• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

blazius1

Paladyn
Wytłumaczy mi ktoś, co jest takiego niezwykłego w niedźwiadkach?

Niezwykły jest Brunatny ponieważ zwyczajnie zmieni metę gry. I to nie tylko topce (tej, czy innej). Zmieni całą metę.

Zmieni możliwości wszystkich graczy w zależności od tego, po ile sztuk tego misia będą mieli. Najgorzej będą mieli ci, którzy nie będą mieli żadnego.
Brunatny pozwoli podbijać Iglicę, a Iglica pozwoli przyspieszać zdolność Brunatnego. I koło się zamyka. Dwa Misie to Iglica jeszcze wyżej, Iglica jeszcze wyżej - misie jeszcze wydajniejsze. Jak ktoś ma trzy misie, patrz zdanie poprzednie - Iglica ewentualnie jeszcze wyżej. To samo turnieje.

Niezwykłe jest też to, że jeden Miś sprawił, że twórcy ewidentnie zaczęli miotać się od ściany do ściany przeprojektowując bieżący event. Prawdopodobnie tylko po to, żebyśmy mieli tylko po jednym Brunatnym.
Ale i tak spartolili, bo niektórzy będą mieli po dwa lub trzy.

Stąd jedynym zmartwieniem graczy stała się dostępność karmy. Przyspieszaczy raczej nie zabraknie.

O Pandzie zapomnij. Nie ma znaczenia dla mety.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Niezwykły jest Brunatny ponieważ zwyczajnie zmieni metę gry. I to nie tylko topce (tej, czy innej). Zmieni całą metę.

Zmieni możliwości wszystkich graczy w zależności od tego, po ile sztuk tego misia będą mieli. Najgorzej będą mieli ci, którzy nie będą mieli żadnego.
Brunatny pozwoli podbijać Iglicę, a Iglica pozwoli przyspieszać zdolność Brunatnego. I koło się zamyka. Dwa Misie to Iglica jeszcze wyżej, Iglica jeszcze wyżej - misie jeszcze wydajniejsze. Jak ktoś ma trzy misie, patrz zdanie poprzednie - Iglica jeszcze wyżej. To samo turnieje.

Stąd jedynym zmartwieniem jest dostępność karmy.

O Pandzie zapomnij. Nie ma znaczenia dla mety.

Może tylko dopiszę, że system działa na trójkącie misie -> iglica -> akademia -> misie -> ....

Szczegółowo:
- misie dają wojsko do zrobienia iglicy (no i dla turniejów), feniks podnosi ich wydajność
- iglica daje przyspieszacze, fragmenty i katalizatory (reszta to wisienki) do akademii
- akademia daje karmę dla misków i feniksa ....

Im więcej miśków tym system jest bardziej wydajny i większy % mocy zostaje na inne cele (wojsko na turnieje, przyspieszczacze i reszta)
Jak na razie system jest ustawiony z dosyć dużym zapasem na plus (bo nawet bez miśka można wyjść na plus, przy dwóch miśkach chyba nie ma szans by wyjść na minus :p)
Oczywiście są też inne niuanse typu wspierające cuda antyczne itd, ale misiek w połączeniu z fenkiem daje taki boost jak one razem łączenie (a ile pw i czasu trzeba w nie wpakowć...) ot te zwierzaki to odpowiednik przyspieszacza w budowie, jak potrzeba klikasz i masz...
 

Ovocko

Rycerz
I wszystko super, pod warunkiem że działasz wojskiem.
Tymczasem znam graczy, którzy preferują jednak negocjacje i tu miśki (a właściwie reakcja IG na to, jak wyszło z brunatnym) może się stać ich przekleństwem.
Feniksy i miśki dające towary mają boost dość krótki i trzeba dużo karmy by coś z nich było. Jeśli IG wpadnie na pomysł "rozwiązania" problemu za pomocą dalszej redukcji ilości karmy, to pandę można spokojnie zmielić na fragmenty, a jak ktoś ma złotego lub niebieskiego feniksa to zastanowić się, czy go nie sprzedać i wykorzystać ziemię na coś lepszego.
 

DeletedUser

Guest
I wszystko super, pod warunkiem że działasz wojskiem.
Tymczasem znam graczy, którzy preferują jednak negocjacje i tu miśki (a właściwie reakcja IG na to, jak wyszło z brunatnym) może się stać ich przekleństwem.
Feniksy i miśki dające towary mają boost dość krótki i trzeba dużo karmy by coś z nich było. Jeśli IG wpadnie na pomysł "rozwiązania" problemu za pomocą dalszej redukcji ilości karmy, to pandę można spokojnie zmielić na fragmenty, a jak ktoś ma złotego lub niebieskiego feniksa to zastanowić się, czy go nie sprzedać i wykorzystać ziemię na coś lepszego.

Jedynym sensownym ratunkiem dla nich może być wydłużenie czasu działania, polarny pokazuje że 5 dni daje radę :p
Dlatego pisałem widzę nowe elementy ale one są całkowicie niezbilansowane (na obecną chwilę według mnie to proporcje całkowicie odwrócone)
 

Ovocko

Rycerz
Zgadza się, jest mocny skręt w kierunku armii i walki, podczas gdy bonusy dające produkcję towarów to jakaś porażka.
Jednocześnie np. polarny daje 10% redukcji czasu już na pierwszym poziomie a 20% na 10-tym, przy możliwości zdobycia kilku miśków bardziej opłaca się postawić dwa polarne i dwa brunatne i rozbudowywać wyłącznie brunatne (mówię o perspektywie gracza, który jest w stanie zdobyć kilkanaście artefaktów a nie kogoś, kto jest w stanie wszystkie te miśki wymaksować).
Wolałbym, aby wybór pomiędzy trzema opcjami był nieco mniej oczywisty.
 

DeletedUser3975

Guest
Karmy, to me gały już dawno nie widziały :eek:
I taka to korzyść, cwane to to, niby jest a nie ma - pokazać, skusić i figa z makiem/bezużyteczne, aż ciśnie się na usta "Nie ze mną te numery, bruner" :cool:
 

DeletedUser

Guest
Zgadza się, jest mocny skręt w kierunku armii i walki, podczas gdy bonusy dające produkcję towarów to jakaś porażka.
Jednocześnie np. polarny daje 10% redukcji czasu już na pierwszym poziomie a 20% na 10-tym, przy możliwości zdobycia kilku miśków bardziej opłaca się postawić dwa polarne i dwa brunatne i rozbudowywać wyłącznie brunatne (mówię o perspektywie gracza, który jest w stanie zdobyć kilkanaście artefaktów a nie kogoś, kto jest w stanie wszystkie te miśki wymaksować).
Wolałbym, aby wybór pomiędzy trzema opcjami był nieco mniej oczywisty.

Wiesz że aby zdobyć 2 brunatnego trzeba "zrobić" 27 artefaktów, dlatego od razu można wymaksować 2 brunatne + jeden polarny/panda więc artefakty to nie problem :)
 

Ovocko

Rycerz
A, myślałem, że będzie jak z syrenką, czyli miśki wpadają po zrobieniu 9-ciu artefaktów. Ale fakt, misie są trzy.

Tyle że to nie zmienia faktu, że rozwijanie jakiegokolwiek innego misia niż brunatny nie ma żadnego sensu, chyba że nie uda się zdobyć drugiego i zostaną artefakty do wykorzystania.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Zaobserwowałem jeszcze dwie rzeczy, które mogą mieć za zadanie utrudnienie nam przechodzenie zadań eventowych.
1. Wczoraj na naszym serwerze i na becie miałem zadanie z pozyskaniem 5 szt czaru, skrzynki z motywacji w tym przypadku dały relikty i PW na obu kontach. Dzisiaj z kolei miałem zadanie na obu kontach na zdobycie 11 reliktów i o dziwo dzisiaj wypadały czary i PW a o reliktach mogłem pomarzyć.
2. Podobnie wygląda sytuacja jeżeli mamy ustawione zadanie na pozyskanie 11 reliktów. W tym przypadku Akademia ma do zaoferowania bardzo często wszystko poza reliktami. Jak znikają zadania z reliktami to relikty w akademii potrafią pokazać się nawet na 4 slotach :D

Taki system losowania nagród ze skrzynek i pojawiania się przedmiotów do tworzenia w Akademii łudząco przypomina "losowość" zadań eventowych... łatwo je przewidzieć. Być może to tylko zbieg okoliczności, aczkolwiek wygląda to na celowe ustawienie gry.


Taki trik jak wykorzystać to na swoją korzyść, dziś mi się trafiło zadanie zdobądź 400 fragmentów / zwiad (ale wybór sic!) no to lecę do iglicy, bo tam zawsze walki dają conajmniej raz fragmenty na rundę a tu jak zwykle "złośliwość" ani razu fragmenty nie wypadły, nie wiem może to przypadek? Jeśli tak to tylko biegać po iglicy :D

Może ktoś potwierdzić? To by obaliło lub potwierdziło tezę o "złośliwości" systemu
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
Co do "złośliwości" systemu to w niedziele i w poniedziałek na 28/29 zadań było 9 zrób 11 Konfliktów i 5 zadań na zrób konflikty:D. Wczęśniejśrednia to na 10 zadń 1 na relikty i 1 na konflikty. Tyle, że system akademii był uprzejmy i 3 zadania na relikty zrobiłem w nim bo były po 2 recepty na relikty:d.

A co do karmy w akademii u mnie na dzień czyli 4 losowania sa 2/3:D więc luz.
 

Ovocko

Rycerz
Taki trik jak wykorzystać to na swoją korzyść, dziś mi się trafiło zadanie zdobądź 400 fragmentów / zwiad (ale wybór sic!) no to lecę do iglicy,

Ja nastawiłem skrzynki z narzędziami w warsztatach - może nie tak, aby starczyło na ewentualne zadanie, ale tak, aby było na co najmniej połowę. zobaczymy co będzie w losowaniach.
Na razie czekam do turnieju, bo mam zadanie na walki w prowincjach/turniejowych, a odkryte prowincje mi się chwilowo skończyły.
Ale od soboty mam tak jak większość, choć może nie aż tak morderczo: zadanie typu walki w prowincjach lub 9 reliktów przeplatane z 1-2 zadaniami typu kup punkty wiedzy lub wyszkol wojsko. Zwiad/technologia mi się nie trafia, ale tu mam trzy opracowane technologie czekające tylko na zatwierdzenie ;)

Tak czy siak do wczoraj udało mi się utrzymać w rygorze "co najmniej 3 zadania/dzień", zobaczę co będzie dziś po turnieju.
 

Aslana

Tancerz ostrzy
U mnie pod rząd 4 razy zwiad/technologia potem na zmianę relikty z konfliktami,i tak w koło Macieju, wyszkol wojo to relaks, wisienką na torcie jest wyprodukuj bonus w takiej ilości że nawet po czarach to niemal doba i tak na wszystkich 3 światach. W głównym mieście ciut lżej bo nakarmiłam złotego ;-) O przyśpieszaczach nawet nie myślę bo za wiele ich nie mam. W iglicy karmią mnie fragmentami zaklęć.
Jak mam zadanie na relikty to w akademii ich nie ujrzę, tym bardziej nie ma ich z pomocy sąsiedzkiej i na odwrót jak mam zdobyć czary na pewno nie ma ich w akademii ani w pomocy.
Zależy mi na brunatnym do wsparcia w turniejach bo ostatnio w AM nie mogę zdobyć , bo trudno to określić inaczej,swobodnego ulepszenia jednostki ani oświeconego lekkiego strzelca. trafia się 1 na 2 m-ce :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
coś w tym jest ...

dziś połowa warsztatów nastawiona na skrzynkę narzędziową (24h), druga połowa na zaawansowane narzędzia (3h) no to dziś miałem 1x skrzynki i 2x kosz z narzędziami ... wczoraj miałem wysyp uzbierania bonusowego towaru (tak 3x-4x) więc jestem w trakcie kończenia kolejnej manu (3 dobudowałem) i dziś nie ma nic z tego tematu

edit: po koszach narzędzi kolejne 3x kosz narzędzi
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
coś w tym jest ...
dziś połowa warsztatów nastawiona na skrzynkę narzędziową (24h), druga połowa na zaawansowane narzędzia (3h) no to dziś miałem 1x skrzynki i 2x kosz z narzędziami ... wczoraj miałem wysyp uzbierania bonusowego towaru (tak 3x-4x) więc jestem w trakcie kończenia kolejnej manu (3 dobudowałem) i dziś nie ma nic z tego tematu
edit: po koszach narzędzi kolejne 3x kosz narzędzi
Moim zdaniem nie ma sensu uruchamiać w warsztatach tak krótkich produkcji, jak Zaawansowane narzędzia. Przecież w razie czego zawsze zdążysz to wyprodukować "w miarę" szybko lub z użyciem mniejszej ilości przyspieszaczy. Ja mam obecnie (od wczoraj) już 7 rozbudowanych warsztatów i produkuję w nich tylko Skrzynki 24 h. Natomiast dodatkowo mam 1 Magiczny Warsztat i w nim robię wszystkie pozostałe produkcje, jakie mi wpadną - fakt, tych krótkich nie ma wiele :) Oszczędzam dzięki temu przyspieszacze, bo wydaję zaledwie połowę, bo produkcje zalicza z magicznego podwójnie.
 

DeletedUser

Guest
no nie bardzo bo na te krótkie idą najbardziej potrzebne przyspieszczacze 2h i 1h, które wolę trzymać na akademię
dlatego aż tak bardzo nie narzekam na te kosze, bo wrzucam 8h przyspieszacz i sobie czekam godzinkę :)
 

DeletedUser4372

Guest
Wczoraj skończyły mi się wszystkie zaklęcia na monety, dzisiaj 3 z 5 zadań - Zdobądź dużą ilość monet
Pierwszy raz odwiedziłem wszystkich sąsiadów :D
 

Ovocko

Rycerz
Wczoraj skończyły mi się wszystkie zaklęcia na monety, dzisiaj 3 z 5 zadań - Zdobądź dużą ilość monet
Pierwszy raz odwiedziłem wszystkich sąsiadów :D

Ja mam dziś 45 turniejowych, 5 konfliktów w zwykłej, wydać 20PW, 45 turniejowych... teraz wpadł chleb

Produkuję skrzynki, w akademii mam niezebrany zysk portalu za 23 mgły, w badaniach 3 technologie gotowe na zebranie, w turnieju rozgrzebane 23 prowincje, pół prowincji zwykłej i kolejna będzie jutro, iglica też jest jeszcze dostępna...
To jakie w takim razie zadania będą mi się trafiać? ;)
 
Do góry