• Drogi czytelniku forum,

    Aby aktywnie korzystać z forum dołączając do dyskusji lub aby rozpocząć własną, potrzebujesz konta w grze. Następnie możesz ZAREJESTROWAĆ SIĘ TUTAJ!

Dyskusja o Letnich Syrenach

DeletedUser

Guest
Zastanawia mnie skąd na czeskim forum była informacja bo to było zanim jeszcze beta eventu ruszyła a już były wszystkie budynki i opisy czasów produkcji i szybkich zbiorów, pewnie ktoś z teamu tam jest aktywny w informowaniu graczy, nie to co u nas gdzie całą robotę odwala Nusion

W każdym razie fajnie że jest szybki zbiór bo budynek manowo wybitny <3
Tu są najsilniejsze manowo, 6 eventowych + jeden za diamenty, pogrubiona mana na pole 1x1 na 1h
Świątynia Kirita to malutko maksymalnej many ma, fontanna z karnawału i płaszczka rządzą

Shrine of Kirit
event.png
Chapter XIV All Cultural 1x1
mana.png
2,200 in 24:00 h 91.67
Revelers Fountain
event.png
Chapter XIV All Cultural 3x3
mana.png
19,700 in 24:00 h 91.20
Magical Mana Hut
event.png
Chapter XIV All Cultural 2x2
mana.png
8,700 in 24:00 h 90.63
Dancing Fountains
premium.png
1 Constructs Cultural 4x1
mana.png
4,200 in 12:00 h 87.50
Manta Ray
event.png
Chapter XIV All Cultural 4x3
mana.png
22,000 in 24:00 h 76.39
Frozen Fountain
event.png
Chapter XIV All Cultural 2x3
mana.png
10,900 in 24:00 h 75.69
Burning Pool
event.png
Chapter XIV All Cultural 4x3
mana.png
10,900 in 12:00 h 75.69

dziękuje za 2 rzeczy:
1-rozpiska tych budynków (niezła ciekawostka)
2-informację o szybkim zbiorze
a tak na marginesie już wiem o co chodziło jak pisałeś o płaszczkach
 

DeletedUser2723

Guest
jeśli dobrze policzyłem, to na "długie" warto zarezerwować:
- 2D bonus: 3 szt a na zadanie 146 - 5 szt
- 1D bonus: 7 szt a na zadanie 147 - 9 szt.
- 1D warsztat: 6szt.
- 9H bonus: 7szt. a na zadanie 145 - 9szt
- 9H warsztat: 8 szt , a po zadaniu 110 można zmniejszyć do 5 szt
Jeżeli w trakcie ciągu zadań są wahania liczby przyjąłem największą wartość.
Jak ktoś ma dużo miejsca może przyjąć wielokrotności tych wartości bo niektóre zadania długie są blisko siebie i jak będzie pech to można je wylosować :p
 

visit0r

Paladyn
jeśli dobrze policzyłem, to na "długie" warto zarezerwować:
- 2D bonus: 3 szt a na zadanie 146 - 5 szt
- 1D bonus: 7 szt a na zadanie 147 - 9 szt.
- 1D warsztat: 6szt.
- 9H bonus: 7szt. a na zadanie 145 - 9szt
- 9H warsztat: 8 szt , a po zadaniu 110 można zmniejszyć do 5 szt
Jeżeli w trakcie ciągu zadań są wahania liczby przyjąłem największą wartość.
Jak ktoś ma dużo miejsca może przyjąć wielokrotności tych wartości bo niektóre zadania długie są blisko siebie i jak będzie pech to można je wylosować :p
w 15 i 16 mozna tez chyba wylosowac bonusy 1 dniowe ;>
tego nie warto rezerwowac?
 

DeletedUser174

Guest
event mi sie nie podoba...

ale mimo tego nie podobania to już na dzień dobry mam błąd. Zginęła mi jedna linia zadań. Tak, wiem w evencie miała być tylko jedna linia... ale w ogłoszeniu powitalnym jest mowa o 2 liniach zadań, więc... jest błąd, bo mam tylko 1 :p

a na poważnie to nie podoba mi się okienko odbioru nagrody. Pomijam juz wygląd estetyczny... samo okienko jest duże (za duże nawet) a klik do odbiory nagrody upchnięty wuj wie gdzie i taka pićka niczym mysia srajka... bez sensu zupełnie

i dlaczego zabrali nam nasze skrzyneczki... oczywiście muszelki są fajne ale ja jednak wolę skrzyneczki. Już się do nich przyzwyczaiłam i w końcu wiedziałam która jest która, wiec losowania szły szybciej. Teraz jakieś wypaśnie muszelki... szkoda ze nie dopracowali tej syrenki bo wygląda strasznie ohydnie

nie lubię tego eventu
 

DeletedUser2264

Guest
Nie lubię tego eventu bardzo. Na becie dostawałam i nadal dostaję najdłuższe z opcjonalnych zadań i już na dzień dobry również tutaj wypadła mi jednodniówka.
Kończę konstrukty, kto zna wie, że trzeba być desperatem, żeby wywalić porty na 3 technologie przed końcem, aby zwolnić miejsce i być przygotowanym pod każdą możliwą produkcję. Bardzo frustrująca losowość i cholernie nie fair.
Nie, drogie IG, wybieram ukończenie rasy, bździawy evencik mnie nie zatrzyma.. bleh
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
Nie lubię tego eventu bardzo. Na becie dostawałam najdłuższe z opcjonalnych zadań i już na dzień dobry tutaj również wypadła mi jednodniówka.
Kończę konstrukty, kto zna wie, że trzeba być desperatem, żeby wywalić porty na 3 technologie przed końcem, aby zwolnić miejsce i być przygotowanym pod każdą możliwą produkcję. Bardzo frustrująca losowość i cholernie nie fair.
Nie drogie IG, wybieram ukończenie rasy, bździawy evencik mnie nie zatrzyma.. bleh
dzis mam zamiar skonczyc konstrukty, i w koncu wykasowac te niedorobione wyspy produkcyjne, na kasacje portalu chyba bede musial czekac na nowa rase :> i tak sie zastanawiam czy warto bedzie na odzyskanym terenie stawiac budynki pod ten dziwaczny ewent, umiejscowienie przycisku zakonczenia zadania zupelnie bez sensu ;/ odruchowo dlon prowadzi kursor na srodek ekranu ;(
 

DeletedUser4063

Guest
A mi osobiście się ten event bardzo podoba. Losowe zadania, dużo trudniej niż, ok, to teraz nastawie 5 warsztatów, a potem zbiore... HA nie ma tak cukierkowo. Jedyne duuże pytanie to to czy te łobuzy z IG duzo pozmieniają w nagrodach dziennych bo ostatnim razem to mnie mocno zaskoczyli.

A poza tym kto gdzie napisał że każdy ma mieć tak samo? to gra-tak, jak były dungeon and dragons z losowymi lochami to wszyscy łaaał, a tutaj płacz. No trudno.

@Koval92
ja osobiście wole chatki many, przy powierzchni 2x2 łatwiej je sobie poustawiać między molochami
 

DeletedUser2264

Guest
Ech, za dużo czasu spędzam grając w tę grę, czasem płacę za diaksy, nie przebieram nóżkami bo studnia, panie.
Oczekuję, że wymagania w eventach będą takie same dla wszystkich, z uwzględnieniem stopnia rozwoju.
Każdy ma swój pomysł na grę, to oczywiste, ale sytuacja kiedy ja mam niby to samo zadanie na 24h, a koleżanka/kolega ma akurat farta i wypadło im na 3h to jest już odczuwalna niesprawiedliwość.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3674

Guest
letnie syreny ---->codzienne nagrody dlaczego pokazuje tylko na 15 dni. ???
 

DeletedUser4319

Guest
Czy jakaś życzliwa osóbka powie mi jak zaliczyć zadanie "wykorzystaj 10 punktów wiedzy na postęp w zbadaniu antycznego cudu swojego lub innego gracza"? Dodam że jestem w miarę nowa i nie mam jeszcze postawionego żadnego cudu
 
letnie syreny ---->codzienne nagrody dlaczego pokazuje tylko na 15 dni. ???
Dlatego, ze nagrody dzienne nie sa oficjalnie podane do wiadomosci. Informacje na stronie, ktora
zapewne masz na mysli pochodza od graczy z serwera beta, gdzie event wystartowal wlasnie 15 dni
temu. Nagroda dzienna, ktora maja tam dzis, u nas pojawi sie wlasnie za 15 dni. Nie znaja jeszcze swojej
jutrzejszej nagrody, a co za tym idzie my nie wiemy, jaka bedziemy miec nagrode 16 dnia eventu,
dowiemy sie dopiero jutro. To oznacza, ze dopiero w polowie eventu za ok. 2 tygodnie bedziemy
znali pelna liste nagrod.
Czy jakaś życzliwa osóbka powie mi jak zaliczyć zadanie "wykorzystaj 10 punktów wiedzy na postęp w zbadaniu antycznego cudu swojego lub innego gracza"? Dodam że jestem w miarę nowa i nie mam jeszcze postawionego żadnego cudu
Jesli nie masz jeszcze wlasnych cudow, musisz wrzucic innemu graczowi w antyczny cud 10 Punktow Wiedzy,
by zaliczyc zadanie (na przyklad komus z bractwa lub sasiadowi na mapie swiata). Warunkiem jest tu zbadanie
w drzewku technologii "Sekretnych Antycznych Cudow" w polowie drugiej epoki, bo bez tego badania wrzucanie
komus Punktow Wiedzy w cuda nie jest jeszcze mozliwe.
 

DeletedUser4319

Guest
Jesli nie masz jeszcze wlasnych cudow, musisz wrzucic innemu graczowi w antyczny cud 10 Punktow Wiedzy,
by zaliczyc zadanie (na przyklad komus z bractwa lub sasiadowi na mapie swiata). Warunkiem jest tu zbadanie
w drzewku technologii "Sekretnych Antycznych Cudow" w polowie drugiej epoki, bo bez tego badania wrzucanie
komus Punktow Wiedzy w cuda nie jest jeszcze mozliwe.[/QUOTE]

Dziękuję za odpowiedź:) odblokowane, jestem przy końcu 3 epoki, ale jak odwiedzam innego gracza to nie mam możliwości nic zrobić. Czy to dlatego że gram na telefonie? Czy jakoś specjalnie to się robi?
 
jak odwiedzam innego gracza to nie mam możliwości nic zrobić. Czy to dlatego że gram na telefonie?
Niestety wlasnie dlatego, aplikacja nie ma jeszcze funkcji dorzucania Punktow Wiedzy do cudow innych
graczy. Mozna za to wypeniac wlasne cuda, czyli rozwiazaniem byloby na przyklad postawienie u siebie
na szybko Zlotej Otchlani. Jest niewielka (3x3) i szybko sie buduje :)
 

DeletedUser2017

Guest
Tak z apki tego nie zrobisz tylko w wersji przeglądarkowej na komputer :)
 

DeletedUser174

Guest
Losowe zadania, dużo trudniej niż, ok, to teraz nastawie 5 warsztatów, a potem zbiore... HA nie ma tak cukierkowo.

a możesz to napisać tylko tym razem po polsku? w sumie po polskiemu też może być... bo tego narzecza ni w ząb nie idzie zrozumiec

Jedyne duuże pytanie to to czy te łobuzy z IG duzo pozmieniają w nagrodach dziennych bo ostatnim razem to mnie mocno zaskoczyli.
yyy... nie ma listy nagród dziennych, więc co tu jest do zmiany i czym sie tu niby zaskakiwać?

A poza tym kto gdzie napisał że każdy ma mieć tak samo? to gra-tak, jak były dungeon and dragons z losowymi lochami to wszyscy łaaał, a tutaj płacz. No trudno.
nie gramy w dungeon and dragons z losowymi lochami. I losowości to mamy po kokardki ze skrzynek. Jeden mając taką samą ilość fantów dostanie 0 nagród, inny 5 a trzeci 35... ale to już drobiazg. Trudno

ale jak dostaję zadanie >wydaj 10 pw< a kumpel z bractwa ma zdobyc 2 prowincje ale oboje otrzymujemy taką samą nagrodę to coś tu jest nie tak. Katti dostała zadanie na jednodniowe produkcje a u mnie 3h... nagrodę mamy taka samą... Gdyby jeszcze poziom nagrody był uzalezniony od stopnia trudności to zgoda. Ale nie w takiej formie

może kogoś losować zadań bawi. Mnie drażni i frustruje. Nie znoszę ani jednego ani drugiego. Może dlatego że nie mogę poświęcić na grę całego dnia i wskakuję gdzieś w przerwie na kawę w pracy. Nie zablokuje sobie warsztatów z produkcja 5-min gdy wiem ze do gry zajrzę za 5 godz alo i lepiej. A tego własnie wymaga event. Tylko mnie na to nie stać. Jezeli zostawię warsztat z niedostosowaną produkcją to będę mieć mniej młotków... a wtedy koszary bedą stały puste bo nie będzie młotków na werbunek... a jak nie będzie wojska to turniej leży i kwiczy... zamkniete koło. Oczywiście za dzień czy dwa takiej blokady na warsztatach jest do przełknięcia... tylko to nie jest kilkudniowy event że można sobie na taki luksus pozwolić.

Niespodzianek to mam w realnym życiu po kokardki z nawiązką. Gra była poukładana i przewidywalna. I było dobrze. dopóki mnie nie zdrażni to na głownej wiosce bedę robić event. Bez napinki. a jak mnie już jednak zdrazni to zamkne rozdział pt elvenar ... zawsze można sobie pograć w szachy

edit:
właśnie dostałam zadanie na zbiór monet. W alternatywie mogłam dostać technologię (niewykonalne w moim wypadku) lub rozbudowę budynku. Złoto zebrałam w kilka sekund. Budynek bym bydowała z 20 godz minimum... nie wiem jak te ciołki z ig ale ja widzę różnicę.... tak mniej więcej 20h + koszt wybudowania budynku

WPIENIA MNIE TEN EVENT.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

visit0r

Paladyn
Jezeli zostawię warsztat z niedostosowaną produkcją to będę mieć mniej młotków... a wtedy koszary bedą stały puste bo nie będzie młotków na werbunek... a jak nie będzie wojska to turniej leży i kwiczy... zamkniete koło. Oczywiście za dzień czy dwa takiej blokady na warsztatach jest do przełknięcia... tylko to nie jest kilkudniowy event że można sobie na taki luksus pozwolić.


właśnie dostałam zadanie na zbiór monet. W alternatywie mogłam dostać technologię (niewykonalne w moim wypadku).
po zrobieniu zadan w konstruktach masz miejsce na produkcje warsztatowa? koszary mam wlaczone non stop, warsztaty ruszam tylko w ewencie a i tak co tydzien nadmiar narzedzi laduje u hurtownika, grasz ludzmi czy elfami?
 

DeletedUser4063

Guest
a możesz to napisać tylko tym razem po polsku? w sumie po polskiemu też może być... bo tego narzecza ni w ząb nie idzie zrozumiec
Oczywiście że mogę moja droga Kikimoro. Podoba mi się nieprzewidywalność eventu. Lubię szachy, lubię turówki, ale moim zdaniem eventy były po prostu nuuudne. I tez nie mam czasu na gre niewiadomo ile, po prostu wywalam nadbudowe i mam te sto małych warsztacików 1 lvl-jesteśmy na jednym świecie więc sobie możesz zerknąć.

yyy... nie ma listy nagród dziennych, więc co tu jest do zmiany i czym sie tu niby zaskakiwać?
jest lista nagród dziennych-mozesz dopytac swojego kolegę chris07070707 wyjaśniał już w tym wątku czemu są tylko do 15 dnia podane ;-)

ale jak dostaję zadanie >wydaj 10 pw< a kumpel z bractwa ma zdobyc 2 prowincje ale oboje otrzymujemy taką samą nagrodę to coś tu jest nie tak. Katti dostała zadanie na jednodniowe produkcje a u mnie 3h... nagrodę mamy taka samą... Gdyby jeszcze poziom nagrody był uzalezniony od stopnia trudności to zgoda. Ale nie w takiej formie
no i tu dochodzimy do sedna-ja po prostu wierze w swoje szczęście w losowaniu zadań-to jak gra w karty albo w kości-jest zabawa

Niespodzianek to mam w realnym życiu po kokardki z nawiązką.
Niespodzianka to jest wtedy jak Ci dziecko napcha sobie popcornu do uszu i musisz spokojnie jechać na SOR żeby pomogli. Albo pokrewne. Ty masz raczej tylko stresującą prace i brak dystansu do tego wszystkiego.
Ale i tak Cie lubie :-D
 

Koval92

Kapłan
Jakieś specjalistki z bety mi się mądrują, że event tak wspaniały że dwa budynki ewolucyjne na 10 poziom można wbić. Nie wiem może one 3x większe miasta mają niż my.

Budynek główny mi się podoba wizualnie, bonusy ma średnie. Dobre to, że ma 24h a nie 48 jak złoty feniks, gorzej że nie ma nic specjalnego ani efektu karmienia ani nic. Na główny event lata myślałem, że coś bardziej odlotowego dadzą, szczególnie że już Stonehenge rozczarowało, a na razie z tego Stonehenge to mam więcej pożytku niż z "Syreniego Raju" będę mieć, na to wychodzi.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser174

Guest
sandvinik
skoro chcesz mieć nieprzewidywalny event to olewasz listę zadań i masz w 100% nieprzewidywalny event. Nie lukasz tez na ściągę na gemsach. Zlewasz wszystkie rady i porady na event. I robisz go na niespodziankę. Da się

no skoro taki spontan jest fajny to jakie nagrody???? no sory ale na coś sie trzeba zdecydować. I o gemsach nie powinieneś wiedzieć bo niespodzianka. I nie ma zmian nagród i nie ma zaskakiwania zmianami. Konsekwencja. To jak jednak planujemy event czy spontaniczne go klikamy? zastanów sie przed odpowiedzią ... najlepiej kilka razy
no i tu dochodzimy do sedna-ja po prostu wierze w swoje szczęście w losowaniu zadań-to jak gra w karty albo w kości-jest zabawa
no i tu perełka! nie ma czegoś takiego jak szczęście w losowaniu. Jest prawdopodobieństwo zapisane algorytmem.

Niespodzianka to jest wtedy jak Ci dziecko napcha sobie popcornu do uszu i musisz spokojnie jechać na SOR żeby pomogli. Albo pokrewne. Ty masz raczej tylko stresującą prace i brak dystansu do tego wszystkiego.
Ale i tak Cie lubie :-D
a ja ciebie dla odmiany nie lubię
i odpiórkuj sie od robienia mi psychoanalizy w co drugim poście i lepiej zajmij sie wychowaniem dzieci skoro nie wiedza że popcornu nie je sie uszami.
 
Do góry