• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Jesiennych Zodiakach

SandDiuna

Tancerz ostrzy
Na dzień dobry poleci taki zjazd procentowy do pojawiania się w akademii karmy. Że jeszcze zatesknimy za starymi czasami.
To że nikomu nie podoba się jak jest to widać jak na dłoni. Pytanie czy oni sami to zauważa i posypia głowę popiołem przyznając się do błędu. Bo jeśli udadzą że sprawy nie było. To nie wróżę tej grze zbyt dobrze. Bo takich akcji jak ten obecny cudowny, dopracowany i bardzo sprawiedliwy event będzie więcej. Mam nadzieję że na hallowyn będzie jakiś minievencik, a dopiero w grudniu duży zimowy.
 

visit0r

Paladyn
Na dzień dobry poleci taki zjazd procentowy do pojawiania się w akademii karmy. Że jeszcze zatesknimy za starymi czasami.
To że nikomu nie podoba się jak jest to widać jak na dłoni. Pytanie czy oni sami to zauważa i posypia głowę popiołem przyznając się do błędu. Bo jeśli udadzą że sprawy nie było. To nie wróżę tej grze zbyt dobrze. Bo takich akcji jak ten obecny cudowny, dopracowany i bardzo sprawiedliwy event będzie więcej. Mam nadzieję że na hallowyn będzie jakiś minievencik, a dopiero w grudniu duży zimowy.
generalnie przez ostatnie 2 lata brałem czynny udział w każdym ewencie, w tym mam od początku świadomość że z 3 warsztatami i 3 manufakturami moge sobie nagwizdac wiec tak naprawde wiem ze dla mnie nagrod nie bedzie, a biorac pod uwage ze nagrody sa tym razem naprawde wypasione i bez nich gra bedzie o wiele trudniejsza pojawia sie pytanie czy nie czas juz zrezygnowac z tego projektu
 

DeletedUser

Guest
iG głowę popiołem? dobry żart :) jeden jedyny raz jak zostali mocno zbluzgani to sypneli magiczną rezydencją, ale bez "przepraszam" ...

Tak dziś trochę o obecnej sytuacji myślałem, taka refleksja, że samo przejście na nową "walutę", jaką są przyspieszacze nie jest najgorsze. Starając się na to racjonalnie spojrzeć to mamy kilka elementów nowego systemu takie fundamenty (iglice/akademia dające przyspieszacze/karmę, zwierzaki), ale to na razie nie działa, nie jest łątwo zmienić wirtualną gospodarkę gry, która ma trochę inne fundamenty (które notabene nie są usunięte). Ogólnie czekają nas teraz "ciekawe czasy" bo co może firma zrobić:

1. Jak nie przytną przyspieszaczy, to planowanie w grze już nie ma znaczenia, bo:
- pomyłka to teleport (a jakie pole do popisu dla początkujących - mam kilka przetestownych trików)
- budowa to przyspieszacz / portalówka / bonusy zasobów i lecimy
- ewenty przyspieszacze i lecisz ile chcesz... gra całkowicie traci elementy strategii ot takie klikaczo-puzzle zostały
- turnieje jw (limiterem ma być karma, ale nigdy nie mieli dobrej ręki do losowości więc?)

2. Przytną, to będzie jak na początku że najwyżej były przyspieszacze 3minutowe (pamięta ktoś wprowadzenie tego? :) ), to sie stoczą na poziom konkurencji nomen omen niemieckej (upjers) gdzie po pewnym poziomie wybudowanie czegokolwiek to albo masa czekania albo realna gotówka. Znowu oberwą ci najmniej winni, bo topka (jakakolwiek) ma odpowiednie zapasy by starczyło na rok - dwa. Swoją drogą mam wrażenie że przytulili kilka osób od konkurencji stąd takie dziwne pomysły w mechanice gry. Muszą się wykazać a jeszcze nie czują klimatu

3. Zrobią jak zwykle głowa w piach i problemu nie ma, no może kolejny cenzurowany filmik czy spotkanie na face zrobią? :)

4. Cofnięcie się nie wchodzi w rachubę (a byłoby to jak najbardziej PRowo ok, drobna gratyfikacja plus przeprosiny że nieprzetestowali do końca sprawy), dlatego że jak pisałem podejrzewam nowe osoby w zespole, ponadto iG nigdy nic nie cofneło

Obawiam się że idziemy w stronę numeru 1, podejrzewam że głównym inicjatorem było wejście na platformy mobilne. Wystarczy spojrzeć jakie tam są najpopularniejsze typy gier (idle clickery/ rekreacyjne - niech nie myli rpg/strategia to są tylko takie opakowania tych pierwszych). Znaczy ja rozumiem użytkowników mobilek, po prostu trzeba mieć jakiś relaksacyjny zapychacz czasu na przykład na czas podróży, szkoda że to może zarżnąć Elvenar taki jaki znamy ... no nic koniec marudzenia na razie jestem ciekaw co firma zrobi
 

DeletedUser

Guest
Też mam wrażenie, że mają nowego speca od dobrych utargów, chce się wykazać i tak to wychodzi, jak widać :(

Lubię sarkazm :) mam nadzieję że ten spec od "dobrych" utargów ;P nie dostane premii, w sumie jak podliczą kwartał to pewnie tak będzie
Teraz tylko czekać jak się pojawi "wyjątkowa oferta na garść przyspieszczaczy za jedyne 199pln"
 

jakub357

Łucznik
Wytłumaczy mi ktoś, co jest takiego niezwykłego w niedźwiadkach? Karmę jest trudno zdobyć i już zaczyna brakować. Trzeba nią mądrze rozporządzać. Zwierzakom brakuje jadła i prędzej zdechną z głodu, niż będziesz zarabiał towary z nich na Pandzie. Dla gracza po konstruktach, boost do turnieju jest z Cudu. Mój Brat Niedźwiedź ma największy sens, zwłaszcza pod kątem mordorowatej Iglicy.
Nie wiem, kto szerzy propagandę o nieskończonych zasobach Przyspieszaczy, bo ja kolekcjonowałem je skrupulatnie, a pod wpływem aktualnego eventu czekoladki się kończą. Brakuje ich, a przez obecny system zadań inaczej nie przejdziesz. Nie przejdziesz, aby zmaksować całego jednego niedźwiadka na koronny 10 poziom. Co dopiero gdy ktoś się szarpnie na drugą zwierzyne. Na pewno nie będzie równie tłusta, chyba że roztrzaskasz setki diamentów w świętym szale zagarniania kluczy. Chętnie usłyszę, ilu to Wam udało się wrócić z większym łupem.
 

DeletedUser

Guest
Hmm na razie to wydałem jakieś ok 500h, za same losowania 14h zgarnałem (60x14 = 840) więc mam zapas :)
Weź pod uwagę iglica to pewne źródło regularnej dostawy przyspieszczy i to tych teraz najpotrzebnijeszych (2h i 1h)

@chris07070707 już opisał jak wykorzystać miśka by zaoszczędzić maks karmy, w połączeniu z teleportami (jakby trzeba było szybko przeplanować miasto) to będzie działało, np. zaraz po ewencie muszę przeliczyć ale tak na szybko schowam 2-3 skały venara za to miejsce plus z rasy i nowe, postawię kolejne 6 zbrojowni plus całe pw leci w światynię ( jak się buduje to pakuję w bastion) pogadajmy za 2-3 miesiące jak rozkręcę biznes

Aktualne szacunki to 3-4 karmy na tydzień, 2 na feniksa, zostają 2 na miśki i to starczy no jak dojdzie jedna na polarnego to bonus (jego mam na manę i ziarno)

Poza tym miśki mi zastępują valoriany bo zawsze miałem dwa, a teraz dwa miśki dają tą samą ilość wojowników (ok 2x rzadziej) ale za to dają też inne armie
toż to sam miód :) bo głównym problemem w wojsku jest to że masz tylko jedną kolejkę produkcyjną

PS jeden misiek stoi na 10 poziomie, polarny mam na 4tym ... a jestem w sumie na plusie z zasobami
chris ma 3 miśki i mnóstwo innych dóbr :) wolę nie myśleć ile pw zgarnął jak samych przyspieszaczy ma w tysiącach h
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SandDiuna

Tancerz ostrzy
U mnie też stoją na 10 na 2 i 3 plus na 2 dwa kolejne artefakty , a na 3 cztery. I tu i tu zostawiłem sobie coś około 500h-1000h przyspieszaczy. Czekam na turniej i lecę dalej. Na głównym mieście dokupilem 2 magiczne warsztaty( I tak chciałem to zrobic). Więc mam 4 magiczne i 8 zwykłych. Oraz 6 manu. Mam nadzieję na drugiego brunatnego.
 

DeletedUser897

Guest
Losowość to kompletna bzdura, wszyscy o tym wiemy,
od paru dni męczy mnie ,jak to jest możliwe ,że dokładnie wszyscy dostajemy te zadania,których najbardziej nie chcemy,,,
ale skojarzyłam jak to niedawno ,osoby które nie miały w posiadaniu feniksów ,nagle mogły je zdobyć w akademii,,,i tylko oni
wniosek narzuca się sam ,jesteśmy prześwietlani na wylot, dlatego zadania zmieniają się nam,nawet w trakcie ich robienia, bo coś tam zadziałało wolniej
nie jestem informatykiem,,,,,może to czysta fantastyka, ale coś w tym jest
IG nigdy w eventach /poza kilkoma swoimi pupilami/ nie było przychylne graczom, ale było to jakoś stonowane,,,,
teraz mam wrażenie ,że zaglądają nam do talerza i dodają to, czego najbardziej nie lubimy ;(
 

Viperek

Wędrowiec
Hmm na razie to wydałem jakieś ok 500h, za same losowania 14h zgarnałem (60x14 = 840) więc mam zapas :)
Weź pod uwagę iglica to pewne źródło regularnej dostawy przyspieszczy i to tych teraz najpotrzebnijeszych (2h i 1h)

@chris07070707 już opisał jak wykorzystać miśka by zaoszczędzić maks karmy, w połączeniu z teleportami (jakby trzeba było szybko przeplanować miasto) to będzie działało, np. zaraz po ewencie muszę przeliczyć ale tak na szybko schowam 2-3 skały venara za to miejsce plus z rasy i nowe, postawię kolejne 6 zbrojowni plus całe pw leci w światynię ( jak się buduje to pakuję w bastion) pogadajmy za 2-3 miesiące jak rozkręcę biznes

Aktualne szacunki to 3-4 karmy na tydzień, 2 na feniksa, zostają 2 na miśki i to starczy no jak dojdzie jedna na polarnego to bonus (jego mam na manę i ziarno)

Poza tym miśki mi zastępują valoriany bo zawsze miałem dwa, a teraz dwa miśki dają tą samą ilość wojowników (ok 2x rzadziej) ale za to dają też inne armie
toż to sam miód :) bo głównym problemem w wojsku jest to że masz tylko jedną kolejkę produkcyjną

PS jeden misiek stoi na 10 poziomie, polarny mam na 4tym ... a jestem w sumie na plusie z zasobami
chris ma 3 miśki i mnóstwo innych dóbr :) wolę nie myśleć ile pw zgarnął jak samych przyspieszaczy ma w tysiącach h


Z tego co widać na załączonym obrazku wcześniej to Chris ma 6 miśków :):) 3 Brunery i 3 Polarne
 
Oczywiście ale tak naprawdę tylko brunnery się liczą oby mu karmy na nie starczyło polarne to bardziej na ziarno/manę
Daja tez portalowki ;) A propos Polarnych, ciekawi mnie, czy ich efekt sie kumuluje, a jezeli tak, to w jaki sposob. Gdyby kazdy oszczedzal 20% od podstawy, czyli od 16h pomiedzy rundami turnieju i gdyby te "oszczednosci" sie po prostu do siebie dodawaly, to juz z piecioma miskami doszlibysmy do zera. Wie ktos moze cos na ten temat ?
 

Aslana

Tancerz ostrzy
Mój staż w tej grze jest bardzo krótki, załapałam się jednak na feniksy i powiem tak - był to mój pierwszy i jedyny rozsądny ewent, zmiany wprowadzone w kolejnych porażka. Zwłaszcza możliwość zdobycia wielokrotnie nagrody głównej. Nieograniczoną ilość zadań da się strawić, chcesz to rób,rozwiniesz wszystkie 3 super, ale jeśli chodzi o nagrody główne nie powinny się powtarzać. Takie postępowanie niszczy całą przyjemność z gry i dodatkowo zwiększa różnicę pomiędzy możliwościami graczy. Ktoś kto wymyślił to po prostu nadaje się do odstrzału :-(
 

visit0r

Paladyn
Mój staż w tej grze jest bardzo krótki, załapałam się jednak na feniksy i powiem tak - był to mój pierwszy i jedyny rozsądny ewent, zmiany wprowadzone w kolejnych porażka. Zwłaszcza możliwość zdobycia wielokrotnie nagrody głównej. Nieograniczoną ilość zadań da się strawić, chcesz to rób,rozwiniesz wszystkie 3 super, ale jeśli chodzi o nagrody główne nie powinny się powtarzać. Takie postępowanie niszczy całą przyjemność z gry i dodatkowo zwiększa różnicę pomiędzy możliwościami graczy. Ktoś kto wymyślił to po prostu nadaje się do odstrzału :-(
a po odstrzeleniu sprawcy aby naprawic jego bledy rollback ;)
 

Ovocko

Rycerz
jeśli chodzi o nagrody główne nie powinny się powtarzać. Takie postępowanie niszczy całą przyjemność z gry i dodatkowo zwiększa różnicę pomiędzy możliwościami graczy.

O to, to, to! W zasadzie większość problemów o których tu mowa (zaburzenie balansu gry) można by rozwiązać po prostu tym, że główne nagrody występują pojedynczo. Wtedy nieskończone zadania mają większy sens, bo "słabszym" pozwalają na lepszą rozbudowę nagród, natomiast "silniejsi" nie zaczynają się nudzić w połowie eventu, tylko mogą dalej robić zadania dla nagród dziennych.
I tak to działało w przypadku feniksów, które były pojedynczo a w akademii można zrobić tylko te, których się nie posiada w inwentarzu.
 
Do góry