• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Igrzyskach Elvariańskich.

xEasyRiderx

Rycerz
Sama podstawka dla popielatego fenka daje 1% dodatkowej waluty a na 10 poziomie aż 2% oczywiście po nakarmieniu ale o tym to już pewno wiecie :)
 

Serengeti

Szef kuchni
Sama podstawka dla popielatego fenka daje 1% dodatkowej waluty a na 10 poziomie aż 2% oczywiście po nakarmieniu ale o tym to już pewno wiecie :)

Faktycznie, jakoś nie do końca klarownie się wyraziłam.
Chodziło mi o to, że efekt karmienia działa na każdym poziomie ewolucji.
Dzięki za doprecyzowanie :)
 

glisskur

Wędrowiec
Cześć, od czego zależy ilość waluty eventowej na start?? Niektórzy zaczynają z 50 a niektórzy z 400, przy tym samym rozdziale... O co tu chodzi??
 

glisskur

Wędrowiec
Nikt nie dokupił, a o dodatkowej walucie z poczty to wiem. Ma ktoś inna teorie ?? Potwierdzone mam to na 100% , że taka rozbieżność jest.... Bardzo mnie to zaciekawiło bo skoro powstała liga to fajnie by było, żeby każdy miał na starcie równe szanse....
 

Ovocko

Rycerz
Sama podstawka dla popielatego fenka daje 1% dodatkowej waluty a na 10 poziomie aż 2% oczywiście po nakarmieniu ale o tym to już pewno wiecie :)

Dlatego ja sobie na event postawiłem drugiego. Teraz pytanie czy każdy jest liczony osobno i sumowany z walutą za zadanie, czy te efekty są liczone łącznie.
Istotne o tyle, że zaokrąglenie jest tutaj zawsze w górę i w moim przypadku wersja waluta za zadanie + mnożnik feniksa 1 + mnożnik feniksa 2 daje trochę waluty więcej niż wersja waluta za zadanie + (suma mnożników obu feniksów).
Niby raptem jakieś 26 punktów, ale zawsze
Tylko to będzie widać (przynajmniej u mnie) dopiero w okolicach 42 zadania, paręnaście zadań później się zresztą znowu wyrównuje
 

Charlene

Szef kuchni
Nikt nie dokupił, a o dodatkowej walucie z poczty to wiem. Ma ktoś inna teorie ?? Potwierdzone mam to na 100% , że taka rozbieżność jest.... Bardzo mnie to zaciekawiło bo skoro powstała liga to fajnie by było, żeby każdy miał na starcie równe szanse....
Nie na starcie, tylko zrobili kilka zadań i wpadła waluta. Ja zrobiłam od niechcenia 7 zadań i już mam 467 waluty(odebrałam też z maila). Nie ma tu żadnej magii.
 

glisskur

Wędrowiec
@Charlene nie pisz bzdur i nie rób ze mnie wariata bo wiem co pisze... Na dowód zdjęcia na których widać ilości waluty na start ( od razu dla jasności na zdjęciu z mniejszą ilością waluty nie było nic losowane) na jednym koncie na start było ponad 300 waluty natomiast na drugim 100+ Mam to potwierdzone bo pytałem kilku osób i każdy miał inną ilość na starcie.



1.1.png1.2.png
 

kikimora

Rozbójnik
Po pojawieniu się eventu jesteśmy atakowani różnymi ikonkami i powiadomieniami. Nie sposób nad wszystkim zapanować.

@glisskur sprawa nie dotyczy losowań ;) Te początkowe zadania robią się właściwie same - > czasami aż trudno jest zapanować nad tymi "ptaszkami". Tu się coś pojawia, tam wyskakuje trąbka, a w bonusu jeszcze postacie nie chcą się chować. Szału można dostać. Odebranie nawet 1 zadania to już jest różnica na starcie. A przy tej kaskadzie kliknięć naprawdę nie wiadomo czasami co się odbiera ze startu, a co jest już nasza zdobycza
 

glisskur

Wędrowiec
@kikimora zobacz na zdjęcia to są zadania nr1 więc waluta za nie nie została zebrana jak i również za dzienne logowanie. Przecież widać na zdjęciach. Nawet tam , gdzie jest mniej waluty to zadanie nr2 więc powinno być jej więcej.
 

Charlene

Szef kuchni
@Charlene nie pisz bzdur i nie rób ze mnie wariata bo wiem co pisze... Na dowód zdjęcia na których widać ilości waluty na start ( od razu dla jasności na zdjęciu z mniejszą ilością waluty nie było nic losowane) na jednym koncie na start było ponad 300 waluty natomiast na drugim 100+ Mam to potwierdzone bo pytałem kilku osób i każdy miał inną ilość na starcie.



View attachment 4229View attachment 4230
Akurat na 1 się zgadza, ponieważ 1 zadanie to zebranie monet a dopiero potem są trunki, więc 35+35 za logowanie+ 50 na start=120.
Na drugim ktoś mógł zebrać walutę z maila, odkryć jedną skrzynkę z dodatkową walutą lub po prostu kupić sobie te cosie(karma dla koników morskich), bo przecież była taka możliwość. Nigdy nie było takich cudów, że ktoś dostaje więcej waluty od tak, po prostu nie każdy zwraca uwagę skąd i kiedy ją nabija.
 

glisskur

Wędrowiec
Serio WY tego nie widzicie??? 365 pkt (idąc Waszą teorią 35pkt za wczorajsze logowanie + 100 pkt z poczty i nawet niech Wam będzie 40 zebrane z ziemi) 365- 175= 190 , Zdjęcia są zrobione z moich kont więc nie ma mowy o kupowaniu waluty.... Na zdjęciu przecież widzicie, że waluta za dzisiejsze logowanie i za pierwsze zadanie nie zostało zebrane... Dobra nie chce mi się Was przekonywać na siłę.... Różnica jest nie wiem niestety skąd i nikt mi nie wmówi , że przypadkowo sobie 140 pkt z zebrałem z niczego...
//
Specjalnie dla Was z innego konta.... Jak nie wierzycie to już Wasz problem...


1.3.png

połączono//Urdur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xEasyRiderx

Rycerz
@glisskur ale że jak dostałeś więcej nie mniej, zresztą grasz chyba pod innym nickiem bo ten w statach jest nieaktywny a chciałem sprawdzić czy nie masz czasem w mieście popielatego fenka aktywnego co by mogło tłumaczyć te 100 cosi ;)
 

Ovocko

Rycerz
chciałem sprawdzić czy nie masz czasem w mieście popielatego fenka aktywnego co by mogło tłumaczyć te 100 cosi ;)

W sytuacji gdy nie ma zrobionego ani jednego zadania? Powiedz w jaki sposób, o czarodzieju ;)
Chyba że jest jakiś exploit, że feniks daje walutę na dzień dobry i to od razu hurtowo? Jeśli tak, to nie bądź żyła i podziel się nim na forum :D
 

blazius1

Paladyn
Tylko bez złośliwości.:cool:
Feniks daje jakieś sto waluty w skali całego eventu. Pierwszego dnia daje pierwszych kilka.
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
@Ovocko nie błyszcz bo znowu się źle to skończy, czytaj ze zrozumieniem a nie jak zawsze wyrwane z kontekstu zdania kilka wyrazów które tobie pasują .
Tobie akurat nie muszę się tłumaczyć.
Dla ciebie oczywiste prawdy wypowiedziane nawet przez wielu są zawsze nie do przyjęcia co już wiele razy miało tutaj miejsce ;)
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
@xEasyRiderx , easy man... dziękuję za podzielenie się Twoją opinią na mój temat (aczkolwiek nie przypominam sobie, bym o taki feedback prosił), niemniej wolałbym prostą odpowiedź na moje pytanie.

Gość pokazuje zrzuty ekranu na których widać, że nie zrobił ani jednego zadania, jakim cudem miałby dostać walutę z feniksa i to w takiej ilości?

To już prędzej z biegania wokół miasta, ale nawet jakby miał wszystkie znajdki +3 i zbierał przez całą dobę, to raczej ciężko zebrać tyle waluty w czasie pierwszych dwóch dni.

Feniks daje jakieś sto waluty w skali całego eventu. Pieszego dnia daje pieszych kilka.

A tak przy okazji, sprawdziłem jak to jest w przypadku dwóch feniksów (jeden +2%, drugi +1.3%) i niestety sumuje oba feniksy i dopiero potem mnoży przez ilość waluty z zadania. Czyli np. za zadanie za 51 punktów daje 53 (51 + 3.3% = 51 + 1,68 = czyli po zaokrągleniu 51 + 2 = 53), natomiast gdyby to liczyć osobno byłoby o jeden punkt więcej (51 + 2% + 1,3% = 51 + 1,02 + 0,633 czyli po zaokrągleniu 51 + 2 + 1 = 54).

Przy tej konfiguracji feniksów to daje jakieś 26 waluty różnicy w całym evencie, smueczek :( ;)
 
Ostatnia edycja:

xEasyRiderx

Rycerz
@Ovocko to od początku
@glisskur ale że jak dostałeś więcej nie mniej, zresztą grasz chyba pod innym nickiem bo ten w statach jest nieaktywny
A wiesz że mogę Ci tutaj wysłać też screen gdzie na dzień dobry będę miał 1000 cosików technicznie da się zrobić :)
To że lubisz się czepiać lisku farbowany to wiadomo nie od dziś i że wszędzie widzisz spisek lub inne teorie z paluszka wyssane, no bo przecież są prawdy i twoje prawdy nawet z mechaniką czy grą nie związane ale to twoje prawdy objawione.
Jednak odpowiem na Twoje pytanie: nie ma żadnego exploitu a gracz @glisskur ma nieaktywne konto dlatego się zapytałem czy może gra pod innym nickiem gdzie ten jego błąd mógłby występować a na marginesie to też chyba o tym już wiesz że takie błędy to my tutaj na forum nie mamy jak pomoc i warto napisać z tym do obsługi gry.
 
Do góry