• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Ewolucji Feniksa

Offtop
Niebieskie rezydki są fajne (nie trzeba czekać na badania by podnosić) ale trzeba mieć stały dostęp do schematów
U mnie jak wiesz strumyczek czasowo się przytkał, więc wolę w ekspansje, na razie muszę zaprojektować miejsce na feniksa
Mi tez sie wydawaly fajne, dopoki ich nie mialem. Turniejowa wioske na s2 zakladalem jako ostatnia
majac juz pewne doswiadczenia z s1 i s3. Stwierdzilem, ze w 3-4 epoce kupie tanie niebieskie domki,
dostep do schematow bedzie staly wiec zrobie z tego wioske jak ta lala, no cudo i miod malina,
a w turniejach to hoho, co to ja nie zwojuje z ta wioska ;) Kupilem 4 warsztaty i 3 rezydki.
Taaa, chcialem dobrze, a wyszlo jak wyszlo ;)
Efekt byl taki, ze schematow wystarczalo na warsztaty, a na rezydki juz nie. Kiedy weszla renowacja,
to podnoszenie budynkow setowych stalo sie priorytetem. No i mam problem, niebieskie domki
walaja sie gdzies po katach blagajac o up, a dla mnie ich rozbudowa jest po prostu nieoplacalna
i jestem krotko przed ich wywaleniem. Poza tym dobre budynki eventowe prawie im nie ustepuja pod
wzgledem wydajnosci. Tak ogolnie magiczne rezydki nie sa zle, ale przynajmniej w moim przypadku
wejscie renowacji calkowicie wyeliminowalo je z gry.

Koniec offtopu

A tak wracajac do tematu, patrzac na wyniki ludzi, z ktorymi gram, to wyglada to
na najbardziej "studnionosny i studniodajny" event wszchczasow ;)
 

Koval92

Kapłan
Nie bardzo rozumiem, jak możliwe jest nie wylosować +200 esencji z szansą 10% mając 5300 esencji do zużycia. Nigdy w historii tej gry mi się takie coś nie zdarzyło, a esencji w poprzednich eventach miałem o wiele mniej, bo nie odkładalem na jeden budynek wszystkiego. Z karnawału miałem praktycznie dodatkowe 2000 esencji z samych skrzynek.

Jednak po chwili zastanowienia, chciałem studnie - mam, w życiu się nie da mieć wszystkiego :p
 
Ostatnia edycja:

visit0r

Paladyn
Niebieskie rezydki są fajne (nie trzeba czekać na badania by podnosić) ale trzeba mieć stały dostęp do schematów
U mnie jak wiesz strumyczek czasowo się przytkał, więc wolę w ekspansje, na razie muszę zaprojektować miejsce na feniksa
tu nie do konca masz racje
tak samo myslałem wchodząc w amunów nie dało się podbić magicznej rezydki bez zbadania rezydencji ktore jest na poczatku
 

Koval92

Kapłan
tu nie do konca masz racje
tak samo myslałem wchodząc w amunów nie dało się podbić magicznej rezydki bez zbadania rezydencji ktore jest na poczatku

Nie jest czasem tak, że rezydki się da a warsztatów nie da? Coś się chyba dało ale nie jestem pewny, ale możliwe, że farmazony gadam.

Niebieskie rezydki są fajne ale mając do wyboru rezydkę a ekspansję to wybiorę ekspansję, bo potem będzie mniejszy problem doś dostawić... Na rezydki to trzeba mieć stały dopływ diaxów ponad te przeznaczone na ekspansje, albo ekspansje muszą być już z 3x droższe niż rezydki.
 

visit0r

Paladyn
patrzac na wyniki ludzi, z ktorymi gram, to wyglada to
na najbardziej "studnionosny i studniodajny" event wszchczasow ;)
losowałem rano i popołudniu, rano była u mnie susza jeśli idzie o dzienne, popołudniu nagle sie pojawialy jak grzybki po deszczu
najdziwniejsza byla studnia z drewnianej skrzyneczki za 20 w ktorej jest szansa 5%
//
Nie jest czasem tak, że rezydki się da a warsztatów nie da? Coś się chyba dało ale nie jestem pewny, ale możliwe, że farmazony gadam.
https://pl.forum.elvenar.com/index.php?threads/brak-epoki.3815/

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
A to może przez warsztaty myślałem że można od razu rezydki podnosić (warsztaty mają badania chyba co dwie rasy, dlatego mogłem od razu podnieść)

Ogólnie to na rezydencje patrzę w kontekście co wybrać ekspansje czy rezydencję, bo jedna magiczna jest mniej więcej równa 2 normalnym co da mi za niedługo 16 pól zwolnionych :) co wychodzi dużo taniej na diax/pole ale jak wspomniałem aktualnie mam problem z odnawianiem zapasu schematów więc sobie podaruję

Co do tej studniodajności ewentu weź pod uwagę że:
- to pierwszy ewent gdzie są studnie i brak zestawu głównego / dziennego
- to też pierwszy ewent ze studniami gdzie nie ma podwojenia waluty lvl2 (tu pióra)
- za bardzo też nie ma dylematu pomiędzy dziennymi nagrodami (brak placówek, inne rzeczy jak pomocnik czy płonący basen są do zastąpienia)
- dorzucili więcej esencji

stąd taki efekt, wcześniej walutę lvl1 trzeba było rozsądniej gospodarzyć

Na koniec, może to tylko moje odczucie ale mam wrażenie że fioletowa skrzynka jest słaba (może to przez 30+ deszczu monet zamiast coś lepszego), trafiłem studnie z 5% szansy (2x) czy z tych średnich skrzynek za dwa pióra (te dały więcej studni niż fioletowa)
stąd dla mnie to taka zanęta na te 200 esencji niż realne więcej, aczkolwiek miło jak pisklak przeskakuje po 3 piórka :)


Edit:

W sumie to się zaczynam martwić taka ilość studni (wolnych diaxów) może spowodować spore wachnięcie we wpływach iG w efekcie będą dłubać w studniach w cenahc produktów (inflacja) albo to już ich łabędzi śpiew :p. Obym był złym prorokiem i z dobroci serca sypneli kasą (rekomensata za renowację? ale tak bez ogłaszania?)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
A to może przez warsztaty myślałem że można od razu rezydki podnosić (warsztaty mają badania chyba co dwie rasy, dlatego mogłem od razu podnieść)

Ogólnie to na rezydencje patrzę w kontekście co wybrać ekspansje czy rezydencję, bo jedna magiczna jest mniej więcej równa 2 normalnym co da mi za niedługo 16 pól zwolnionych :) co wychodzi dużo taniej na diax/pole ale jak wspomniałem aktualnie mam problem z odnawianiem zapasu schematów więc sobie podaruję

Co do tej studniodajności ewentu weź pod uwagę że:
- to pierwszy ewent gdzie są studnie i brak zestawu głównego / dziennego
- to też pierwszy ewent ze studniami gdzie nie ma podwojenia waluty lvl2 (tu pióra)
- za bardzo też nie ma dylematu pomiędzy dziennymi nagrodami (brak placówek, inne rzeczy jak pomocnik czy płonący basen są do zastąpienia)
- dorzucili więcej esencji

stąd taki efekt, wcześniej walutę lvl1 trzeba było rozsądniej gospodarzyć

Na koniec, może to tylko moje odczucie ale mam wrażenie że fioletowa skrzynka jest słaba (może to przez 30+ deszczu monet zamiast coś lepszego), trafiłem studnie z 5% szansy (2x) czy z tych średnich skrzynek za dwa pióra (te dały więcej studni niż fioletowa)
stąd dla mnie to taka zanęta na te 200 esencji niż realne więcej, aczkolwiek miło jak pisklak przeskakuje po 3 piórka :)


Edit:

W sumie to się zaczynam martwić taka ilość studni (wolnych diaxów) może spowodować spore wachnięcie we wpływach iG w efekcie będą dłubać w studniach w cenahc produktów (inflacja) albo to już ich łabędzi śpiew :p. Obym był złym prorokiem i z dobroci serca sypneli kasą (rekomensata za renowację? ale tak bez ogłaszania?)
z fioletowych glownie lecialo 200 esencji i czar
w sumie szacuje ze z tych skrzynek odzyskalem w granicach 2000
i teraz mam zamiar skasowac kilka rezydek (mozliwe zastapienie mniejsza iloscia magikow)
oczywiste jest wywalenie portalowki po zakonczonych badaniach i 3 miesiace postoju az studnie wyschna
 
W sumie to się zaczynam martwić taka ilość studni (wolnych diaxów) może spowodować spore wachnięcie we wpływach iG w efekcie będą dłubać w studniach w cenahc produktów (inflacja) albo to już ich łabędzi śpiew :p. Obym był złym prorokiem i z dobroci serca sypneli kasą (rekomensata za renowację? ale tak bez ogłaszania?)
Byc moze masz racje z ta dobrocia serca, ale tym razem to ja bede ta bardziej cyniczna
strona ;) Nie zdziwilbym sie, gdyby to byla wcale nieglupia zgarywka taktyczna, obliczona
wrecz na wieksze zyski :D
W bractwie ludzie ogolnie sa z eventu bardzo zadowoleni (nawet pomimo braku placowek).
W turniejowych bractwach Feniks Ognia naprawde przemawia do wyobrazni, poza tym sa
studnie, sa baseny, byla popka, potem jeszcze prezent w postaci dodatkowych zadan, w tym
systemie skrzynek wpada sporo nagrod dziennych...
No i slysze w bractwie glosy, ze jesli nie uda sie podniesc feniksa do 9 czy nawet 10 lvl,
to brakujaca esencje po prostu dokupia. Mam na mysli normalne glosy, mowiace to bez zlosci
czy frustracji, ze "nie starczy". Mysle, ze system levelowania feniksow jest niezle pomyslany.
Wczesniej nagrody glowne w postaci setow byly na zasadzie "wszystko albo nic". A teraz jak
cos pojdzie nie tak, to mamy "tylko" +40% sily ataku zamiast +45%... To sprawia, ze
frustracja w przypadku niepowodzenia jest mniejsza. Gracz ogolnie zadowolony chetniej siega do
kieszeni. Na zasadzie: "mam 9lvl... a tam, niech strace, tez chce miec maksiora, a co... ;)
Wracajac do Twoich obaw, kto wie, czy po tym evencie wplywy ze sprzedazy waluty premium
nie beda wyzsze, niz kiedykolwiek. Tak czy inaczej obojetnie czym IG sie kierowalo, naprawde
calkiem niezle im to wyszlo. Tworcy pewnie zarobia na levelowaniu nagrod glownych, a my
dostalismy calkiem niezly event :)
 

Nusion

Kapłan
Ja jestem z eventu bardzo zadowolona, nie ukrywam, że troszkę smutno się zrobiło, jak się okazało, że nie będzie placówek. Ale tylko przez chwilkę :)
Ogniste feniksy na 9 lvl (jeden dopiero będzie ;) ) i dziesiątki studni mają moc! Jeszcze nigdy tylu studni nie miałam (na 3 światach 27, 21, 25) a to jeszcze nie koniec eventu :)
 

DeletedUser

Guest
w sumie pomysł zgarnię z FoE więc działa :), oby tak było. Z mojej strony faktycznie wolę "niepełne" 100% niż system 0...1

Edit.
Właśnie wybudowałem ognistego i miła niespodzianka, źle policzyłem i zamiast 7 poziomu mam 8 :) czyli 9ty zdążę zrobić może nawet pełną 10 wbiję
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser2264

Guest
Nawet nie będę pisać ile wylosowałam studni bo nie ma się czym chwalić, pocieszające, że nie zależało mi na nich. Zbieram wszystkie siły na upa fenka na 9 poziom.
 

DeletedUser110

Guest
Wiekszosc tu napisala o swoich farmach studni, czyli wioseczkach, ktorych jedynym
celem istnienia jest wlasnie ugrzezniecie w studnieach i to na jak najdluzej ;)
yyyy.
Ale jak to?
Jak można mieć "farmy studni", o co chodzi? Rozumiem, że można było uporczywie losować studnie na S2 i S3 grając zasadniczo na S1.
Bo na jednym serwerze nie da się przesłać diaksów do innego miasta. Chyba, że o czymś nie wiem?
 

Nusion

Kapłan
Bo na jednym serwerze nie da się przesłać diaksów do innego miasta. Chyba, że o czymś nie wiem?
Diamenty są wspólne dla konta, dla wszystkich Twoich miast. Więc jeśli z jednego konta masz miasta na 3 serwerach, to diamenty są wspólne dla wszystkich miast, przynależą do konta.
W jednym miasteczku masz studnie, a diamenty z nich do wykorzystania w każdym dowolnym :D
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Jakby nie patrzeć - nie warto. Warto , jak piszą wyżej stawiać to wszystko w małych miastach na tym samym serwerze. Nie w głównym.

Główne farmą studni tylko spowolnisz i zagracisz. Główne ma potencjał na swój właściwy rozwój (wzrost wszelkiej produkcji, podnoszenie cudów, stawianie nowych). Farmy temu nie sprzyjają.
 
Warto , jak piszą wyżej stawiać to wszystko w małych miastach na tym samym serwerze. Nie w głównym.
Raczej w malych miastach na innych serwerach, ale na tym samym koncie
(nie czepiam sie, przypuszczam, ze to wlasnie miales na mysli :) )
Główne ma potencjał na swój właściwy rozwój (wzrost wszelkiej produkcji, podnoszenie cudów, stawianie nowych). Farmy temu nie sprzyjają.
Zgadzam sie z tym, ale sa 2 wyjatki, choc slowo "wyjatki" jest nieodpowiednie,
bo dotyczy 2 calkiem duzych grup graczy. Pierwsza to gracze robiacy celowy
postoj w drzewku w obojetnie ktorej epoce (wcale niemala grupa), a druga to ci,
ktorzy koncza Konstrukty. Dla nich farma studni w miescie glownym to idealne
rozwiazanie w oczekiwaniu na kolejny rozdzial. Studnie wrecz sprzyjaja wtedy
podnoszeniu cudow i pozwalaja powiekszyc przestrzen pod nastepna rase ;)
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Studnie studniami ale chyba tyle dali bo zmniejszyli drastycznie loot tego co kazdy chce. 2 losowania ostatnie i z 11 studni zero diamencikowD:tyle, że były to ich ostatnie losowania bo się wyczerpały.
 

chelsea

Wędrowiec
Czy ktoś z Was już korzystał z bonusu Feniksa Ognia - i czy efekty walki w turnieju są zauważalne?
Ja w ostatnim turniej miałam 35% dodatkowego obrażenia jednostek z karmienia Feniksa i faktycznie lepiej się grało i wojsko dłużej wytrzymało :D

Postawicie tyle studni od razu, czy ugrzęźniecie w nich do wczesnej zimy?
Warto było aż tyle tego?
Ja na głównym świecie mam tylko 3 studnie ;) na dwóch pozostałych serwerach mam ich po kilkanaście, bo tam mi nie zależy na miejscu
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Skończy się event. Wywalam cala dodatkowa produkcję plus stara kulturę. Na głównym mieście(2) niedługo kończę nizioki i właśnie zamierzam zrobić stop na studnie i cuda. Te 80 studni napewno da olbrzymi boost. Wpierw ekspansję a potem moze rezydencje. Schematy teraz to już nie ten problem co kiedyś. Tez jestem w szoku ze az tak potężny łup wszystkim dali. Średnio to chyba każdy z 50 studni dostał
 

DeletedUser3332

Guest
No właśnie mialem napisać że z 11 studni przy 4-5 losowaniach ani grama diamentów. To juz teraz wiemy czemu dali studnie w evencie :D
 
Do góry