• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Prawdopodobnie @BlossomValvi o to wlasnie chodzilo.

Jak dla mnie takie pytania jak najbardziej maja sens. Ten akurat temat nie ma nic wspolnego z beta, chodzi o elementy gry, ktore weszlu juz i u nas (miski). Przeciez to oczywiste, ze dopasowuje sie styl gry do zmieniajacej sie mechaniki gry i o tym tu od czasu do czasu dyskutujemy, probujac znalezc jak najbardziej korzystne rozwiazania. Nie zlicze, ile to juz razy trzeba sie bylo dostosowywac do wprowadzanych zmian ;)
Ok mozna sie dostosowywac kiedy zmiany sa dobre albo maja miec dobre intencje, obecne wprowadzone zmiany ani nie sa dobre ani nie maja takich intencji, sa czystym perfidnym skokiem na kase, uwaleniem myslacych graczy a przy okazji wszystkich inny ktorzy dostana rykoszetem. Tacy jak Ty czy Ponduill i jeszcze inni, dadza sobie jakos rade. Ale przecietny gracz nie pomysli nawet o tym zeby robic turniej 3/4 na wszelki wypadek jakby zaraz dalo zaklecia czy relikty.
 

DeletedUser3713

Guest
chris-wejdz na forum bety i poczytaj sobie...ze my tu sobie cos podpowiemy to ok,tam dziala to jak plachta na byka-we wszystkim widza za duzy zysk dla gracza za maly dla nich...i jeszcze prosza o fitbek albo uwagi...spoko-zawsze mam ich sporo ale za co?

oni kasuja realna gotowke za gre a od graczy wymagaja wychwytywanie bledow za free i tak z kazdej gry...

temat teleportacji byl juz kiedys podnoszony...niby utopia az do teraz-wykorzystany pomysl jakiegos gracza za darmo a teraz bedzie za to kesz brany
 

DeletedUser

Guest
Policzy ktos koledze???
U mojej nauczycielki z matmy mialbys w nagrode za pytanie
Odpowiem koledze dlaczego:
W przypadku całej kolejki nastawiam produkcje woja na kilkadziesiąt godzin potem chowam 6-10 zbrojowni i wyciągam manufaktury...
Mam nadzieje ze twoja pani zdała logikę na studiach więcej niż trzy... przypominam tez ze nauczyciele poza akademickimi rzadko maja tytuł powyżej magistra... :p

Widzę @chris07070707 ze już testowales ta opcje :)
 

DeletedUser3713

Guest
Policzy ktos koledze???
U mojej nauczycielki z matmy mialbys w nagrode za pytanie

Odpowiem koledze dlaczego:
W przypadku całej kolejki nastawiam produkcje woja na kilkadziesiąt godzin potem chowam 6-10 zbrojowni i wyciągam manufaktury...
Mam nadzieje ze twoja pani zdała logikę na studiach więcej niż trzy... przypominam tez ze nauczyciele poza akademickimi rzadko maja tytuł powyżej magistra... :p

Widzę @chris07070707 ze już testowales ta opcje :)[/QUO

ochh-sorry-wdze ze kolega bedzie robil pod siebie teleportacja....juz ja zdobyles wiec testuj-przenos 10 zbrojowni i wyciagaj manufki i tak na przemian--napisz gdzie utknales;)

LOGIKU
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ochh-sorry-wdze ze kolega bedzie robil pod siebie teleportacja....juz ja zdobyles wiec testuj-przenos 10 zbrojowni i wyciagaj manufki i tak na przemian--napisz gdzie utknales;)
Ojej kolega wpadł robi flame a potem znowu ktoś się będzie czepiał ze się takich temperuje

Spokojnie na razie zbieram na drugiego brunnera a teleportację się odkładają, przyjdzie na nie pora np. teraz lekko ruszyłem zapasy przyspieszaczy tak z 10%-15% i jestem ciekaw co jutro uzbieram za zebrane klucze
 

DeletedUser3713

Guest
Ojej kolega wpadł robi flame a potem znowu ktoś się będzie czepiał ze się takich temperuje

Spokojnie na razie zbieram na drugiego brunnera a teleportację się odkładają, przyjdzie na nie pora np. teraz lekko ruszyłem zapasy przyspieszaczy tak z 10%-15% i jestem ciekaw co jutro uzbieram za zebrane klucze

sluchaj-ja jak cos pisze to mam a nie przypuszczam ze mam-Twoje gdybanie nie wnosi nic nic do aktualnej gry....tylko do jak bede mial,jak ugram,jak trafie....czyli nic
 

DeletedUser2262

Guest
czy w ostatniej kolejce zadań pojawia się zadanie na warsztaty 24h?
 

DeletedUser3713

Guest
Widzę @chris07070707 ze już testowales ta opcje :)

testowales?
buhhahaha-przepraszam ale jeszcze raz-buhahaha

nie ma chlop co testowac
 
Widzę @chris07070707 ze już testowales ta opcje :)

testowales?
buhhahaha-przepraszam ale jeszcze raz-buhahaha

nie ma chlop co testowac
Hmmm... zaczepke potraktuje z przymruzeniem oka i odpowiem jak najbardziej rzeczowo ;) Nie, opcji teleportowania zbrojowni akurat nie testowalem, ale to identyczna sytuacja, jak np. przy zburzeniu zbrojowni lub odlaczeniu jej od drogi, a te opcje rzeczywiscie testowalem. Wielkosc grupy, ktora raz zostala dodana do kolejki szkoleniowej, juz sie nie zmienia.
 

DeletedUser3713

Guest
Hmmm... zaczepke potraktuje z przymruzeniem oka i odpowiem jak najbardziej rzeczowo ;) Nie, opcji teleportowania zbrojowni akurat nie testowalem, ale to identyczna sytuacja, jak np. przy zburzeniu zbrojowni lub odlaczeniu jej od drogi, a te opcje rzeczywiscie testowalem. Wielkosc grupy, ktora raz zostala dodana do kolejki szkoleniowej, juz sie nie zmienia.

hmmm,zaraz tam zaczepka-poprostu ktos robi z igly widly...niech teleportuje zbrojownie i manufki razy 10 i pyta o chrisa...kolo ratunkowe w glupim pytaniu...a na dodatek ma tylko 2 teleportacje....dlatego pisze,ze tacy gracze majac 1000 glupich wpisow wplywa na balans gry-bo sie kuzwa udzielil-bez wplywu ale napisal
 
Daj spokoj @qrwqa, to bylo po prostu pytanie na temat mechaniki gry ;) I nie, @BlossomValvi swoje pytanie zadal ogolnie, nie pytal o mnie. Takie rzeczy sa ciekawe i warto je wiedziec. Sam kiedys szukalem odpowiedzi na pytanie z podobnego gatunku:
Jesli odlaczymy Iglice od drogi, to czy pokazywana (niezmieniona) predkosc szkolenia jest prawidlowa, czy nie ?. Zredukowana predkosc pokazywana jest dopiero po relogu. No i pytanie, czy Iglice przestaja dzialac dopiero po relogu, czy juz przed i mamy do czynienia tylko z bledem wizualizacji. Niezaleznie od tego, czy taka wiedze mozna do czegos wykorzystac, czy nie, takie rzeczy sa po prostu ciekawe i czasem dyskutuje sie o nich z innymi. Oby z takiej zwyklej dyskusji i wymiany informacji nie zrobila nam sie tu zaraz klotnia o przyslowiowa pietruszke ;)
 

DeletedUser

Guest
Widzę @chris07070707 ze już testowales ta opcje :)

testowales?
buhhahaha-przepraszam ale jeszcze raz-buhahaha

nie ma chlop co testowac

---------------
Edit:
Tak wrzucę bo widzę, że kolejny ekspert od edytowania treści się znalazł. Swoją drogą nasuwa mi to pewne pdejrzenia...
------------------------------------------------------------------------

Hmm widze że alfa i omega nam tu wparowała, super

Odpowiedź też natury ogólnej: Jakbym to przetestował to bym się nie pytał, ponimaju? Akurat jedną z wyjątkowych cech naszego gatunku jest to że nie wszystko musimy sami empirycznie sprawdzać, starczy zaobserwować u innych (lub zapytać jak ktoś potrafi wyartykułować myśli)


Swoją drogą to skąd wiesz ile mam teleportacji i na którym świecie? :) A jak nam iG zrobi prezencik jak na becie to się zdziwisz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1843

Guest
Zapraszam do dyskusji.
No więc takie moje pytanie do administracji całej tej zabawy ;)

Rozumiem i popieram ideę spowolnienia eventów, rozwiązanie z warsztatami i losowością uważam za udane posunięcie, ALE....
Czy tylko mnie tak strasznie boli ten element niesprawiedliwości? Mamy pulę zadań i losujemy sobie spośród nich dowolnie. Jak to się ma do sytuacji, gdy ktoś wylosuje 3x pod rząd "Wyprodukuj skrzynię z narzędziami X razy", podczas gdy ktoś inny wylosuje najpierw Proste narzędzia, potem Chleb, a potem Wydaj 10 PW... Mnie osobiście zadanie ze zwiadem/technologią/mgłami wizji udu*iło na kilka dni, bo miałam je chyba 4 razy i nie mogąc czasami od razu zebrać i puścić produkcji w akademii, zbierałam te mgły cały dzień... Trochę to "obrzydza" event, który poza tym jest całkiem fajny ;)

Czy nie można zrobić tego tak, że z danej puli losujemy zadania, w losowej kolejności, ale zadania te się nie powtarzają? Np 20 zadań w puli, 20 razy sobie losujemy aż do wyczerpania. Zachowując przy tym wymóg rozbudowanych warsztatów/manek oraz element losowości w dalszym ciągu jest to nieprzewidywalne (oczywiście do pewnego momentu, gdy zostanie nam ostatnich kilka zadań, wtedy już wiadomo czego się spodziewać) a dzięki temu nie ma takiej niesprawiedliwości. Mało tego, faktycznie jest to spowolnienie eventu, ale jeśli ktoś trafi na "Złote rozdanie" ;) to może ten event skończyć w tydzień :p No chyba, że zamierzeniem twórców nie było spowolnienie, ale zróżnicowanie między graczami :D TO się udało.

Na chwilę obecną zapętlenie się jakiegoś typu zadań, na przykład właśnie z mgłami wizji, skrzynią z narzędziami bądź reliktami/konfliktami może wręcz zablokować event na bardzo wczesnym etapie. Spośród zadań z 4 grupy jakoś tak bez przerwy miałam albo mgły, albo relikty, albo konflikty i dzięki turniejowi udało się to bez większego bólu. Bez turnieju - nawet nie chcę sobie wyobrażać ;) Szkoda, że nie zapętliło mi się tak zadanie typu "Wydaj 10 PW" i "Wyprodukuj proste narzędzia" ;) Zapewne wtedy byłabym już kilka zadań dalej :p
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
No właśnie też mialem napisać, że przecież w puli zadań jest też zadanie "Wydaj 20 PW", które mi nie wpadło ani razu, a zadania "Zdobądź 11 reliktów" oraz "Rozwiąż 9 konfliktów na mapie LUB 45 w turnieju" już kilka razy. Oczywiście, może moja próbka nie jest bardzo miarodajna statystycznie, ale skoro już wiemy, że IG ustawia "ręcznie" prawdopodobieństwo wylosowania zadań, bo się samo do tego przyznało, to musi to rodzić pytania, czy wszystkie zadania mają jednakowe prawdopodobieństwo wypadnięcia, czy niektóre są "uprzywilejowane"?
@jarq, czy możesz potwierdzić, że zadania (poza warsztatowymi, oczywiście) mają jednakowe prawdopodobieństwo, czy nie możesz tego potwierdzić?
 

DeletedUser2264

Guest
No właśnie też mialem napisać, że przecież w puli zadań jest też zadanie "Wydaj 20 PW", które mi nie wpadło ani razu, a zadania "Zdobądź 11 reliktów" oraz "Rozwiąż 9 konfliktów na mapie LUB 45 w turnieju" już kilka razy. Oczywiście, może moja próbka nie jest bardzo miarodajna statystycznie, ale skoro już wiemy, że IG ustawia "ręcznie" prawdopodobieństwo wylosowania zadań, bo się samo do tego przyznało, to musi to rodzić pytania, czy wszystkie zadania mają jednakowe prawdopodobieństwo wypadnięcia, czy niektóre są "uprzywilejowane"?
@jarq, czy możesz potwierdzić, że zadania (poza warsztatowymi, oczywiście) mają jednakowe prawdopodobieństwo, czy nie możesz tego potwierdzić?

Dzisiaj: 6 x zwiad/tech/,mgła,2 x 45 konfl. i 4 razy relikty, nie mam już ani prowincji, ani katalizatorów, ani przyspieszaczy i turniej się w zasadzie skończył. No sama radość z losowości, tyle dobroci, tyle funu, ocean satysfakcji :p
A wszystko po to, żeby mieć za co losować przyspieszacze, bez nich nie stać mnie już na ten event.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1169

Guest
No własnie. Może ktoś się pochwali że mu się pętelka zrobiła na jakichś trunkach,PW itp :D Bo z kim nie gadam to jakoś losowość ich nie kocha i samą górną półkę ogarniają...
 
Do góry