• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnich Syrenach

DeletedUser4063

Guest
@Koval92 no to widzę kolega rozbroił temat-ja mam na razie 6 artefaktów dla pierwszej syrenki i jakies 4,2k waluty w zapasie; czekam na manty i zaklęcia portalowe. A co losowałeś w dniowych? buffy czy któryś z budynków? i ile wpadło dodatkowego korala-ja chyba 2x500 i 2x 200 złapałem. celuje głównie tę za 5 perełek bo ma 33% portalu i nie ma śmieci praktycznie. pozdrawiam
 

Koval92

Kapłan
@Koval92 no to widzę kolega rozbroił temat-ja mam na razie 6 artefaktów dla pierwszej syrenki i jakies 4,2k waluty w zapasie; czekam na manty i zaklęcia portalowe. A co losowałeś w dniowych? buffy czy któryś z budynków? i ile wpadło dodatkowego korala-ja chyba 2x500 i 2x 200 złapałem. celuje głównie tę za 5 perełek bo ma 33% portalu i nie ma śmieci praktycznie. pozdrawiam

Akurat przechodziłem z Żywiołaków w Amuny więc mam 4 amunowe bańkowe resorty i 3 żywiołakowe, 20 skracaczy 14h i 40 8h i te całe inne rzeczy.
Ja ani razu 500, raz albo dwa 200, 2 albo 3 razy 100 itd.

Ta co daje 5 perełek mi wczoraj podpadła bo ponad połowa mi dała 20 PW zamiast budynku.
 

DeletedUser4063

Guest
@Koval92
Mnie się wydaje że system losowania to nie jest żadna ruletka procentowa i te % w muszelkach to zwykła ściema-losowałem lotosy-wpadło mi 3; losowałem byffy 14h, zebrałem 32 czyli 8 razy po 4 w paczce, na buffy wydałem może połowę tych korali co na losowanie lotosów więc status jest jak 3 do 16. I to nie pierwszy raz gdy losowanie ma się do statystyki jak znaczone karty do szczęścia w pokera.
Mogliby podać jaki jest realny % na wylosowanie nagrody dziennej. Np buffy czasowe losujecie z szansą X5, dziekujemy. Albo szansę na wylosowanie lotosu prosimy sobie podzielić przez 5, dziękujemy... troche to prymitywne.
 

Koval92

Kapłan
@Koval92
Mnie się wydaje że system losowania to nie jest żadna ruletka procentowa i te % w muszelkach to zwykła ściema-losowałem lotosy-wpadło mi 3; losowałem byffy 14h, zebrałem 32 czyli 8 razy po 4 w paczce, na buffy wydałem może połowę tych korali co na losowanie lotosów więc status jest jak 3 do 16. I to nie pierwszy raz gdy losowanie ma się do statystyki jak znaczone karty do szczęścia w pokera.
Mogliby podać jaki jest realny % na wylosowanie nagrody dziennej. Np buffy czasowe losujecie z szansą X5, dziekujemy. Albo szansę na wylosowanie lotosu prosimy sobie podzielić przez 5, dziękujemy... troche to prymitywne.

Mi raz wypadł budynek z tej za 18 więc nie wiem xD
Questy za 64 korale są tak skonstruowane, że można już mniej więcej przewidzieć, np zawsze po prostych narzędziach jest quest na trunki itd.
Jakby nie było tych "zdobądź 900 fragmentów zaklęć" to by było 1000x lepiej... Niestety gra wynagradza nimi tych, którzy wszystko trzymają na przepałkę zamiast postawić.
 

visit0r

Paladyn
Niestety gra wynagradza nimi tych, którzy wszystko trzymają na przepałkę zamiast postawić.
to nie gra nagradza tylko ktos podejmuje swiadoma decyzje rezygnacji z uzycia tego czy tamtego aby w przyszlosci miec z tej decyzji perspektywe zysku, mam ponad 2k mocy zasobow wiec wystarczy na duza ilosc zadan zdobycia fragmentow, jednak to sie wiazalo z mniejsza produkcja narzedzi
cos za cos
 

DeletedUser1775

Guest
@Koval92
Mnie się wydaje że system losowania to nie jest żadna ruletka procentowa i te % w muszelkach to zwykła ściema-losowałem lotosy-wpadło mi 3; losowałem byffy 14h, zebrałem 32 czyli 8 razy po 4 w paczce, na buffy wydałem może połowę tych korali co na losowanie lotosów więc status jest jak 3 do 16. I to nie pierwszy raz gdy losowanie ma się do statystyki jak znaczone karty do szczęścia w pokera.
Mogliby podać jaki jest realny % na wylosowanie nagrody dziennej. Np buffy czasowe losujecie z szansą X5, dziekujemy. Albo szansę na wylosowanie lotosu prosimy sobie podzielić przez 5, dziękujemy... troche to prymitywne.
% się najprawdopodobniej zgadzają, ale... zgadzają się w dużej skali, a nie z poziomu jednego gracza i kilku losowań :)
 

DeletedUser4063

Guest
jeśli już to z poziomu ostatnich 3 eventów i kilkudziesięciu losowań na event. gdyby jeszcze nagrody dzienne były takie że ktoś losuje wartościowe w dużej liczbie a raczej słychać smutki że tyle to a tyle waluty poszło a budynków z dziennej tylko 1/2/3 niepotrzebne skreślić. tak, ja wiem, teorie spiskowe, matematyka się nie liczy.
 

DeletedUser1775

Guest
jeśli już to z poziomu ostatnich 3 eventów i kilkudziesięciu losowań na event. gdyby jeszcze nagrody dzienne były takie że ktoś losuje wartościowe w dużej liczbie a raczej słychać smutki że tyle to a tyle waluty poszło a budynków z dziennej tylko 1/2/3 niepotrzebne skreślić. tak, ja wiem, teorie spiskowe, matematyka się nie liczy.
matematyka jak najbardziej się liczy, a w szczególności rachunek prawdopodobieństwa :) w każdym losowaniu jest takie, jakie określa algorytm i nie ma znaczenia, co padło lub nie padło wcześniej :)
wydawałoby się, że jak muszelka ma 30% , to po trzech takich powinno raz wypaść, ale... to tak nie działa, na pewno nie wg schematu Bernoulliego ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4063

Guest
wiem jak to działa-algorytm losuje liczbę od 1 do 100 i każda liczba ma przypisane wartości. prosty program komputerowy. tylko że przy odpowiednio dużej liczbie losowań powinoo byc tak jak statystyka podaje tzn po 100 losowaniach skrzynki z szansą na nagrode 5% powinniśmy mieć te 3-7 trafień nagrody, przy 100 losowaniah z szansą na 30% powinno być te 25-35 trafień. tylko że buffy czasowe wypadają znacznie częściej jako nagroda dzienna niż niektóre budynki. dlatego pytam-ja tylko tak mam czy ktos jeszcze tak ma i czy to zbieg okoliczności czy ukryty mnoznik żeby nikt sobie nie wylosował z eventu za dużo niektórych budynków-dodac do programu linijke kodu to mały pikuś-pytanie czy on tam jest czy go nie ma??
 

DeletedUser1775

Guest
słowo kluczowe "powinno" :) u kogoś będzie "pawie za każdym razem" u ciebie może być "wcale lub czasem" - w sumie wpiszecie się w "powinno" :)
poza tym, to czy padnie, to co chcemy i na co mamy nadzieję... patrz post wyżej i raz jeszcze schemat Bernoulliego ;) a wynik i tak będzie kolejnym prawdopodobieństwem, niestety ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Nusion

Kapłan
Moje dzisiejsze losowanie za część waluty
s3
1824 faktycznie wydanej waluty
3x nagroda dzienna
200 korali
1x zysk portalu
s2
1815 waluty
6x nagroda dzienna
850 korali
1x zysk portalu

Porównanie 2 wiosek, na s2 fart mnie bardziej lubił :)
 

GrzegorzTheGreat

Tancerz ostrzy
@sandvinik, nie znamy mechanizmu (czy też raczej algorytmu) losującego, nie wiemy nawet, ile graczy oraz losowań obsługuje, więc te 100 losowań jednego gracza to nie jest żadna próbka do wyciągania takich wniosków, to po pierwsze.
Po drugie, już nieraz na tym forum ktoś przylatywał z wypiekami i się chwalił, jakiego to miał farta, bo np. na 10 losowań trafił 5, a może i więcej upragnionych nagród i to losując nie tylko z tym najwyższym, 15% prawdopodobieństwem. Jak będzie Ci się chciało przejrzeć dyskusje z poprzednich eventów, to znajdziesz takich szczęściarzy, mnie się nie chce, ale sytuację kojarzę, choć liczby oczywiście mogły być inne.
Ale w takich okolicznościach raczej nikt się nie zastanawia, czy czasem ktoś nie dopisał linijki kodu, żeby gracze mogli wylosować więcej nagród :)
 

visit0r

Paladyn
Moje dzisiejsze losowanie za część waluty
s3
1824 faktycznie wydanej waluty
3x nagroda dzienna
200 korali
1x zysk portalu
s2
1815 waluty
6x nagroda dzienna
850 korali
1x zysk portalu

Porównanie 2 wiosek, na s2 fart mnie bardziej lubił :)
tereny stratega orkow te same ktore sie czasami pojawiaja jako produkt akademii magii ?
 

DeletedUser3983

Guest
Biorę udział w wszystkich eventach i w ostatnich 2 widać znaczącą różnicę w ilości losowanych budynków z nagród dziennych oczywiście na minus,wiele osób też to odczuło, szanse szansami a zysk musi być po stronie twórców gry,tylko czemu zrobili to tak radykalnie.
//
Może nielimitowane zadania to zrównoważą

//Połączono posty:Hajmdal
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4063

Guest
@Wewe1
nielimitowane zadania są super, a jak dla mnie koszt tego że są losowe jest naprawde mały, w tej chwili widze juz na głównych drugi budynek syren, a to dopiero 7 dzień eventu i jeszcze prawie 4k waluty w zapasie, więc jak ktoś ma miejsce i cisnie to pewnie półtora do dwu budynków głównych wyrobi, jak ktoś nie ma miejsca no to przykro.
 
Do góry