• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnich Syrenach

DeletedUser4334

Guest
Odzyskałem syreni raj. Które skrzynie najbardziej opłaca otwierać się?
 

DeletedUser4063

Guest
Zależy co potrzebujesz-na elven gems masz rozpiske, te za 5 pereł mają 33% portalu i to jest coś co od krasnoludków się mocno przydaje, buffy czasowe jak kto lubi, no i oczywiście % młotków i monet jak masz styl gry, sam musisz ocenić co Ci najbardziej brakuje ;-)
 

DeletedUser4334

Guest
Które skrzynie mam otwierać żeby mieć największą szansę na zdobycie największej liczby pereł? Chcę tylko zdobyć 10 ulepszeń syreniego raju.
 
Jesli chodzi tylko o perly i artefakty, to najlepiej wybierac te za 18 i 29, a unikac
tych za 26, 28 i 41. Reszta "skrzynek" jest srednia.
 

DeletedUser3332

Guest
Yhh, znowu 15 mgieł, katalizatorów zero, aż rozbudowałem akademie :oops:
 

Koval92

Kapłan
za 18 korali jak najczęściej, potem za 85, potem za 57. Jak nie chcesz głównych to lepiej unikać tych za 142, już większa szansa na dodatkowe korale z tych za 57/85. Ja tak robię i mam dwie syrenki na 10 lvlu i zbieram na trzecią.

@yojinek.pl U mnie to samo chwilę temu, juz mi reliktów brakuje. Na prowincje, zwiady, fragmenty zaklęć i mgłę powinien być limit, od zaangażowania gracza zależą wyłącznie produkcje. Mgły nie braknie tym co od 3-4 lat zbierają relikty na katalizatory i skracają ich produkcję czasówkami, a fragmentów zaklęć nie braknie tym co przez 3 lata magazynowali budynki, których nie stawiali. Powinno decydować wyłącznie zaangażowanie tu i teraz a nie co się robiło 3 lata temu kiedy nie było przepalania w akademii. To nie jest argument za "planowaniem" bo 3 lata temu to krasnoludy i wróżki nowością były więc nikt nie mógł sobie zaplanować na eventy na 4 lata do przodu.

Poza tym te zwiady, jednym się robią parę godzin innym 3-4 dni, masakra!

Ja już przepalam boostery zasobów 5% i 10% żeby zyskać fragmenty zaklęć a w akademii produkuję te kodeksy, płomienie i karmy które potem znowu przepalam.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser4063

Guest
@Koval92
znam ten ból, mi dzisiaj zabrakło reliktów kryształu-dobrze że turniej, miałem szczęście że natłukłem busterów po 14h to na zadaniach za 6 zaklęć tłukłem katalizatory busterami, zadania za mgłę tłukłem busterami, zwiady busterami-obecnie widzę na głównych 3 placówkę handlową do przytulenia więc jest spoko, waluty 5,5k, ale to troche chore że losuje skrzynki pod buffy czasowe i PW żeby nie stać...

a swoją drogą zauważyliście że tym razem jest jedna samotna dzienna z powierzchnią 5x4, a tak reszta 3x4 albo 3x3 albo i mniejsze? spora odmiana po ostatnim evencie z molochami :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Koval92

Kapłan
@Koval92
znam ten ból, mi dzisiaj zabrakło reliktów kryształu-dobrze że turniej, miałem szczęście że natłukłem busterów po 14h to na zadaniach za 6 zaklęć tłukłem katalizatory busterami, zadania za mgłę tłukłem busterami, zwiady busterami-obecnie widzę na głównych 3 placówkę handlową do przytulenia więc jest spoko, waluty 5,5k, ale to troche chore że losuje skrzynki pod buffy czasowe i PW żeby nie stać...

a swoją drogą zauważyliście że tym razem jest jedna samotna dzienna z powierzchnią 5x4, a tak reszta 3x4 albo 3x3 albo i mniejsze? spora odmiana po ostatnim evencie z molochami :)

To i tak myślałem, że dzienna 5x4 będzie porządna ale niestety w rozpisce się rąbnęli z rozdziałami i się okazało, że przy skałach venara III nieopłacalna. Za to kulty feniksa już można nią zastąpić.

Ogólnie ostatnio próbują tylko przepychać najlepsze nagrody w rozmiarze 5x4 żeby ludzie czasem nie postawili wszystkiego co chcą, kiedyś na gwiazdkę były 2x2 o statystykach na 1 pole lepszych niż skały venara III.

Ja jestem praktycznie bez reliktów zwojów i pyłu z których produkuje katalizatory, opcji wymiany reliktów o którą wiele osób prosiło nie ma więc 1000 reliktów drewna ponad normę się marnuje u mnie, turniej nie ten co potrzeba, pozostaje robić zwiady i po kilka reliktów za prowincje zdobywać, żeby uszczknąć chociaż jeszcze troszkę korali. Parę czasówek uszczknę jak będą 3x20h a potem kilka innych budynków.
 

DeletedUser

Guest
Kilka sprostowań bo znowu wyjdą fantazje:
- mistyczne jezioro fajne parametry ale zbiór tylko co 24h bez wcześniejszej opcji co moim zdaniem deklasuje budynek zwłaszcza ze będzie z płaszczka oraz chatki
- budynki 2x2 kulturowe najczęściej maja ta wadę ze nie da się ich „doładowywać” pomocą sąsiedzka dlatego taka kolumbryna jak skała venara wygrywa podwójnie
 

DeletedUser4063

Guest
Znowu jest chatka many na dziennych na 24 dniu-który budynek jest według Państwa lepszy Manta czy chatka many??
 

DeletedUser3332

Guest
No i znowu losowania studni, losowości nie widzę za bardzo w tym etapie eventu:

z 7400 koralowców, zdobyłem 21 studni (nie licząc nagród dziennych) i zauważyłem że:
- studnie wypadały mi TYLKO z muszli za 142 korale
- w muszlach za 85 leciały tylko zaklęcia produkcji
- tylko w tych za 41 wypadały dodatkowe koralowce (x50)

i to nie przypadkowo, a notorycznie.
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Ja, niestety, nie mam szczęścia w losowaniu.
W mojej wioseczce ze studniami ciułałem koralowce na TEN DZIEŃ.
I wylosowałem 2 studnie, a losowań trochę było, bo prawie 5 sznurów korali zebrałem.
I wybierałem te muszle z największą szansą na nagrodę dzienną.
Za to 250 PW, 3 x 33% zysk portalu - w mieście, którego za bardzo nie rozwijam :(
Dobrze, że mi parę studni zostało z poprzedniego eventu, które się nie zmieściły,
bo by trzeba było farmę zaorać.
 
Znowu jest chatka many na dziennych na 24 dniu-który budynek jest według Państwa lepszy Manta czy chatka many??
Moim zdaniem zdecydowanie Manta Ray. Jest niewiele mniej wydajna na pole niz chatka, ale jej atutem jest rozmiar.
Zeby zastapic moje 9 basenow, ktore zdobylem 2 epoki temu potrzebowalbym prawie 30 chatek, czyli 30 nagrod
dziennych. Musialbym na to poswiecic pewnie cala zdobyta w evencie walute. Mant wystarczy mi 9-10, a reszte korali
przeznacze na budynki pop/kul i na przyspieszacze. Chatki za drogo po prostu moim zdaniem wychodza, choc to
naprawde swietne i bardzo wydajne budynki, a raczej budyneczki (i w tym wlasnie problem) ;)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
Moim zdaniem zdecydowanie Manta Ray. Jest niewiele mniej wydajna na pole niz chatka, ale jej atutem jest rozmiar.
Zeby zastapic moje 9 basenow, ktore zdobylem 2 epoki temu potrzebowalbym prawie 30 chatek, czyli 30 nagrod
dziennych. Musialbym na to poswiecic pewnie cala zdobyta w evencie walute. Mant wystarczy mi 9-10, a reszte korali
przeznacze na budynki pop/kul i na przyspieszacze. Chatki za drogo po prostu moim zdaniem wychodza, choc to
naprawde swietne i bardzo wydajne budynki, a raczej budyneczki (i w tym wlasnie problem) ;)
Zgadzam się z @chris07070707, Chatka jest świetna, ale na każde Manta Ray musiałbyś wylosować 2,5 Chatki, a przy takim prawdopodobieństwie, jakie jest, to się raczej nie opłaca.
Ale Chatka jest przedostatniego dnia, więc pewnie jakies resztki koralowców będzie można zużyć z sensem.
 

visit0r

Paladyn
i tu sie wlasnie posypala tak silnie forsowana jakies 3 miesiace temu teoria ze chatka many jest najlepsza ze wzgledu na przelicznik ilosci z pola zajmowanego przez budynek
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
i tu sie wlasnie posypala tak silnie forsowana jakies 3 miesiace temu teoria ze chatka many jest najlepsza ze wzgledu na przelicznik ilosci z pola zajmowanego przez budynek
Ja jej nie forsowałem, ale moim zdaniem wcale się nie posypała - Chatka wciąż jest najlepsza ze względu na ilość many na pole.
Ale to przecież wcale nie znaczy, że zawsze będzie najkorzystniejszym wyborem, bo przecież są też często inne ograniczenia,
w tym wypadku ilość "waluty", którą możesz przeznaczyć na losowanie.
 

DeletedUser4063

Guest
mi w sumie bardziej pasuje chatka bo dobrze się wpasowuje się w dziury między dużymi budynkami, a co do farta, ostatnim eventem zgarnąłem 12 chatek, jak tym razem dogarnę drugi tuzin to spoko
 
Do góry