• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Ewolucji Feniksa

DeletedUser

Guest
A to nie szukaj, ale wiesz że twoja wiarygodność jest delikatnie pisząć niska
Co do manu piszesz o zwykłych manu czy rasowych (portalowych)? Bo to jest do zweryfikowania :) z moich źródeł wychodzi że było spore poruszenie (jak co rasę) ale na początku 2019 a nie 2016...
 

DeletedUser174

Guest
@Koval92 a może spróbujesz tak dla odmiany być miłym dla innych... arogancja jest przereklamowana... <CIACH> Chłopie daj się lubić...

sory za of top... pewnie mnie zaraportuje... nie musicie nawet wysyłać mi powiadomienia... <CIACH> Wszystkim to wyjdzie na zdrowie jak na forum będzie normalnie... może nawet miło się zrobi przypadkiem

@Nostormo nie liczyłabym na tak prędkie odblokowanie mapy... Oczywiście ludki moga zaczać bulgotać jak dodadzą kolejny pasek na planszy miasta bez odblokowania mapy, ale szczerze wątpię aby tym sie ktokolwiek przejął. Z ciekawości można by sprawdzić czy nie ma jakiejś zależności pomiędzy dodawaniem kolenych pasków, ale komu by sie chciało to sprawdzać. Ale nie spodziewałabym się szybkiego powiększenia miasta mimo wszystko

//EDYTOWANO: Hajdmal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser110

Guest
Wrócę do tematu.
Z tego, co piszecie, wyewoluowanie któregoś-tam feniksa do poziomu, kiedy trwale daje dosypki rasowe jest praktycznie niemożliwe.
Tak więc feniksy trzymam w inwentarzu i jeśli na koniec ewentu się okaże, że nic z tego, to pobędą tam do ... czasu, aż wejdzie kolejny ewent, albo "ad defecandum mortem".
Karmienie Feniksów to wg mnie prosty sposób na wyciągnięcie od Graczy Katalizatorów. Potem będą jęki, że pokazują się Renowacje, a Katalizatorów brak. W bractwie już to słyszałem.
Cóż. Wyobrażam sobie, że z nakarmionym Feniksem turnieje pójdą jak burza, ale... po co? Jeśli Bractwo do tej pory regularnie robi 10 skrzynek, to te ułatwienia są zbędne. Chyba, że ktoś dzięki nim natrzepie znacznie więcej PW, co jestem w stanie zrozumieć. Jednak korzyści chwilowe, które uniemożliwią uzyskanie korzyści trwałych, są wg mnie wyborem złym.
Nie mam też zamiaru spalić Feniksów. Będą sobie siedzieć w inwentarzu, razem z Artefaktami. Czekając tatka-latka.
 

DeletedUser174

Guest
renowacja z perspektywy czasu w mojej ocenie jest gniotem na wyciągnięcie katalizatorów. Zbawienne rozwiązanie na utylizację schematów psuje zdecydowanie ilość katalizatorów niezbędna do tworzenia. Mając do wyboru renowacja czy karma... wolę karmuszkę. Wybór renowacja czy budynki turniejowe = budynki. Wybór renowacja czy klepsydry - przyspieszacze (w sensownej wielkości) Wybór renowacja czy śmieci = nic. Nie produkuję renowacji mimo iz mam kilka budynków w mieście... Tylko schematy jak sie kisiły tak się beda kisić... a podobno to miało ulec zmianie
 
Z tego, co piszecie, wyewoluowanie któregoś-tam feniksa do poziomu, kiedy trwale daje dosypki rasowe jest praktycznie niemożliwe.
Tak więc feniksy trzymam w inwentarzu i jeśli na koniec ewentu się okaże, że nic z tego, to pobędą tam do ... czasu, aż wejdzie kolejny ewent, albo "ad defecandum mortem".
A jednak bylo mozliwe i to nawet bez tych dodatkowych zadan, ktore teraz doszly (+1300 esencji).
Losujac za okolo 4700 esencji i wybierajac odpowiednie skrzynki udalo mi sie zdobyc 7 artefaktow,
czyli do produkcji scrolli portalowych brakowalo jednego artefaktu. Dokladniej rzecz borac brakowalo
okolo 30 pior, ktore do konca eventu na luzie udaloby sie zdobyc za zadania dzienne i esencje zbierana
w miescie. Teraz z esencja za dodatkowe zadania bez wydania ani jednegi diamentu uda sie podniesc
feniksa do poziomu 10 (scrolle portalowe sa od 9). Przyznaje, ze mialem szczescie, ale nawet bez niego
po dojsciu dodatkowych zadan zdobycie 8 artefaktow powinno byc nie tylko mozliwe, ale
jest moim zdaniem wrecz bardzo prawdopodobne.
Proponuje tylko calkowicie ignorowac szanse na nagrody dzienne, ja wybieralem wylacznie skrzynki,
w ktorych koszt jednego piora byl najnizszy.
W celu zdobycia jak najwiekszej ilosci artefaktow proponuje wybierac skrzynki w nastepujacej
kolejnosci:
1. 82 (szansa na +200 esencji)
2. 18
3, 20
4. 46
5. 25
6. 49
W kazdym rozdaniu ktoras z tych powinna sie trafic.
Powodzenia :)
renowacja z perspektywy czasu w mojej ocenie jest gniotem na wyciągnięcie katalizatorów.
Z mojego punktu widzenia nie. Od eventu jesiennego mamy bardzo silne sety
i uwazam, ze warto je podnosic. Obecnie nie liczac many sety daja mi okolo 140k surowcow
na dobe. Niedlugo koncze epoke i wtedy w ciagu 5 minut bede mogl nie tylko podniesc statystyki
budynkow, ale zwiekszyc produkcje many i surowcow o 25%. To tak, jakby ktos dostawil
kilka w pelni rozbudowanych manufaktur i budynkow dajacych mane nie tracac przy tym ani
kratki miejsca ;)
 
Ostatnia edycja:
Ile udało Ci się trafić tą 200 ?? Bo mi może 3 lub 4 razy a zrobiłem już podstawowe zadania ... więc rozbudować 1 Feniksa do 10 lev to raczej się nie da ...
+200 trafilo sie u mnie pare razy, ale nie chce sie podawac za przyklad. Bardziej
chodzilo mi o to, ze niespodzianka w postaci 1300 esencji za dodatkowe zadania pozwoli
wiekszosci graczy podniesc feniksa na 9 poziom, a wiec juz ze scrollami portalowymi.
Zalezy ile ktos zdobyl do tej pory artefaktow (u wiekszosci graczy to 5-6 jesli juz losowali). Do
konca eventu zostalo 17 dni, za zadania dzienne i z miasta wpadnie 1100 esencji + 1300 za
dodatkowe zadania. Sredni koszt jednego piora na gems wyliczony jest dosc konserwatywnie,
przy wyborze odpowiednich skrzynek powinno wyjsc taniej. Ale wezmy te wyliczone srednio
23.2 esencji/pioro. Czyli za 2400 esencji wpadnie jeszcze ponad 100 pior. Daje to przynajmniej
5 nagrod glownych, w tym 2 lub 3 dodatkowe artefakty w porownaniu do stanu na dzis.
Dziewiaty poziom jak najbardziej jest teraz w zasiegu wiekszosci graczy i nawet nie
trzeba sie zdawac na szczescie w losowaniach, tyle ze bez pilnego zbierania esencji w miescie
sie nie obejdzie ;)
 

blazius1

Paladyn
Nie traktujcie tych 1300 jako niespodzianki. Te zadania musiały być zaprojektowane odpowiednio wcześniej wraz z całym eventem. Po to żeby było dzisiaj wrażenie prezentu.
Jeśli na becie tych zadań nie ma to dali tam po prostu okrojony event.
 
Jeśli na becie tych zadań nie ma to dali tam po prostu okrojony event.
Na becie te zadania tez sa, weszly na 4 dni przed koncem eventu i wiadomo, ze nie
wszyscy zdaza je tam zrobic. Co do niespodzianki, pewnie nigdy sie nie dowiemy jak bylo
naprawde, ale wydaje mi sie ze byla to reakcja juz "w trakcie". W evencie karnawalowym
na becie gracze zdobywali wiecej nagrod, niz IG sie spodziewalo, wiec zredukowali ilosc
"waluty" eventowej. Teraz pewnie gracze zdobywali mniej, niz zakladali, wiec troche waluty
dodali robiac przy okazji calkiem niezle wrazenie. Obojetnie jak bylo naprawde (nie wykluczam
tez oczywiscie przemyslanej strategii) efekt jest calkiem niezly: spora ilosc esencji na losowania
nagrod dziennych, duza szansa na feniksa na wysokim poziomie, 2x studnia, calkiem niezle
budynki z popka i z mana, a do tego sporo malych, ale przydatnych nagrod glownych "z automatu".
Do pelni szczescia brakuje tylko placowki :)
 

blazius1

Paladyn
Placówkę wbudowali w jednego z Feniksów. Pytanie tylko czy ta zdolność Feniksa Ognia będzie tylko przydatna, czy będzie bardzo przydatna w przyszłości. Czy będą kolejne Osady i czy Zyski Portalu będą miały tak duże zastosowanie jak w Konstruktach.
Zdolność Placówki pokazuje, że kolejne Osady będą.

To jest tylko dylemat dla miast nastawionych na ekonomię, bez woja. Kto dużo wojuje, nie powinien się specjalnie zastanawiać.

Ognia będzie najsilniejszy, Burzy najsłabszy.
 

chelsea

Wędrowiec
Wrócę do tematu.
Z tego, co piszecie, wyewoluowanie któregoś-tam feniksa do poziomu, kiedy trwale daje dosypki rasowe jest praktycznie niemożliwe.
Tak więc feniksy trzymam w inwentarzu i jeśli na koniec ewentu się okaże, że nic z tego, to pobędą tam do ... czasu, aż wejdzie kolejny ewent, albo "ad defecandum mortem".
Karmienie Feniksów to wg mnie prosty sposób na wyciągnięcie od Graczy Katalizatorów. Potem będą jęki, że pokazują się Renowacje, a Katalizatorów brak. W bractwie już to słyszałem.
Cóż. Wyobrażam sobie, że z nakarmionym Feniksem turnieje pójdą jak burza, ale... po co? Jeśli Bractwo do tej pory regularnie robi 10 skrzynek, to te ułatwienia są zbędne. Chyba, że ktoś dzięki nim natrzepie znacznie więcej PW, co jestem w stanie zrozumieć. Jednak korzyści chwilowe, które uniemożliwią uzyskanie korzyści trwałych, są wg mnie wyborem złym.
Nie mam też zamiaru spalić Feniksów. Będą sobie siedzieć w inwentarzu, razem z Artefaktami. Czekając tatka-latka.

U mnie feniks ognia już jest na 7 poziomie - jak do tego dodam +1300 esencji za dodatkowe zadania + esencje zbierane na obrzeżach miasta + po 35 za zadania dzienne, to spokojnie dociągnę go do 9 poziomu, który daje uzupełnianie portalu rasowego ;) A co do dodatkowych esencji, to z losowania wpadło mi już 900 gratisowych (4x200, 2x50).
 

DeletedUser2262

Guest
Czy ktoś z Was już korzystał z bonusu Feniksa Ognia - i czy efekty walki w turnieju są zauważalne?
 
Czy ktoś z Was już korzystał z bonusu Feniksa Ognia - i czy efekty walki w turnieju są zauważalne?
Korzystalem z bonusu Feniksa Ognia w 3 roznych miastach (na 9lvl +45%, 8lvl +40% i 1 lvl +5%).
Efekt +5% w mojej subiektywnej ocenie nie jest odczuwalny, choc na pewno straty sa odrobine
mniejsze, ale efekt zwiekszenia sily ataku o 40 czy 45% jest juz zauwazalny i odczuwalny w
naprawde duzym stopniu. Z naciskiem na "w duzym" ;)
Moze uscisle, tu nie chodzi tylko o to, ze srednie straty ma sie o iles tam procent nizsze.
Z feniksem na wysokim poziomie wygrywa sie walki, ktore bez niego skonczylyby sie
porazka i strata pelnych 5 oddzialow, ktore i tak pozniej trzeba by negocjowac...
Krotko mowiac feniks przynajmniej u mnie jak najbardziej sprawdzil sie w tym turnieju :)
 

Tajniakos

Paladyn
Czy ktoś z Was już korzystał z bonusu Feniksa Ognia - i czy efekty walki w turnieju są zauważalne?
@Mighty Garoth Efekty użycia ognistego feniksa są zdecydowanie zauważalne i to nie tylko w turnieju, ale również w walce na mapie. Wczoraj ewoluowałem swojego do poziomu 6 co dało mi +30% do obrażeń jednostek przeciwnika. Efekt mnie zdecydowanie zadziwił :) Zdobyłem w walce 20 prowincji z mapy co dało mi dwie dodatkowe ekspansje, tracąc dużo mniej oddziałów niż w walce w, której feniksa nie używałem. Jest to oczywiście uzależnione od poziomu trudności prowincji. Ja walczyłem w tych bardzo łatwych. Nie chcę go aż tak zachwalać, bo jeszcze komuś przyjdzie do głowy szperanie przy nim;) Mam jednak świadomość, że dostaliśmy naprawdę mocne narzędzie do walki :)
 

Koval92

Kapłan
ja na razie tylko drugi poziom, bonus prawie niezauważalny, armia i tak dostaje łupnia przez specyfikę gry, która zachęca gracza do zbadania powiększeń oddziału aby "ułatwić bitwę" co tylko ją utrudnia bo armia wroga także rośnie i to o wiele bardziej. Dochodzi do sytuacji że mam wręcz idealne jednostki przeciwko armii wroga w każdym z 5 slotów, bonusy z cudów, bonusy z feniksa a i tak przegrywam.

Ogólnie ewolucję feniksa zepsuły studnie życzeń trochę, z eventa dotyczącego odpowiednika wielkanocy zrobił się event pod tytułem "kto skończy więcej zadań przed 15 dniem i nałapie więcej studni" . Całe bractwo ciuła wszyscy ponad 5k esencji i wielkie czekanie na odpalenie w poniedziałek maszyny losującej. Plus jest taki że oczekiwanie na "Grę o Tron" może trochę umili, bo odcinek o 3 w nocy a studnie o 1-2 jakoś.

Studnie powinny mieć własny event bo zabierają sens wszystkich innych nagród, poza tym zdecydowana większość nagród w Feniksie nie ma sensu. Jakieś małe budyneczki z fatalnymi statystykami, budynki o tych samych rozmiarach - jeden słabszy drugi silniejszy, zazwyczaj silniejszy jest ten brzydszy - np te budynki pop+kult 4x4.

Z przepytywania serwera ludzie czekają na:

Płonące baseny (dzisiaj, powodzenia z ulepszaniem jak nie jesteście w konstruktach)
Kult feniksa (ładny i dużo daje pop+kult) albo Rise of Phoenix który ma podobne rozmiary i też dużo daje)
Studnie bo wiadomo

Placówki handlowe których nie ma do tej pory a na becie został już tylko jeden dzień, więc raczej nie będzie, fajnie.

Ogólnie ściskam kciuki, żeby powróciły 2 rodzaje zestawów od eventu letniego, z daily i z głównych nagród.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3575

Guest
Ja nie poluję na studnie, więc nie uważam żeby zabierały sens pozostałych nagród. Cieszę się, że nagrody są różnorodne i można znaleźć coś dla siebie. Dla mnie ogromnym pożytkiem są bonusy czasowe, których udało mi się sporo wylosować. Bardzo czekam na mocny set dający t2, szkoda, że teraz go nie było, ale podoba mi się całkowicie nowa nagroda jaką jest fenek- na 6 lvlu bonus do wojska był odczuwalny w turnieju. Nie obyło się bez znacznych strat, ale udało się więcej prowincji zrobić wojskiem, bez konieczności negocjacji i osiągnąć przyzwoity wynik.

Kolejne eventy raczej długo nie powtórzą nagrody dającej mocny bonus do wojska, więc na pewno wrócą sety w różnych konfiguracjach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
Ja nie poluję na studnie, więc nie uważam żeby zabierały sens pozostałych nagród. Cieszę się, że nagrody są różnorodne i można znaleźć coś dla siebie. Dla mnie ogromnym pożytkiem są bonusy czasowe, których udało mi się sporo wylosować. Bardzo czekam na mocny set dający t2, szkoda, że teraz go nie było, ale podoba mi się całkowicie nowa nagroda jaką jest fenek- na 6 lvlu bonus do wojska był odczuwalny w turnieju. Nie obyło się bez znacznych strat, ale udało się więcej prowincji zrobić wojskiem, bez konieczności negocjacji i osiągnąć przyzwoity wynik.

Kolejne event raczej długo nie powtórzą nagrody dającej mocny bonus do wojska, więc na pewno wrócą sety w różnych konfiguracjach.

Właśnie to jest dziwne, że nie było jeszcze mocnego setu dającego T2...
 
Do góry