• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

DeletedUser2262

Guest
Na swoje nieszczęście rozwijam miasto towarowo nie zbrojnie więc dla mnie jest to mało zabawne, dla mnie to doba.(i wciąż nie ma pewności że rano będzie to samo :))

Żeby w lotto tak "losowo" pięć razy pod rząd te same cyferki "losowali" (najlepiej moje)
U mnie przy rozwiniętej iglicy to raptem 2h
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Widze 2 sposoby, w jakie IG mogloby zaradzic obecnym problemom:
1. Powrot do starego systemu z ograniczona liczba zadan. Znow moznaby planowac przechodzenie eventow, a o to przeciez w tej grze podobno chodzi ;) Nie wierze, ze IG do tego wroci, a naprawde bym sobie tego zyczyl.
2. Nieskonczona linia zadan, ale z ograniczona iloscia nagrod glownych.
Obecnym problemom (tzn. z obecnym eventem) już nic nie zaradzi, mleko się wylało, powinni je powycierać, tzn. przyznać się, że nie przemyśleli eventu przed jego wypuszczeniem, przeprosić graczy i przyznać jakąś rekompensatę (choć nie wiem, co by to moglo być). Najgorsze, co mogą obecnie zrobić, to zacząć coś poprawiać w równie nieprzemyślany sposób. Nawet jeśli usatysfakcjonują jednych graczy, to jeszcze bardziej wkurzą innych. Weźmy przykładowo ograniczenie nagród głównych do 1 szt. każdego miśka lub ograniczenie ilości zadań - nic bym nie powiedział, gdyby to było od początku założenie eventu, ba, zgadzam się z tym, że tak byłoby lepiej. Ale założenia były inne i np. ja (a przecież także sporo innych graczy) rozbudowywałem od ponad tygodnia dniem i nocą warsztaty, żeby się przygotować do eventu z takimi własnie założeniami, rozbudowałem nawet w tym celu Kwaterę Robotniczą (za diamenty przecież, bo nie ma innej możliwości), żeby móc jednoczesnie ulepszać 4 warsztaty na raz. I teraz IG miałoby powiedzieć mi: "Drodzy Ludzie i Elfy ...wprowadziliśmy... tratatata... od teraz te warsztaty możesz sobie wsadzić tam, gdzie możesz majstra pocałować, bo przy skończonej liczbie zadań stykły by Ci 3, a nie 7". Nawet nie chcę sobie wyobrażać, w jaki nastrój wprawiłaby mnie taka wiadomość.
Mam natomiast nadzieję (choć niewielką), że wyciągną może w końcu jakieś wnioski i kolejny event może będzie zrobiony z większym odstępem czasu, za to bardziej przemyślany i przetestowany.
 

DeletedUser

Guest
Obecnym problemom (tzn. z obecnym eventem) już nic nie zaradzi, mleko się wylało, powinni je powycierać, tzn. przyznać się, że nie przemyśleli eventu przed jego wypuszczeniem, przeprosić graczy i przyznać jakąś rekompensatę (choć nie wiem, co by to moglo być). Najgorsze, co mogą obecnie zrobić, to zacząć coś poprawiać w równie nieprzemyślany sposób. Nawet jeśli usatysfakcjonują jednych graczy, to jeszcze bardziej wkurzą innych. Weźmy przykładowo ograniczenie nagród głównych do 1 szt. każdego miśka lub ograniczenie ilości zadań - nic bym nie powiedział, gdyby to było od początku założenie eventu, ba, zgadzam się z tym, że tak byłoby lepiej. Ale założenia były inne i np. ja (a przecież także sporo innych graczy) rozbudowywałem od ponad tygodnia dniem i nocą warsztaty, żeby się przygotować do eventu z takimi własnie założeniami, rozbudowałem nawet w tym celu Kwaterę Robotniczą (za diamenty przecież, bo nie ma innej możliwości), żeby móc jednoczesnie ulepszać 4 warsztaty na raz. I teraz IG miałoby powiedzieć mi: "Drodzy Ludzie i Elfy ...wprowadziliśmy... tratatata... od teraz te warsztaty możesz sobie wsadzić tam, gdzie możesz majstra pocałować, bo przy skończonej liczbie zadań stykły by Ci 3, a nie 7". Nawet nie chcę sobie wyobrażać, w jaki nastrój wprawiłaby mnie taka wiadomość.
Mam natomiast nadzieję (choć niewielką), że wyciągną może w końcu jakieś wnioski i kolejny event może będzie zrobiony z większym odstępem czasu, za to bardziej przemyślany i przetestowany.

Racja, niestety doświadczenia z iG przewidują dokładnie taki scenariusz że będą dłubać (co widać)

Już ta poprawka wraz z wrzuceniem teleportacji i mnożnikiem magicznych powoduje że dokładnie możesz sobie wsadzić :). Ponieważ dużo bardziej opłaca się kupić 2 magiczne i przechowywać je później w schowku (jak trzeba to wyjmujesz itd) żeby nie było ja cały czas buduję 3 zwykłe, właśnie drugi mi jutro osiągnie sprawność "bojową" :p ale co z tego mam jak 4 magiczne, nagle się okazało że mi się ich wydajność podwoiła, więc praktycznie normalnych już nie potrzebuję straciłem tylko czas i zasoby

Edit:

Jak dla mnie ostatnie poprawki (ewentowa) całkowicie sypią balans gry i nie chodzi o miśki one to pryszcz. Pętle powoduję tony pw/przyspieszaczy/portalówki dostępnych od ręki iglice dają portalówki regularnie i tanio jak barszcz (za złoto/młotki i garść surówców) a teleportacja rozwala system

Tutaj może ktoś jeszcze pamięta ile to pomysłów na przechowywanie budynków (zwłaszcza ewentowe bo piękne) było odrzuconych jako "niezgodnych z filizofią gry" starczy poczytać dział pomysły a teraz pstryk i nagle mamy czar jak dla mnie o mocy schematów (renowację znerfili rozdrabniając na minipola)

Generalnie juz się nie opłaca stawiać budynków rasowych (po co jak co tydzień z 50% portalówka wpadnie) co mi po kilku pw dodatkowych na dobę (ot taka ksiega tajemnic droga że hoj) jak w tym ewencie mogę wydać 5000-10000 kluczy jak będzie 30pw i zgarnę tyle co taka księga mi dawała przez ostatnie lata ...

Także rozumiem obawy @chris07070707, dla mnie szkoda bo miasta zamienią sie teraz w koszarowo/studniowe i tyle
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1169

Guest
Jak się nie rozwijasz zbrojnie to ta ilość to prawie doba a przyspieszacze się kończą powoli :(

Moje kochanie dostaje 4x zdobądź 7 reliktów i 1x przeprowadź zwiad, a później losowo 4x zdobądź 7 reliktów i 1x przeprowadź zwiad i tak w kółeczko :D
 

DeletedUser2264

Guest
Nie chcę Wam psuć tak fajnej zabawy w postaci dyskusji nad tym "zacnym" evencie, ale wiecie, że całe IG mają wszystkie Wasze komentarze w 4 literach? :D
Wiesz co, właśnie miałam cos podobnego napisać :) My tu burza i awantura, a sensu nie ma żadnego
 

Christo

Rozbójnik
Pamiętam to jak kiedyś wylewało się swoje łzy na forum.. piękne czasy.

To prawda, że jestem totalnie zły na to, że znowu zmienili zasady gry, bo tak się po prostu nie robi. Nie mają nawet krzty honoru aby się przyznać do błędu, więc po co wylewać te swoje łzy jak mają gdzieś opinię innych?

Jeśli ludzie chcą zaprotestować i uświadomić IG, że robią źle to ludzie, którzy posiadają aplikację powinni zmienić ocenę tej aplikacji na 1 gwiazdkę. Czemu? W końcu ludzie coraz częściej szukają jakiejś formy zabawy na telefonie przeglądając aplikacje na tel, a wiadomo, że firmy bardzo dużo zarabiają na aplikacjach, w których występują mikropłatności. Więc.. jeśli aplikacja będzie miała słabą ocenę to ludzie będą ją omijać. Wtedy firma musi zacząć myśleć co jest grane.
Od razu mówię, że nie namawiam do złego, ale jeśli jakaś forma protestu to czemu by nie taka?
 
Jeśli ludzie chcą zaprotestować i uświadomić IG, że robią źle to ludzie, którzy posiadają aplikację powinni zmienić ocenę tej aplikacji na 1 gwiazdkę. Czemu? W końcu ludzie coraz częściej szukają jakiejś formy zabawy na telefonie przeglądając aplikacje na tel, a wiadomo, że firmy bardzo dużo zarabiają na aplikacjach, w których występują mikropłatności. Więc.. jeśli aplikacja będzie miała słabą ocenę to ludzie będą ją omijać. Wtedy firma musi zacząć myśleć co jest grane.
Od razu mówię, że nie namawiam do złego, ale jeśli jakaś forma protestu to czemu by nie taka?
Czemu nie taka ? Po pierwsze: bo to dziecinada. Po drugie: nie podcina sie galezi, na ktorej sie siedzi. Po trzecie: jesli firma bedzie zarabiala mniej, to zgadnij, na kim beda to sobie probowali odbic... :;)
 

Christo

Rozbójnik
@chris07070707
Chyba dla Ciebie to konkretne powody, bo chyba bardzo bierzesz tę grę na poważnie. Spływają po mnie te Twoje powody. Napisałbym coś o tych Twoich śmiesznych powodach, ale tak jak napisałem.. nie chce mi się z Tobą dyskutować.

Twoje niektóre spośród wielu postów także są głupie, ale Ty będziesz uważał, że są jakąś mądrością życiową. Napisałem kiedyś, że widzisz tylko czubek własnego nosa i zdania nie zmienię.

I proszę abyś jednak miał więcej do mnie szacunku jeśli zwracasz się do mnie bezpośrednio kiedy ja ten szacunek w Twoją stronę stosuję. Np. "tobą, ci" piszemy z dużej litery. Lubisz innym wytykać błędy, więc i ja sobie Tobie wytknę.

A tak po za tym.. po co uczepiłeś się mojej osoby? Znajdź sobie inny cel zainteresowania.
 

Tajniakos

Paladyn
@Christo każda osoba na tym forum ma prawo do swobody wypowiedzi własnych jak i komentowania wypowiedzi innych. Nie jestem w tym przypadku niczyim adwokatem ale skoro Chris podważył Twoją wypowiedz to po co rozpoczynasz osobiste wycieczki? Nie stać Cię na merytoryczną rozmowę z kimś kto moim skromnym zdaniem ma tu zdecydowanie więcej do wniesienia niż Ty? Wpadasz na forum od czasu do czasu i rzucasz granata i się dziwisz, że ktoś zaneguje Twoje zdanie... Ja również Twój pomysł uważam za nawet nie głupi a kretyński... wchodzisz szczujesz, żeby zaniżać oceny za apkę a na koniec zdejmujesz z siebie odpowiedzialność pisząc:
Od razu mówię, że nie namawiam do złego, ale jeśli jakaś forma protestu to czemu by nie taka?
Namawiasz ale nie namawiasz... tok myślenia i manipulacja 5 latka tupiącego pod sklepem bo nie dostał loda...
Nastepną sprawą jest brak szacunku o którym wspomniałeś.
I proszę abyś jednak miał więcej do mnie szacunku jeśli zwracasz się do mnie bezpośrednio kiedy ja ten szacunek w Twoją stronę stosuję. Np. "tobą, ci" piszemy z dużej litery. Lubisz innym wytykać błędy, więc i ja sobie Tobie wytknę.
Sam wymagasz szacunku od innych nie dając go samemu... oto prosty przykład:
Spływają po mnie te Twoje powody.
Napisałbym coś o tych Twoich śmiesznych powodach, ale tak jak napisałem.. nie chce mi się z Tobą dyskutować.
Twoje niektóre spośród wielu postów także są głupie,
Szacunek przez duże Sz... Szanuj innych a wtedy możesz wymagać szacunku...
i na koniec:
A tak po za tym.. po co uczepiłeś się mojej osoby?
@chris07070707 się Ciebie nie uczepił a odpowiedział tylko na Twój post i jak widać nie jest głupi bo jakoś nie poddał się Twojej grubymi nićmi szytej manipulacji ;)
Masz ochotę tutaj rozmawiać to to rób. Nikt Ci tego nie broni ale daj się też wypowiadać innym, nie zgadzasz się z argumentami Chrisa to je argumentując podważ!, bo jakoś ich w Twojej wypowiedzi nie zauważyłem...
 
Ostatnia edycja:
Dajcie spokoj, takie prowokacje i wycieczki osobiste najlepiej po prostu ignorowac. Nie ma co sie znizac do tego poziomu.

Tylko tak w kwestii wyjasnienia. Slowa "ty, tobie" itp. pisze z malej litery tylko zwracajac sie do osob, ktore z jakichs powodow moj szacunek stracily (a to juz naprawde trzeba sie postarac). W tym konkretnym przypadku chodzilo o podobne do dzisiejszych, niczym nie sprowokowane wycieczki osobiste i publiczne zarzucenie mi nieuczciwosci, a potem jeszcze durne, bezczelne wypieranie sie tego na zasadzie "jak cie zlapia za reke, to przysiegaj, ze to nie twoja reka".
 

jarq

Community Manager
Zespół Elvenar
Nie macie się co przejmować tym że w centrali nie będą wiedzieli o czym piszecie. Podejrzewam że w każdej wersji językowej jest podobna dyskusja, ponadto co tydzień składam raporty w których piszę także co się dzieje na forum, więc najbliższy będzie trochę bardziej obfity niż zwykle.

@kikimora jeśli chodzi o tą mgłę to nie bardzo wiem co ci odpowiedzieć, po prostu tak został zaprojektowany event. Zrobienie technologi czy zwiadu wymaga trochę wysiłku, więc jeśli chodzi o mgłę to też musi być na podobnym poziomie trudności.
 

Christo

Rozbójnik
@tajniakos Tak wiem o tym, że każdy ma prawo się wypowiadać.. czy komuś zakazałem wypowiadać się? Uprzejmie zwróciłem się aby ode mnie się odczepił.
Mówisz o szacunku.. dlaczego nie zrobił tego samego? Idzie to w dwie strony. Pierwszy wykazał brak szacunku i nie mówię już tutaj o tym poście, bo to zaczęło się wcześniej. Uprzedzę kolejny post Nusion. Nie chce mi się bawić się w szukanie.
Prowokacje mówisz chris? Ty za to uwielbiasz to robić. Pokazałeś mi to kilka razy. Hipokryta. Oczywiście uprzedzę Nusion i innych. Nie chce mi się bawić w szukanie postów, czasu nie mam. I teraz najlepsze.. nie poparte żadnymi dowodami te moje zarzuty. A co mnie to?

Potraficie bronić tego człowieka własną piersią, ale hipokryzje to Wy macie we krwi. Jesteście jak IG.. ale nie dokończę, zostawię to dla siebie.

Po co w ogóle się wtrącacie do tej dyskusji? Tak macie prawo, ale ktoś Was prosił?

Nigdy nic nie miałem do chris i uważam, że jego wiele postów jest super napisach i ogólnie pomaga innym. To on zaczął sapać do mnie w którymś kiedyś poście, więc wybacz. Nie zmienię zdania na jego temat.

Nie wyjaśnił swoich argumentów, więc są nic nie warte. Mógłbym zrobić to samo, ale co to da? Nic. Więc dla mnie jego argumenty są śmieszne. I uwierz mi.. manipulacja nie była moim zamiarem.. to chris i jego podobni ludzie doszukują się wszystkiego na siłę.

Nie musicie odpowiadać. -< od razu Wam wyjaśnię te zdanie, bo zaraz się do mnie przyczepicie. Możecie, ale nie musicie. Tak? Wystarczająco zrozumiałe? Przepraszam za prowokację.
 
Do góry