• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Igrzyskach Elvariańskich.

Ovocko

Rycerz
Wiesz, miło by było jakbyś powstrzymał się od ataków ad personam ("lisku farbowany", cokolwiek by to miało oznaczać), bo ani to nic nie wnosi, ani nie sprzyja porozumieniu. Chyba że celem jest bicie piany, to powiedz od razu, nie będziemy tracić czasu.

Natomiast co do tematu, to konto nie ma tutaj znaczenia - jest zrzut (a właściwie dwa, z różnych kont), gdzie widać że zaliczonych zadań jest 0 (słownie: ZERO), oraz że nie jest zebrana nagroda dzienna, tymczasem ilość waluty wynosi ponad 300.
Teoretycznie jest możliwe uzyskanie takiej ilości waluty bez kupowania i bez robienia zadań, jeśli np. ktoś kliknął na skrzynki za startową walutę i od razu wpadła mu z nich dodatkowa (miałem tak w poprzednim evencie na jednym świecie, na 5 pierwszych skrzynek 3 były z dodatkową walutą), niemniej na pewno nie jest to zasługa popielatego feniksa (chyba że jest jakiś exploit który robi takie czary, bo normalnie żeby zebrać 100 waluty z popielatego wyewoluowanego na maks, to trzeba zrobić w tym evencie 71 zadań)
 

xEasyRiderx

Rycerz
Moje pytanie nie było skierowane do ciebie tylko do innego gracza. Domysłów karuzela się nakręca nie potrzebna nam tu twoja płęta :)
 

blazius1

Paladyn
@xEasyRiderx
A tak przy okazji, sprawdziłem jak to jest w przypadku dwóch feniksów (jeden +2%, drugi +1.3%) i niestety sumuje oba feniksy i dopiero potem mnoży przez ilość waluty z zadania. Czyli np. za zadanie za 51 punktów daje 53 (51 + 3.3% = 51 + 1,68 = czyli po zaokrągleniu 51 + 2 = 53), natomiast gdyby to liczyć osobno byłoby o jeden punkt więcej (51 + 2% + 1,3% = 51 + 1,02 + 0,633 czyli po zaokrągleniu 51 + 2 + 1 = 54).

Przy tej konfiguracji feniksów to daje jakieś 26 waluty różnicy w całym evencie, smueczek :( ;)

Przypadek dwóch Feniksów Popielatych nie ma specjalnej wagi i znaczenia, ale zasada, chyba dość istotna, wynika dla nas na przyszłość.

Myślę, że w tej grze regułą jest i będzie, że jak masz dwa takie same algorytmy, np. w takich samych budynkach, to wskaźniki procentowe najpierw zostaną zsumowane i algorytm dopiera wykona iloczyn. Za dobrze by nam było, gdyby tam były tylko iloczyny liczące każdy z osobna.
 

blazius1

Paladyn
Manta nie jest zamiennikiem dla Dziadka do Orzechów. Nie ma szybszego momentu zbioru.
Ta dzisiejsza Manta, bo jest jeszcze jedna Manta w dniu przedostatnim.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Rekinimpreza ma szybszy czas zbioru, Wprawdzie dopiero po pierwszej dobie czasu produkcji, ale jednak.
 

blazius1

Paladyn
To mam na myśli, gdy piszę że eventy stały się tylko uzupełnieniem rozwoju miasta. A nie podstawą rozwoju, którą jest Iglica.

Żadnym budynkiem z ewentów nie poratujesz produkcji Ziaren, a najlepszy bezpłatny budynek w grze do Ziaren, który nie jest Cudem, jest, ale w Akademii.
Pora już najwyższa na odpowiednika Ptaka Burzy do produkcji Ziaren.
 

Charlene

Szef kuchni
To mam na myśli, gdy piszę że eventy stały się tylko uzupełnieniem rozwoju miasta. A nie podstawą rozwoju, którą jest Iglica.

Żadnym budynkiem z ewentów nie poratujesz produkcji Ziaren, a najlepszy bezpłatny budynek w grze do Ziaren, który nie jest Cudem, jest, ale w Akademii.
Pora już najwyższa na odpowiednika Ptaka Burzy do produkcji Ziaren.

Budynkami eventowymi to pewnie nie, ale ewolucyjnymi to owszem;) ja zgarniam ze swoich + element zestawu 24 732 ziaren w Amunach + 4494 z kauczukowców+ 4500 z Centrum Handlowego i mi w zupełności wystarcza ziaren ( mam cały czas stan po 550-600k ) Z kupca zbieram jakieś 10k co 3h ale tych zbiorów zaliczam może 3, bo nie mam czasu na przesiadywanie w grze. Teraz masz Świątynie Fal, która daje bardzo dużo ziaren, więc da się uzbierać dobre ilości.
 

blazius1

Paladyn
A ja mam Wieże Sąsiedztwa (dość wysokie) i 6 x Festivalowy Kupiec i tylko po sztuce manufaktur T4 i T5 i nie robię Iglicy ponad drugie piętro i jadę z Ziarnami "na styk".
Nadwyżkę nadal pochłania rozpad.
Tyle komfortu, że Kupiec robi Unuryt bez przełączeń produkcji. Bo jeszcze przed miesiącem czy dwoma stale przełączałem tryb Kupca.
 
Ostatnia edycja:

Ovocko

Rycerz
No tu się przydaje mieć dużo cudów, ja zbieram z samego kupca 20 tys. ziaren co 3h (bonus zbioru 17 tys), czyli w porywach 100 tys. dziennie.
W tym evencie jest sporo skrzynek dających ziarna, ze skrzynki za 77 wypada w moim rozdziale niecałe 40 tys. ziaren.

Kupców nie mam, postawiłem 3 jak rozbudowywałem zbrojownie, ale po rozbudowach pokasowałem. Mam parę lotosów i stawów, ale to drobiazgi, i przy najbliższych przebudowach pewnie część pokasuję. Większość uzupełnień spoza kupca to budynki eventowe (polarny, stonehenge, zestaw karnawałowy itp.) oraz cuda (wieże, centrum handlowe).

Ale gros robi kupiec i bonus zbioru, od czasu rozbudowy zbrojowni, gdy rzeczywiście było krucho z ziarnami, już mi się uzbierało prawie 1,5 mln, a przy negocjacjach w iglicy traktuję ziarna jako "towar łatwo dostępny" czyli pierwszego rzutu.

Myślę, że w tej grze regułą jest i będzie, że jak masz dwa takie same algorytmy, np. w takich samych budynkach, to wskaźniki procentowe najpierw zostaną zsumowane i algorytm dopiera wykona iloczyn. Za dobrze by nam było, gdyby tam były tylko iloczyny liczące każdy z osobna.

To będzie miało znaczenie tylko w przypadku gdy będą się liczyły zaokrąglenia. Popielaty jest ustawiony tak, że już 0.1 waluty jest zaokrąglany w górę do jedności, co w sytuacji gdy bonus wynikający z karmienia wynosi 1 lub 2 waluty robi różnicę. Przy innych budynkach, gdzie z efekt karmienia idze w tysiące jednostek (towarów, wojska, itd.) zaokrąglenie o 1 sztukę w górę czy w dół nie ma specjalnego znaczenia.
 
Ostatnia edycja:

blazius1

Paladyn
Baaaardzo interesujący jest ten algorytm w Popielatym.;)

Siła jego zdolności jest ogólnie niewielka, zróżnicowanie siły pomiędzy podstawką a poziomem dziesiątym jest w zasadzie żadne, więc żeby Popielaty dawał ten jeden grosik więcej, to musieli sięgnąć lewą ręką za prawe ucho i zaokrąglić już od pierwszej dziesiątej "w górę".

Tak się projektuje Zwierza, który ma dawać jak najmniej. Bo jeszcze mniej to on już chyba dawać po prostu nie mógł.
Wszystkie możliwości osłabienia i pozbawienia znaczenia tego budynku zostały wykorzystane.:)

Wobec powyższego Popielaty bardzo przypomina mi Pandę.
Którą postawiłem wreszcie sobie przed miesiącem, czyli po trzech (?) latach, a której wciąż nie mogę odżałować/przeboleć.
 

Ovocko

Rycerz
No po znerfieniu produkcji żywych jest to budynek, którego raczej nie opłaca się trzymać na stałe, co najwyżej wyciągać na czas eventów. Chyba że trzymać go dla populacji i PW, ale tu też są wydajniejsze budynki.

Trochę zależy od tego, jak będą robione kolejne eventy, ostatnio z każdym kolejnym ilość waluty z zadań się zmniejsza więc bonus jest niższy.
Jeśli dobrze pamiętam, w evencie z Popielatym podciągnięty na maks dawał około 160 waluty (licząc dla wszystkich zadań), obecnie daje już tylko 109. Żeby wyjść na tę samą ilość co na początku, trzeba postawić dwa.

Co nie zmienia tego, że z tych dwóch nadal można wycisnąć jakieś 6-7 "głównych" odznak, czyli powiedzmy 1/3 ścieżki do kolejnej nagrody głównej + uzyskać nieco lepszą pozycję w ligach bez sięgania do kieszeni po diamenty.
 

blazius1

Paladyn
A dzisiejsza Manta ma szybszy zbiór.

Logiki tu niewiele, bo czemu mała Manta go nie miała?
Strzelamy w dużą.
Duża to taki daleki kuzyn Festiwalowego Kupca, tyle że do many.
 
Ostatnia edycja:

Serengeti

Szef kuchni
Czy coś wiadomo, żeby artefakty do Świątyni Fal można było potem dorobić w Akademii albo wylosować w Iglicy?
Dla kolegi pytam ;)
 
Do góry