• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o aktualizacji 1.74

szerep

Zwiadowca
tak czy owak musze zmienic bractwo, znalezc takie ktore mnie przyjmie i ktore robi 10 skrzyn,
na razie jestem cienki bolek, w porywach moge zrobic kilkaset punktow w turnieju, no moze max 1K
 

visit0r

Paladyn
haha nie jest wolna od błędów,

ostatnio zainstalowałem sobie stare gierki z lat 90' i 00' wtedy jak gra była produktem który się kupowało z półki i albo tp był hit albo firma plajtowała
eh jakie to dziwne uczucie gdy wrcasz do gry a ona działa tak samo :)

@jarq a to to jest ta "niespodzianka" :D
Diablo 2 jest nieśmiertelne ;)
 

DeletedUser

Guest
Aktualizacja jest, renowacja jest, zaklec w prezencie nie ma ;)
Ide po cole i popcorn :D
Cudownie :D
A teraz pytanie za 10 punktów - czy ktoś już rozbudował jakiś budynek ?
Wiem, wiem - głupi żart.
Renowacja jest , rozbudowywać nie można i nie wiadomo, czy działa - czyli wszystko w normie.
Dowiemy się albo po turnieju (ikonka zaklęcia niby jest w tooltipie na skrzynkach turniejowych tak, jak na becie , więc jest szansa, że będzie w nagrodzie grupowej) albo w poniedziałek.

@jarq a to to jest ta "niespodzianka" :D
Przesunięcie terminu prac związanych z renowacją to constans , żadna tam niespodzianka ;)
 

DeletedUser

Guest
a masz budynek na max 5 pól :)? Ja to pewnie za miesiąc lub dwa dopiero użyję (podniesienie fontanny z karnawału)
 

DeletedUser

Guest
a masz budynek na max 5 pól :)? Ja to pewnie za miesiąc lub dwa dopiero użyję (podniesienie fontanny z karnawału)
Testowo na pewno podniosę w jednej wiosce budynek 2x2 z maną na wersję z ziarnami + w drugiej wiosce mam placówkę zdobytą na 5 rozdziale (bez zysku portalu) w magazynie
Zwłaszcza ta druga rozbudowa mnie interesuje.
@skuter znaczy "będą" od poniedziałku jak im google/apple store pozwoli :)
Apple, Apple.
Google tyle nie trzyma (wersja 1.74.0 jest od wczoraj, wypuszczona do publikacji 5 marca).
Swoją drogą , jak ktoś oczekiwał publikacji w ciągu 1 dnia apki w App Store to powinien branżę zmienić.
Jabłka toleruję tylko w szarlotce.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Oni obiecywali, że dostaniemy te zaklęcia za czas oczekiwania czy nie? Bo aż dziwne, że dotąd nie ma żadnej informacji, a jak wprowadzali tworzenie w akademii którego nikt nie chciał, to 10 katalizatorów dali...
 

Koval92

Kapłan
Tworzenie to była chyba jedyna przydatna rzecz wprowadzona w ciągu ostatnich 2 lat, której gracze się nie spodziewali a i tak wyszło na dobre.

Może powinni renowację też zlecić innej firmie, bo te 5 zaklęć na tydzień jest co najmniej kontrowersyjne, wcześniej było 11.
Ja np przepalić schemat na zaklęcia będę mógł sobie pozwolić dopiero za 13 tygodni, współczuję tym z czołówki, co mają po 20-30 magicznych rezydencji do ulepszenia z amunów w konstrukty.
 
Tworzenie to była chyba jedyna przydatna rzecz wprowadzona w ciągu ostatnich 2 lat, której gracze się nie spodziewali a i tak wyszło na dobre.
Zawsze "daje glos", kiedy czytam takie uogolnienia, zeby nie napisac
farmazony ;) Moze przypomne kilka zmian na lepsze wprowadzonych
tylko w ciagu ostatniego roku (wczesniej moje doswiadczenia z gra nie siegaja).
Ogranicze sie tylko do tych, ktorych gracze sie nie spodziewali.

1. Studnie, czyli mozliwosc zdobywania (a nie tylko kupna) waluty premium.
Spokojnie, pewnie wroca w nastepnym czy jeszcze pozniejszym
evencie. A nawet jesli nie, to przez jakis okres zylismy w iscie
diamentowych czasach ;)
2. Placowki, czyli o niebo latwiejsze przechodzenie ras
3 Scrolle portalowe z roznych zrodel (eventy, Tworzenie), jak
wyzej. Nawet przejscie Orkow to teraz maly pikus.
4. Wyzsze nagrody w turniejach w formie scrolli na pw.
5. Wyzsze nagrody ze skrzynek w cudach
6. Wprowadzenie odrzucalnosci zadan z linni glownej
po wejsciu do nastepnej epoki.
7. Tworzenie, dla mnie i dla wielu naprawde genialna sprawa
8. Diamenty za przechodzenie ras
9. Bardzo silne sety w eventach (w porownaniu do
beznadziejnie slabych jeszcze pol roku temu)

To tylko kilka zmian, ktore tak na szybko wpadly mi do glowy.
Znalazloby sie pewnie wiecej, gdybym poswiecil na to chocby
5 minut. To odrobine irytujace, kiedy takie uogolnienia rzucane
sa bez chocby sekundy zastanowienia. Jakos o tych zmianach
na lepsze bardzo latwo sie zapomina i to pomimo tego, ze sie z
nich korzysta na co dzien.
współczuję tym z czołówki, co mają po 20-30 magicznych rezydencji do ulepszenia z amunów w konstrukty.
Dlaczego ? Kupujac magiczne budynki doskonale wiedzieli, na co sie pisza.
Kiedys magiczne budynki mozna bylo podnosic tylko za diamenty, potem
pojawila sie mozliwosc darmowego ich podniesienia (schemat), czego im
tu wspolczuc ? Sami moga zdecydowac, czy zuzyc schematy na darmowe
podnoszenie rezydek, czy uzyc do tego diamentow, a schematy zachowac
na upgrade budynkow eventowych. To wlasnie diamentowcy sa najwiekszymi
wygranymi wprowadzenia renowacji w tej formie (daleki jestem od zazdrosci
czy zawisci. Zainwestowali, to niech i korzysci maja odrobine wieksze).
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
5 skrzynek na turniej - wiec w pieciu, a nawet Ci zostanie ;-)
jakos
Kolega @Koval92 zawsze będzie marudził to już taki typ marudy gawędziarza :)
A na marginesie chwalił się nawet na tym forum że: dostał ostatnio z akademii 500 diaksów, zdobył cały set z eventu karnawałowego, nawet w losowaniach skrzynek mu się poszczęściło a nadal marudzi jaki to on nieszczęśliwy i pokrzywdzony. Tak wiem inni mają lepiej a dlaczego bo ciężko na to zapracowali latami w tej grze :)
Zacznij grać w końcu a nie tylko biadolić na tym forum jak przekupa sprzedająca swoje badziewie na straganie to też będziesz miał a może i więcej zważywszy na to jakie teraz udogodnienia mamy w tej grze.
udogodnienie gry stalo sie zbyt duze, dzisiejsza nagroda glowna daje mozliwosc przeskakiwania kolejnych epok praktycznie bez potrzeby budowy osady rasy goscinnej
 

DeletedUser

Guest
(...)

1. Studnie, czyli mozliwosc zdobywania (a nie tylko kupna) waluty premium.
Spokojnie, pewnie wroca w nastepnym czy jeszcze pozniejszym
evencie. A nawet jesli nie, to przez jakis okres zylismy w iscie
diamentowych czasach ;)
2. Placowki, czyli o niebo latwiejsze przechodzenie ras
3 Scrolle portalowe z roznych zrodel (eventy, Tworzenie), jak
wyzej. Nawet przejscie Orkow to teraz maly pikus.
4. Wyzsze nagrody w turniejach w formie scrolli na pw.
5. Wyzsze nagrody ze skrzynek w cudach
6. Wprowadzenie odrzucalnosci zadan z linni glownej
po wejsciu do nastepnej epoki.
7. Tworzenie, dla mnie i dla wielu naprawde genialna sprawa

(...)

Podejmę polemikę, ale na początek nie chodziło mi o "Tworzenie" jako samą funkcjonalność tylko całą otoczkę, bez szumnych zapowiedzi, bez jakichkolwiek rebalansów, ktoś siadł klepną i do tego wdrożył bezproblemowo przecież całkiem spory kawał kodu (to tak vide tłumaczeń IG) jako wisienka to te 10 glutów na dzień dobry da sie po ludzku jak widać da

a teraz polemika:

1) Nie zgodzę się, studnie jakoś tak weszły z apką na platformach mobilnych, gdzie zdobywanie waluty premium jest niemal standardem, ale zauważam bardzo pozywnie zwiększenie mnożnika x2,5 tak to już mogę zaliczyć jako bardzo dobre udogodnienie

2) Placówki jeśli się nie mylę gdzieś to widziałem jako pomysł (niekoniecznie na forum PL) tym niemniej przy kosztach przechodzenia ras w każdym kolejnym rozdziale to raczej naturalny rozwój (to jako remendum na rozpad materiałów). Tutaj raczej bym podyskutował o samym koncepcie budynków terminowych i ich produkcji, ogólnie jest spory bałagan w warstwie fabularnej (masz czary ale i "czary specjalne", które nie działają jak czary klasyczne, znowu możesz produkować bonusy w akademii magi, ale i wychodzą budynki specjalne itd)

3) To co powyżej, placówka to tylko miejsce ich produkcji

4) Ale to rekomensata za możliwość używania tych scrolli tylko do antyków, było to omawiane więc dla mnie kwestia mocno dyskusyjna. Raczej bym się skupił na tym że można trzymać PW w formie scrolla (bezterminowo) a nie tylko zapełniający się pasek a to już jest wymierna korzyść

5) Piszesz o latarnii ? :) nie będę rzucał kamieniem...

6) Nie wszystkie zadania, do tego było to traktowane jako bug, głównie przez wprowadzenie budynków magicznych :) np. w smokach teraz miałem rozbuduj 4 warsztaty do x poziomu z magicznymi nie ma na to szans a nie będę stawiał 4 warsztatów od zera (każdy kosztuje krocie w młotkach)

7) Sporo tworzę (z nudów) diaxów nie trafiłem, tak powiem ciekawy element gry (z potencjałem) ale jest on raczej poboczny. Nie ma tam nic krytycznego dla miasta, ale znowu piszę to z aktualnego poziomu, gracze mniej lub bardziej rozwinięci mogą mieć odmienne zdanie

Ogólnie to te zmiany na "lepsze" to dla mnie usuwanie błędów gry z początku :p, na czysto mogę klepnąć tylko 7) czyli tworzenie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Podejmę polemikę
No to polemizujmy, ale bede sie tym razem streszczal, pisze
raczej w "trybie sprostowania" ;)
1) Nie zgodzę się, studnie jakoś tak weszły z apką a na platformach mobilnych zdobywanie waluty premium jest niemal standardem
Weszly bez zapowiedzi, ja np. zupelnie sie ich nie spodziewalem.
Placowek zreszta tez nie.
5) Piszesz o latarnii ? :) nie będę rzucał kamieniem...
A co ma Latarnia do nagrod ze skrzynek w cudach ? ;)
6) Nie wszystkie zadania
A wlasnie ze wszystkie ;) Jeszcze raz: po wejsciu do nastepnej epoki.
7) Sporo tworzę (z nudów) diaxów nie trafiłem, tak powiem ciekawy element gry (z potencjałem) ale jest on raczej poboczny. Nie ma tam nic krytycznego dla miasta
To pewnie kwestia stylu gry, mi Tworzenie pomaga zdobywac
mnostwo pw i czarow w turniejach i stalo sie jednym z centralnych
elementow rozwoju miasta. Od momentu wejscia Tworzenia
produkuje w Akademii wylacznie Katalizatory, nie wyprodukowalem
ani jednego innego zaklecia (i na razie sie to nie zmieni).
Ogólnie to te zmiany na "lepsze" to dla mnie usuwanie błędów gry z początku :p
Nie polemizuje z tym, kazdy ma prawo do wlasnego zdania :)
Jako anekdotke obrazujaca rozne sposoby podejscia do tego samego tematu
wspomne tutaj moja rozmowe z kolega z bractwa. Chodzi mi o moje zdziwienie
kiedy okazalo sie, ze on przepala w Akademii przyspieszacze, na ktore ja z kolei
namietnie poluje rozkladajac czary zdobyte w turnieju. Tu z kolei on sie bardzo
mocno zdziwil, jak tak mozna, marnowac dobre czary produkujac z nich smieci
(czyli przyspieszacze) ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Szczerze mówiąc z mojej perspektywy większość tych udogodnień jest czysto reaktywna i korekcyjna (nie twierdzę, że niepotrzebna, ale wynikająca raczej z nieprzemyślanych założeń i braku sensownego planowania niż z jakiejś strategii rozwoju) - tak dla przykładu :

- odrzucenie zadań - odpowiedź na zabugowaną, idiotyczną główną linię zadań o nieprecyzyjnej treści wymuszającą bezsensowne działania (stawianie niepotrzebnych budynków, wyrzucanie na śmietnik potrzebnych surowców za śmieciowe nagrody - np. oddaj 20 tys. ziaren , dostaniesz 5PW , oddaj 100 tys. many - dostaniesz 1 runę)

- tworzenie - odpowiedź na nieużywaną akademię (część graczy jej nawet nie stawiała przez kilka rozdziałów, większość nigdy nie rozbudowywała) - gadżet, nie wpływa w istotny sposób na rozgrywkę + blokuje produkcję normalnych czarów
(dla mnie konflikt z opactwem jest sporym problemem - w/g mnie to najlepszy cud w grze i jakiś tartak many, który w 1 wiosce nawet mi się nie pojawił jeszcze w recepturach tego nie zmieni)
Wprowadzenie znienacka tworzenia przed renowacją (ktoś podjął decyzję o takiej alokacji zasobów i tak ustawił priorytety) też nie jest przypadkowe - spal wszystko w magazynie, nie będziesz miał co rozbudowywać, nie będziesz płakał, że się przedłuża albo że ci brakuje zaklęć

- turnieje i PW do cudów - odpowiedź na nie stawianie i brak rozbudowy antycznych cudów - badania były priorytetem dla większości graczy, inwestowanie PW w cuda traktowane jako zło konieczne (przez blok w badaniach) - większa ilość uzasadnia mniejszą wartość takich PW, druga kwestia to zmuszenie do rozbudowy cudów i przygotowanie na produkcję ziaren na niziołkach , trzecia sprawa to zdychające turnieje
(wcześniej zyski z turniejów były po prostu śmieszne a opłacalność praktycznie zerowa)

- statystyki zestawów - były wielkie i żałośnie słabe, coś musieli z nimi zrobić, żeby zbieranie miało sens

Tylko placówki traktuję jako poważne usprawnienie gry, natomiast normalną praktyką w grach jest wprowadzanie ułatwień dla graczy rozwijających się wraz z pojawianiem się nowego contentu - wszelkiego rodzaju boosty przechodzenia kolejnych poziomów są po prostu konieczne, bo jest tych poziomów coraz więcej.

Podobnie jest z możliwością powolnego zdobywania waluty premium (dodajmy, że losowość tutaj uważam za chamskie zagranie, już wolałbym daily questy za 10 diamentów dziennie) - to jest po prostu adaptacja gry do warunków rynkowych, żeby ktoś w to nadal grał, a nie rozwój gry czy ukłon w stronę graczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2667

Guest
A jak wygląda połączenie "Królewskiej Renowacji" z "Czarującym Podarunkiem"?

Na jeden budynek mam rzuconych tych podarunków na 500 dni. Czy jeśli podniosę ten budynek zaklęciem renowacji, to efekt premii pomocy przepadnie?

Jeśli nie - super.
Jeśli tak - to nie powinien.
 

DeletedUser

Guest
To kontynuujmy:

1) Nie zgodzę się, studnie jakoś tak weszły z apką a na platformach mobilnych zdobywanie waluty premium jest niemal standardem

Weszly bez zapowiedzi, ja np. zupelnie sie ich nie spodziewalem.
Placowek zreszta tez nie.

Weszły jako razem z pierwszym "dużym" ewentem na apkę:

https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/kult-feniksa.2841/

polecam filmik, mają tam całkiem sporo uwagi

5) Piszesz o latarnii ? :) nie będę rzucał kamieniem...

A co ma Latarnia do nagrod ze skrzynek w cudach ? ;)

To może podaj dokładniej o jakie skrzynki w cudach (jakie cudy?) ? Jedynym antycznym cudzie jaki kojarzę a który doładowuje skrzynki od sąsiadów to latarnia

6) Nie wszystkie zadania
A wlasnie ze wszystkie ;) Jeszcze raz: po wejsciu do nastepnej epoki.

Serio? A można odrzucić usunięcie portalu rasowego starej rasy, ostatnio jak to przechodziłem to nie, chyba że znowu jakaś poprawka weszła ;). Tak czy inaczej to odpowiedź na problem który się pojawiał po usunięciu starego portalu, zadania wymagały materiałów danej rasy a nie było możliwości powrotu i klops bo całą lista zadań była zawieszona

Już pisałem o Tworzeniu, tak więc ok. Jako pomoc w turniejach rozumiem ulepszacze jednostek? Bo przyspieszacze to tylko dadzą szansę na 6tą gwiazdkę, co i tak IG wydłużyło czas turnieju o 3h więc jest łątwiej (o to można doliczyć :p jako dobra zmiana)

Tak jak @radiradi pisze ja też uważam że te usprawnienia to tylko usuwanie błędów, niekoniecznie programowych również te w fabule i samej konstrukcji gry (nieprzemyślane rozwiązania)
 
A jak wygląda połączenie "Królewskiej Renowacji" z "Czarującym Podarunkiem"?

Na jeden budynek mam rzuconych tych podarunków na 500 dni. Czy jeśli podniosę ten budynek zaklęciem renowacji, to efekt premii pomocy przepadnie?
Jednoznacznie mogliby odpowiedzie tylko gracze z bety. Z wlasnego
doswiadczenia wiem, ze czary rzucone na przyklad na magiczne warsztaty
nie przepadaja po ich rozbudowie diamentami czy schematem, z budynkami
eventowymi powinno byc raczej podobnie.
//
Serio? A można odrzucić usunięcie portalu rasowego starej rasy, ostatnio jak to przechodziłem to nie
Po wejsciu do nastepnej epoki mozna odrzucic kazde jedno zadanie z linii glownej.
Ostatnio po wejsciu do epoki Orkow zajalem sie w koncu odrzucaniem zadan jeszcze z 4 epoki :D

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Christo

Rozbójnik
OMG i czekać do poniedziałku. Ta firma gorzej chyba upaść już nie może. Ciągle kłamią, ciągle pod górkę graczom, ciągłe czekanie. To już na prawdę robi się bardziej żałosne niż śmieszne.
No właśnie nie mogę się do tego przyzwyczaić, jakoś jestem nauczony że się wyciąga wnioski z błędów i zapobiega w przyszłości. A tu jak było tak jest jakbym oglądał "50 pierwszych randek"
Nic dodać, nic ująć.
 
Do góry