• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

visit0r

Paladyn
No własnie. Może ktoś się pochwali że mu się pętelka zrobiła na jakichś trunkach,PW itp :D Bo z kim nie gadam to jakoś losowość ich nie kocha i samą górną półkę ogarniają...
pierwsze dzisiejsze wlaczenie i po zebraniu produkcji ktora zaliczyla wczorajsze zadanie i kolejno 4 x wyprodukuj jednostki, "losowość"
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Mówisz, @jarq, że zamienniki w zadaniu muszą być na podobnym poziomie trudności.
Co powiesz na to?
No własnie nie dla Ciebie może bardzo łatwo zdobyć te 400 Fragmentów Zaklęć ale dla kogoś z pierwszych rozdziałów wręcz przeciwnie dla niego łatwiej będzie przeprowadzić zwiad. Event jest dla każdego i dla tych co są na początku gry i na tych co są już w konstrukatach, więc zadania muszą być tak przygotowane aby były podobne poziomy trudności dla wszystkich.
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
No własnie nie dla Ciebie może bardzo łatwo zdobyć te 400 Fragmentów Zaklęć ale dla kogoś z pierwszych rozdziałów wręcz przeciwnie dla niego łatwiej będzie przeprowadzić zwiad. Event jest dla każdego i dla tych co są na początku gry i na tych co są już w konstrukatach, więc zadania muszą być tak przygotowane aby były podobne poziomy trudności dla wszystkich.

Dla pierwszych rozdziałów rzeczywiście łatwiej zrobić technologie albo zwiad. Ale co maja powiedzieć Ci co skończyli rasy i zwiad kilka dni brak technologi a 15 Mgły Wizji co 3 relogi w Akademii. Gdzie ten podobny poziom trudnośći. Bo jestem w żywiołakach i sie zastanawiam czy dalej levelować czy zbierac surowce osady i na kolejnym evencie robić technologie:D
 

Ethel

Rozbójnik
nie wiem.... ja mam 6 wiosek- w których trzech robię aktywnie event- różnica na dzień dzisiejszy jeśli chodzi o walutę wynosi około 30% pomiędzy wioską gdzie mam najwięcej szczęścia do losowań a tą w której mam pecha x)
 

DeletedUser2262

Guest
po ilu nagrodach pojawia się kolejny brunatny?
albo kiedy pojawia się w losowaniach drugi brunatny?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1874

Guest
Nie prowadzę niestety oficjalnych statystyk, ale odkąd dotarłem do najtrudniejszych zadań, to non stop trafiam zwiad/technologię/mgły lub 9/45 konfliktów. Zdarzyły się nieliczne produkcje w warsztatach i manufakturach, sporo miałem też szkolenia jednostek i reliktów (te dwie akurat bardzo mnie cieszyły). Może ze dwa albo trzy razy zdobycie 5 zaklęć i po 1 misji na wydanie i zakup PW. Jakieś na 6 mgły i konflikty w iglicy też się przewijały.
Nie widziałem natomiast ani razu misji na żadną produkcję 5 i 15 min w warsztatach, fragmenty też mnie ominęły (chyba że miały nie występować w tej grupie, a jedynie poprzednich), żadnej misji odkąd tylko zaczęła się losowość na zdobycie złota lub narzędzi.

Waluty mam już ponad 10k, stąd parę tych misji ogólnie było, więc losowość mnie nie lubi. Choć poza turniejem misja na relikty zablokowałaby mnie od razu, to w turnieju był to jedynie powód do radości - 45 konfliktów to ponad 11 pełnych prowincji lub 15 zrobionych 3/4, a relikty to kwestia ukończenia zaledwie 3 prowincji - czyli jeśli się miało wcześniej misję na konflikty, to kwestia zrobienia tylko 3 dodatkowych turniejowych konfliktów.

Tyle co mnie pozytywnie zaskoczyło, dla niektórych to może już oczywiste, ale nie wiedziałem o tym wcześniej - do misji na wyprodukowanie jakiejś ilości bonusowego t1 (dla mnie byłaby to konieczność zrobienia 13x3h produkcji w manufakturach na stal z użytym zaklęciem, a mam ich tylko 3), można zaliczyć ze zbioru towarów z Syrenich Rajów (i zapewne innych tego typu budynków również)
 
Tak poza warsztatami pozostałe zadania mają takie same prawdopodobieństwo wylosowania.
@jarq wybacz, ale nie wierze. Nie twierdze bron Boze, ze celowo mijasz sie z prawda, prawdopodobnie tworcy takimi szczegolami nie dziela sie z nikim. Kazdy, ale to doslownie kazdy jeden gracz obserwuje u siebie takie wlasnie mini-petle, skladajace sie z gora kilku zadan. Kiedy taka petla "zaskoczy", to chwile potrwa, zanim trafi sie jakies zadanie "z innej parafi". Potem nastepuje faza, w ktorej wydaje sie, ze zadania rzeczywiscie przydzielane sa na chybil-trafil, ale nie trwa to za dlugo i po chwili znow wpada sie w jakas inna mini-petle. Albo i w poprzednia. Ten schemat powtarza sie tak czesto, ze moim zdaniem prawdopodobienstwo przypadku jest rowne zeru, prawdopodobnie jest to dzialanie zamierzone. Gdyby w kazdym rozdaniu szansa na wylosowanie dowolnego zadania z puli (poza warsztatowymi) byla taka sama, to serie 4x to samo zadanie raz za razem nie mialyby prawa sie zdarzac. No dobrze, mogloby sie to zdarzyc raz. Ale taka sytuacje mam kilka razy dziennie, inni rowniez.
Nie probuje tworzyc tu teorii spiskowej i wcale sie nie czepiam ;) Przypuszczam, ze taki <ekhem...> "losowy" wybor zadan ma byc dodatkowym elementem sterowania poziomem trudnosci eventu, a wiadomo, ze powtarzalnosc zadan w krotkim odstepie czasu ten poziom zawyza. Nic mi do tego, tworcy konstruuja i balansuja event jak chca, ale w pelna losowosc wyboru zadan poza tymi warsztatowymi po prostu nie wierze. Byc moze kazda taka (hipotetyczna, bo to tylko moja chora teoria ;)) mini-petla rzeczywiscie ma takie same szanse wystapienia, jak inne, ale moim zdaniem jakis tego typu mechanizm mini-grup czy mini-petli istnieje.
 

SandDiuna

Tancerz ostrzy
@jarq wybacz, ale nie wierze. Nie twierdze bron Boze, ze celowo mijasz sie z prawda, prawdopodobnie tworcy takimi szczegolami nie dziela sie z nikim. Kazdy, ale to doslownie kazdy jeden gracz obserwuje u siebie takie wlasnie mini-petle, skladajace sie z gora kilku zadan. Kiedy taka petla "zaskoczy", to chwile potrwa, zanim trafi sie jakies zadanie "z innej parafi". Potem nastepuje faza, w ktorej wydaje sie, ze zadania rzeczywiscie przydzielane sa na chybil-trafil, ale nie trwa to za dlugo i po chwili znow wpada sie w jakas inna mini-petle. Albo i w poprzednia. Ten schemat powtarza sie tak czesto, ze moim zdaniem prawdopodobienstwo przypadku jest rowne zeru, prawdopodobnie jest to dzialanie zamierzone. Gdyby w kazdym rozdaniu szansa na wylosowanie dowolnego zadania z puli (poza warsztatowymi) byla taka sama, to serie 4x to samo zadanie raz za razem nie mialyby prawa sie zdarzac. No dobrze, mogloby sie to zdarzyc raz. Ale taka sytuacje mam kilka razy dziennie, inni rowniez.
Nie probuje tworzyc tu teorii spiskowej i wcale sie nie czepiam ;) Przypuszczam, ze taki <ekhem...> "losowy" wybor zadan ma byc dodatkowym elementem sterowania poziomem trudnosci eventu, a wiadomo, ze powtarzalnosc zadan w krotkim odstepie czasu ten poziom zawyza. Nic mi do tego, tworcy konstruuja i balansuja event jak chca, ale w pelna losowosc wyboru zadan poza tymi warsztatowymi po prostu nie wierze. Byc moze kazda taka (hipotetyczna, bo to tylko moja chora teoria ;)) mini-petla rzeczywiscie ma takie same szanse wystapienia, jak inne, ale moim zdaniem jakis tego typu mechanizm mini-grup czy mini-petli istnieje.

U mnie z całą pewnością istnieje :confused:
U kazdego, ja mialem 4x 11 reliktow, myslalem ze monitor pogryze
 

Nusion

Kapłan
Wciąż 45 konfliktów przeplatane 11 reliktami i 15 mgłami, często w pętli. Na s3 zrobiłam w turnieju 61 prowincji dla tych konfliktów, zrobiłabym więcej, ale to mój max niestety.
Zadanie na trunki czy proste narzędzia? Kiedyś tam raz miałam. A na monety czy zasoby? Serio takie są? No więc NIE, szanse na wylosowanie zadań NIE SĄ równe, to już wszyscy wiemy :/
 

Tajniakos

Paladyn
Wciąż 45 konfliktów przeplatane 11 reliktami i 15 mgłami, często w pętli.
Mam dokładnie te same zadania przeplatane dodatkowo produkcją pokaźnej ilości stali i 24h na warsztatach . Biorąc pod uwagę w jaki sposób wypadają mam wrażenie,że dostaliśmy je w pakiecie wraz z końcem turnieju X2. młotki,monety,Kupno czy inwestycja PW bardzo sporadyczna. Szkoda, że nie ma magicznych manufaktur bo zadania z produkcją na nich u mnie dominuje ;)
 
Ostatnia edycja:

Nusion

Kapłan
Mam dokładnie te same zadania przeplatane dodatkowo produkcją pokaźnej ilości stali i 24h na warsztatach . Biorąc pod uwagę w jaki sposób wypadają mam wrażenie,że dostaliśmy je w pakiecie wraz z końcem turnieju X2. młotki,monety,Kupno czy inwestycja PW bardzo sporadyczna. Szkoda, że nie ma magicznych manufaktur bo zadania z produkcja na nich u mnie dominuje
O tak, zapomniałam o produkcji T1, zadanie masakra, rzucam zaklęcie i lecą cenne przyspieszacze bo ilość jest zupełnie z kosmosu
Z kolei 5x24h jest moim stoperem, gdzie już przestaję szastać przyspieszaczami i innymi dobrami tylko po prostu odpuszczam
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
O tak, zapomniałam o produkcji T1, zadanie masakra, rzucam zaklęcie i lecą cenne przyspieszacze bo ilość jest zupełnie z kosmosu
To prawda, nie wiem, skąd im wyszła taka potworna wielkość produkcji do zdobycia. Ja muszę tyle marmuru wyprodukować, że zbiór z 4 manufaktur i 4 Syrenich Rajów jeszcze nie wystarcza, muszę się dodatkowo podeprzeć zaklęciem Magicznej produkcji do 1 manufaktury. Poza tym Syreny dają zbiór raz na dzień, więc bez przyspieszaczy jest to równie uziemiające zadanie jak produkcja 5x24 w warsztatach. Kolejne do kolekcji :mad:
Żałuję, że nie prowadziłem spisu zadań, jakie wylosowałem, ale jest ewidentne przechylenie na stronę zadań długich i trudnych. Szacuję na podstawie pobieżnych obliczeń, że od początku grupy 5 zrobiłem ponad 50 zadań. W tym nie było ani razu zadania na wydanie PW, ani razu na kupno PW, ani razu na produkcję Prostych Narzędzi (15 min.). Po razie chyba (może któreś z nich było dwa razy): Trunki, Chleb, Zaawansowane Narzędzia, 4 walki w Iglicy, zdobycie zaklęć. Tymczasem produkcje 9h i 24h na pewno po 2 razy, walki 7/9 na mapie lub 35/45 w turnieju to i z 6 razy miałem (z tego 3 razy pod rząd!), podobnie jak zwiad /technologia /15 mgieł, kilka zadań na zdobycie reliktów, kilka produkcji T1. No niech mi ktoś jeszcze mówi, że to jest jednakowe prawdopodobieństwo trafienia każdego zadania, chyba spał na lekcjach matematyki. Zgadzam się z @chris07070707, że pewnie - po doświadczeniu z eventem syrenim - postanowili w ten sposób posterować trudnością eventu. Ale po co w takim razie ci geniusze jeszcze ruszali te 188 kluczyków za zadanie, to już naprawdę nie wiem.

Edit: ale miałem zapisaną ilość przyspieszaczy na starcie, więc wiem, że do tej pory zużyłem ich w tym evencie 500h (i niestety, najwięcej idzie krótkich: 2 i 1h, całe szczęście, że miałem zapasik po evencie syrenim). Czyli mniej więcej 1h przyspieszacza na 10 kluczy, więc żeby zdobyć 27k waluty, to trzeba będzie zużyć 2700 h. Idę losować :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser1169

Guest
No mnie dziś rano po zadaniu 24H spotkało po raz pierwszy niespotykane szczęście w postaci zadania 15 minut. Szczęście trwało 15 minut :D i od nowa zwiad/technologia/mgły a przyspieszacze się skończyły ;)

Ogólnie z bloku 21 zadań przewija mi się 6 w pętli z czego łatwiejsze tylko raz wyskoczyło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4395

Guest
Na jednym ze światów miałam 6x 7 reliktów z kolei, przemieszane zadaniem o ukończenie 5 walk. Oczom nie wierzyłam, ze takie szczęście w maszynie losującej mnie spotyka..
Jakoś do zadań z krótką produkcją w warsztatach jeszcze się nie zdarzyła mi taka pętelka. Ba, nawet krótkie produkcje nie bardzo wypadają.

Balans dla początkujących graczy nie jest mocną stroną eventu. Na koncie na 3 poziomie mam 2 ewolucje miśka, na koncie w 8 rozdziale mam dwa razy więcej, więc mimo dziwacznych rozwiązań i tak nie służy to pomocy mniejszym graczom. Zadania z reliktami są trudne niezależne od poziomu, na niskim brak surowców i wojska na walki/negocjacje, na wyższych poziomach bardzo długi czas zwiadu nowych prowincji i braki prowincji, w których można te relikty zdobywać. Niestety, jeśli ktoś wcześniej ładnie rozwijał się w zwiadach prowincji, to teraz ma karę i przyblokowane możliwości...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Proqrator

Rozbójnik
Gdyby normalnie losowalo sie zadania, trafialyby sie zadania warsztatowe to mysle ze osoby na mniejszych rozdzialach zdzialalyby zdecydowanie wiecej niz sa w stanie teraz.

A tak to caly czas odkryj prowincje, zdobadz relikty i tyle. Z 2x mialem warsztatowe od kilku dni.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Żeby mieć zawsze w zapasie 5 reliktów, na wypadek zadania na zdobycie reliktów (wiadomo, z prowincjami krucho, a turniej dopiero za dwa dni), to ja robię tak: jak mi się trafi w Akademii recepta na 5 reliktów, to uruchamiam ją przed zmianą recept, ale zaraz po zmianie rezygnuję z robienia. W ten sposób ta recepta przechodzi do następnej puli, więc w razie czego mogę ją wykorzystać.
Minus jest taki, że w ten sposób losują się nam tylko 4 nowe recepty i nie możemy trzymać zajętego slotu z wyprodukowaną receptą np. na 6 czy 15 Mgieł. Ale to już każdy musi ocenić, z brakiem czego ma większy problem.
 
Do góry