• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Iglicy Wieczności i równowadze gry

Viperek

Wędrowiec
Ja sobie to właśnie dziś policzyłam dla mojego miasta na S3.
Mam nadzieję, że się nie machnęłam gdzieś ;)

Moja baza (czyli wielkość oddziału iglicowego w oparciu o obecne parametry mojego miasta)
3676,492

Pokusiłem się o policzenie.
Na S2 wyszło mi podobnie bo 3799,95 ale na S3 masakra bo aż 6580,79.
Głównym czynnikiem dającym aż taką różnicę robi sumaryczny poziom cudów.
Czyli cuda są fajne ale na iglicę wpływają destrukcyjnie :(
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser2262

Guest
Pokusiłe się o policzenie.
Na S2 wyszło mi podobnie bo 3799,95 ale na S3 masakra bo aż 6580,79.
Głównym czynnikiem dającym aż taką różnicę robi sumaryczny poziom cudów.
Czyli cuda są fajne ale na iglicę wpływają destrukcyjnie :(
Ale cuda daja potężnego kopa do bonusowego zbioru ziaren u kupca, dzięki czemu możemy produkować żywe towary i kółko się zamyka...... ;)
 

DeletedUser3975

Guest
Witam
Ten post kieruję głównie do osób które czasem zastanawiały się nad możliwością zapisu nagród z Iglicy Wieczności oraz nad tym jak jest ona zorganizowana. Gdzie i kiedy jakich nagród możemy się w niej spodziewać lub będziemy mogli mieć nadzieję aby się ich spodziewać. Od dziecka tak miałem że gdy dostałem nową zabawkę, jeden dzień intensywnie się nią bawiłem a sześć kolejnych, też intensywnie, rozkręcałem na części, sprawdzając co jest w środku i jak działa, więc ..."rozkręciłem" tym razem Iglicę Wieczności :D Ale do rzeczy .... Założenie było takie jak zapisać w formie tabeli w sposób w miarę czytelny i przejrzysty to co mnie interesowało. Zapisanie nagrody z danej skrzyni, kiedy pojawia się dodatkowa skrzynia, ewentualnych powtórzeń nagrody w zakresie danej osoby indywidualnie, oraz ich porównanie z drugą osobą wpisaną w tabeli. Nie było to proste zwłaszcza jeśli chodzi o formę ale po dłuższych przemyśleniach w końcu się udało. W tym celu sporządziłem tabelę w Excelu.

View attachment 2008
Na powyższym przykładzie pierwszy poziom pozostaje nie wypełniony aby zobrazować jak wygląda czysta tabela. Drugi poziom jest wypełniony przez jednego gracza. Dopiero na trzecim poziomie Iglicy Wieczności tabela jest prawidłowo wypełniona danymi od dwóch graczy, łącznie z kosmetyką. Wpisane nagrody są przykładowe i zupełnie przypadkowe.
....

Wow! Jestem pod wrażeniem, fantastyczna robota :D
Czyli, czas tu nie gra roli? Miałam wrażenie/kilka razy mi się zdarzyło, że rano trafiałam na lepsze nagrody, w tym dodatkowe skrzynie, niż po południu i wieczorem.
A już myślałam, że znalazłam sposób i rozgryzłam/rozwaliłam "system" XD hahaha
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Powoli zaczyna mnie cos trafiac, nie dosyc ze od 5 tygodni na zadnym swiecie nic nie trafilem, to w tym tygodniu na 2 swiecie, 1 poziom 2 fioletowe skrzynki a w nich oczywiscie 2x zysk, no nic zagryzlem zeby, doszedlem do bossa, oczywiscie portal. Zrobilem drugi poziom i co? Oczywiscie zysk portalu. Naprawde mam ochote krzyczec i wyzywac po takiej iglicy. A od ponad miesiaca na wszystkich 3 swiatach takie wlasnie mam
 

mayder

Tancerz ostrzy
Ja dzisiaj na s2 i s1 portalówek na potęgę i tylko jeden zbrojmistrz, ale narzekać nie będę bo w poprzedniej na samym s1 wpadło 5 zbrojmistrzów więc jakiś balas jest zachowanych :D
 

DeletedUser4408

Guest
Wow! Jestem pod wrażeniem, fantastyczna robota :D
Czyli, czas tu nie gra roli? Miałam wrażenie/kilka razy mi się zdarzyło, że rano trafiałam na lepsze nagrody, w tym dodatkowe skrzynie, niż po południu i wieczorem.
A już myślałam, że znalazłam sposób i rozgryzłam/rozwaliłam "system" XD hahaha
Dzięki Angela za dobre słowo ;) Hmmm ..... wypada dopisać kto rano wstaje temu iglica fajne nagrody daje :D Z drugiej strony ja dawno temu robiłem ją późno w nocy i też często biblioteki na przykład wpadały jakby się uparły. Był nawet przypadek że trafiłem dwie w jednej iglicy z bossa i fioletowej skrzyni. Do innych wartościowych nagród szczęścia niestety nie miałem. Wydaje mi się że nie ma złotego środka czy sposobu aby je trafiać. Teorii na ten temat na pewno jest sporo w tym i kilka moich. Tak czy siak nie znam osoby u której te domysły jak i kiedy robić iglicę, przekładałyby się na trafione nagrody w moim przypadku też tak jest. Przy okazji podzielę się innymi swoimi uwagami odnośnie Iglicy Wieczności. U mnie ostatnio daje się zauważyć jakby spadek wratościowszych nagród. Kiedy już wpadają to najczęściej z dodatkowych skrzyń a jeśli tych jest mało to glica robi się nudna jak flaki z olejem i jeszcze z cukierem ;) Moim skromnym zdaniem IG nie powinno żałować nagród ponieważ trafić domek to jedno a mieć miejsce w mieście aby go wybudować to drugie. Wygrany domek który pozostanie tylko w inwentarzu cieszy tak samo. Rozumiem oczywiście że "Twórcy" dbają również o zachowanie równowagi w grze. Co do innych nagród drażni częsta ich powtarzalność nawet po cztery razy z rzędu z tej samej skrzyni. Wynika to w dużej mierze z procentu ich trafienia ale to nie wszystko tłumaczy. Co do portalówek w bossach wiele było już napisane, też jestem na nie. Ale nikt chyba jeszcze nie napisał o 2k fragmentów które są w małym bossie ( 6* Boss III , według tabeli ) Co one tam robią nie wiem a potrafią wpaść przy 55% trafienia i 3 x w jednej iglicy, tak jakby innych nagród w tej skrzyni nie było. Zastanawiam się czy aż takim problemem byłaby podmiana tych fragmentów na przykład na karmę dla zwierzaków. Bywają momenty że w akademii nie pojawia się nawet do tygodnia czasu, tak miałem ostatnio. Później potrafi pojawić się i w trzech okienkach na raz ale bez użycia czasówki max zrobimy dwie gdy mamy czas na grę i tego pilnujemy. Fragmenty zaklęć to taka trochę nagroda bez nagrody. Mając biblioteki w mieście i katalizatory jestem w stanie 4 x w ciągu dnia tworzyć drogie przedmioty. Mimo to w tej chwili, a są osoby które mają ich wiecej, mam fragmentów powyżej 700K. Podzieliłem nawet sobie je na 365 dni, wynik to około 1900 do wydania dziennie. Pytanie na co ? Może warto wprowadzić do akademii dużo droższe, rzadkie przedmioty. Jakąś nową specjalną jednostkę magiczną, domki kulturowe itp. aby móc je wydać. Może pora na jakieś zmiany odnośnie nagród w iglicy. Być może jakimś pomysłem byłoby wprowadzenie przed wejściem do iglicy ( na samym obrazku iglicy lub po wejściu w środku ) trzech małych ikonek z wyborem określej ścieżki i innej nagrody główniej. Poza tym nic ogólnie nie musi się zmieniać. Mamy w tej chwili biblitekę ze zwojami, przydałby się podobny domek z kryształami i jedwabiem. Pisząc żartem..... czy kryształy i jedwab też nie mogą być wieczne :cool: A może jest podobna odmiana w planach i czekamy tylko na jej wprowadzenie. W dolinie obok Iglicy Wieczności miejsca jest sporo na inne specjalne budowle. Patrząc od swojej strony iglicę robię teraz głównie dla bractwa, owszem też mając na uwadze że coś fajnego można w niej trafić indywidualnie. Tyle że tak jak na początku cała zabawa z nią związana to był mały rytuał. Oczy szeroko otwarte, czary mary przed kliknięciem na skrzynkę z małym dreszczykiem co tym razem się trafi. Obecnie mam oczy wąsko zamknięte .... dobra skłamałem notuje przecież ;).... ale tak bym zrobił gdybym nie zapisywał nagród. Myślę sobie tak, że z czasem robienie iglicy nawet dla bractwa nam się znudzi chyba że będziemy ją traktować tak jak turniej. Pod tym względem na pewno jest lepsza niż turniej ale czy ciągle muszą być tam te same nagrody :rolleyes:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Tez odnosze wrazenie ze strasznie skrecili jakos i ilosc nagrod w iglicy. Musieli poprzesuwac suwaczki w strone na niekorzysc gracza. Bo to co sie dzieje od 5-6 tygodni to ponury zart a nie zabawa. Tez w zasadzie robie iglicce dla bractwa
 

mayder

Tancerz ostrzy
Ehhh no niektórym to się nie dogodzi :p. Zabrali studnie i nie zanosi się żeby wróciły więc iglica jest dobrym sposobem na zdobycie diamentów (w przyzwoitej ilości jeśli robi się na 3 światach), do tego doliczmy czasówki które też zostały zabrane i mamy dwa główne powody dla których większą część graczy robi iglice. Ja wiem że fajnie by było jakby wyleciały dodatkowo jakieś magiczne budynki czy zbrojmistrz lub dżinn, no ale wszystkie mieć nie można. Jedyne co mi nie pasuje to nadmierna ilość portalówek, szczególnie te u bossów które można zastąpić czymś innym (pomysłów było już sporo).
 

DeletedUser3975

Guest
w przyzwoitej ilości jeśli robi się na 3 światach
"Jeśli"... i to znacząca różnica :)

Ach te portalówki, żeby były namacalne, zrobiłabym sobie z nich przynajmniej korale :rolleyes: ;)
Zysk, który nie jest zyskiem, studnie wyschły, a czasówki, czy ja wiem? Szału nie ma.

Niech to będzie godziwa wygrana, na miarę Elvenar - 4,3 gwiazdek ‎i 97 670 głosów graczy.
 

mayder

Tancerz ostrzy
"Jeśli"... i to znacząca różnica :)

Ach te portalówki, żeby były namacalne, zrobiłabym sobie z nich przynajmniej korale :rolleyes: ;)
Zysk, który nie jest zyskiem, studnie wyschły, a czasówki, czy ja wiem? Szału nie ma.

Niech to będzie godziwa wygrana, na miarę Elvenar - 4,3 gwiazdek ‎i 97 670 głosów graczy.

Nawet jeśli nie robisz na 3 światach to i tak tych diamentów trochę jest. Wiadomo że szybciej pożytek z nich będą mieli początkujący gracze niż ci co grają dłużej, ale i tak to jest lepsze niż nic nie robienie i narzekanie jakie to wszystko złe.

Co do czasówek to się nie zgodzę że szału nie ma. Robiąc całą iglice bractwem i indywidualnie czasówek wpada naprawdę sporo. Dodając do tego te które można tworzyć w akademii i już robi się całkiem pokaźna ilość, ilość która cały czas rośnie (może i mało ale rośnie) mimo ich używania do produkcji wojsk czy w przyspieszaniu tworzenia w akademii (to piszę na własnym przykładzie)
 

DeletedUser3975

Guest
Narzekanie nie bierze się z powietrza, wystarczy poczytać opinie na google, żeby wiedzieć co graczy boli.

To jest Twoja perspektywa/przykład jak zaznaczyłeś... i znowu te "jeśli"- jesteśmy w Bractwie i robimy całą Iglicę.
Wierz mi, druga strona medalu, nie jest taka złota jak się wydaje, stwarza pozory połysku, a jest jedynie ze stali. Nie każdy należy do Bractwa, jak nie każdy robi Iglicę.

Nie będę się ścierać, nie o to chodzi kto ma rację, tylko o powód rezygnacji wielu graczy.
Nieodparte wrażenie... rozgrywka popada w rutynę, zamyka się w ramach szablonu, zabierając przy tym nożyczki użytkownikom, wyklucza się ich pomysły, nie słucha.

Serio, nie masz odczucia, że poprzez zabieranie i ostrych cięć nagród (np. studni) czy ich wartości, nie zaostrza się brutalnie i tak moim zdaniem napiętych już cugli do granic możliwości? Kiedyś pękną, może już, a możliwe niebawem. Narzucanie rygorystycznych barier, do niczego dobrego nie prowadzi, a już na pewno do inwestowania w grę kasy, która staje się trudniejsza, wkrada się nuda i irytacja.
Rozumiem - strategia strategią, ale gdzie w tym wszystkim przyjemność? Coraz trudniej, niestety się jej doszukać.

Pozdrawiam
 

xEasyRiderx

Rycerz
Może i studnie były ciekawym elementem gry dającym diaksy co przyzwyczaiło to nas do nic nie robienia no wystarczyło się tylko zalogować i zebrać :) Teraz mamy iglice i inne co moim zdaniem jest pewnym urozmaiceniem a nie rutyną :)
 

blazius1

Paladyn
Kłopotem dla tej gry staje się powoli to że strategią zaczyna być tylko z nazwy.
Za dużo losowości ostatnimi czasy powprowadzali.
Strategia z nadmiarem rutyny to nic jeszcze takiego.

Gorzej z nadmiarem losowości. Wtedy żadna to strategia.
 

mayder

Tancerz ostrzy
Serio, nie masz odczucia, że poprzez zabieranie i ostrych cięć nagród (np. studni) czy ich wartości, nie zaostrza się brutalnie i tak moim zdaniem napiętych już cugli do granic możliwości? Kiedyś pękną, może już, a możliwe niebawem. Narzucanie rygorystycznych barier, do niczego dobrego nie prowadzi, a już na pewno do inwestowania w grę kasy, która staje się trudniejsza, wkrada się nuda i irytacja.
Rozumiem - strategia strategią, ale gdzie w tym wszystkim przyjemność? Coraz trudniej, niestety się jej doszukać.

Zabieranie i cięcie nagród rozumiem, ale co mi w tym nie pasuje że nowe które mamy do wygrania są tragiczne. Przeskok w opłacalności czy atrakcyjności między starymi a nowymi nagrodami jest olbrzymi i to najbardziej irytuje ludzi.

Co do iglicy to się z tobą nie zgodzę i nie obchodzi mnie za bardzo co ludzie poza i niektórzy na forum o niej piszą. Jak sama napisałaś to jest strategia, a strategia wymaga trochę od gracza więc nie rozumiem dlaczego niektórzy narzekają że jest za ciężko. Potrzebne są rzeczy które dają ludziom jakieś wyzwanie przez co mają większą satysfakcję z osiegniecia danego celu. Nie może być tak że czego twórcy nam nie dadzą to każdy będzie mógł to zrobić bez problemu. Wymagające rzeczy weryfikują rozwój, a iglica taką rzeczą jest. Zobacz do czego sprowadził się turniej. Kiedyś dość wymagający a teraz bezmyślna klikanina.
 

xEasyRiderx

Rycerz
Kłopotem dla tej gry staje się powoli to że strategią zaczyna być tylko z nazwy.
Za dużo losowości ostatnimi czasy powprowadzali.
Strategia z nadmiarem rutyny to nic jeszcze takiego.

Gorzej z nadmiarem losowości. Wtedy żadna to strategia.
Tutaj się z tobą zgodzę że elementy losowości częściej psują całą zabawę - niestety za dużo ich ostatnio.
Bardziej chodzi mi oto że nudne jest opierać swoją strategie na jednym tylko elemencie a zmienność wyboru daje więcej możliwości :)
 

DeletedUser3033

Guest
w tej grze niema takiego pojęcia jak równowaga ani strategia i nie tylko w iglicy
nadmiar budynków bardzo słabych na znikomą ilość miejsca
feniks czy niedzwiadki myślicie że to nie było celowe zagranie twórców gry ?
o samej równowadze w turnieju pisałem 2lata temu myślicie że coś się zmieniło na lepsze ?
eventy kiedyś były słabe a teraz są beznadziejne
i w jakim kierunku ta gra brnie jak myślicie ?
jak myślicie czemu prawie rok zatrzymałem się na smokach ?
jak ktoś goni nic nie widzi miałem doskonałe rozeznanie co się zmienia przy każdej aktualizacji
jak i to było jedyne rozwiązanie by jakoś stabilnie graći jakoś wzmocnić cuda bym się nie wykończył
tym stylem gry jak i gra z każdym etapem robi się irytująca
to zjawisko się rozprzestrzeniło co robią twórcy gry ?
nom cuda od 30lv wyżej wymagają przejścia aż dwa etapy dalej
co tu daje pisać ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tajniakos

Paladyn
Nie oszukujmy się ;) Gra dla ich twórców ma przynosić zyski i to nie ulega wątpliwości. Twórcy dokładnie wiedzą kiedy nastąpił spadek zysków i co je spowodowało. Od jakiegoś czasu mają wiedzę o farmach studni,które były źródłem potężnej ilości diamentów zasilających nasze konta. W moim odczuciu starają się teraz ten błąd naprawić. Nie mogli tego zrobić z dnia na dzień i jak wiemy kranik dostępności studni stopniowo przykręcali aby w końcu zamknąć go całkowicie. Zdawali sobie sprawę jakie niezadowolenie graczy się z tym wiąże, dlatego dodali sporą część diamentów do iglicy i moim zdaniem całkiem nie małą. Wielu z graczy powie , że więcej diamentów zużywają do negocjacji niż dostają w zamian. Na tym polega strategia w systemie iglicy. To od nas zależy czy całą iglicę robimy negocjacjami czy tylko jej najłatwiejszą część a resztę robimy za pomocą wojska. To od nas zależy ile stracimy surowców,ile wojska i ile użyjemy wzmocnień wojskowych. Studni z pewnością będzie brakować aczkolwiek da się grać dalej bo i wcześniej bez studni się dało. Studnie wystarczyło zdobyć, postawić i czekać na zbiory... w iglicy aby troszkę tych diamentów zarobić trzeba się z lekka wysilić. Twórcy mają świadomość tego, że część graczy z tego powodu może opuścić nasze szeregi, mimo to są w stanie zaryzykować po to aby nowi gracze,którzy zaczną grać zaczęli przynosić im odpowiednie zarobki i chyba nikogo nie powinno to zbytnio dziwić, ponieważ dla nich farmy studni to zerowy zarobek a chcą na grze zarobić a nie rozdawać wszystko lekką ręką. Popełnili w ich ocenie strategiczny marketingowy błąd i się z niego wycofują ale jednocześnie dali nam iglicę z diamentami na, które musimy teraz zapracować ;) dlatego nie ma też powodów do narzekań bo kto chce, to ma...
 
Ostatnia edycja:
Do góry