• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Elvariańskim Karnawale

DeletedUser3983

Guest
przecież wcześniej też tak było (dopiero w syrenkach i zodiakach to zmienili... uwaga... przy jednoczesnej zmianie całej konstrukcji eventu)...

wybaczcie, ale zupełnie nie rozumiem Waszego rozczarowania / niezadowolenia

Jest ograniczona ilość zadań + długi czas eventu... ludzie na 1 warsztacie nawet może udałoby się to zrobić!

są granice narzekania

jeszcze gdybyście się czepili, że szanse na zdobycie 10 lev budynku sa nikłe to bym zrozumiała. Czy inne drobiazgi jak 8 pw w skrzynce za 85 cukierków (swoją drogą mnie to akurat boli, bo wcześniej było dużo! więcej). Czy też brak naprawdę wypaśniej nagrody głównej (mi nie zaleźy ani na ziarnach, ani na manie, wiec budynek jest mi na plaster). A nawet słabe spektrum dziennych (nie ma budynku na must have)... Cokolwiek. Jest na co narzekać. To już może zostawcie w spokoju te niebieskie domki
//
Mój post jest bardziej informacyjny niż czepliwy,a że jestem rozczarowana to jestem,bo nas rozpiescili podwójną produkcją w magicznych warsztatach i tuż przed eventem trafiłam warsztat w Iglicy,to sobie pomyślałam będzie jak znalazł do eventu, a tu kiszka.Co do eventu przynajmniej nie ma co się spieszyć, myślę że dadzą jeszcze raz studnie to zawsze kilka wpadnie,fakt nagrody nie powalają,ale jeszcze wszystkich nie było to może czymś nas zaskoczą.

//Połączono posty: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
//
Mój post jest bardziej informacyjny niż czepliwy,a że jestem rozczarowana to jestem,bo nas rozpiescili podwójną produkcją w magicznych warsztatach i tuż przed eventem trafiłam warsztat w Iglicy,to sobie pomyślałam będzie jak znalazł do eventu, a tu kiszka.Co do eventu przynajmniej nie ma co się spieszyć, myślę że dadzą jeszcze raz studnie to zawsze kilka wpadnie,fakt nagrody nie powalają,ale jeszcze wszystkich nie było to może czymś nas zaskoczą.

//Połączono posty: Hajmdal
tylko co nam sie lepiej opłaca, postawic sobie 20 mini lvl 1 czy raczej podwojenie produkcji w 5 lvl max
 

Koval92

Kapłan
W wioskach pod studnie zadania skonczylem i polosowalem za calosc waluty (ok. 5250). Wybieralem skrzynki za 86, 54, 25 (z szansa 10%), 18, 30, omijalem natomiast te najdrozsze za 161. Wyniki to odpowiednio:

6 artefaktow i 12 dziennych (7 flag do siodmego artefaktu)
6 artefaktow i 19 dziennych (10 flag do siodmego)
7 artefaktow i 17 dziennych
7 artefaktow i 18 dziennych

Szalu nie ma, ale jakiegos zbytniego pecha w losowaniach tez nie mialem.

Podoba mi sie ten event :) Prawie wcale nie uzywalem przyspieszaczy, wyjatkiem byly tu krotkie rozbudowy manufaktur na 4, 10 i 12 lvl i tworzenie mgly w akademii. Po tych syrenkowych i miskowych szalenstwach bardzo fajnie mi sie ten event robilo, wystarczylo pol dnia na zrobienie miejsca w wioskach (teleporty) i na przygotowania, a robienie zadan wedlug planu to jakby powrot do korzeni, czyli do pewnych elementow planowania i strategii :)
A ze jest stosunkowo "biedny", przynajmniej w porownaniu do poprzednich ? Jakos mi to w ogole nie przeszkadza.

Do konca eventu z zadan dziennych i z miasta uda sie pewnie zebrac po jakies 1300 cukierkow, wiec w 2 wioskach skoncze z 8 artefaktami, a w dwoch pozostalych pewnie niewiele zabraknie do 9. A do czego zmierzam: przypuszczam, ze jesli ktos od poczatku obierze sobie za cel wyewoluowanie nagrody glownej na 10 lvl, to przy pewnej dyscyplinie w losowaniach i doborze odpowiednich skrzynek ma na to calkiem spore szanse, Ja wolalem calkowicie skupic sie na dziennych, bo nagroda glowna z tego eventu po prostu mi sie nie przyda, choc to wcale nie jest zly budynek.

No to tak jak przewidywali, wychodzi, że 2 artefakty z przygody i budynek na 10 poziomie
Nie stawiasz ewolucyjnego? Ja się dalej waham :/
Sam event też mi się podoba, można szybko zrobić questy i mieć spokój
 

DeletedUser2262

Guest
Które z nagród dziennych są najlepsze?
Przepraszam za aluzję, ale to pytanie w stylu: "Ile kosztuje samochód w kolorze białym?, teraz pytanie zwrotne sprzedawcy - jakiej marki, klasy, wan, sedan, cabrio, limuzyna, suv, i z jakim wyposażeniem?

Wszystko zależy czego potrzebujesz do sprawnego rozwoju miasta - kultury, populacji, może Antycznej Wiedzy lub przyspieszaczy itd. każdy ma z nas inne zapotrzebowanie. Musisz powiedzieć na którym elemencie Ci najbardziej zależy wtedy ktoś będzie mógł udzielić bardziej precyzyjnej odpowiedzi niż ja;)
 

DeletedUser2040

Guest
Dobija mnie, że przy każdym evencie zbiera mi się full mgły wizji w Akademii Magii i za każdym rzem muszę się wstrzymywać z losowaniem, bo mając możliwość trafienia 200 cukierków/kokardek/itp zmiast np 500 diaksów wolę nie ryzykować :) Dobrze, że można przeczekać.
 

DeletedUser4281

Guest
Hehehe ja zupełnie odwrotnie - pomiędzy eventami gromadzę mgłę wizji żeby móc w czasie eventu kilka razy z rzędu losować sobie cukierki :)
Od samego poczatku gry zbieram mgłę wizji w nadziei że wkońcu się przyda na jakiś super event i wciąż jeszcze ani razu nie kliknąłem losowania. Ktowie może na feniksach wreszcie się opłaci.
Przy jakimś unikalnym budynku jak np feniks ognia, myślę że nawet 500 diamentów jest gorszą opcją niż waluta eventowa. Diamenty zawsze można zdobyć w studniach lub w iglicy, a posiadanie 10 lvl budynku z rodzaju feniksa inaczej nie zdobędziesz (No chyba ze event bedzie typu łatwe zadania dla kazdego aby kazdy zdobyl max 1 feniksa)
 

Koval92

Kapłan
Od samego poczatku gry zbieram mgłę wizji w nadziei że wkońcu się przyda na jakiś super event i wciąż jeszcze ani razu nie kliknąłem losowania. Ktowie może na feniksach wreszcie się opłaci.
Przy jakimś unikalnym budynku jak np feniks ognia, myślę że nawet 500 diamentów jest gorszą opcją niż waluta eventowa. Diamenty zawsze można zdobyć w studniach lub w iglicy, a posiadanie 10 lvl budynku z rodzaju feniksa inaczej nie zdobędziesz (No chyba ze event bedzie typu łatwe zadania dla kazdego aby kazdy zdobyl max 1 feniksa)

Ktoś pisał, że już ma zawsze być skończona lista zadań żeby tak 6-7 artefaktów było z questów, ale nie wiem czy to czyjeś wyobrażenia czy nie bo Marindor nic takiego na becie nie mówił
 

Koval92

Kapłan
Na becie po raz drugi jako daily reward czasówka 1x8h, biorąc pod uwagę, że dwukrotnie było również 4x8h to nie wiem co twórca miał na myśli
Jutro ostatni dzień, niektórzy trzymają walutę na studnie a tu może być klops, myślę, że to tłumaczy te osoby które ponad pół eventu zrobiły w pierwsze 12 godzin, żeby chociaż o te studnie powalczyć.
 

visit0r

Paladyn
Na becie po raz drugi jako daily reward czasówka 1x8h, biorąc pod uwagę, że dwukrotnie było również 4x8h to nie wiem co twórca miał na myśli
Jutro ostatni dzień, niektórzy trzymają walutę na studnie a tu może być klops, myślę, że to tłumaczy te osoby które ponad pół eventu zrobiły w pierwsze 12 godzin, żeby chociaż o te studnie powalczyć.
jaki jest % szansy ze to co jest na serwerze beta zostanie bez żadnej zmiany wprowadzone na polskie serwery ?
 

PasRatunkowy

Wędrowiec
Wygląda jak powrót do "starych" eventów. Nawet w nagrodach za zadania, prócz cukierków, znowu "drobniaki" w postaci symbolicznych monet, młotków, surki... ;)
ciekawe czy będzie druga studnia

//

Na becie po raz drugi jako daily reward czasówka 1x8h, biorąc pod uwagę, że dwukrotnie było również 4x8h to nie wiem co twórca miał na myśli
Jutro ostatni dzień, niektórzy trzymają walutę na studnie a tu może być klops, myślę, że to tłumaczy te osoby które ponad pół eventu zrobiły w pierwsze 12 godzin, żeby chociaż o te studnie powalczyć.
tajes

//Połączono posty: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2523

Guest
No i się wyjaśniło...drugiej studni nie ma....nie dość, że do wygrania była tylko w pierwszym dniu eventu....że zrobiono jednolitą, okrojoną listę zadań ..... że raczej głównej nagrody nie da się na max wyewulować- więc po co ona komu w ogóle potrzebna....nagrody dnia beznadziejne to jeszcze ze skrzyni leci sam badziew....po ostatnim pokręconym evencie ten to już szczyt szczytów...i niech twórcy nie zakrywają się balansem gry czy czymś podobnym tłumacząc ten badziewny event bo Ci co się już dorobili mają go w <CIACH> a Ci co się dopiero rozwijają to nigdy tych z czołówki dzięki takiemu balansowi nawet nie maja szans dogonić.....jednym słowem odechciewa się grać....chyba czas poszukać sobie innej gry .....:(((

//Wcięto wulgaryzm: Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xEasyRiderx

Rycerz
No i się wyjaśniło...drugiej studni nie ma....nie dość, że do wygrania była tylko w pierwszym dniu eventu....że zrobiono jednolitą, okrojoną listę zadań ..... że raczej głównej nagrody nie da się na max wyewulować- więc po co ona komu w ogóle potrzebna....nagrody dnia beznadziejne to jeszcze ze skrzyni leci sam badziew....po ostatnim pokręconym evencie ten to już szczyt szczytów...i niech twórcy nie zakrywają się balansem gry czy czymś podobnym tłumacząc ten badziewny event bo Ci co się już dorobili mają go w <CIACH> a Ci co się dopiero rozwijają to nigdy tych z czołówki dzięki takiemu balansowi nawet nie maja szans dogonić.....jednym słowem odechciewa się grać....chyba czas poszukać sobie innej gry .....:(((
Skoro event bez studni jest straconym eventem to nie dziwi mnie twoje rozgoryczenie.
Dla mnie osobiście ten event był wartościowy, może nie było jak piszesz wypasionych nagród dziennych jednak liczy się zabawa a swoją drogą każdy oczekuje czegoś innego. Jedni chcą studni drudzy wypasionego budynku jako nagrody głównej a innym wystarczy to co jest np. fajna kultura, jakieś tam przyśpieszacze czy inne badziewiaki :)
 
Nie skreslalbym jeszcze definitywnie studni, z 2 powodow.

1. Na becie mielismy restart eventu i mozna bylo zdobyc znacznie wiecej waluty, niz za 85 zadan z linii glownej. Byc moze studnia byla w planach pod koniec eventu, tyle ze zastapiono ja ktoryms dniem z przyspieszaczami, wlasnie po to, by ludzie nie wylosowali tych studni za duzo. To oczywiscie tylko gdybanie, ale lacznie 4 dni z przyspieszaczami - to wydaje sie o jeden za duzo, jakby ostatni dzien z przyspieszaczem 1x 8h byl tylko zapchajdziura...

2. Event karnawalowy juz w zeszlym roku byl dosc dziwny. To byly czasy, kiedy zyski portalu byly jeszcze w cenie i kazdy czekal na placowke. Placowki na becie sie nie pojawily i na live nikt sie ich juz nie spodziewal. A tu niespodzianka... ostatniego dnia eventu na live dali placowki. Tyle, ze nie wiadomo bylo, czy smiac sie czy plakac, bo oczywiscie prawie nikt nie czekal do ostatniego dnia (bo niby na co ?) i wszyscy zdazyli juz pozbyc sie calej waluty. Kto wie, byc moze tym razem chca zrobic tak samo ze studnia. I znowu, to oczywiscie tylko moje gdybanie, ale precedens juz byl i to wlasnie w zeszlorocznym evencie karnawalowym.

Z drugiej strony w evencie karnawalowym 2019 studni nie bylo wcale (to byl jedyny wiekszy event bez studni), wiec mozliwe, ze i tym razem bedzie "przerwa w dostawach". Sam nie wiem, co o tym myslec, ale te 4 dni z przyspieszaczami wygladaja dosc dziwnie, a precedens ze zmiana nagrod pod sam koniec eventu juz byl.

P.S.
Nie za bardzo rozumiem takie ogolne narzekanie na event. Nagroda glowna tylka nie urywa, ale nazywac nagrody dzienne "beznadziejnymi" to chyba lekka przesada. Budynki pop/kul sa calkiem w porzadku, a nie w kazdym evencie moze byc cos kalibru Skal Venara III czy Zimowej Gwiazdki. Sa calkiem niezle budynki na mane, na ziarna, na kulture, sa scrolle portalowe, przyspieszacze... juz tak nie przesadzajmy z wieszaniem psow na tym evencie, tym bardziej ze byl prosciutki, latwiutki i bardzo przyjemnie sie go robilo w porownaniu do syrenkowych i miskowych szalenstw ;)

EDIT: ze o zdrapkach nawet nie wspomne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry