• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Karnawale

visit0r

Paladyn
coś mi chyba nie wychodzi w liczeniu, suma bonusu połączeń zestawu i produkcji budynku ewentowego ma dawac dziennie około 90% dziennej produkcji wszystkich pozostalych budynków które mam w mieście, to możliwe?
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
3300 łakoci jakieś 85 losowań +/-2

Skrzynki:
6 za 20/25 łakoci (2 nagrody główne)
36 za 47 łakoci glównie niebieska (7 głównych)
18 za 48 łakoci złota skrzynka (2 glówne)
27 za 71 łakoci fioletowa skrzynka (8 głównych)

Wpadło 10 razy dodatkowe łakocie 5 w skrzynkach za 47,4 w skrzynkach za 71 i raz w jednej za 10 lakoci.

Gdyby nagroda główna były studnie to rewelka a tak to trochę Strumienia zasobów (w tworzeniu jest lepszy na 100%), 2 levele jakiegos cudu (za PW) z 2 rasy szybciej za zysk portalu (który i tak można zdobyc w tworzeniu),strumien kasy (na aplikacji za lapki wystarczająco zgarniam).

Niby mam zestaw główny i brakuje mi 5 flag do studni czyli ją zdobęde jak nie bede mial mega pecha ale i tak wygląda ten event na taki zapychacz czasu.
 

ArabellaPrim

Zwiadowca
W sumie to urodziło mi sie pytanko bo tak obejrzałem zestaw i jakis mega wielki nie jest (powierzchniowo). Jestem na etapie 40% orków. Warto go stawiać??
 
coś mi chyba nie wychodzi w liczeniu, suma bonusu połączeń zestawu i produkcji budynku ewentowego ma dawac dziennie około 90% dziennej produkcji wszystkich pozostalych budynków które mam w mieście, to możliwe?
Nie wiem, co masz w miescie i jaka produkcje masz na mysli, ale jesli chodzi
Ci o to, ze zestaw daje duzo many/ziaren/surki to tak, jest bardzo silny.
W Lesnych Elfach np. oprocz 2 pw, 20k T3, runki, mlotkow i zlota daje z 54 kratek
tyle many, ile 7 wierzb ze 175 kratek. Jesli chodzi o miejsce w miescie, oznacza to
oszczednosc prawie 5 ekspansji na produkcji many.

@ArabellaPrim, warto w tej sytuacji stawiac set, nawet bardzo.
W Orkach nie daje many, tylko bardzo duzo T3. Bylbys wrecz w doskonalej sytuacji,
poniewaz w Lesnych Elfach sam moglbys zdecydowac, czy chcesz zachowac wysoka
produkcje T3, czy za pomoca zaklec renowacji podniesc 2 elementy, ktore dawalyby
wtedy mane (potrzebowalbys na to 8 + 9 zaklec renowacji, a taka ilosc da sie raczej
spokojnie zdobyc w turniejach czy w Akademii).
 
Ostatnia edycja:

ArabellaPrim

Zwiadowca
@ArabellaPrim, warto w tej sytuacji stawiac set, nawet bardzo.
W Orkach nie daje many, tylko bardzo duzo T3. Bylbys wrecz w doskonalej sytuacji,
poniewaz w Lesnych Elfach sam moglbys zdecydowac, czy chcesz zachowac wysoka
produkcje T3, czy za pomoca zaklec renowacji podniesc 2 elementy, ktore dawalyby
wtedy mane (potrzebowalbys na to 8 + 9 zaklec renowacji, a taka ilosc da sie raczej
spokojnie zdobyc w turnieju czy w Akademii).

No właśnie to T3 mnie przekonuje. I niewielka ilosc potrzebnego miejsca (i tak mam 2 spore budynki do wyburzenia). Dzieki za szybką odpowiedź.
 

visit0r

Paladyn
Nie wiem, co masz w miescie i jaka produkcje masz na mysli, ale jesli chodzi
Ci o to, ze zestaw daje duzo many/ziaren/surki to tak, jest bardzo silny.
W Lesnych Elfach np. oprocz 2 pw, 20k T3, runki, mlotkow i zlota daje z 54 kratek
tyle many, ile 7 wierzb ze 175 kratek. Jesli chodzi o miejsce w miescie, oznacza to
oszczednosc prawie 5 ekspansji na produkcji many.

@ArabellaPrim, warto w tej sytuacji stawiac set, nawet bardzo.
W Orkach nie daje many, tylko bardzo duzo T3. Bylbys wrecz w doskonalej sytuacji,
poniewaz w Lesnych Elfach sam moglbys zdecydowac, czy chcesz zachowac wysoka
produkcje T3, czy za pomoca zaklec renowacji podniesc 2 elementy, ktore dawalyby
wtedy mane (potrzebowalbys na to 8 + 9 zaklec renowacji, a taka ilosc da sie raczej
spokojnie zdobyc w turniejach czy w Akademii).
chodzilo mi o mane
powinno produkowac okolo 90 k
moja dzienna produkcja powinna wynosic okolo 100 k
wiec to wydaje sie nie mozliwe aby jeden zestaw odwalal robote wszystkich innych budynkow produkujacych mane
 

jakub357

Łucznik
Losowałem typowo pod zestaw z chorągiewek, wiszących nad tymi okropnymi elfkami. Losowałem wszystko w jednym czasie, żeby nie musieć ich oglądać. Wstyd to uruchamiać na telefonie w towarzystwie innych ludzi.
Wracając do losowania - udało mi się zdobyć kompletny zestaw bez wydawania pieniędzy. W krytycznym momencie miałem około 170 cukierków, a do ostatniego budynku zestawu brakowało mi 19 chorągiewek. Zdarzył się IGowski cud i sypało cukierkami jak z rozprutej piniaty. Maszkaronom udało się dojść.
Event słaby. Zdobyłem zestaw dzięki niespotykanemu szczęściu, Salomon nalał z pustego. Nie podoba mi się tego typu rozrywka.
Aaaaa z Nagród Dziennych, z WSZYSTKICH LOSOWAŃ, gruchnęło mi tylko 8 razy.
 

visit0r

Paladyn
to nie szczescie
szczesciu pomaga G
losowalem w dniu gdy bylo 20 % zysku portalu i dzis
poprzednio fioletowe skrzynki za 71 dawaly niemal same nagrody dzienne, dzis niemal same deszcze monet ;(
 

DeletedUser3033

Guest
hmm wczoraj się udało zakończyć zadanka bez względu na utrudnienie ze strony gry
czy mowa o szczęściu yyymmm absolutnie nie to taki chwyt IG by ktoś myślał że się da
pisałem przed eventem można zerknąć i dlatego wykonałem cały event
mam już zrobione wszystkie zadanka i wszystkie dzienne jakie były
udało mi się wylosować 3x100cuksów +100 z e-mail czyli jakieś 400 dodatkowych cuksów
wczoraj wrzuciłem screen można porównać jak by nie te dodatkowe 400 cuksów to w miejscu tawerny była by biblioteka
więc szczęście wygląda tak :p
https://zapodaj.net/e2d0ea4541330.jpg.html
hmm wczoraj bym podesłał bo zakończyłem zadanka ale jedyne co mi się na język cisnęło to bluzgi:mad::D
 
wczoraj bym podesłał bo zakończyłem zadanka ale jedyne co mi się na język cisnęło to bluzgi:mad::D
Shadows, nie rozsmieszaj mnie ;) Na screenie widac, ze brakuje 14 flag,
wiec starczy na zdobycie tawerny ostatniego dnia. A Ty sie denerwujesz, nie
wiadomo czym ;) Policzmy to moze na spokojnie, zakladam, ze dzisiejsze
zadanie dzienne zrobiles, wiec do konca eventu zostaja 4.
4x35 = 140 cukierkow
Dzis i w pozostale 4 dni zbierzesz po powiedzmy 20 cukierkow dziennie
z miasta, taka ilosc to zaden problem zagladajac 4-5x dziennie.
5x20 = 100
Na screenie widac, ze obecnie masz 106 cukierkow
Spodziewana ilosc cukierkow pod koniec ostatniego dnia to:
140 + 100 + 106 = 346
Przy losowaniach za 47-48 wychodzi 7 losowan, kazde za dwie flagi.
No i dotarlismy do konca naszych zaawansowanych rachunkow, czyli
7 losowan x 2 flagi kazda = 14 flag, czyli akurat starczy
to taki chwyt IG by ktoś myślał że się da pisałem przed eventem można zerknąć i dlatego wykonałem cały event
No patrz, a jednak wychodzi na to, ze sie da ;)
 

DeletedUser3033

Guest
hmm widzę że jesteś optymistą :)
ja też podobnie liczyłem ale sam musisz przyznać że jeszcze musi mnie to szczęście niezle kopnąć by się udało
tylko widzisz nie wszyscy dostali +100 cuksów i udało im się wylosować dodatkowe cuksy
jak mi się uda to naprawdę będzie fart bo cuksów może zbiorę na styk
tyle że jak widać zakładana ilość cuksów do flag koniec eventu jest przy bibliotece
 

gamin

Rozbójnik
Rowniez wczoraj polosowalem (ponad 3300 cukierkow)

Bilans:
540 PW
210% zysk portalu
80 h czasu
250 cuksow (100 + 150)
troche mlotkow
i miliony monet :D

W obecnej chwili mam 1 cukierek na stanie i 14 flag potrzebnych do ostatniego budynku zestawu.

Jakbym nie liczyl to zestawu nie uzbieram chyba ze @chris07070707 wyliczysz inaczej ? :D (bez nadzwyczajnego szczesnia w ostatnich kilku losowaniach)

Na poczatku eventu zestaw (jak kazdy do tej pory) rozpatrywalem jako 5670 fragmentow zaklec , ale karnawalowy set jest calkiem przyzwoity i nawet chialem go ulokowac. No coz musze zadowolic sie pozostalymi fantami a z budynkami zestawu zrobie to co planowalem pierwotnie.

Ogolnie nowy system nie jest zly, mam tylko jedno ale... studnie :D
 
Jakbym nie liczyl to zestawu nie uzbieram chyba ze chris07070707 wyliczysz inaczej ? :D (bez nadzwyczajnego szczesnia w ostatnich kilku losowaniach)
Co ja jestem, starszy liczydlowy ? :D
Ale dobrze, policzmy ;) Jesli Ci zalezy, zbierzesz po 30 cukierkow dziennie.
Da sie, sprawdzalem to 2 dni pod rzad i maksymalnie mozna zebrac 36-37
na dobe zbierajac 7-8 razy dziennie.

30x5 = 150
Plus 4 zadania dzienne, bez dzisiejszego
35x4 = 140
Mamy 290 cukierkow, czyli 6 losowan za 48. Czyli 12 flag. Brakuje 2, czyli 50 cukierkow.
Bez dodatkowych cukierkow sie nie obejdzie, ale nie przesadzalbym z tym nadzwyczajnym
szczesciem, wystarczy normalne. W 6 losowaniach (z szansa 10% na dodatkowe cukierki w
kazdym) szanse wcale nie sa takie male. Policzmy je, juz bez dokladnych wyjasnien.

Omega = 10x10x10x10x10x10 = 1 000 000
A = 9x9x9x9x9x9 = 531 441
P(A) = 0.531441
P(A') = 1-P(A) = 0.468559
Zgodnie z rachunkiem prawdopodobienstwa masz szanse prawie 47%,
ze w 6 losowaniach przynajmniej raz wypadna dodatkowe cukierki.

Czyli prawie fifty fifty, ze jednak uda sie skompletowac zestaw, ja bym sie nie poddawal ;)
Najlepiej byloby wybierac skrzynki za 47-48, a jesli trafi sie taka za 24 czy 25 tez
z 10% szansa na 75 cukierkow, to bierz koniecznie ta, wtedy szanse rosna.. W zadnym razie
nie wybieralbym najwiekszej skrzynki za 71. Powodzenia :)
 
Ostatnia edycja:

Koval92

Kapłan
największa nie jest taka zła pod względem ratio flag za cukierki (48 jest gorsza) , ale tych za 47-48 możesz otworzyć więcej, a jedna ma nawet szansę na 150 cukierków, więc masz więcej podejść. Mi osobiście poleciały 5x cukierki x200 z fioletowej samej, ale potem otwierałem juz tylko te za 47-48.
 

gamin

Rozbójnik
Bez dodatkowych cukierkow sie nie obejdzie,

A wiec doszlismy do podobnych konkluzji. W moich obliczeniach jest to okolo 100 brakujacych cukierkow co nie zmienia faktu iz raz musza wypasc.
Patrzac czysto na prawdopodobienstwo to sa mniejsze szanse na zdobycie zestawu niz na jego nie zdobycie 47:53 :D

W piatek sie przekonam czy wpadnie mi calkiem ciekawy zestaw czy ~5000 fragmentow :)
 
Szanse sa mniej wiecej takie same, bo poszedlem po najmniejszej
linii oporu i nie uwzglednilem przypadku, ze przynajmniej 2 razy
trafi Ci sie skrzynka za 20 pare z szansa 10% na cukierki, wtedy
ogolne prawdopodobienstwo trafienia cukierkow wzrasta. Gdyby
to uwzglednic, pewnie wyszloby ok. 50:50.
 

visit0r

Paladyn
Shadows, nie rozsmieszaj mnie ;) Na screenie widac, ze brakuje 14 flag,
wiec starczy na zdobycie tawerny ostatniego dnia. A Ty sie denerwujesz, nie
wiadomo czym ;) Policzmy to moze na spokojnie, zakladam, ze dzisiejsze
zadanie dzienne zrobiles, wiec do konca eventu zostaja 4.
4x35 = 140 cukierkow
Dzis i w pozostale 4 dni zbierzesz po powiedzmy 20 cukierkow dziennie
z miasta, taka ilosc to zaden problem zagladajac 4-5x dziennie.
5x20 = 100
Na screenie widac, ze obecnie masz 106 cukierkow
Spodziewana ilosc cukierkow pod koniec ostatniego dnia to:
140 + 100 + 106 = 346
Przy losowaniach za 47-48 wychodzi 7 losowan, kazde za dwie flagi.
No i dotarlismy do konca naszych zaawansowanych rachunkow, czyli
7 losowan x 2 flagi kazda = 14 flag, czyli akurat starczy

No patrz, a jednak wychodzi na to, ze sie da ;)
da sie bo zestaw mam postawiony juz wczoraj ;)
 
Do góry