• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Elvariańskim Karnawale

Ovocko

Rycerz
Kto by pomyślał, że głupia zdrapka może budzić tyle emocji... o_O
Weź może melisski, walerin, albo coś, bo nie chcę mieć Cię na sumieniu jak Ci żyłka pęknie z tego stresu.
 
Ostatnia edycja:

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Wyhamujcie trochę, każdemu może podobać się co innego. Jednym podoba się zdrapka bo to było coś nowego, innym nie, innym akurat pasuje takie coś jak jest w obecnym wydarzeniu i bardo dobrze, nudno by było jakby wszystkim podobało się to samo ;)
 

Koval92

Kapłan
Zdrapka miała swoje słabości w nagrodach pobocznych ale mimo wszystko miała nieskończoną linię zadań, dodatkowe wstążki za każdy reset, czasem podwojone wstążki itd. Dużo osób zrobiło na max 2 główne nagrody, niektórzy więcej.
Tutaj można zrobić cały event w 2-3 dni ale dużo sobie za tą ilość waluty nie polosujemy a 7 artefaktów to jest bardzo dobry wynik.

Wniosek jest taki, że trzeba uważać czego się sobie życzy, bo w tej grze zawsze pojawi się to kosztem czegoś innego.
Życzenie powrotu skrzynek zostało spełnione, a to, że skrzynka dająca 4x8h czasówki została zdewastowana a nieskończona linia zadań usunięte to zapłata za spełnienie życzenia. Ja już biorę co jest, iglica multiplayer i tworzenie dużo dają czasówek więc i tak jest więcej niż było kiedyś. Pamiętam jak kiedyś zysk portalu 5% był cenny a jak się pojawiło 10% to już w ogóle wow. A teraz dookoła wszędzie lecą 50%, 25% itd. Magiczna rezydencja to było wow, a teraz jak jest iglica to nie opłaca się diamentów na nią wydawać, bo prędzej czy później i tak wyleci.

Bardzo się zmieniła wartość poszczególnych rzeczy. W tej chwili przede wszystkim ekspansje i długie przerwy między rozdziałami są problemem.
Szkoda trochę nieskończonej linii zadań ale jest co jest.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3975

Guest
Dla mnie zdrapka była fatalna, a losowość i trafność, jest irytująca - 5 % graniczy z cudem.

Event...
Jakby zawartość trafionych skrzynek była cenna i na równi w przeliczeniu na wydatek,
to życie w Elvenar byłoby piękne :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blazius1

Paladyn
Z tego co pamiętam to zdrapka przez pierwsze dwie doby była czymś fantastycznym. Wręcz zaprzeczeniem pomysłu na samą siebie i ten event oraz idealnym rozwiązaniem na zepsucie tamtego eventu.
A potem, jak ten podgląd naprawili, to była już tylko zwyczajnie głupia.

Także: dziękujemy i nie wracamy.
 

Vito Andolini

Zwiadowca
Skonczylem event na 3 swiatach max rozbudowy budynku eventowego 6 poziomow.No coz na kazdym swiecie mam inny etap rozwoju miasta ale na zadnym go nie postawie.Event zrobilem dla pomniejszych nagrod i dlatego ze mialem poprostu czas.
 
Troche to dziwne z tymi 6 poziomami, pewnie sporo zalezy tez od skrzynek, z ktorych sie losowalo.
U mnie w jednym miescie glownym mam platforme na 9, a w drugim na 10 lvl. W wioskach pod studnie na 8 i 9 lvl, ale tam zupelnie nie zwracalem uwagi na skrzynki, a cukierki z miasta zbieralem moze srednio 3x dziennie, Wydawalo mi sie, ze 8 poziom jest do osiagniecia bez wiekszych problemow i bez zbytniego szczescia do dodatkowej waluty ze skrzynek, stad moje lekkie zdziwienie po przeczytaniu postu przedmowcy.
 

visit0r

Paladyn
Troche to dziwne z tymi 6 poziomami, pewnie sporo zalezy tez od skrzynek, z ktorych sie losowalo.
U mnie w jednym miescie glownym mam platforme na 9, a w drugim na 10 lvl. W wioskach pod studnie na 8 i 9 lvl, ale tam zupelnie nie zwracalem uwagi na skrzynki, a cukierki z miasta zbieralem moze srednio 3x dziennie, Wydawalo mi sie, ze 8 poziom jest do osiagniecia bez wiekszych problemow, stad moje lekkie zdziwienie po przeczytaniu postu przedmowcy.
Krzysiu, przeciez wiemy żeś hax ;p
 

Ovocko

Rycerz
Ale ja też mam podobne zdziwienie.
Na jednym świecie zostało mi 12 flag do 9-go poziomu, na drugim jestem gdzieś w 2/3 zadań i mam 5 i jeśli będę robił zadania to jeszcze co najmniej ze 2 powinienem zrobić. Najgorzej mi idzie tam, gdzie w ogóle się nie staram robić zadań i mam ze 3 artefakty.
 

Midi67

Rozbójnik
Event zbliża się do końca, moim zdaniem nie był zły.
Duży plus za powrót do sprawdzonych rozwiązań związanych z liniami zadań.
Niestety chyba bez zakupu cukierków za diaxy, szanse żeby zrobić 10 poziom budynku były znikome - ja nie narzekam bo od początku twierdziłem, że ważniejsze są nagrody dzienne i bonusy ze skrzynek niż budynek główny, zbyt słabe statystki vs Stonehenge powodowały, że od początku nie miałem na niego "ciśnienia"
Mam cichą nadzieję, że kolejny event (chyba feniksy) spowoduje większe ciśnienie na "must have" dotyczącą nagrody głównej :)
Efektem powyższego jest to, że odpuszczę sobie również PB z artefaktami do tego budynku.
 

Osteres

Zwiadowca
No cóż, ja dobiję max do 8 lvl (czyli 7 ulepszeń zbiorę) bo kilka flag mi tylko brakuje. Wylosowałem kilka razy dodatkowe cukierki na początku ale to jednak zdecydowanie za mało. Nie miałem więc szczęścia w losowaniach... Jeśli w PB będą dodatkowe 2 artefakty to wtedy zastanowię się nad postawieniem tego budynku.
 

DeletedUser2262

Guest
No cóż, ja dobiję max do 8 lvl (czyli 7 ulepszeń zbiorę) bo kilka flag mi tylko brakuje. Wylosowałem kilka razy dodatkowe cukierki na początku ale to jednak zdecydowanie za mało. Nie miałem więc szczęścia w losowaniach... Jeśli w PB będą dodatkowe 2 artefakty to wtedy zastanowię się nad postawieniem tego budynku.
Jeśli komuś zależy przede wszystkim na nagrodzie głównej jaką jest budynek ewolucyjny, to 7 artefaktów otrzyma tylko za zebrane w tym evencie łakocie (z mapy i zadań), pozostałe 2 artefakty dorabia przy pomocy wylosowanych ze skrzynek dodatkowych łakoci, a jeśli odrobinę zbraknie to wtedy końcówkę łakoci można zdobyć z Akademii Magii - wylosować w skrzyni za zdobyta Mgłę Wizji. Uważam że 9 artefaktów przy dobrze wypracowanej strategii można śmiało zdobyć.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Jeśli komuś zależy przede wszystkim na nagrodzie głównej jaką jest budynek ewolucyjny, to 7 artefaktów otrzyma tylko za zebrane w tym evencie łakocie (z mapy i zadań), pozostałe 2 artefakty dorabia przy pomocy wylosowanych ze skrzynek dodatkowych łakoci, a jeśli odrobinę zbraknie to wtedy końcówkę łakoci można zdobyć z Akademii Magii - wylosować w skrzyni za zdobyta Mgłę Wizji. Uważam że 9 artefaktów przy dobrze wypracowanej strategii można śmiało zdobyć.

Ja dzisiaj losowałem i mając 6598 cukierków, zdobyłem 8 artefaktów a do 9 brakuje mi 19 chorągiewek. Wątpię że to zrobię ale tak jak napisałeś, przy dobrym rozplanowaniu można zdobyć 9 artefaktów do ulepszenia budynku na poziom 10.
 

Koval92

Kapłan
Dużo zależy od farta w losowaniu ze skrzynek, ja na jesieni z 2800 ostatnich kluczy zdobyłem 4000 bonusowych, a tutaj z ponad 6000 ogólnie może z 500 bonusowych...

Zawsze można też sobie oszczędzać diamenty ze studni i dokupić 2000 cukierków bez płacenia ani złotówki, natomiast to jest "opcja atomowa" i warto ją sobie zostawić wyłącznie na wypadek, gdyby nagroda była wystrzałowa, bo dla niektórych osób taka kwota to kilka ekspansji VIP. Poza tym tak jak mówił Mighty Garoth - akademia, ale to też raczej warto trzymać na Feniksa.
 

blazius1

Paladyn
Myk z Mgłami Wizji polega na tym, żeby nie zbierać skrzyń w Adademii na bieżąco i wtenczas Mgły się kumulują?
 
Do góry