mi monet, a to się raczej nie zdarza. Nie będę dokładnie pisał, co myślę o tym "wynalazku", bo człowiek na określonym poziomie kultury nie używa takich słów publicznie. Bez pozdrowień :(
 

DeletedUser

Guest
Podobnie jak niektórzy przedmówcy..., dziś jestem mocno zniesmaczona...:(



Mam 160 sąsiadów x 254 towary = 40.640 Latarnia oferuje mi 2.546 szt...

Rozbudowałam ją do 12-go poziomu...
 

jakub357

Łucznik
Jeśli chodzi o cyferki przy surowcach i reliktach, to nie dało się ich zrobić jeszcze mniejszych?! Lupę sobie teraz muszę kupić, albo ekran w przeglądarce specjalnie powiększać (kolejne utrudnienie), żeby zobaczyć ile mam danego surowca oraz ile mam danego reliktu. Powinniście tę czcionkę powiększyć, a nie pomniejszać.

U mnie nie dość, że została ta czcionka pomniejszona, to jeszcze w dodatku pogrubiona!
 

visit0r

Paladyn
No i przyszedł czas, kiedy pierwsi staną się ostatnimi. Moje prorocze oczy widzą jak ci co klikali 200+ klikają do trzech skrzynek a potem wracają do innych zajęć i pewnie do tego zmierzała aktualizacja 1.39. Ja nie twierdzę, że klikałam 200+, ale zawsze z materiałów wyklikanych na mapie miałam dość na swoje potrzeby. U mnie budynek stoi od niedawna, ale szczerze po aktualizacji mam wielką chęć go sprzedać. Jeśli czytając opis wiedziałabym, że dostane materiały tylko ze skrzynek, nigdy! bym go nie postawiła. Szczerze żałuje każdego wydanego PW, który wydałam na jego rozwój a teraz jeszcze mi tylko zawala miejsce. Smutno się robi, kiedy naprawdę fajna gra bije w najaktywniejszych graczy nagradzając tych niegrających. Nie grałeś XX czasu? Wróć damy ci XXX diamentów. Czyż nie tak jest? Czy nie wysyłacie takich pism? No nieelegancko.
Tak abstrahując to teraz ogólnie boję się budować kolejnych cudów, a bo ja wiem co zmienicie w następnych aktualizacjach? Może Złota otchłań będzie zbyt wypaśna i nie będzie już dawać populacji? Nie, faktycznie głupie pomysły lepiej schować do szuflady. Ale mocno zdegustowana jestem.
z powodu zastoju w badaniach wszystkie PW pakowalem w cuda, kolejnym rozwijanym miala byc wlasnie latarnia, dobrze ze tylko na 3 poziomie mniejsza strata gdy zostanie usunieta
 

DeletedUser1091

Guest
Kpina, to nawet mniejszy bonus niż z odwiedzenia wszystkich w bractwie, nie mówiąc już o sąsiadach. Zamiast rozwijać grę i zachęcać do pozostania i polecania znajomym to mamy kolejne "ulepszenie" bez sensu i ze stratą dla graczy. Porażka.
 

DeletedUser2022

Guest
A ja mam inny problem proszę szanowną administrację.
A właściwie pytanie: Jak zapisać grę?
Będę grać na saveach.. :D
 

DeletedUser2442

Guest
W związku z tym, że jest jak jest, a uważam, że gorzej, niedługo kończę tę rozrywkę, poczekam jeszcze jakiś czas, może naprawią co zepsuli, a jak nie to się pożegnamy. Pozdrawiam.
 

blazius1

Paladyn
Kpina, to nawet mniejszy bonus niż z odwiedzenia wszystkich w bractwie, nie mówiąc już o sąsiadach.

Wielu graczy nie zauważy w ogóle że mają po zmianie troszkę więcej zasobów niż przed zmianą. Choćby po dokładnym przeliczeniu wychodziło że jednak mają. To pośrednio dowodzi że wcale nie chodziło żeby poprawić los mniej aktywnych. A pewne było że dużo stracą bardzo aktywni. Więc generalnie wcale nie chodziło o aktywność kogokolwiek. Nie przyjęto nawet w IG na potrzebę tej zamiany żadnej sztucznej definicji aktywności gracza. Czyli ten 1% może być ściemą. To jest procent od czegoś, co nie istnieje, bo tylko sami gracze w ramach bractwa są w stanie ocenić kogo trzymać w bractwie a kogo nie warto - bo nie jest aktywny. Jest tylko jedna miara aktywności. Reszta to bełkot.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2010

Guest
dlaczego tą aktualizacją gra umarła
1 po turnieju widać od razu praktycznie pkt graczy nie idą w górę (zdarzają się wyjątki)
2 twór zwany jako bractwo jest praktycznie nie potrzebny (dawanie motywek graczom którzy nie oddali łapki się jest nieopłacalne,lawinowo po pewnym czasie nikt nie będzie nikogo motywował) tylko obowiązek z 1 plusem wymiana towarów
3 poza bractwem to w ogóle polewka raz nie dasz on nie odda i tak do końca (tak przynajmniej nieaktywni mieli pełne ratusze pieniędzy z odwiedzin)
4 zmiany co kilka miesięcy które wprowadza to podcinanie gałęzi na której siedzą (mają doświadczenie z arabami)np
-powiększenie oddziału nie ingerowało w turniej (powiększałem) teraz od którejś aktualizacji już tak (nie dali mi możliwości skasowania wcześniejszych badań)
-cofanie z badaniami (no jak to nowi muszą więc wy też)nagród zaległych nie dali (zamknąć ryje )
-zmiany w bonusach zawsze na minus
-eventy bez możliwości zgarnięcia głównej nagrody nawet minimalnej szansy
-brak pomysłu co dalej (już ponad miesiąc czekam na nową drabinkę,pewnie w tym miesiącu nie będzie)
-Błąd goni błąd nawet szkoda pisać
ta aktualizacja była gwożdziem do trumny tracą wszyscy a wątpię czy ci nowi co zostali cokolwiek wrzucą siana bo widzą jaki burdel się robi
pozdrawiam
ps pewnie zapomniałem o dziesiątkach innych mega usprawnień ale jak ktoś wcześniej pisał GIT ŻE JEST TRĄBKA
 

DeletedUser174

Guest
tak, trąba jest the best!!!

kij im w oko. Błąd na błędzie błędem pogania. Partacze

a naszym błędem jest to że tu jesteśmy. Jakby ktoś trafił na inną ciekawą grę to ja tez bardzo poproszę o info. Z przyjemnością i bez żalu zostawię ten syf

w sumie to by była jedyna gra która zostawiłam przez politykę firm y:eek: zawsze musi być ten pierwszy raz :D:cool:
 

jakub357

Łucznik
Dlaczego tą aktualizacją gra umarła.
Ta gra tak naprawdę nigdy nie wyszła nawet z bety.

a naszym błędem jest to że tu jesteśmy. Jakby ktoś trafił na inną ciekawą grę to ja tez bardzo poproszę o info.
Ja też chętnie bym się przerzucił. Mam dość.
Aaa wiecie co się stało z np @Gustaw-Konrad ? Odszedł już około 3 miesiące temu. Powiedział, że ma dość tej farsy i życia na co 3 godziny...
W sumie dużo w tym prawy było, sam widzę, że czasami nawet pomimo niewytłumaczalnego spóźnienia do pracy zbierałem pospiesznie w butach na stojąco produkcję z manufaktur. Już nie wspominając o tych potwornie karkołomnych przygodach, co ludzie całymi dobami komputery mieli włączone i wstawali w nocy. Ta gra to jedna wielka manipulacja człowiekiem.
 

DeletedUser1865

Guest
Pierwsze wrażenia po ostatnim "usprawnieniu" Dzwonnicy/Latarni. Normalnie zaczynam dzień od spraw bieżących, odwiedzin w Bractwie i trochę Szanownych Sąsiadów. Zawsze przydawało się trochę nadprogramowej "dobroci" z Dzwonnicy. Dziś znalazłem w Bractwie trzy skrzynie i Sąsiadów mam głęboko w miejscu, w którym plecy kończą swą szlachetną nazwę. Towarów bonusowych już więcej i tak nie dostanę, a monety nie mieszczą mi się w Ratuszu. Kupuję z musu Punkty Wiedzy po 350000 monet za sztukę.Ten "wynalazek" to chyba jeszcze większy gniot od niedoróbki w ostatnim Wyścigu Bractw. Tam był błąd jednorazowy. Tutaj sknocono zabawę na stałe!!! Karze się najaktywniejszych Graczy, a promuje tych, którzy łaskawie poświęcą Grze 15 czy 20 minut dziennie!!! Szanowni Autorzy, jaka jest możliwość powrotu do stanu poprzedniego? Nie psujcie ludziom zabawy!!! :mad:
 

DeletedUser976

Guest
Widzę, że IG działa w ten sam sposób do Angela Merkel. Nawalą do własnego kurnika, zrobią syf nie uwzględniając zdania swoich ludzi (graczy), a potem udają że wszystko jest w porządku i świecą oczami. Brawo za taktykę i szacunek do graczy. Może od razu zamknijcie projekt pt. Elvenar, bo to co sie dzieje to zwykła błazenada i karanie ludzi za to że umieją dobrze grać...
 

Elelkal

Rozbójnik
Wielu graczy nie zauważy w ogóle że mają po zmianie troszkę więcej zasobów niż przed zmianą. Choćby po dokładnym przeliczeniu wychodziło że jednak mają. To pośrednio dowodzi że wcale nie chodziło żeby poprawić los mniej aktywnych. A pewne było że dużo stracą bardzo aktywni. Więc generalnie wcale nie chodziło o aktywność kogokolwiek. Nie przyjęto nawet w IG na potrzebę tej zamiany żadnej sztucznej definicji aktywności gracza. Czyli ten 1% może być ściemą. To jest procent od czegoś, co nie istnieje, bo tylko sami gracze w ramach bractwa są w stanie ocenić kogo trzymać w bractwie a kogo nie warto - bo nie jest aktywny. Jest tylko jedna miara aktywności. Reszta to bełkot.
Ten 1% istnieje chociaż może być większy. U mnie na 170 sąsiadów łapkuje tylko 10 co daje ok. 6%, latarnie/dzwonnice ma ze 4, jeśli dobrze pamiętam czyli graczy wykorzystujących potencjał tego cudu jest zaledwie 4%, zakładając, że klikają tylko dla towarów. Cała reszta ogranicza się najwyżej do bractwa czyli jest w tym "1%" o którym wspomina IG.
 

Lisha

Mędrzec Wiki
Zespół Elvenar
Ten 1% istnieje chociaż może być większy. U mnie na 170 sąsiadów łapkuje tylko 10 co daje ok. 6%, latarnie/dzwonnice ma ze 4, jeśli dobrze pamiętam czyli graczy wykorzystujących potencjał tego cudu jest zaledwie 4%, zakładając, że klikają tylko dla towarów. Cała reszta ogranicza się najwyżej do bractwa czyli jest w tym "1%" o którym wspomina IG.
Błąd logiczny. Masz 170 sąsiadów, a ilu z nich gra? Ilu z nich jest aktywnych? Ilu z nich ranking wzrósł o choćby 1 pkt w ciągu ostatniego miesiąca? U mnie sytuacja analogiczna, 170 sąsiadów, z czego pomoc w tym miesiącu, licząc od 3. września, dostałam od 29 z nich. Patrząc po rankingu 61 weszło i zrobiło coś choć raz w grze (nie liczę tych nowych, co weszli w miejsce kopalń i odpuścili po 1 dniu). Nazwijmy ich aktywnymi, a nie wszyscy nawet mogą postawić Latarnię/Dzwonnicę ze względu na erę badań. Najmniej dziennie dostawałam 10 łapek. 10/61, gdzie nie wszyscy z tych 61 mają mnie w zasięgu. Nie mówię, że dają motywki całej mapie, ale niechby nawet to było 5 osób, które daje, plus ja. To jest już 10%. Zgadzam się, że 10% to wciąż mniejszość, ale czy powinno się mieć wywalone na jakąkolwiek mniejszość graczy i ją karać za aktywność? Czy 10% to tak mało?
 

blazius1

Paladyn
Wasze reakcje od wczoraj pokazują jak Latarnia obiektywnie dla nowych graczy stała się słabiutka. Nikt nowy i skłonny więcej motywować nigdy jej nie postawi, jeśli w zamian może podnosić Otchłań i Wykopaliska.
 

DeletedUser629

Guest
Przestańcie tak pisać ... że już nie będziecie grać czy motywować sąsiadów ... bo wychodzi na to, że tylko motywowaliście mapkę dla tych surowców ...
po takim stwierdzeniu przez mojego sąsiada byłoby mi bardzo przykro, że On nie chce ze mną współpracować ... tylko czerpać korzyści...:(
a do odejścia z gry to też nie jest powód ... na tym gra się nie kończy
Miłego i spokojnego dnia :)
 

DeletedUser1496

Guest
To nie tak, ja na pewno nie będę "karać" swoich sąsiadów, wczoraj dałam motywki wszystkim (nie tylko tym, którzy mnie również motywują) - całej mapie i to nie o to motywowanie chodzi. Raczej o podejście IG do graczy i to do tych najbardziej aktywnych.
1. Karanie za aktywność - aktualizacja dała "po kościach" właśnie tej najbardziej aktywnej grupie, co jest absolutną "nowością" w grach tego typu !!! (daruję sobie określenia, które chciałam dodać do tej "nowości" - wykształconym i poważnym ludziom nie wypada takich używać)
2. "Mydlenie oczu" - to najbardziej delikatne określenie na te bzdurne tłumaczenia, którymi zostaliśmy nakarmieni !!! (od informacji, że na zmianie straci mniej niż 1% graczy począwszy - chociaż pojawiło się tu kilka prób wytłumaczenia skąd się wziął ten 1%), a później ... sami wiecie
3. Udowodnienie, że Forum to właściwie miejsce jedynie na wylanie frustracji, bo żadne merytoryczne treści, które mogłyby tą grę uprzyjemnić i poprawić jej grywalność właściwie nigdy nie zostały uwzględnione - jesteśmy bo jesteśmy, możemy sobie jedynie pogadać i tyle - nic z tego dalej nie wyniknie !!!
4. Całkowity brak szacunku do nas grających - jesteśmy tylko potrzebni do "wykazania w statystykach" jak popularna (to akurat prawda) i uwielbiana (tu jest coraz gorzej) jest gra Elvenar oraz oczywiście dla diamentów - co i rusz kuszą nas "niesamowitymi" pseudopromocjami - byle tylko wyrwać trochę kasy !!!

Dlatego pojawiło się tyle "zapowiedzi" odejścia stąd, ja również tego nie wykluczam, chociaż wcale tego tak naprawdę nie chcę ! Bardzo lubię bractwa, w których gram, ale jeśli pojawiłaby się na rynku gra tego typu, ale oczywiście nie !!!!!!! IG, a jeśli jeszcze udałoby mi się namówić przynajmniej trochę osób z którymi gram na wspólne przejście i w konsekwencji wspólną grę - to na pewno bym to zrobiła !!!
Chyba, ze IG przemyśli swoje postępowanie względem graczy i zobaczę to w czynie, ale niestety coraz mniej w to wierzę !!!
 
Status
Zamknięty.
Do góry